Baner

Platforma zakupowa Open Nexus
Geoportal - System informacji przestrzennej
Program Czyste Powietrze
Platforma Voxly.pl
ePUAP - Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

Treść strony

GALA OPERETKOWA W SZAFARNII

Zapraszamy na kolejny lutowy  koncert do Ośrodka Chopinowskiego 12 lutego w niedzielę o godz. 17:00 podczas  "Gali operetkowej"  wystąpi:

Magdalena Polkowska - sopran
Dominik Sierzputowski - baryton
oraz
Arte Con Brio - kwartet smyczkowy
w składzie:
Krystyna Prystasz - I skrzypce
Marta Bilińska - II skrzypce
Mirosław Przybył - altówka
Agata Jarecka - wiolonczela

w programie usłyszymy utwory takich kompozytorów jak:

W.A. Mozart, J. Strauss, Fr. Lehar,J. Offenbach, A. Lary,  E. Di Capua, F. Loeve, M. Grechuta ,A. Piazzola, A.L. Webber


Bilety: 10 zł / 20 zł
do nabycia przed koncertem w kasie Ośrodka Chopinowskiego
prosimy o wcześniejszą  rezerwację
tel.: 56 682 79 30 /mail: osrodek@szafarnia.art.pl

Chopin Bus:
Golub Dobrzyń: 16:30 - Starostwo Powiatowe, pl. 1000-lecia 25 (przejazd darmowy)
 

O wykonawcach...


Magdalena Polkowska ukończyła z wyróżnieniem Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy (2004), w klasie śpiewu solowego prof. Brygidy Skiby i as. Elżbiety Macierewicz.
Swoje umiejętności wokalne doskonaliła m. in. na XXI Zimowym kursie w Dusznikach Zdroju (2003) oraz podczas XXVIII Kursu Muzyki Oratoryjnej i Kantatowej w ramach XXXVIII Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans (2003), gdzie otrzymała dyplom ukończenia Seminarium Mistrzowskiego prowadzonego przez Ewę Czermak. W roku 2001 debiutowała
na deskach Teatru Polskiego im. H.Konieczki w Bydgoszczy rolą Nastii w spektaklu „Złoty sen w stanie nieważkości” M. Gorkiego reżyserowanego przez Adama Srokę. Będąc studentką piątego roku studiów rozpoczęła współpracę z Operą Nova  w Bydgoszczy, gdzie zadebiutowała w operetce E.Kálmána „Hrabina Marica” podczas X Jubileuszowego Festiwalu Operowego.
Na tej samej scenie operowej wykonywała między innymi partię Hanny z opery St.Moniuszki „Straszny Dwór”, Rose z opery L.Delibes „Lakmé”, Papageny z opery W.A.Mozarta „Czarodziejski flet”, Ines z opery „Trubadur” G.Verdiego, Walentyny z operetki F.Lehára „Wesoła Wdówka”, Idy z operetki „Zemsta nietoperza” J.Straussa, Gianetty z opery „Napój
Miłosny” G. Donizettiego, Chawy z musicalu „Skrzypek na dachu” J.Bocka, Gretel,  Sandmännchen i Taumännchen z opery „Jaś i Małgosia” E.
Humperdincka. W roku 2008 została laureatką pierwszej nagrody na III Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Operetkowej i Musicalowej im. Iwony Borowickiej w Krakowie. „Laureatka I miejsca urzekła mnie nie tylko pięknym śpiewem, doskonałym materiałem głosowym, ale przede wszystkim tym, że śpiewała z wyjątkowym, głębokim uczuciem” - mówiła Wanda Polańska, przewodnicząca jury. W  marcu tego roku została zaproszona do udziału w programie telewizyjnym Piotra Nędzyńskiego „Wokół Wielkiej Sceny” emitowanym w TVP Kultura i TVP 2.
W lipcu 2009 roku została finalistką Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. „Alexandra Girardi“ w Coburgu, gdzie miała okazję zaśpiewać  z Philharmonischen Orchester Landestheater pod dyrekcją Aloisa Seidlmeiera. Od sezonu 2009/2010 jest solistką Opery Nova w Bydgoszczy.
W październiku 2010 roku została półfinalistką Europejskiego Konkursu Wokalnego DEBUT 2010, zaś w listopadzie na deskach Opery Nova wykonała premierowe przedstawienie „Barona Cygańskiego” J. Straussa kreując partię cyganki Saffi. Magdalena Polkowska nagrała płytę z Orkiestrą Reprezentacyjną Wojsk Lądowych pod tytułem „Muzyka oddechem pisana”, na której wykonała arię Rusałki z opery „Rusałka” A. Dvoraka. Śpiewaczka występowała również u boku jednego z największych polskich tenorów Wiesława Ochmana, w koncertach w Filharmonii Krakowskiej i w Zawierciu.
Artystka współpracuje stale z Orkiestrą Kameralną im. Johanna Straussa, Agencją Artystyczną Pro Arte,  Fundacją Czardasz, Kwartetem Smyczkowym Arte Con Brio, Orkiestrą Kameralną Strauss Ensemble, Orkiestrą Reprezentacyjną Wojsk Lądowych, Orkiestrą Filharmonii Zabrzańskiej, TURNUS Konzert- und Theater-Agentur.


