-
strona główna  struktura serwisu  kontakt   wersja polska-english version-BIP-
- herb
-
- 05.08.2020 - Marii, Stanisławy, Oswalda
 
-
-
-
-
-
-
-

Banery

----MIEJSKA EKO-EDUKACJA
-
- JEDNOSTKI ORGANIZACYJNE / Ośrodek Sportu i Rekreacji / Informacje Ośrodka Sportu i Rekreacji /

PLAN FERII W OSiR

 • -

Imprezy organizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu w czasie ferii zimowych

16.02(poniedziałek) godz. 9.00 – Turniej piłki nożnej szkół podstawowych

17.02(wtorek) godz.10.00-13.00  -Zabawy dla przedszkolaków (przedszkole niepubliczne)

18.02(środa) godz.9.00 –   Dzień na sportowo w programie między innymi:

- konkurs rzutów osobistych

- konkurs rzutów za 3 punkty

- konkurs na celność zagrywki

- konkurs strzałów na bramkę 

- konkurs rzutów na bramkę

- potrójny slalom: slalom z piłkami do piłki nożnej, koszykówki oraz piłki ręcznej

- Golubsko-Dobrzyński „Turbokozak” – konkurencje piłki nożnej wzorowane na konkursie organizowanym przez stację telewizyjną Canal+ Sport: między innymi akcje sam na sam, obicie poprzeczki, strzał przez całe boisko, żonglerka słabszą nogą.

19.02(czwartek) godz.9.00 – Zawody w tenisie stołowym (szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne)

                           godz.10.00 – 11.00 oraz 12.00-13.00 Aerobik (dla wszystkich dziewcząt)

20.02(piątek) godz.9.00- Turniej siatkówki dziewcząt (szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne)  

23.02(poniedziałek) godz.9.00  –  Spinning na wesoło (jazda na rowerze stacjonarnym):

- osiągnięcie największej prędkości w czasie 30 sekund,

- najdłuższy przejazd w czasie 5 min,

- grupowa jazda przy muzyce w kilku grupach,

24.02(wtorek) godz. 9.00-11.00 – Zabawy dla przedszkolaków (przedszkole publiczne),

25.02(środa) godz.9.00 – Turniej siatkówki chłopców (szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne)

26.02(czwartek) godz.9.00 – Turniej piłki nożnej (szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne)

27.02(piątek) –godz.10.00 Gry i zabawy ,grill z Świetlicą Socjoterapeutyczną    

Po zakończeniu imprezy w danym dniu, udostępniana będzie hala sportowa wyłącznie pod opieką jednego z instruktorów OSiR-u Hala będzie również udostępniana w soboty w godzinach od 10.00 do 14.00.

Szczegółowe informacje i zapisy w biurze Ośrodka Sportu i Rekreacji (stadion) 

 • -

Tymbark w Golubiu-Dobrzyniu

27.01.2015 r. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu zorganizował finał powiatowy XV Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Turniej został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: chłopców do 10 lat oraz chłopców do 12 lat. W młodszej kategorii wystąpiły zespoły reprezentujące Szkołę Podstawową nr 2 im. Orła Białego w Golubiu-Dobrzyniu oraz Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim. W związku z taką ilością zespołów rozegrano tylko jeden mecz, który miał zadecydować o awansie do finału wojewódzkiego. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu z Golubia-Dobrzynia 7:1. W starszej kategorii rywalizowały zespoły reprezentujące: Szkołę Podstawową nr 2 im. Orła Białego w Golubiu-Dobrzyniu, Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim, Szkołę Podstawową w Radominie, Szkołę Podstawową w Zbójnie oraz Szkołę Podstawową w Dulsku. Młodzi zawodnicy w całym turnieju wykazywali się nie lada umiejętnościami i skutecznością strzałów. W całym turnieju w kategorii U-12 padły aż 63 bramki i tylko jeden bezbramkowy remis. Ostatecznie najlepsza okazała się drużyna z Kowalewa Pomorskiego, która wygrała 3 mecze a 1 zremisowała i z dorobkiem 10 pkt uplasowała się na pierwszym miejscu w tabeli. To właśnie ona będzie reprezentować nasz powiat w finale wojewódzkim. Ośrodek Sportu i Rekreacji dziękuje Dyrektorowi Zespołu Szkół Miejskich panu Markowi Bieleckiemu za udostępnienie hali sportowej oraz nauczycielom wychowania fizycznego p. Marcinowi Bukowskiemu oraz p. Arturowi Chojnackiemu za pomoc w organizacji turnieju.

