Program Czyste Powietrze
Platforma Voxly.pl
ePUAP - Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

Treść strony

MISTRZOSTWA GOLUBIA-DOBRZYNIA W WARCABACH 64 POLOWYCH POD PATRONATEM BURMISTRZA ROMANA TASARZA

W minioną sobotę, tj. 26 listopada 2011 roku, odbyły się Mistrzostwa Golubia-Dobrzynia w warcabach 64 polowych pod patronatem Burmistrza Miasta Romana Tasarza. Do turnieju przystąpiło 17 zawodników w tym pięć dziewcząt. Wszyscy grali w grupie Open z podziałem na kategorie wiekowe. Najmłodszą zawodniczką była 10-cio letnia Zuzanna Rosłonowska ze Szkoły Podstawowej nr 1, najmłodszym warcabistą był również dziesięciolatek Szymon Mieszała z tej samej szkoły. Przedział wiekowy zamykał ponad sześćdziesięcioletni Pan Stanisław Karpiński.

W kategorii dziewcząt do lat 16-tu wygrała Monika Jasińska przed Izabelą Szczutowską i Darią Kwiatkowską.

W kategorii chłopców do lat 16-tu wygrał Kamil Ciechacki, drugi był Michał Wiliński, a brąz zdobył Jeremiasz Figurski.

W kategorii wyższej pierwsze miejsce podzielili Pan Stanisław Karpiński i Pan Sławomir Kowalski.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy, medale i nagrody rzeczowe, a najlepsi w swoich kategoriach puchary.

Turniej sędziował i prowadził Wiesław Dąbek (TKKF Sahara) we współpracy z Edwardem Szczotem i Teresą Lewandowską (OSiR).

Zawody zostały zorganizowane przez OSiR i TKKF Sahara dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Golubia-Dobrzynia.

• autor: Wiesław Dąbek