-
strona główna  struktura serwisu  kontakt   wersja polska-english version-BIP-
- herb AKTUALNOŚCI
-
- 25.09.2020 - Władysława, Aurelii, Kleofasa
 
-
-
-
-
-
-
-

Banery

----MIEJSKA EKO-EDUKACJA
-
- AKTUALNOŚCI /

Wakacje z Chopinem – Alessandro Vena i Paweł Kowalski 4 sierpnia

Zapraszamy do Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni na kolejne Wakacje z Chopinem, które odbędą się w niedzielę, 4 sierpnia, o godzinie 12.15.

Muzykę Fryderyka Chopina w interpretacji włoskiego pianisty Alessandro Veny usłyszymy podczas piątego koncertu Wakacji z Chopinem. Alessandro Vena, ceniony włoski instrumentalista, uczył się w Szkole Antoniego Rubinsteina we Włoszech. Wielokrotnie występował w rodzinnym kraju, a także w innych państwach Europy, Ameryki Południowej i Północnej. Jest laureatem prestiżowej nagrody Life of Music Award od Zakonu Maltańskiego. Alessandro Vena wykonuje utwory z różnych epok, od baroku do współczesności. Szczególne miejsce w jego bogatym repertuarze koncertowym, zajmują romantyczne kompozycje, a przede wszystkim dzieła Fryderyka Chopina. W Szafarni pianista zagra 4 nastrojowe nokturny oraz przejmującą Balladę g-moll op. 23. Zabrzmią też: słynna Etiuda c-moll op. 10 nr 12 zwana Rewolucyjną, Polonez As-dur op. 53 – Heroiczny, a także rzadko wykonywane utwory, takie jak Largo Es-dur i Walc a-moll op. posth. Fakty i anegdoty dotyczące wakacji Fryderyka Chopina na ziemi dobrzyńskiej przybliży gościom aktor Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu Paweł Kowalski, prezentując listy kompozytora do przyjaciół i rodziny.

Po koncercie na gości czekać będzie drobny poczęstunek. Zapraszamy do Ośrodka Chopinowskiego w niedzielę, 4 sierpnia na godzinę 12.15.

Na wszystkie koncerty z cyklu Wakacje z Chopinem wstęp jest wolny.


Wakacje z Chopinem objęte są honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
Wydarzenie dofinansowane z budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego

« wstecz

-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

Banery

Miasto Golub-Dobrzyń Konsultacje SpołeczneBudżet ObywatelskiPOLICJA--ZAADOPTUJ PSA-tvgd-Stowarzyszenie Przyjazna BudaMapa Golubia-Dobrzynia------
-
- Urząd Miasta Golub-Dobrzyń, ul. Plac Tysiąclecia 25, 87-400 Golub-Dobrzyń
tel. +48 (56) 683 54 10, fax +48 (56) 683 54 15,
© Copyright UM Golub-Dobrzyń
powered by netadmin 7.25
-