-
strona główna  struktura serwisu  kontakt   wersja polska-english version-BIP-
- herb AKTUALNOŚCI
-
- 27.09.2020 - Wincentego, Damiana, Wawrzyńca
 
-
-
-
-
-
-
-

Banery

----MIEJSKA EKO-EDUKACJA
-
- AKTUALNOŚCI /

KONCERT W SZAFARNII

Ośrodek Chopinowski w Szafarnii serdecznie zaprasza 22 kwietnia (niedziela) o godz. 17:00 na Poco Leggiero - kwartet klarnetowy w składzie:

Anna Kalska
Adrian Janda
Leszek Pietroń
Bogdan Kraski


W programie muzyka klasyczna, rozrywkowa i współczesna w nowej, wyjątkowej aranżacji!
Połączenie stylów i epok w poszukiwaniu nowych muzycznych wrażeń!

Bilety: 10 zł / 20 zł
do nabycia przed koncertem w kasie Ośrodka Chopinowskiego
prosimy o wcześniejszą  rezerwację
tel.: 56 682 79 30 /mail: osrodek@szafarnia.art.pl
Chopin Bus:
Toruń: 15.30 - Urząd Marszałkowski, pl. Teatralny 2 (koszt biletu w obie strony: 10 zł)
Golub - Dobrzyń 16:30 - Starostwo Powiatowe (przejazd bezpłatny)

więcej o kwartecie:

filmik o zespole:   http://www.youtube.com/watch?v=djZH_jWOonU

Kwartet klarnetowy "Poco Leggiero" tworzą 4 indywidualności artystyczne, które połączyła chęć dzielenia się ze słuchaczami muzyką różnych stylów w innej, lżejszej formie. Nazwę zespołu "Poco leggiero" można przetłumaczyć jako "nieco lżej" i oddaje ona charakter muzyki wykonywanej przez artystów. To także swoiste "perskie oko" puszczone w stronę słuchaczy, którzy przyzwyczajeni do "poważnych" wersji utworów odnajdą w wykonywanych przez czwórkę artystów interpretacje rzadko goszczące na estradach koncertowych prezentujące jednocześnie radość muzykowania i niebanalne, frapujące podejście do wykonywanych dzieł. Na repertuar zespołu składają się utwory skomponowane w różnych okresach historycznych, od baroku do współczesności i należące do różnych typów muzyki: od etnicznej do jazzowej czy od standardów musicalowych po utwory klezmerskie.
Nie znaczy to, że koncert kwartetu to typowy występ według zasady "dla każdego coś miłego". Szerokie spektrum zainteresowań poszczególnych osobowości muzycznych zespołu świadczy raczej o jego wszechstronności i otwartości na wiele odmiennych rodzajów muzyki. Inną cechą charakterystyczną dla tego zespołu jest niestandardowe podejście do gry na instrumentach. To nie tylko wirtuozeria poszczególnych członków kwartetu, lecz także takie rzadkie techniki gry na instrumentach dętych jak oddech permanentny czy ich traktowanie perkusyjne. Doskonały kontakt z publicznością, szerokie spektrum repertuarowe, oraz wysoki poziom artystyczny są gwarancją wyjątkowych wrażeń podczas występów kwartetu "Poco Leggiero". 

źródło” Ośrodek Chopinowski w Szafarnii

« wstecz

-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

Banery

Miasto Golub-Dobrzyń Konsultacje SpołeczneBudżet ObywatelskiPOLICJA--ZAADOPTUJ PSA-tvgd-Stowarzyszenie Przyjazna BudaMapa Golubia-Dobrzynia------
-
- Urząd Miasta Golub-Dobrzyń, ul. Plac Tysiąclecia 25, 87-400 Golub-Dobrzyń
tel. +48 (56) 683 54 10, fax +48 (56) 683 54 15,
© Copyright UM Golub-Dobrzyń
powered by netadmin 7.25
-