-
strona główna  struktura serwisu  kontakt   wersja polska-english version-BIP-
- herb AKTUALNOŚCI
-
- 27.09.2020 - Wincentego, Damiana, Wawrzyńca
 
-
-
-
-
-
-
-

Banery

----MIEJSKA EKO-EDUKACJA
-
- AKTUALNOŚCI /

Burmistrz Miasta Golubia-Dobrzynia Mariusz Piątkowski na uroczystym odsłonięciu tablicy pamiątkowej Matki Polki - Sybiraczki

Dnia 13 września 2019 roku na zaproszenie Zarządu Oddziału Związku Sybiraków w Toruniu, Burmistrz Miasta Golubia-Dobrzynia Mariusz Piątkowski wraz z Dyrektorem Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Golubiu-Dobrzyniu Barbarą Wasiluk oraz reprezentantami Koła Rodzin Sybiraków w Golubiu-Dobrzyniu Ewą Kaźmierkiewicz i Edmundem Bartkowskim, uczestniczyli w uroczystym odsłonięciu tablicy pamiątkowej Matki Polki-Sybiraczki na ścianie kościoła pw. Miłosierdzia Bożego i św. Siostry Faustyny w Toruniu. Tablica ma przypominać o Polakach, którzy doświadczyli okrutnego losu zesłania na tereny byłego ZSRR. Burmistrz wraz z Zastępcą Dyrektora Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej oddali hołd Matkom Polkom Sybiraczkom. Matkom, które za wszelką cenę broniły swoje dzieci od głodu, chłodu oraz śmierci.

Burmistrz Miasta Golubia-Dobrzynia Mariusz Piątkowski w imieniu własnym oraz mieszkańców miasta podziękował inicjatorom za podjęcie działań, dzięki którym tablica będzie przypominać przyszłym pokoleniom o wydarzeniach i ludziach, którzy zostali wywiezieni na „Nieludzką Ziemię”.

W uroczystości wziął również udział między innymi Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, który podczas uroczystości za upamiętnienie historii o zesłańcach Sybiru wręczył podziękowania m.in. dla Koła Rodzin Sybiraków w Golubiu-Dobrzyniu.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

« wstecz

-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

Banery

Miasto Golub-Dobrzyń Konsultacje SpołeczneBudżet ObywatelskiPOLICJA--ZAADOPTUJ PSA-tvgd-Stowarzyszenie Przyjazna BudaMapa Golubia-Dobrzynia------
-
- Urząd Miasta Golub-Dobrzyń, ul. Plac Tysiąclecia 25, 87-400 Golub-Dobrzyń
tel. +48 (56) 683 54 10, fax +48 (56) 683 54 15,
© Copyright UM Golub-Dobrzyń
powered by netadmin 7.25
-