-
strona g��wna  struktura serwisu  kontakt    poleďż˝ znajomym wersja polska-english version-BIP-
- herb AKTUALNOŚCI 2018
-
- 25.09.2018 - Władysława, Aurelii, Kleofasa
 
-
-
-
-
-
-
-

Banery

----MIEJSKA EKO-EDUKACJA
-
- AKTUALNOŚCI / AKTUALNOŚCI 2018 /

NIE BĘDZIE ŻŁOBKA W GOLUBIU-DOBRZYNIU

W poniedziałek 9 kwietnia 2018 r., podczas LIV Nadzwyczajnej Sesji Radni Rady Miasta podjęli decyzję o odstąpieniu od udziału w programie MALUCH+.

Program MALUCH+ dotyczy wspierania zadań z zakresu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. Dzięki przystąpieniu do projektu w mieście miałby powstać tzw. żłobek, w którym znalazłoby się 15 miejsc opieki nad małymi dziećmi.

Burmistrz Miasta Mariusz Piątkowski w imieniu Gminy Miasto Golub-Dobrzyń w listopadzie 2017 r. złożył wniosek o dofinansowanie z programu MALUCH+ 2018. Nabór wniosków prowadziło Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej za pośrednictwem Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego
w Bydgoszczy.

Wniosek Miasta został oceniony pozytywnie, a do Urzędu wpłynęła już informacja o przyznaniu dofinansowania w wysokości 300 tys. zł. Miasto, jako wkład własny miało zabezpieczyć sumę 75 tys. zł, na co zgodę wyraziła Rada Miasta podczas wspólnego posiedzenia Komisji w dn. 8 lutego 2018r.

Środki na realizację programu MALUCH+ miały zostać zabezpieczone w budżecie Miasta i uchwalone podczas LIII Sesji Rady Miasta Golubia-Dobrzynia w dn. 27 marca br., jednak uchwała wprowadzająca zmiany do budżetu została zdjęta przez Radnych z porządku obrad. Ponowne głosowanie zaplanowano na LIV nadzwyczajną Sesję w dn. 9 kwietnia br. Podczas poniedziałkowych obrad Radni Rady Miasta zdecydowali większością głosów o rezygnacji z programu MALUCH+ w naszym mieście. W związku z tym w Golubiu-Dobrzyniu nie powstanie żłobek, a Miasto utraci możliwość pozyskania dofinansowania w wys. 300 tys. zł na utworzenie placówki.

  • data: 2018-04-11

« wstecz

-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

Banery

Budżet ObywatelskiPOLICJA--ZAADOPTUJ PSA-tvgd-Stowarzyszenie Przyjazna BudaMapa Golubia-Dobrzynia------
-
- Urząd Miasta Golub-Dobrzyń, ul. Plac Tysiąclecia 25, 87-400 Golub-Dobrzyń
tel. +48 (56) 683 54 10, fax +48 (56) 683 54 15,
© Copyright UM Golub-Dobrzyń
powered by netadmin 7.10
-