-
strona g��wna  struktura serwisu  kontakt    poleďż˝ znajomym wersja polska-english version-BIP-
- herb AKTUALNOŚCI 2019
-
- 17.07.2019 - Anety, Bogdana, Jadwigi
 
-
-
-
-
-
-
-

Banery

----MIEJSKA EKO-EDUKACJA
-
- AKTUALNOŚCI / AKTUALNOŚCI 2019 /

TO, CO MAMY NAJLEPSZE

W sobotę 9 lutego 2019 r. w Domu Kultury w Golubiu-Dobrzyniu odbyło się wydarzenie mające na celu promowanie walorów kulturalnych i artystycznych, jakie proponują trzy samorządy – Miasta Golubia-Dobrzynia, Gminy Golub-Dobrzyń i Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego. Na widowni zasiedli samorządowcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, przedsiębiorcy oraz bliscy występujących dzieci.

Swoje talenty oraz pasje zaprezentowały dzieci i osoby dorosłe.

Koncert utworów muzyki ludowej, klasycznej i rozrywkowej  przygotowali uczniowie i nauczyciele Publicznej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Golubiu-Dobrzyniu.  Na scenie wystąpili instrumentaliści, oraz wokalistki, uczęszczające na zajęcia śpiewu.

W drugiej odsłonie Spotkania publiczność mogła zachwycić się spektaklem zatytułowanym „Początek”. Dzieło sceniczne, opowiadające o narodzinach Chrystusa przedstawiła Grupa Teatralna prowadzona w golubsko-dobrzyńskim Domu Kultury, której opiekunką jest Paulina Gralik.

Przysłowiową „wisienką na torcie” była degustacja potraw lokalnych, przygotowanych z wielkim sercem przez Koła Gospodyń Wiejskich z Podzamku Golubskiego, Skępska i Macikowa.

Intencją  samorządów Miasta, Gminy i Powiatu jest poszerzenie współpracy w zakresie promocji wartości kulturalnych regionu oraz ochrony tradycji i lokalnego dziedzictwa.

Burmistrza Miasta Golubia-Dobrzynia Mariusz Piątkowski zadeklarował chęć organizacji spotkań o podobnej formule w przyszłości, przy udziale samorządów pozostających w granicach naszego powiatu.

Zapraszamy do obejrzenia foto-relacji z pierwszego Golubsko-Dobrzyńskiego Spotkania Noworocznego.

  • data: 2019-02-13

« wstecz

-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

Banery

Budżet ObywatelskiPOLICJA--ZAADOPTUJ PSA-tvgd-Stowarzyszenie Przyjazna BudaMapa Golubia-Dobrzynia------
-
- Urząd Miasta Golub-Dobrzyń, ul. Plac Tysiąclecia 25, 87-400 Golub-Dobrzyń
tel. +48 (56) 683 54 10, fax +48 (56) 683 54 15,
© Copyright UM Golub-Dobrzyń
powered by netadmin 7.10
-