-
strona g��wna  struktura serwisu  kontakt    poleďż˝ znajomym wersja polska-english version-BIP-
- herb AKTUALNOŚCI 2019
-
- 19.03.2019 - Józefa, Bogdana, Nataszy
 
-
-
-
-
-
-
-

Banery

----MIEJSKA EKO-EDUKACJA
-
- AKTUALNOŚCI / AKTUALNOŚCI 2019 /

SPOTKANIE U WOJEWODY

W dniu 4 marca 2019 r. Burmistrz Miasta Golubia-Dobrzynia Mariusz Piątkowski wziął udział w spotkaniu z Wojewodą Kujawsko-Pomorskim Mikołajem Bogdanowiczem, w sprawie Funduszu Dróg Samorządowych.

Wojewoda na spotkanie zaprosił nowo wybrane Prezydia Konwentów Starostów, Burmistrzów i Wójtów, celem zapoznania się z przedstawicielami Zarządów. Podczas posiedzenia włodarze powiatów, miast i gmin poznali rozwiązania, jakie proponuje Rząd w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Fundusz Dróg Samorządowych (FDS) jest nowym mechanizmem dofinansowania budowy, przebudowy oraz remontów dróg powiatowych i gminnych, którym dysponował będzie Wojewoda.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski poinformował o możliwościach uzyskania dofinansowania z budżetu Państwa na realizację inwestycji na drogach lokalnych oraz określił kwotę, z jakiej  będą mogły skorzystać samorządy. Województwo kujawsko-pomorskie na rozwój gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej otrzyma z budżetu Państwa 250 mln złotych.

Ogłoszenie konkursu wniosków w ramach FDS planowane jest na marzec br. Wysokość dofinansowania inwestycji w gminach i powiatach ma być określona w regulaminie ogłoszonego konkursu. Podania mają być rozpatrzone jeszcze w 1. połowie 2019 r.

Mikołaj Bogdanowicz zwrócił uwagę na problemy, które mogą wystąpić w przypadku realizacji zadań w zakresie infrastruktury drogowej. Wśród trudności, z jakimi mogą borykać się samorządy Wojewoda wymienił niedostateczną  liczbę potencjalnych wykonawców. Zdaniem władz województwa oraz samorządowców ograniczona ilość firm w tej branży może wpływać negatywnie na wysokość cen usług i skutkować brakiem możliwości sfinansowania ważnych inwestycji.

  • data: 2019-03-07

« wstecz

-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

Banery

Budżet ObywatelskiPOLICJA--ZAADOPTUJ PSA-tvgd-Stowarzyszenie Przyjazna BudaMapa Golubia-Dobrzynia------
-
- Urząd Miasta Golub-Dobrzyń, ul. Plac Tysiąclecia 25, 87-400 Golub-Dobrzyń
tel. +48 (56) 683 54 10, fax +48 (56) 683 54 15,
© Copyright UM Golub-Dobrzyń
powered by netadmin 7.10
-