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Tymbark w Golubiu-Dobrzyniu

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu 27.01.2015 r. (wtorek) przeprowadzi finał powiatowy XV Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Turniej zostanie rozegrany w hali sportowej Zespołu Szkół Miejskich przy ulicy Żeromskiego 11. Rywalizacja będzie prowadzona w dwóch kategoriach wiekowych U-10 (rocznik 2005-2006) oraz  U-12 (rocznik 2003-2004). Rywalizacja rozpocznie się o godzinie 9.00, gdzie zacznie się walka o bezpośredni awans do finału wojewódzkiego. Do rywalizacji w młodszej kategorii zgłosiły się: Szkoła Podstawowa w Kowalewie Pomorskim oraz Szkoła Podstawowa nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu. Natomiast w kategorii U-12 wystąpią reprezentacje: Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim, Szkoły Podstawowej nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu, Szkoły Podstawowej w Zbójnie, Szkoły Podstawowej w Radominie oraz Szkoły Podstawowej w Dulsku. Zapraszamy rodziców, kolegów oraz wszystkich sympatyków piłki nożnej do wspólnego kibicowania młodym piłkarzom, którzy może w przyszłości wystąpią na Stadionie Narodowym.

 • -

Wywalczyli bilety w OSiR

15 stycznia odbyła się ostatnia runda Ligi Minisiatkówki Szkół Podstawowych organizowana przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu. W ostatnim dniu zmagań w kategorii dziewcząt udział wzięły zespoły: Szkoły Podstawowej w Zbójnie, Szkoły Podstawowej nr 1 w Golubiu-Dobrzyniu oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu.

W kategorii chłopców rywalizowały reprezentacje: Szkoły Podstawowej nr 1 w Golubiu-Dobrzyniu, Szkoły Podstawowej nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu oraz Szkoły Podstawowej w Działyniu.

Wśród dziewcząt najlepsza okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu, która zdominowała całą ligę wygrywając wszystkie swoje spotkania.

Wśród chłopców tytuł z przed roku obroniła Szkoła Podstawowa w Działyniu, która pomimo porażki z Szkołą Podstawową nr 2 obroniła swoją przewagę w tabeli zdobywając mistrzowski tytuł.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali bilety na mecz Plus Ligi Mężczyzn w siatkówce pomiędzy Transferem Bydgoszcz a Cuprum Lubin, na który pojadą już 24 stycznia. Oprócz tego wszystkie zespoły otrzymały sprzęt sportowy, a każdy zawodnik bez względu na zajęte miejsce otrzymał pamiątkowy imienny dyplom.

„Zakończyliśmy drugą edycję ligi minisiatkówki szkół podstawowych. Edycję udaną i stojącą na dobrym poziomie. Wszystkie startujące zespoły otrzymały nagrody a zawodnicy pamiątkowe dyplomy. Nagrodą ekstra dla najlepszych drużyn jest to, że otrzymały bilety na mecz Plus Ligi w Bydgoszczy, które udało nam się zdobyć poprzez Klub Transfer Bydgoszcz. Za udział chciałbym podziękować zawodnikom, opiekunom drużyn jak i panu Romanowi Borysowi za przekazanie drożdżówek dla wszystkich zawodników w lidze” – mówi Jarosław Kaptajn kierownik OSiR-u.

Wyniki meczów ostatniej rundy:

 

 1. SP Działyń – SP nr 2 Golub-Dobrzyń (chłopcy)              0:2 (19:25, 24:26)
 2. SP nr 1 Golub-Dobrzyń – SP Zbójno (dziewczęta)          2:0 (25:18, 25:20)
 3. SP Działyń – SP nr 1 Golub-Dobrzyń (chłopcy)              2:0 (25:13, 25:21)
 4. SP Zbójno – SP nr 2 Golub-Dobrzyń (dziewczęta)          0:2 (18:25, 21:25

Klasyfikacja końcowa:

Dziewczęta:                                                                 Chłopcy        

 1. SP nr 2 Golub-Dobrzyń                                    1. SP Działyń                  
 2. SP nr 1 Golub-Dobrzyń                                    2. SP nr 2 Golub-Dobrzyń  
 3. SP Zbójno                                                        3. SP nr 1 Golub-Dobrzyń
  4. SP Radomin                                                    4. SP Radomin          
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Liga Minisiatkówki – ostateczne rozstrzygnięcia.

