-
strona g��wna  struktura serwisu  kontakt    poleďż˝ znajomym wersja polska-english version-BIP-
- herb AKTUALNOŚCI 2019
-
- 17.07.2019 - Anety, Bogdana, Jadwigi
 
-
-
-
-
-
-
-

Banery

----MIEJSKA EKO-EDUKACJA
-
- AKTUALNOŚCI / AKTUALNOŚCI 2019 /

SAMORZĄDY WALCZĄ ZE SMOGIEM

W dniu 5 lutego przedstawiciele Urzędu Miasta Golubia-Dobrzynia wzięli udział w spotkaniu konsultacyjnym uchwały antysmogowej dla województwa kujawsko-pomorskiego, organizowanym przez Urząd Marszałkowskim w Toruniu. Podczas spotkania wystąpił Marszałek Województwa Piotr Całbecki.

Projekt uchwały antysmogowej, który został przygotowany w Urzędzie Marszałkowskim  określa standardy emisyjne i w zakresie efektywności energetycznej, którym będą musiały podlegać piece centralnego ogrzewania, piece domowe, a nawet kominki. Projekt  zawiera katalog paliw stałych, których stosowanie będzie zakazane oraz. Określa też okresy przejściowe dla nowych regulacji – tak, by ich wprowadzenie było jak najmniej uciążliwe i wpisywało się w naturalny rytm wymiany wyeksploatowanych urządzeń.

Mając na celu dobro mieszkańców Golubia-Dobrzynia i poprawę jakości powietrza w naszym mieście Burmistrz Miasta Golubia-Dobrzynia przedstawi projekt uchwały antysmogowej Radnym Rady Miasta Golubia-Dobrzynia. W celu ułatwienia mieszkańcom wymiany pieców, Burmistrz wystąpi z wnioskiem do Rady Miasta o zabezpieczenie środków finansowych, które będzie chciał przeznaczyć na dotacje do realizacji domowych inwestycji.

 

  • data: 2019-02-11

« wstecz

-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

Banery

Budżet ObywatelskiPOLICJA--ZAADOPTUJ PSA-tvgd-Stowarzyszenie Przyjazna BudaMapa Golubia-Dobrzynia------
-
- Urząd Miasta Golub-Dobrzyń, ul. Plac Tysiąclecia 25, 87-400 Golub-Dobrzyń
tel. +48 (56) 683 54 10, fax +48 (56) 683 54 15,
© Copyright UM Golub-Dobrzyń
powered by netadmin 7.10
-