-
strona g��wna  struktura serwisu  kontakt    poleďż˝ znajomym wersja polska-english version-BIP-
- herb AKTUALNOŚCI 2018
-
- 23.05.2019 - Emilii, Iwony, Leontyny
 
-
-
-
-
-
-
-

Banery

----MIEJSKA EKO-EDUKACJA
-
- AKTUALNOŚCI / AKTUALNOŚCI 2018 /

ŚWIĘTO GOLUBIA-DOBRZYNIA

Szanowni Mieszkańcy Golubia-Dobrzynia, 2018 rok jest czasem wielkich rocznic i wspaniałych okazji do świętowania. 19 i 20 maja br. w naszym mieście obchodzić będziemy 450. Urodziny królewny Anny Wazówny, 67. rocznicę połączenia Golubia i Dobrzynia i 1. rocznicę nadania naszego Sztandaru. W uroczystościach ważną rolę odegra również 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

Już dziś zapraszamy do udziału w uroczystościach. 19 maja na Starówce gościć będziemy Starościnę Golubską Annę Wazównę. Wspólnie odśpiewamy „sto lat” dla Wazówny z okazji jej urodzin, dla Miasta Golubia-Dobrzynia i jego Mieszkańców, a Mieszkańców poczęstujemy urodzinowym tortem. Tego samego dnia odbędzie się uroczysta sesja Rady Miasta oraz promocja albumu z wierszami i rysunkami dzieci.  Mieszkańcy będą mieli okazję znaleźć się na zdjęciu robionym z drona. Zwieńczeniem sobotniej uroczystości będzie koncert zespołu TRZY KORONY.

Na dzień 20 maja zaplanowaliśmy Paradę Pocztów Sztandarowych. Delegacje miejskie, powiatowe i gminne oraz goście z okolicznych miejscowości przemaszerują ulicami miasta, aby wspólnie uczcić 1. rocznicę nadania Sztandaru Golubia-Dobrzynia.  Do udziału w Paradzie zapraszamy wszystkich Mieszkańców. Tego dnia na Golubskiej Starówce odprawiona zostanie polowa msza święta w intencji Ojczyzny oraz Miasta i Mieszkańców Golubia-Dobrzynia.  Z okazji 100-lecia Niepodległości odsłonięta zostanie tablica pamiątkowa Franciszka Golusa – pierwszego komisarycznego Burmistrza Golubia.

« wstecz

-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

Banery

Budżet ObywatelskiPOLICJA--ZAADOPTUJ PSA-tvgd-Stowarzyszenie Przyjazna BudaMapa Golubia-Dobrzynia------
-
- Urząd Miasta Golub-Dobrzyń, ul. Plac Tysiąclecia 25, 87-400 Golub-Dobrzyń
tel. +48 (56) 683 54 10, fax +48 (56) 683 54 15,
© Copyright UM Golub-Dobrzyń
powered by netadmin 7.10
-