W najbliższy czwartek, 15 stycznia,  zostanie rozegrana ostatnia runda ligi mini siatkówki szkół podstawowych. Organizatorem rozgrywek jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu – Dobrzyniu, a udział biorą reprezentacje szkół podstawowych z powiatu golubsko – dobrzyńskiego. Po dwóch rundach rozegranych w listopadzie oraz grudniu wśród chłopców prowadzi reprezentacja Szkoły Podstawowej w Działyniu, która broni tytułu z ubiegłego roku a wśród dziewcząt reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 im. Orła Białego w Golubiu – Dobrzyniu. Najlepsze zespoły z każdej kategorii wraz z opiekunami wyjadą na mecz Plus Ligi w siatkówce mężczyzn: Transfer Bydgoszcz – Cuprum Lubin, który odbędzie 24 stycznia w hali Łuczniczka. Dodatkowe trzy najlepsze zespoły otrzymają sprzęt sportowy a każdy z zawodników otrzyma imienny dyplom. Turniej rozpocznie się o godzinie 9.00 w hali OSiR-u przy ulicy Sportowej 8. Zapraszamy rodziny, kolegów oraz wszystkich sympatyków siatkówki do wspólnego kibicowania najmłodszym zawodnikom. 

 • -
 • -
 • -

WOŚP GRAŁA W OSIR

W niedzielę 11.01.2015 r. Ośrodek Sportu i Rekreacji włączając się w WOŚP zorganizował marsz nordic walking. W imprezie wzięło udział 35 osób, które przemaszerowały malowniczą trasą ze stadionu przez Zarębę, brzegiem jeziora Słupno, Paliwodziznę, Ruziec. Przed wyruszeniem na trasę wszyscy uczestnicy zasili konto orkiestry wrzucając datki do puszek. Po powrocie na uczestników czekała gorąca herbata i kiełbaski z grilla. Odbyło się losowanie nagród przekazanych przez firmę Agrolok. Przeprowadzona została również licytacja koszulki WOŚP przekazanej przez sztab orkiestry. W wyniku zaciętej rywalizacji koszulkę wylicytowano za 110 zł. Uczestnicy marszu w dobrych humorach, zadowoleni z miłego spędzenia niedzielnego przedpołudnia opuszczali stadion umawiając się na kolejny marsz organizowany przez OSiR w Golubiu-Dobrzyniu.

„ W Ośrodku Sportu i Rekreacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zaczęła grać już przed godziną 10. Wtedy to wolontariusze WOŚP zbierali datki od uczestników marszu nordic walking. My jako organizator marszu nie pobieraliśmy wpisowego ale za to każdy uczestnik w dowolnej kwocie wrzucał swój datek do puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy” – mówi Jarosław Kaptajn kierownik OSiR-u.

 • autor: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

MINISIATKÓWKA W OSIR

W czwartek 11 grudnia, odbyła się druga runda zorganizowanej przez Ośrodek Sportu i Rekreacji Ligi Minisiatkówki Szkół Podstawowych. Tym razem w rywalizacji udział wzięły drużyny chłopców i dziewcząt reprezentujące szkoły  podstawowe nr 1 i nr 2 w Golubiu – Dobrzyniu oraz drużyny dziewcząt ze Zbójna i chłopców z Działynia. Niestety nie dotarły drużyny reprezentujące Szkołę Podstawową w Radominie. W wyniku zaciętej, momentami stojącej na bardzo wysokim poziomie rywalizacji, komplet zwycięstw odniosły dziewczęta z SP nr2 i chłopcy z SP w Działyniu. Po dwóch rundach Ligi to właśnie te drużyny prowadzą w klasyfikacji ogólnej. Następna runda odbędzie się 15 stycznia 2015 r., na którą już dziś zapraszamy.

   „Cieszę się, że mecze stoją na coraz wyższym poziomie. Widać pracę wkładaną przez opiekunów poszczególnych drużyn w przygotowanie swoich zespołów. Cieszę się również z tego, że nam jako organizatorowi udało się zwiększyć pulę nagród. Dzięki staraniom OSiR  zwycięskie zespoły w kategorii dziewcząt i chłopców otrzymają bezpłatne wejściówki na mecz Plus Ligi Siatkówki pomiędzy Transferem Bydgoszcz a Cuprum Lubin” – mówi Jarosław Kaptajn – Kierownik OSiR.

