-
strona g��wna  struktura serwisu  kontakt   wersja polska-english version-BIP-
- herb AKTUALNOŚCI
-
- 13.11.2019 - Benedykta, Mikołaja, Stanisława
 
-
-
-
-
-
-
-

Banery

----MIEJSKA EKO-EDUKACJA
-
- AKTUALNOŚCI /

„ŚMIECI W GÓRĘ”; „WZROST CEN ŚMIECI” …

Ceny odbioru odpadów komunalnych w Polsce rosną tam, gdzie już wygasły umowy i konieczne było ogłoszenie nowych przetargów. Wynika to głównie z faktu, że koszty zagospodarowania tony odpadów są drastycznie wyższe niż kilka lat temu, zmienił się rynek pracy i koszty zatrudnienia, np. w ciągu ostatnich trzech lat 300 % wzrosła opłata marszałkowska.

Prawdopodobnie ceny odbioru będą także rosły w latach następnych.

Z końcem tego roku kończy się umowa na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych w naszym mieście. Jesienią planujemy przeprowadzić przetarg na wybór kolejnego odbiorcy. Biorąc pod uwagę sytuację, jaka ma obecnie miejsce w Polsce dotycząca gospodarowania odpadami komunalnymi musimy liczyć się z tym, że usługi te mogą być droższe i konieczne będzie podniesienie, od nowego roku, stawek za odbiór śmieci.

Szczegółowe wysokości opłat będziemy mogli ustalić dopiero po przetargu.

Już teraz chcemy zwrócić uwagę mieszkańcom, że mimo zadeklarowanej sporej grupy osób segregujących, w naszym mieście bardzo dużo powstaje odpadów zmieszanych, szczególnie w zabudowie wielorodzinnej (bloki). To niestety też może wpłynąć na wysokość ofert przetargowych, a co za tym idzie na wzrost opłaty.

Dlatego też bardzo prosimy o jak największą segregację odpadów komunalnych.

« wstecz

-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

Banery

Miasto Golub-Dobrzyń Konsultacje SpołeczneBudżet ObywatelskiPOLICJA--ZAADOPTUJ PSA-tvgd-Stowarzyszenie Przyjazna BudaMapa Golubia-Dobrzynia------
-
- Urząd Miasta Golub-Dobrzyń, ul. Plac Tysiąclecia 25, 87-400 Golub-Dobrzyń
tel. +48 (56) 683 54 10, fax +48 (56) 683 54 15,
© Copyright UM Golub-Dobrzyń
powered by netadmin 7.10
-