-
strona główna  struktura serwisu  kontakt   wersja polska-english version-BIP-
- herb
-
- 13.08.2020 - Diany, Gertrudy, Hipolita
 
-
-
-
-
-
-
-

Banery

----MIEJSKA EKO-EDUKACJA
-
- Zobacz informacje z poprzedniej strony Miasta Golubia-Dobrzynia /

Podwójna rocznica

16 października 2007 uczcimy pontyfikat Papieża Jana Pawła II oraz II rocznicę rewitalizacji Golubskiej Starówki.

O godz. 17.00 w golubskim kościele rozpocznie się uroczysta msza św. Potem wszyscy przemaszerują do muru obronnego przy ulicy Zamurnej. Tu zostanie odsłonięta tablica ku czci Papieża. Później, by uczcić rocznicę pontyfikatu oraz rewitalizacji starówki w Domu Kultury zastanie zaprezentowany program artystyczny pn. ”Nad spuścizną po przodkach deliberacje”. Będzie to montaż literacko-muzyczny ukazujący znaczenie dziedzictwa narodowego w dobie integracji europejskiej. W programie m.in. muzyka renesansu, teksty Jana Kochanowskiego, Mikołaja Reja, Piotra Skargi oraz Jacka Kaczmarskiego. Powyższe widowisko było prezentowane m.in. prezydentowi RP.


W programie wystąpią: Katarzyna Thomas(sopran), Tadeusz Czechak (lutnia) oraz Dariusz Jakubowski znany m.in. z roli Robusia w „Fuksie”. Na co dzież związany z Teatrem Studio w Warszawie. Od kilku lat gra w „Na dobre i na złe” doktora Dariusza Wójcika, ordynatora Oddziału Ginekologiczno-Położniczego, mogliśmy go też zobaczyć jako Mirona w „Fali zbrodni” czy Mikołaja Rybińskiego w „Pierwszej Miłości”. Teraz próbuje sił w „Tańcu z gwiazdami”
  • autor: M.M.

« wstecz

-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

Banery

Miasto Golub-Dobrzyń Konsultacje SpołeczneBudżet ObywatelskiPOLICJA--ZAADOPTUJ PSA-tvgd-Stowarzyszenie Przyjazna BudaMapa Golubia-Dobrzynia------
-
- Urząd Miasta Golub-Dobrzyń, ul. Plac Tysiąclecia 25, 87-400 Golub-Dobrzyń
tel. +48 (56) 683 54 10, fax +48 (56) 683 54 15,
© Copyright UM Golub-Dobrzyń
powered by netadmin 7.25
-