-
strona główna  struktura serwisu  kontakt   wersja polska-english version-BIP-
- herb Aktualności 2020
-
- 30.09.2020 - Hieronima, Wery, Soni
 
-
-
-
-
-
-
-

Banery

----MIEJSKA EKO-EDUKACJA
-
- AKTUALNOŚCI / Aktualności 2020 /

20 lipca 2020 roku minęło 100 lat, jak ówczesny proboszcz parafii Golub ksiądz Balcer sprowadził Siostry Służebniczki Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny do Golubia. Dom, w którym siostry zamieszkały należał do miasta i mieścił się przy ulicy Dworcowej (obecnie PTTK). Siostrom powierzono między innymi: prowadzenie katechizacji, ochronki dla dzieci, pielęgnacje chorych w domach prywatnych i szpitalu oraz służbę kościelną.

Z okazji tak pięknego jubileuszu Miasto Golub-Dobrzyń wspólnie z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną zebrało i przygotowało dokumentację fotograficzną, która zostanie zaprezentowana na wystawie. Materiały wykorzystane do przygotowania ekspozycji pochodzą z prywatnych zbiorów Mariana Wąsewicza.

Otwarcie wystawy nastąpi w dniu 6 września 2020 roku, w kościele pod wezwaniem św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Golubiu, po mszy świętej, która zostanie odprawiona w intencji Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia N.M.P. o godzinie 11:00.

Zapraszamy!

  • PIERWSZA SIEDZIBA ZGROMADZENIA SIÓSTR SŁUŻEBNICZEK...

« wstecz

-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

Banery

Miasto Golub-Dobrzyń Konsultacje SpołeczneBudżet ObywatelskiPOLICJA--ZAADOPTUJ PSA-tvgd-Stowarzyszenie Przyjazna BudaMapa Golubia-Dobrzynia------
-
- Urząd Miasta Golub-Dobrzyń, ul. Plac Tysiąclecia 25, 87-400 Golub-Dobrzyń
tel. +48 (56) 683 54 10, fax +48 (56) 683 54 15,
© Copyright UM Golub-Dobrzyń
powered by netadmin 7.25
Deklaracja Dostępności
-