-
strona główna  struktura serwisu  kontakt   wersja polska-english version-BIP-
- herb AKTUALNOŚCI
-
- 29.03.2020 - Eustachego, Wiktoryna, Helmuta
 
-
-
-
-
-
-
-

Banery

----MIEJSKA EKO-EDUKACJA
-
- AKTUALNOŚCI /

PODSUMOWANIE RUNDY JESIENNEJ MKS DRWĘCA ADABET GOLUB-DOBRZYŃ

Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2011/2012

Trampkarze

Nasi najmłodsi piłkarze ukończyli rundę na drugim miejscu w tabeli, gromadząc 22 punkty, z bilansem bramkowym 52-14. Zaczęli od mocnego uderzenia pokonując na wyjeździe ROL.KO Konojady 7:0. Na uwagę zasługują wygrane mecze z rówieśnikami z Grudziądza, na wyjeździe 5:3, Kowalewa Pomorskiego 3:0, czy remis z liderem z Górzna 2:2. Najwyższą wygraną odnieśli na własnym boisku, pokonując aż 20:1 drużynę Radzynianki Radzyń Chełmiński. Jedyną wpadkę, gracze MKS zanotowali na wyjeździe z Naprzodem Jabłonowo Pomorskie 2:7. Najlepszym strzelcem drużyny został Rafał Chyliński, który trafiał do bramki rywali 13 razy, drugi w tej statystyce to Przemysław Jachowski, z 11 trafieniami. Najwięcej asyst zanotowali Dawid Muchewicz – 6 oraz Przemysław Jachowski i Mateusz Betlejewski, po 5 asyst. Najlepiej ocenionym według internautów został Mateusz Betlejewski. Gratulujemy oczywiście całej drużynie, każdy z zawodników wniósł bardzo dużo do drużyny. Zaangażowanie było widoczne przez całą rundę, ale również w meczach sparingowych, gdzie na uwagę zasługuje wygrana we Włocławku, z tamtejszym Liderem, występującym w lidze wojewódzkiej, 4:3. Na grę naszych najmłodszych zawodników uwagę zwrócili trenerzy Lidera Włocławek, dlatego kilku z nich miało możliwość wzięcia udziału w testach. Nasza gra i wyniki nie pozostają bez echa w regionie, dlatego jesteśmy cały czas w kontakcie z klubem z Włocławka. Cieszy też ogromna frekwencja na treningach. Serdeczne podziękowania dla trenera Piotra Rabażyńskiego, za wyniki oraz przygotowanie młodzieży do rozgrywek. Nie sposób pominąć też zaangażowania Panów: Jagielskiego i Cyrklaffa, którzy cały czas służą pomocą trenerowi.

 

Juniorzy młodsi

Piłkarze z tego rocznika ukończyli rundę na pierwszym miejscu i rozpoczną kolejną jako lider. Na swoim koncie zgromadzili 16 pkt-ów, za pięć wygranych i jeden remis, z bilansem bramkowym 18-4. Najlepszym strzelcem został Paweł Kuczkowski, który zdobył 7 bramek. Statystyki asystujących otwiera również Paweł Kuczkowski – 5 asyst, drugi jest Mateusz Szałecki – 4. Najlepiej oceniani według internautów to: Bartosz Rutkowski oraz Artur Wielga. Gratulacje dla całej drużyny. Widać cały czas rosnącą formę i zaangażowanie. Serdeczne podziękowania dla trenera Kamila Kuczkowskiego za przygotowanie zawodników do rozgrywek.

 

Juniorzy starsi

Drużyna ukończyła rundę na pierwszym miejscu w tabeli, gromadząc na swoim koncie 21 pkt-ów, za 7 wygranych. Godny podkreślenia fakt, to wspaniała passa 7 wygranych z rzędu. Bilans bramkowy to 25-10. Cieszą wygrane z Flisakiem Złotoria czy Elaną Toruń. Jedyna porażka to ostatni mecz na wyjeździe z Legią Chełmża 1:6. Runda rewanżowa zapowiada się niezwykle ciekawie, gdyż broni nie złożyły drużyny z Torunia i Chełmży. Najlepszym strzelcem drużyny został Kamil Góral, który popisał się 10 trafieniami, drugim w klasyfikacji jest Kamil Buczyński z 5 bramkami. Jeśli chodzi o asysty to piłkarze zamienili się miejscami, pierwszy jest Kamil Buczyński – 9 asyst, drugi Kamil Góral – 4. Zawodnicy pukają już do drużyny seniorów. Najlepiej oceniani przez internautów: Kamil Buczyński, Kamil Góral, Tomasz Bilski i Tomasz Sadowski. Gratulacje dla całej ekipy za zdobycie lidera oraz bardzo dobrą grę. Podziękowania dla trenera Pawła Peplińskiego za przygotowanie zawodników do rozgrywek, ale również atmosferę w szatni. Widać monolit i rosnącą formę. Cieszy ogromnie fakt, że w grupie jest coraz więcej chłopaków, którzy kiedyś będą stanowili o sile drużyny seniorskiej.

