-
strona g��wna  struktura serwisu  kontakt    poleďż˝ znajomym wersja polska-english version-BIP-
- herb AKTUALNOŚCI 2018
-
- 25.09.2018 - Władysława, Aurelii, Kleofasa
 
-
-
-
-
-
-
-

Banery

----MIEJSKA EKO-EDUKACJA
-
- AKTUALNOŚCI / AKTUALNOŚCI 2018 /

SPÓR RADNYCH O PRZYZNANIE MEDALI DLA ZASŁUŻONYCH

W poniedziałek 23 kwietnia 2018 r. podczas wspólnego posiedzenia Radnych Rady Miasta Przewodniczący Łukasz Pietrzak przedstawił propozycję wręczenia odznaczeń „Zasłużony dla Golubia-Dobrzynia”. Radni zgłosili wątpliwości, co do zasadności wręczenia medali.

Wśród propozycji, które przedstawił Przewodniczący  znalazły się osoby, których działalność ma szczególne znaczenie dla naszego Miasta.

Według uchwały w sprawie ustanowienia odznaczeń i przyjęcia Regulaminu nadania Medalu wniosek o przyznanie odznaczenia może złożyć Radny Rady Miasta. Podanie to jest oceniane przez Kapitułę, która składa się z osób już odznaczonych. Do tej pory, w ciągu obecnie trwającej kadencji nie wpłynął do burmistrza żaden wniosek o przyznanie Medalu.

Radni podczas posiedzenia podjęli dyskusję nad zasadnością przyznania odznaczeń w tym roku. Zdaniem niektórych Radnych wręczenie medali podczas uroczystej Sesji w dn. 19 maja nie powinno się odbyć.  Radni uznali, iż odeszło się od pomysłów poprzedniego burmistrza oraz, że w naszym mieście można by wytypować inne osoby, które zasługują na takie odznaczenie. Rajcy wskazywali również na brak podobnych inicjatyw w latach poprzednich lub zbyt krótki czas na  przygotowanie całej procedury.

Przewodniczący w odpowiedzi na uwagi Radnych zaproponował, że mogą oni przeprowadzić konsultacje z Mieszkańcami danych okręgów i zgłosić inne osoby, które mogłyby otrzymać w najbliższym czasie odznaczenie „Zasłużony dla Golubia-Dobrzynia”.

  • data: 2018-04-27

« wstecz

-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

Banery

Budżet ObywatelskiPOLICJA--ZAADOPTUJ PSA-tvgd-Stowarzyszenie Przyjazna BudaMapa Golubia-Dobrzynia------
-
- Urząd Miasta Golub-Dobrzyń, ul. Plac Tysiąclecia 25, 87-400 Golub-Dobrzyń
tel. +48 (56) 683 54 10, fax +48 (56) 683 54 15,
© Copyright UM Golub-Dobrzyń
powered by netadmin 7.10
-