-
strona główna  struktura serwisu  kontakt   wersja polska-english version-BIP-
- herb
-
- 13.08.2020 - Diany, Gertrudy, Hipolita
 
-
-
-
-
-
-
-

Banery

----MIEJSKA EKO-EDUKACJA
-
- Zobacz informacje z poprzedniej strony Miasta Golubia-Dobrzynia /

"Ferie z Biblioteką"

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Golubiu-Dobrzyniu zagospodarowała, jak co roku, wolny czas dzieciom i młodzieży. Zajęcia odbywały się od 31.01 do 11.02.2005, postawiliśmy na ich różnorodność i atrakcyjność. Prowadziliśmy działalność edukacyjną, profilaktyczną, nie zabrakło też wspólnej zabawy.

Filia „Osiedle Młodych” zaoferowała swoim czytelnikom edukację związaną z wiedzą o naszym mieście, zorganizowała głośne czytanie, wycieczki i zwiedzanie Komendy Policji oraz Straży Pożarnej. Dzieci zwiedziły również Zamek i mogły podziwiać zgromadzone w nim pamiątki z przeszłości. Sprawiło to dzieciom i młodzieży dużo radości. Bajki czytane przez Vice-Burmistrza, Panią Sekretarz Miasta oraz pracownika Policji, Straży Pożarnej i Straży Miejskiej wydawały się dzieciom bardziej ciekawe, gdyż były interpretowane przez znane osoby w naszym mieście, w ten sposób zachęciliśmy naszych czytelników do sięgania po książkę. Liczne konkursy kończyły się rozdaniem nagród i radością z odniesionych, drobnych sukcesów, które jednak dla dzieci były ważne. Przez cały czas trwania zajęć dzieci były pod opieką bibliotekarek, miały zapewnione bezpieczeństwo. Umililiśmy im pobyt i osłodziliśmy słodyczami, które zostały zakupione z środków przeznaczonych nam przez Miejską Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Za przekazaną sumę pragniemy serdecznie podziękować.
Filia dla Dzieci i Młodzieży zaoferowała nieco inne zajęcia. Czytelnicy mogli korzystać z komputerów naszej biblioteki, przy udziale informatyka tworzyć własną stronę internetową, co sprawiło dzieciom wiele radości. Dzieci z Przedszkola nr 2 mogły utrwalić poznane literki przy pomocy programów komputerowych.
Dużą atrakcją, na którą nasi czytelnicy czekali był Bal Czytelnika, na którym nagrodziliśmy najlepszych czytelników oraz tych, którzy bibliotece pomagali, oddając do nas książki, gry i czasopisma. Dobrą i pouczającą zabawą był teleturniej „Miliard w rozumie”, w którym wzięły również udział dzieci z Przedszkola nr 2. Wyróżnieni uczestnicy dostali dyplomy pochwalne i drobne upominki. „Ferie z biblioteką” zakończyła wycieczka do pobliskiej Szafarni, gdzie dzieci mogły zwiedzić miejsce, w którym przebywał młody Fryderyk Chopin.
  • autor: IL

« wstecz

-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

Banery

Miasto Golub-Dobrzyń Konsultacje SpołeczneBudżet ObywatelskiPOLICJA--ZAADOPTUJ PSA-tvgd-Stowarzyszenie Przyjazna BudaMapa Golubia-Dobrzynia------
-
- Urząd Miasta Golub-Dobrzyń, ul. Plac Tysiąclecia 25, 87-400 Golub-Dobrzyń
tel. +48 (56) 683 54 10, fax +48 (56) 683 54 15,
© Copyright UM Golub-Dobrzyń
powered by netadmin 7.25
-