-
strona główna  struktura serwisu  kontakt   wersja polska-english version-BIP-
- herb Informacje Straży Miejskiej
-
- 21.09.2020 - Mateusza, Jonasza, Hipolita
 
-
-
-
-
-
-
-

Banery

----MIEJSKA EKO-EDUKACJA
-
- STRAŻ MIEJSKA / Informacje Straży Miejskiej /

SŁONKA ODWIEZIONA DO ANIMAL PATROL

W dniu 20.09.2013 r. strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie od mieszkańca miasta o znalezionym w miejskim lesie rannym ptaku. Po przybyciu na miejsce okazało się , że jest to SŁONKA ( gatunek średniego ptaka wędrownego z rodziny bekasowatych) , który prawdopodobnie ma złamane skrzydło. Ptak został przejęty przez patrol i  przewieziony  do azylu dla ptaków  ANIMAL PATROL w Kobylarni k/Bydgoszczy i tam pozostawiony pod opieką lekarza weterynarii.

 

Słonka zamieszkuje strefę lasów Eurazji – Europę, Azję aż po Japonię na wschodzie oraz północne Indie i Kaukaz na południu, a także Azory, Maderę, Wyspy Kanaryjskie. To ptak wędrowny – przeloty odbywa od marca i kwietnia oraz od września do listopada. Zimuje w basenie Morza Śródziemnego i Azji południowej i południowo-wschodniej. Słonkę można spotkać na całym niżowym obszarze Polski, również w niższych partiach gór. To nieliczny, miejscami średnio liczny ptak lęgowy. Niektóre ptaki zostają na zimę. Część z nich przylatuje na wiosnę tylko na parę dni, po czym odlatuje dalej na północ.

  • -
  • -

STRAŻ MIEJSKA W PRZEDSZKOLU

W dniu 19.09.2013 r. strażnicy miejscy odwiedzili przedszkole publiczne Nr 2 , gdzie opowiedzieli przedszkolakom o swojej pracy i przypomnieli im zasady bezpieczeństwa w kontaktach ze zwierzętami oraz podczas zabaw.  

  • -
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

Banery

Miasto Golub-Dobrzyń Konsultacje SpołeczneBudżet ObywatelskiPOLICJA--ZAADOPTUJ PSA-tvgd-Stowarzyszenie Przyjazna BudaMapa Golubia-Dobrzynia------
-
- Urząd Miasta Golub-Dobrzyń, ul. Plac Tysiąclecia 25, 87-400 Golub-Dobrzyń
tel. +48 (56) 683 54 10, fax +48 (56) 683 54 15,
© Copyright UM Golub-Dobrzyń
powered by netadmin 7.25
-