-
strona g��wna  struktura serwisu  kontakt    poleďż˝ znajomym wersja polska-english version-BIP-
- herb AKTUALNOŚCI 2019
-
- 21.04.2019 - Anzelma, Bartosza, Feliksa
 
-
-
-
-
-
-
-

Banery

----MIEJSKA EKO-EDUKACJA
-
- AKTUALNOŚCI / AKTUALNOŚCI 2019 /

STRAJK NAUCZYCIELI W GOLUBIU-DOBRZYNIU

W piątek 29 marca 2019 r. Burmistrz Miasta Golubia-Dobrzynia Mariusz Piątkowski spotkał się z dyrektorami szkół podstawowych, gimnazjum i przedszkola, działających na terenie miasta oraz z Kierownikiem Miejskiego Zespołu Obsługi Oświaty. Tematem spotkania był zapowiadany na terenie całego kraju strajk nauczycieli 2019.

W szkołach i przedszkolu miejskim zostały przeprowadzone referenda, które miały wskazać, jaka ilość pracowników placówek przystąpi do planowanego przez ZNP strajku. Ostateczne wyniki referendum strajkowego ZNP maiły być znane 25 marca, jednak Związek zdecydował się j przedłużyć głosowanie, gdyż chęć udziału w ogólnopolskim proteście wyraziły również szkoły, w których nie ma przedstawicieli ZNP. Najprawdopodobniej strajk rozpocznie się o w poniedziałek 8 kwietnia i będzie trwał do odwołania.

Podczas spotkania burmistrz oraz dyrektorzy wspólnie zadeklarowali, iż w czasie strajku wszelkie działania placówek będą podejmowane z korzyścią dla uczniów.  W czasie posiedzenia burmistrz Mariusz Piątkowski wyraził pogląd, iż pomimo protestu rodzice powinni mieć możliwość oddania swoich dzieci pod opiekę pracownikom publicznych jednostek.

Szczegółowe informacje na temat strajku nauczycieli w Golubiu-Dobrzyniu będą znane w przyszłym tygodniu.  O aktualnych wydarzeniach i planach dot. protestu na terenie miasta będziemy informować Mieszkańców na naszej stronie www.golub-dobrzyn.pl.

  • data: 2019-03-29

« wstecz

-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

Banery

Budżet ObywatelskiPOLICJA--ZAADOPTUJ PSA-tvgd-Stowarzyszenie Przyjazna BudaMapa Golubia-Dobrzynia------
-
- Urząd Miasta Golub-Dobrzyń, ul. Plac Tysiąclecia 25, 87-400 Golub-Dobrzyń
tel. +48 (56) 683 54 10, fax +48 (56) 683 54 15,
© Copyright UM Golub-Dobrzyń
powered by netadmin 7.10
-