-
strona główna  struktura serwisu  kontakt   wersja polska-english version-BIP-
- herb AKTUALNOŚCI 2019
-
- 20.01.2020 - Fabiana, Sebastiana, Dobiegniewa
 
-
-
-
-
-
-
-

Banery

----MIEJSKA EKO-EDUKACJA
-
- AKTUALNOŚCI / AKTUALNOŚCI 2019 /

Kulturalnie i wesoło w Golubiu-Dobrzyniu

W miniony weekend w Golubiu-Dobrzyniu wiele się działo, było kulturalnie i wesoło, a wszystko z okazji 68 rocznicy połączenia Golubia i Dobrzynia.

Weekend rozpoczął się bardzo ciekawie dla miłośników muzyki reggae. W piątek 7 czerwca od godziny 18.00 na muszli koncertowej wystąpił Junior Stress a właściwie to Marcel Galiński polski wokalista, związany między innymi ze sceną muzyki reggae.

Uczta dla słuchaczy bluesa rozpoczęła się dwie godziny później, gdy scenę zajął Sławek Wierzcholski z zespołem Nocna Zmiana Bluesa. Tak z ciekawostek Pan Sławek urodził się w Toruniu. Zespół promieniował energią z łatwością nawiązał kontakt z widownią.

W sobotę było nie tylko kulturalnie ale i smacznie. Przy Miejskim Zespole Szkół w Golubiu-Dobrzyniu miał miejsce Kulinarny Piknik Międzypokoleniowy pod hasłem „Gotuj międzypokoleniowo - jedz i żyj zdrowo!”. Wszyscy zainteresowani mogli wymienić się przepisami oraz wspólnie gotować.

Natomiast dla miłośników dziecięcych rytmów od godziny 10.00 na Muszli Koncertowej odbył się Festiwal Piosenki Dzieci i Młodzieży.

Perełką sobotniego wieczoru była wystawa z okazji Jubileuszu 700-lecia Golubia, która miała miejsce w Domu Kultury. Jubileusz obchodzony był w 1939 roku. W tym roku mija 80 lat od tych uroczystości. Organizatorem wystawy było Stowarzyszenie „Przywrócić pamięć”, którą dofinansowała Gmina Miasto Golub-Dobrzyń. Na wystawie zostały wyeksponowane skany zdjęć z uroczystości obchodów 700 – lecia Golubia. Wystawę otworzyła Pani Ewa Kaźmierkiewicz zastępca dyrektora Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Golubiu-Dobrzyniu, jednocześnie reprezentująca Stowarzyszenie „Przywrócić pamięć”. Burmistrz Pan Mariusz Piątkowski przemówił do zaproszonych gości, dziękując za organizację wystawy, która przybliża mieszkańcom historię naszego miasta.

Na zakończenie dnia również w Domu Kultury od godziny 19.00 odbył się Koncert zespołu TRIO Jacek Gessek.

Niedziela 9 czerwca dedykowana była naszym dzieciom z okazji Dnia Dziecka. Już o godzinie 12.00 przy nowej hali sportowej ruszyły wszystkie urządzenia przeznaczone do zabawy dla dzieci i młodzieży. Dzieci chętnie korzystały z licznych atrakcji, które były zupełnie za darmo dzięki dobrej współpracy Burmistrza, Radnych, Kierowników i Dyrektorów miejskich jednostek, jak również partnerów Dnia Dziecka.

Organizatorzy Festynu z okazji Dnia Dziecka:

1. Urząd Miasta Golub-Dobrzyń

2. Dom Kultury w Golubiu-Dobrzyniu

Współorganizatorzy:

1. Miejska Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Uzależnień w Golubiu-Dobrzyniu

Partnerzy:

1. Spółdzielnia Mieszkaniowa w Golubiu-Dobrzyniu im. Henryka Rogowskiego

2. Firma Hetman Sp. z o.o. – Bedlno

3. Firma Trops S.A.  – Toruń

4. Stowarzyszenie Stalowe Tłoki z Golubia-Dobrzynia

5. Państwowa Straż Pożarna Golub-Dobrzyń

6. Ośrodek Sportu i Rekreacji Golub-Dobrzyń

7. Powiatowa Komenda Policji Golub-Dobrzyń

8. Hufiec ZHP Golub-Dobrzyń

Dodatkowo na stoisku Urzędu Miasta Golubia-Dobrzynia rozdawane były za darmo napoje oraz słodycze. Miejsce cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem dzieci.

 

 

« wstecz

-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

Banery

Miasto Golub-Dobrzyń Konsultacje SpołeczneBudżet ObywatelskiPOLICJA--ZAADOPTUJ PSA-tvgd-Stowarzyszenie Przyjazna BudaMapa Golubia-Dobrzynia------
-
- Urząd Miasta Golub-Dobrzyń, ul. Plac Tysiąclecia 25, 87-400 Golub-Dobrzyń
tel. +48 (56) 683 54 10, fax +48 (56) 683 54 15,
© Copyright UM Golub-Dobrzyń
powered by netadmin 7.20
-