 

Seniorzy

Okres przygotowawczy przed sezonem był intensywny. Nasi zawodnicy szlifowali formę, gdyż w naszej grupie ligi okręgowej zrobił się tłok. Strażak Przechowo połączył siły z Wdą II Świecie; Polonia Bydgoszcz jak zawsze mocna; Spójnia Białe Błota zapowiadała walkę o awans; spadkowicz Unia Wąbrzeźno zwarła szeregi; pojawiły się zespoły rezerwowe Zawiszy Bydgoszcz oraz Olimpii Grudziądz. To wszystko oznaczało tylko jedno – zarówno walka o utrzymanie, jak i o awans miała być niezwykle zacięta. Nasz skład uzupełnili zawodnicy, którzy grali już dla MKS, jak choćby Lewandowski czy Radzimski. Pojawili się też zawodnicy z Rypina – Fordowski oraz Marchewka. Były to niewątpliwie wzmocnienia, lecz na zgranie z drużyną potrzeba czasu i to właśnie pokazał już pierwszy mecz na wyjeździe z Victorią Lisewo, przegrany 1:2. Drugi mecz dał nadzieję. Wynik był dla nas korzystny, 1:0 z Czarnymi Nakło nad Notecią, lecz gra pozostawiała do życzenia. Początek sezonu to gra w kratkę. Między czasie nasz najlepszy napastnik z poprzedniego sezonu, Perłowski, złapał kontuzję, która wykluczyła go z gry do końca sezonu. Z gry zrezygnował też Marchewka. Atmosfera w drużynie była napięta, gdyż wyniki i pozycja w tabeli dawała do myślenia. Dopiero seria trudnych spotkań dała nadzieję, na lepszą grę. Najpierw zwycięstwo z Olimpią II Grudziądz 4:1, następnie wygrana z liderem, Polonią Bydgoszcz 1:0. Zimny prysznic ze Strażakiem oraz Serockiem pokazał, że bez walki nie będzie wyników. Właśnie wtedy zaczęła się wspaniała passa, która trwała już do końca rundy, 5 wygranych meczów z rzędu (z Tucholanką Tuchola, Unią Wąbrzeźno, Cyklonem Kończewice, Startem Pruszcz i Victorią Lisewo). Efektem zwycięstw było 6 miejsce w tabeli, z bilansem bramkowym 23-26. Mimo słabego początku, zawodnicy udowodnili, że walką i poświęceniem, można wygrać z każdym. Końcowa lokata zespołu daje dobre prognozy na rundę rewanżową. Gratulację dla wszystkich piłkarzy, szczególnie dla młodzieżowców, którzy w ostatnich meczach świetnie wprowadzili się do drużyny. Podziękowania dla trenera Tomasza Paczkowskiego za przygotowanie zespołu do rozgrywek.

 

Postawa wszystkich sekcji daje bardzo dobre prognozy na rundę rewanżową. Dobra gra, wyniki i pozycje w poszczególnych tabelach, sprawia wiele radości wszystkim sympatykom MKS DRWĘCA Adabet Golub-Dobrzyń. Pierwsza runda pokazuje wyraźnie, że z zespołami Drwęcy trzeba się liczyć. Serdecznie dziękujemy wszystkim piłkarzom, trenerom, opiekunom, zarządowi, gospodarzowi stadionu oraz sponsorom.

 

  • autor: Marcin Werner - MKS DRWĘCA ADABET Golub-Dobrzyń

« wstecz

-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

Banery

Miasto Golub-Dobrzyń Konsultacje SpołeczneBudżet ObywatelskiPOLICJA--ZAADOPTUJ PSA-tvgd-Stowarzyszenie Przyjazna BudaMapa Golubia-Dobrzynia------
-
- Urząd Miasta Golub-Dobrzyń, ul. Plac Tysiąclecia 25, 87-400 Golub-Dobrzyń
tel. +48 (56) 683 54 10, fax +48 (56) 683 54 15,
© Copyright UM Golub-Dobrzyń
powered by netadmin 7.20
-