Wyniki II rundy:

Dziewczęta:  SP Zbójno – SP nr 2  2:0 ( 13:25 ; 17:25)

                        SP nr 2 – SP nr 1      2:0 (25:20 ; 25:22)

Chłopcy:        SP Działyń – SP nr 2   2:0 (25:23 ; 25:23)

                       SP nr 2 – SP nr 1         2:0 (25:14 ; 25:10)

Klasyfikacja generalna po dwóch rundach:

Dziewczęta: 1. SP nr 2  Golub – Dobrzyń

                        2.SP nr 1  Golub – Dobrzyń

                        3.SP Zbójno

                        4.SP Radomin

Chłopcy:        1.SP  Działyń

                       2. SP nr 1  Golub – Dobrzyń

                        3.SP nr 2  Golub – Dobrzyń

                        4.SP  Radomin

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

CYKL TURNIEJÓW „ CZTERECH SPONSORÓW” ROZTRZYGNIĘTY

W sobotę 6. grudnia w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Golubiu – Dobrzyniu odbył się ostatni w 2014 r. turniej piłki siatkowej mężczyzn z cyklu turniejów „Czterech Sponsorów”, którego sponsorem była Drukarnia Novel. Cykl tych turniejów skierowany był do zawodników, którzy amatorsko grają w piłkę siatkową.                                                                                                                     

    W rywalizacji wzięło udział pięć drużyn, które rozegrały mecze systemem „każdy z każdym”. Mecze były bardzo wyrównane i o zwycięstwie decydowała dyspozycja w końcówce setów. W wyniku rywalizacji  sobotni turniej wygrała drużyna z Dębowej Łąki, drugie miejsce zajęła reprezentacja OSiR Golub – Dobrzyń, a trzecie Seniorzy Golub–Dobrzyń. Kolejne miejsca zajęły drużyny Tu Polej Ciechocinek i Pojezierze Brzuze.

   Po podsumowaniu rywalizacji w czterech turniejach wyłoniono triumfatora cyklu rozgrywanego w 2014 r. Bezspornym zwycięzcom cyklu okazała się drużyna z Dębowej Łąki, która zwyciężyła we wszystkich czterech turniejach. Drugie miejsce zajęła drużyna Seniorzy Golub – Dobrzyń, a trzecie reprezentacja OSiR Golub – Dobrzyń. Kolejne miejsca zajęły drużyny Tu Polej Ciechocinek , Pojezierze Brzuze i Agrolok Golub - Dobrzyń. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc nagrodzeni zostali pucharami i nagrodami rzeczowymi, a pozostałe drużyny otrzymały pamiątkowe statuetki.

  Podczas zakończenia turnieju i podsumowania całego cyklu Kierownik OSiR Jarosław Kaptajn podziękował zawodnikom za sportową rywalizację, sponsorom – Firmie Relax, Hurtowni Papierniczej Kropka, Drukarni MKK i Drukarni Novel – za  wkład w organizację poszczególnych turniejów i zaprosił na kolejne turnieje, które odbędą się w 2015 r.

  Zwycięstwo przypadło najlepszej drużynie całego cyklu, nie było tu żadnego przypadku. Cieszy dobra postawa i trzecie miejsce młodych zawodników reprezentujących OSiR Golub – Dobrzyń – mówi Kierownik OSiR Jarosław Kaptajn.

 

 • autor: OSiR
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

KOLEJNA RUNDA MINI SIATKÓWKI

W najbliższy czwartek, 11 grudnia,  zostanie rozegrana kolejna runda ligi mini siatkówki szkół podstawowych. Organizatorem rozgrywek jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu – Dobrzyniu, a udział biorą reprezentacje szkół podstawowych z powiatu golubsko – dobrzyńskiego. Po pierwszej rundzie rozegranej w listopadzie wśród chłopców prowadzi reprezentacja Szkoły Podstawowej w Działyniu, a wśród dziewcząt reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 im.Orła Białego w Golubiu – Dobrzyniu. Rozpoczęcie turnieju w hali OSiR w czwartek 11 grudnia o godz. 900.

