Baner

Platforma Voxly.pl

Treść strony

Czujnik jakości powietrza od Fundacji Allegro All For Planet

  • Fundacja Allegro All For Planet przekazała mieszkańcom Golubia-Dobrzynia czujnik jakości powietrza.
  • Urządzenie jest nagrodą przyznaną za aktywny udział mieszkańców miasta w akcji "Kręć Kilometry", organizowanej przez Fundację Allegro All For Planet.
  • Mieszkańcy miasta, pokonując na rowerze łączny dystans 35 738 km, uplasowali Golub-Dobrzyń wśród 50 miast, które przejechały najwięcej kilometrów, a w nagrodę otrzymały czujnik smogu.

 

Fundacja Allegro All For Planet ufundowała dla mieszkańców miasta Golub-Dobrzyń czujnik jakości powietrza. Jest to nagroda przyznana w ramach kampanii "Kręć Kilometry", która poprzez zachęcenie do jazdy na rowerze promuje zrównoważony transport i ekologiczne postawy.W ramach kampanii "Kręć Kilometry" - organizowanej przez Fundację Allegro All For Planet - wyłoniono 50 miast (do 50 tys. mieszkańców), których mieszkańcy przejechali na rowerze najwięcej kilometrów. Golub-Dobrzyń z wynikiem 35 738 km zajął 21. miejsce w rankingu i tym samym, otrzymał czujnik smogu.

Kampania Kręć Kilometry reprezentuje wszystkie wartości, które są priorytetowe dla Allegro. Wspiera lokalne społeczności, promuje zrównoważony rozwój miast i ekologiczną gospodarkę. Jest mi niezmiernie miło, że mieszkańcy Golubia-Dobrzynia tak aktywnie zaangażowali się w naszą akcję i tym samym pokazali, że troska o środowisko jest im bardzo bliska. Mam nadzieję, że czujnik jakości powietrza, który przekazujemy mieszkańcom miasta będzie symbolem ich proekologicznej postawy, a jednocześnie motywacją do podejmowania kolejnych, zielonych działań  - powiedziała Marta Mikliszańska, Head of Public Affairs & Sustainability Allegro i członek zarządu Fundacji Allegro All For Planet.

Czujnik smogu ufundowany przez Fundację Allegro All For Planet zostanie zamontowany na budynku Urzędu Miasta Golubia-Dobrzynia. Już wkrótce aktualny stan powietrza w mieście będzie można sprawdzić dzięki takim aplikacjom mobilnym, jak: LookO2, Kanarek, Zanieczyszczenie Powietrza, Smog Polska oraz na dedykowanej stronie internetowej.

Dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w akcji "Kręć Kilometry" i przyczyniły się do pozyskania czujnika jakości powietrza.

 

 

  • Fundacja Allegro_Golub_Dobrzyn

« wstecz