-
strona g��wna  struktura serwisu  kontakt    poleďż˝ znajomym wersja polska-english version-BIP-
- herb AKTUALNOŚCI 2019
-
- 25.05.2019 - Grzegorza, Magdy, Urbana
 
-
-
-
-
-
-
-

Banery

----MIEJSKA EKO-EDUKACJA
-
- AKTUALNOŚCI / AKTUALNOŚCI 2019 /

RAZEM DLA MIASTA, GMINY I POWIATU

W dniu 8 maja 2019 r. Burmistrz Miasta Golubia-Dobrzynia Mariusz Piątkowski spotkał się z Wójtem Gminy Golub-Dobrzyń Markiem Ryłowiczem i Starostą golubsko-dobrzyńskim Franciszkiem Gutowskim. Podczas spotkania włodarze omówili dotychczasową współpracę koalicji rządzącej w powiecie oraz realizację inwestycji, które zaplanowane zostały przez samorządy na najbliższe lata ich działalności.

Samorządowcy dyskutowali m.in. nad realizacją zadania pn. „Przebudowa skrzyżowania drogi wojewódzkiej Nr 534 Grudziądz – Rypin z drogą wojewódzką Nr 569 Golub-Dobryń – Dobrzejewice i ul. Zamkowej w m. Golub-Dobrzyń”, które Miasto zamierza wykonać wspólnie z Urzędem Marszałkowskim w Toruniu. Burmistrz Mariusz Piątkowski potwierdził, iż Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy zakłada w najbliższym czasie ogłoszenie przetargu na wyłonienie wykonawcy przebudowy golubskiego skrzyżowania. Projekt budowlano-wykonawczy, przygotowany przez Miasto, został już przekazany Urzędowi Marszałkowskiego. Zdaniem przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego oraz Urzędu Miasta remont skrzyżowania powinien rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Po raz kolejny przedstawiciele Miasta, Gminy i Powiatu zgodnie zadeklarowali, że najważniejszą inwestycja dla trzech samorządów lokalnych jest budowa obwodnicy Golubia-Dobrzynia. Zdaniem włodarzy byłaby ona najbardziej skutecznym sposobem na udrożnienie ruchu samochodowego w mieście i posłużyłaby zarówno wszystkim Mieszkańcom powiatu, jak i kierowcom przejeżdżającym przez miasto.

Podczas  spotkania potwierdzona została wola dobrej współpracy, funkcjonującej między  Miastem Golub-Dobrzyń,  Gminą Golub-Dobrzyń i Powiatem golubsko-dobrzyńskim. Burmistrz, Wójt i Starosta jednomyślnie wyrazili przekonanie, iż  skuteczna działalność na rzecz Mieszkańców całego powiatu możliwa jest dzięki partnerskim praktykom, jakie od kilku lat wypracowane są pomiędzy lokalnymi samorządami.

  • data: 2019-05-14

« wstecz

-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

Banery

Budżet ObywatelskiPOLICJA--ZAADOPTUJ PSA-tvgd-Stowarzyszenie Przyjazna BudaMapa Golubia-Dobrzynia------
-
- Urząd Miasta Golub-Dobrzyń, ul. Plac Tysiąclecia 25, 87-400 Golub-Dobrzyń
tel. +48 (56) 683 54 10, fax +48 (56) 683 54 15,
© Copyright UM Golub-Dobrzyń
powered by netadmin 7.10
-