-
strona g��wna  struktura serwisu  kontakt    poleďż˝ znajomym wersja polska-english version-BIP-
- herb AKTUALNOŚCI 2018
-
- 21.04.2019 - Anzelma, Bartosza, Feliksa
 
-
-
-
-
-
-
-

Banery

----MIEJSKA EKO-EDUKACJA
-
- AKTUALNOŚCI / AKTUALNOŚCI 2018 /

MIASTO PRZEKAZAŁO NOWY ALKOMAT KOMENDZIE POWIATOWEJ POLICJI W GOLUBIU-DOBRZYNIU

Burmistrz Golubia-Dobrzynia Mariusz Piątkowski  przekazał Komendzie Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu nowy, samoobsługowy alkomat. Urządzenie zostało w całości sfinansowane z budżetu Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Kwota, którą Miasto przeznaczyło na zakup urządzenia to ponad 2 tys.zł.

Alkomat udostępniony jest w komendzie całodobowo i bezpłatnie. Służyć ma wszystkim kierowcom zainteresowanym sprawdzeniem swojego stanu trzeźwości zanim wsiądą za kierownicę. Wsparcie Miasta ma na celu poprawę bezpieczeństwa i porządku przez eliminowanie niebezpiecznych zdarzeń z udziałem nietrzeźwych kierujących.

Dzięki temu urządzeniu każdy zainteresowany kierowca, który przybędzie do budynku komendy będzie mógł samodzielnie sprawdzenia swojego stanu trzeźwości, bez angażowania mundurowych i w zależności od wyniku wsiąść za kierownicę albo nie.

Mundurowi informują, że alkomat promiler zainstalowany został w pomieszczeniu recepcji komendy. Obsługa alkomatu jest prosta. Trzeba wyjąć z zasobnika ustnik w kształcie słomki, umieścić w otworze urządzenia, nacisnąć przycisk z prawej strony alkomatu i postępować dalej zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Wynik pojawi się na wyświetlaczu.

Policja przypomina: Jeśli kierowcy mają jakiekolwiek wątpliwości, co do swojego stanu trzeźwości, niech nie wsiadają za kierownicę. Niedopuszczalną jest również sytuacja, kiedy osoba, która podejrzewa, że może być pod wpływem alkoholu, przyjeżdża na badanie kierując pojazdem. Działania Policji skierowane są na przeciwdziałanie alkoholizmowi, a co za tym idzie również na eliminowanie niebezpiecznych zdarzeń z udziałem nietrzeźwych kierujących.

  • data: 2018-02-02

« wstecz

-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

Banery

Budżet ObywatelskiPOLICJA--ZAADOPTUJ PSA-tvgd-Stowarzyszenie Przyjazna BudaMapa Golubia-Dobrzynia------
-
- Urząd Miasta Golub-Dobrzyń, ul. Plac Tysiąclecia 25, 87-400 Golub-Dobrzyń
tel. +48 (56) 683 54 10, fax +48 (56) 683 54 15,
© Copyright UM Golub-Dobrzyń
powered by netadmin 7.10
-