Treść strony

Chopin na jazzowo w Szafarni

Trzeci koncert z cyklu „Wakacje z Chopinem” odbędzie się 18 lipca o godzinie 12.15 w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni. Tym, co wyróżnia ten koncert na tle pozostałych, jest styl wykonywanych utworów, gdyż usłyszymy jazzowe aranżacje utworów Fryderyka Chopina w wykonaniu Leny Ledoff.

Pianistka urodziła się w Petersburgu. Jest absolwentką wydziału fortepianowego Akademii Muzycznej w Woroneżu w klasie prof. Tatiany Gaponienko. W 1994 r. na stałe zamieszkała w Polsce i poświęciła się komponowaniu oraz graniu jazzu. W 2000 roku założyła zespół „Lena Ledoff Trio”. Występowała na scenach Paryża, Toronto, Pragi, Bratysławy, Kijowa, Petersburga, Irkucka, Ottawy, Montrealu, Lwowa, Budapesztu, Warszawy i większości polskich miast. W 2010 r. została stypendystką Prezydenta miasta Warszawy.  Jako kompozytor i muzyk współpracuję z wieloma teatrami.

W programie koncertu znalazły się utwory Fryderyka Chopina, które w jazzowym stylu połączone zostaną z twórczością m.in. Milesa Davisa, Krzysztofa Komedy czy Edith Piaf.

Bilety w cenie 10 złotych można rezerwować telefonicznie (56 682 79 30). Liczba miejsc ograniczona.

Wydarzenie dofinansowane z budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego

  • Lena Ledoff
    Lena Ledoff

« wstecz