 • Chłopcy podczas pierwszych rozgrywek
  Chłopcy podczas pierwszych rozgrywek
 • Dziewczęta podczas swoich pierwszych meczów w lidze
  Dziewczęta podczas swoich pierwszych meczów w lidze

PO RAZ XII UCZCILI PAMIĘĆ

XII Halowy Turniej Piłki Nożnej im. Przemysława Szymańskiego i Marka Klugiewicza

Po raz XII uczcili pamięć

9 listopada Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu już po raz XII zorganizował halowy turnieju piłki nożnej, który ma na celu uczcić pamięć tragicznie zmarłych piłkarzy „Drwęcy” Golub-Dobrzyń: Przemysława Szymańskiego i Marka Klugiewicza, którzy 19 lat temu w drodze powrotnej z meczu ligowego zginęli w wypadku drogowym. W tegorocznym turnieju wzięli udział zawodnicy z roczników 2004 i 2005 czyli jedni z najmłodszych. W rywalizacji wzięło udział 6 zespołów: KS Gwiazda Toruń, WKS Zawisza Bydgoszcz oraz po dwa zespoły UKS Gol Brodnica oraz gospodarza KS Piłkarz Golub-Dobrzyń. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy. W grupie A bezapelacyjnie najlepszy okazał się zespół Gol Brodnica, który wygrał oba mecze nie tracąc nawet gola. Z drugiego miejsca do półfinału awansował zespół Gwiazdy Toruń, który w meczu z Piłkarzem Golub-Dobrzyń odniósł zwycięstwo 3:2. Z drugiej grupy z pierwszego miejsca dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu awansował zespół Zawiszy Bydgoszcz, który wyprzedził drugą drużynę Gola Brodnica. W pierwszym półfinale doszło do rywalizacji obu drużyn z Brodnicy. Po zaciętej rywalizacji lepsza okazała się drużyna Gol I Brodnica. Drugi półfinał przysporzył jeszcze więcej emocji, gdyż po regulaminowym czasie gry oraz dogrywce widniał wynik 1:1 i awans rozstrzygnąć musiał się w karnych. W nich więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy Zawiszy pokonując Gwiazdę Toruń. Po rywalizacji półfinałowej przystąpiono do meczów o poszczególne miejsca. W meczu o 5 miejsce rywalizowały obie drużyny z Golubia-Dobrzynia. Mecz zakończył się wynikiem 7:0 dla Piłkarza I Golub-Dobrzyń. W meczu o 3 miejsce drugi zespół z Brodnicy pewnie pokonał Gwiazdę Toruń 3:0. W meczu finałowy zespół Gol I Brodnica po raz kolejny pokazał swoją siłę i pewnie 3:1 pokonał zespół Zawiszy. Po zakończeniu ostatniego meczu odbyło się nagrodzenie drużyn oraz najlepszych zawodników. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Miłosz Jakubowski z Gola I Brodnica, najlepszym strzelcem Mateusz Zielecki również z Gola I Brodnica. Najlepszym bramkarzem został zawodnik Zawiszy Ethan Nowak. Została przyznana również nagroda dla najlepszego zawodnika z Golubia-Dobrzynia, którym został Marcel Stanicki. Wszyscy zawodnicy otrzymali słodycze, każdy z zespołów otrzymał pamiątkowy puchar a trzem najlepszym zespołom wręczono medale.

„W tym rok do rywalizacji zaprosiliśmy drużyny z kategorii Orlika czyli zawodników 9 i 10 letnich. Przez to emocje wśród publiczności były takie same jak na boisku, gdyż na trybunach swoich faworytów dopingowali rodzice, ciocie, dziadkowie. Wszyscy zawodnicy, którzy wystartowali w naszym turnieju otrzymali nagrody ufundowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz sponsorów. Nikt nie wyjechał z pustymi rękoma” – mówi Jarosław Kaptajn – kierownik OSiR-u.

Sponsorami byli: Pan Piotr Szczygielski, Pan Janusz Radecki, Pan Jacek Radecki, Pan Janusz Frączek, Pan Grzegorz Cyrankowski, Pan Cezary Kanigowski.