Dominik Sierzputowski
W 2001 r. ukończył z wyróżnieniem studia na  Wydziale Wokalno – Aktorskim Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. W latach 1998-2002 współpracował z bydgoskim Teatrem Polskim. Brał udział
w wielu kursach wokalnych, prowadzonych m.in. przez Helenę Łazarską, Fedorę Barbieri, Ryszarda Karczykowskiego. Dwukrotnie uczestniczył w kursach mistrzowskich prowadzonych przez Rolando Panerai, w których otrzymał wyróżnienie w postaci koncertów organizowanych przez Państwowe Konserwatorium „Luigi Cherubini” we Florencji. Jest absolwentem
Podyplomowych Studiów dla Dyrygentów Orkiestr Dętych, Wydziału Teorii Muzyki i Kompozycji Akademii Muzycznej w Gdańsku. Współpracuje  z Operą Nova w Bydgoszczy, Filharmonią Koszalińską, Filharmonią Pomorską, Orkiestrą Reprezentacyjną POW w Bydgoszczy, Orkiestrą Reprezentacyjną Wląd w Warszawie. Brał udział w spektaklach operowych w następujących  partiach: Moralesa w „Carmen” G. Bizeta, Frederica w „Lakme” L. Delibes, Papageno  w „Czarodziejskim Flecie” W.A. Mozarta, Miecznika w „Strasznym Dworze” S. Moniuszki -  (spektakl z udziałem studentów i absolwentów Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.) Ponadto w jego repertuarze znajdują się  partie Belcore w „Napoju Miłosnym” G. Donizettiego, Figara w „Cyruliku Sewilskim” G. Rossiniego, Hrabiego w „Weselu Figara” W. A. Mozarta. Koncertował we Włoszech, Francji oraz Belgii, wystąpił w „Koncercie Narodów” w Beethoven Hall w Bonn. W jego dorobku artystycznym znajduje się wiele nagrań CD, z jego udziałem nagrano między innymi „Koncert warszawski”, „Voice and Brass”, „Muzyka oddechem pisana”.

Kwartet smyczkowy Arte Con Brio powstał jesienią 1999 roku. Uczestniczy z powodzeniem w międzynarodowych festiwalach muzycznych w Saint-Etienne (Francja), Pelplinie, Kołobrzegu i Kostrzynie oraz w wieczorach i spotkaniach muzycznych w Bydgoszczy, Mikołajkach, Słupsku, Solcu i w Zamościu. Zespół wystąpił z przeszło trzystoma koncertami
kameralnymi, w salach koncertowych, widowiskowych i kościołach w Polsce. Kwartet koncertuje cyklicznie w pałacach w Brodnicy, Lubostroniu i Ostromecku. Arte Con Brio na stałe współpracuje z organistami Giedyminem Grubbą i Michałem Wachowiakiem, kompozytorem Michałem Dobrzyńskim, a także z solistami Opery Nova oraz aktorami Teatru Polskiego w
Bydgoszczy. Szeroki repertuar zespołu obejmuje muzykę wysoką, operetkową, musicalową, filmową, jazzową a także rozrywkową. Kwartet występuje w składzie: Krystyna Prystasz I skrzypce, Przemysław Nawrocki II skrzypce, Mirosław Przybył altówka, Agata Jarecka wiolonczela.

« wstecz