-
strona g��wna  struktura serwisu  kontakt    poleďż˝ znajomym wersja polska-english version-BIP-
- herb AKTUALNOŚCI 2018
-
- 23.05.2019 - Emilii, Iwony, Leontyny
 
-
-
-
-
-
-
-

Banery

----MIEJSKA EKO-EDUKACJA
-
- AKTUALNOŚCI / AKTUALNOŚCI 2018 /

100-LECIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 IM. ORŁA BIAŁEGO

W dniach 8-9 czerwca 20018 r. odbywały się w Golubiu-Dobrzyniu uroczystości,  związane z 100 rocznicą powstania Szkoły Podstawowej nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości oraz Patronatem Honorowym Burmistrza Miasta Golubia-Dobrzynia Mariusza Piątkowskiego.  

W piątek 8 czerwca Uczniowie Zespołu Szkół Miejskich mogły wziąć udział w grach i zabawach na terenie Szkoły. Dzieciom zostały wręczone nagrody, za udział w wielu konkursach poświęconych Szkole, organizowanych w ciągu całego roku szkolnego. Pierwszego dnia obchodów kilkuset uczniów wzięło udział w Biegu Orła Białego – w podziękowaniu uczestnicy otrzymali pamiątkowy medal i koszulki w barwach biało-czerwonych.  Zwieńczeniem aktywnego dnia był koncert gwiazdy telewizyjnego show Tomasza Dolskiego.

Sobotnie obchody rozpoczęły się uroczystą mszą świętą na boisku, w intencji Uczniów i całej szkolnej społeczności. Tuż po mszy odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta Golubia-Dobrzynia, podczas której  odczytano i przyjęto deklarację Rady Miasta Golubia-Dobrzynia upamiętniającą obchody 100-lecia powstania Szkoły Podstawowej nr 2 im. Orła Białego w Golubiu-Dobrzyniu.

Podczas uroczystości odsłonięto pamiątkowy postument z wizerunkiem Orła Białego. Przybyli goście otrzymali pamiątkową publikację, pełną wspomnień i historii byłych pracowników i uczniów oraz wzięli udział w zwiedzaniu dobrzyńskiej podstawówki oraz medal z wizerunkiem panoramy miasta oraz szkoły.

Z okazji 100-lecia powstania Szkoły Podstawowej nr 2 im. Orła Białego życzymy Uczniom, Nauczycielom i wszystkim Pracownikom Szkoły, aby wiekowe starania obywateli naszego Miasta przynosiły dumę z doskonale wypełnionej misji, zwieńczonej sukcesem znamienitego wychowania wielu pokoleń Polaków w Niepodległej Polsce.

Zapraszamy do obejrzenia foto-relacji z wydarzenia.

  • data: 2018-07-02

« wstecz

-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

Banery

Budżet ObywatelskiPOLICJA--ZAADOPTUJ PSA-tvgd-Stowarzyszenie Przyjazna BudaMapa Golubia-Dobrzynia------
-
- Urząd Miasta Golub-Dobrzyń, ul. Plac Tysiąclecia 25, 87-400 Golub-Dobrzyń
tel. +48 (56) 683 54 10, fax +48 (56) 683 54 15,
© Copyright UM Golub-Dobrzyń
powered by netadmin 7.10
-