 

Terminarz rozgrywek

Mecze grupowe:

 1. Piłkarz I Golub – Dobrzyń – Gol I Brodnica                          0:2
 2. Piłkarz II Golub – Dobrzyń – Gol II Brodnica                        0:2
 3. Piłkarz I Golub – Dobrzyń – Gwiazda Toruń                         2:3
 4. Piłkarz II Golub – Dobrzyń – Zawisza Bydgoszcz                  1:5
 5. Gol I Brodnica – Gwiazda Toruń                                        9:0
 6. Gol II Brodnica – Zawisza Bydgoszcz                                 1:1

 

Półfinały:

 1. Gol I Brodnica – Gol II Brodnica                                        4:2
 2. Gwiazda Toruń – Zawisza Bydgoszcz                                 1:1 (karne 2:3)

Mecz o miejsca:

O 5 miejsce:

Piłkarz I Golub – Dobrzyń – Piłkarz II Golub – Dobrzyń                   7:0

O 3 miejsce:

Gol II Brodnica – Gwiazda Toruń                                               3:0

O 1 miejsce:     

Gol I Brodnica – Zawisza Bydgoszcz                                          3:1

 

Najlepszy strzelec : Mateusz Zielecki – Gol I Brodnica

Najlepszy bramkarz: Ethan Nowak – Zawisza Bydgoszcz

Najlepszy zawodnik: Miłosz Jakubowski – Gol I Brodnica

Najlepszy zawodnik Piłkarz Golub-Dobrzyń: Marcel Stanicki

Grupa A

L. p.

Drużyna

Punkty

Gole

zdobyte

Gole

stracone

1

Gol I Brodnica

6

11

0

2

Gwiazda Toruń

3

3

11

3

Piłkarz I Golub – Dobrzyń

0

2

5

 

Grupa B

L. p.

Drużyna

Punkty

Gole

zdobyte

Gole

stracone

1

Zawisza Bydgoszcz

4

6

2

2

Gol II Brodnica

4

3

1

3

Piłkarz II Golub –Dobrzyń

0

1

7

 

Kolejność końcowa:

 1.  Gol I Brodnica
 2.   Zawisza Bydgoszcz
 3.   Gol II Brodnica
 4.   Gwiazda Toruń
 5.  Piłkarz I Golub - Dobrzyń
 6.  Piłkarz II Golub - Dobrzyń
 • autor: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu
 • -
  • autor: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu
 • -
  • autor: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu
 • -
  • autor: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu
 • -
  • autor: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu
 • -
  • autor: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu

TURNIEJ "CZTERECH SPONSORÓW" W PIŁCE SIATKOWEJ

 • autor: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu
 • -
  • autor: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu

LIGA MINI SIATKÓWKI

Liga Mini Siatkówki w OSiR-ze

13 listopada rozpoczęła się organizowana przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu Liga Mini Siatkówki Szkół Podstawowych. W rywalizacji bierze udział 5 szkół: Zespół Szkół Miejskich w Golubiu-Dobrzyniu, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Konstytucji 3 Maja, Zespół Szkół w Działyniu, Szkoła Podstawowa w Radominie oraz Szkoła Podstawowa w Zbójnie. Drużyny rywalizują w kategorii dziewcząt oraz chłopców. Każda z drużyn podczas całej ligi rozegra 6 spotkań. Podczas pierwszego z trzech turniejów ligowych wśród chłopców najlepiej spisały się szkoły z Radomina oraz Działynia, która broni zdobytego tytułu podczas ostatniej edycji. Wśród dziewcząt pewne dwa zwycięstwa odniosła reprezentacja Zespołu Szkół Miejskich w Golubiu-Dobrzyniu. Kolejny turniej ligowy odbędzie się 11 grudnia, gdzie ponownie każdy zespół rozegra dwa mecze. Wtedy okaże się czy faworyci utrzymali formę oraz czy nastąpi za nimi pogoń innych zespołów.

„Jest to już druga edycja naszej ligi. Po pierwszej, po której dostaliśmy pozytywną recenzje od uczestników postanowiliśmy kontynuować tę formę rywalizacji rozszerzając ją dodatkowo o rywalizację dziewcząt. Liga jest doskonałą możliwością przygotowania się do rywalizacji w mistrzostwach powiatu. Tu trenerzy, w rywalizacji sportowej na tle rywali, mogą poznać mocne i słabe strony zespołu prowadzonego przez siebie” – mówi Jarosław Kaptajn – kierownik OSiR-u.

 • autor: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu
 • -
  • autor: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu
 • -
  • autor: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu
 • -
  • autor: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu
 • -
  • autor: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu
 • -
  • autor: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu

DĘBOWA ŁĄKA PONOWNIE NAJLEPSZA

12 października Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu zorganizował trzeci turniej z Cyklu Turniejów „4 Sponsorów” w piłce siatkowej mężczyzn. Do rywalizacji stanęło pięć zespołów: Dębowa Łąka, Seniorzy G-D, Tu Polej Ciechocinek, Pojezierze Brzuze oraz OSiR. W związku z taką ilością zespołów rozgrywki zostały przeprowadzone systemem każdy z każdym. Mecz odbywał się na dystansie dwóch setów i mógł zakończyć się remisem. Bezapelacyjnie najlepsza po raz trzeci okazała się drużyna Dębowej Łąki, która turniej wygrała tracąc jedynie jednego seta w pierwszym meczu. Tuż za nimi uplasowała się doświadczona drużyna Seniorów G-D oraz debiutująca w tegorocznym cyklu drużyna Pojezierze Brzuze. Cały turniej stał na wysokim poziomie o czym mogą świadczyć mecze, w których sety rozstrzygały się dopiero w końcówkach. Ostatni turniej, którego sponsorem będzie drukarnia Novel odbędzie się 6 grudnia. Wtedy poznamy końcową klasyfikację. Z pewnością Dębowa Łąka jest faworytem w obronieniu pozycji lidera, ale pozostałe zespoły będą starały się pokrzyżować jej plany.

 

Wyniki meczów III turnieju:

Dębowa Łąka – OSiR                                                     1:1 (19:25, 27:25)

Seniorzy G-D – Tu Polej Ciechocinek                     1:1 (25:23, 22:25)

Pojezierze Brzuze – Dębowa Łąka                           0:2 (23:25, 24:26)

Seniorzy G-D – OSiR                                                      2:0 (25:11, 25:16)

Tu Polej Ciechocinek – Pojezierze Brzuze           0:2 (18:25, 20:25)

Dębowa Łąka – Seniorzy G-D                                     2:0 (25:22, 25:20)

Tu Polej Ciechocinek – OSiR                                     1:1 (25:23, 22:25)

Pojezierze Brzuze – Seniorzy G-D                           0:2 (15:25, 20:25)

Dębowa Łąka – Tu Polej Ciechocinek                    2:0 (25:20, 25:18)

OSiR – Pojezierze Brzuze                                            0:2 (17:25, 17:25)

 

Kolejność trzeciego turnieju

 1. Dębowa Łąka                        
 2. Seniorzy Golub-Dobrzyń        
 3. Pojezierze Brzuze       
 4.             Tu Polej Ciechocinek
 5. OSiR

 

Kolejność po trzech turniejach:

 1. Dębowa Łąka
 2. Seniorzy G-D
 3. OSiR
 4. Tu Polej Ciechocinek
 5. Pojezierze Brzuze
 6. Agrolok
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

NORDIC WALKING DO DULNIKA

28 września 2014 roku o godz. 9.30, Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza wszystkie chętne osoby na wspólny marsz nordic walking. Trasa marszu to około 10 km, gdzie trasa będzie wiodła malowniczymi ścieżkami. W gospodarstwie agroturystycznym organizator przewidział pieczenie kiełbasek, kawę, herbatę.
Maksymalna liczna uczestników -50 osób
Bliższe informacje oraz zapisy w biurze OSiR-u
Wpisowe 5 zł.
 
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu
87-400 Golub-Dobrzyń, ul. Sportowa 8
tel./fax 56 682 - 14 - 70

Walczyli w upale

Upalna pogoda i pokusa kąpieli w jeziorze sprawiła, że na turniej piłki nożnej organizowany dla dzieci prze Ośrodek Sportu i Rekreacji w dniu 15 lipca zgłosiły się tylko dwa zespoły. Tym większe brawa dla zawodników, że zamiast wylegiwać się nad wodą podjęli rywalizację przy tak afrykańskiej temperaturze. W związku z taką ilością zespołów rozegrano tylko jeden mecz, gdzie połowa trwała 25 minut. Mecz w regulaminowym czasie gry zakończył się wynikiem 10:10 po wielu bardzo ciekawych akcjach i zwrotach sytuacji na boisku. O końcowym zwycięstwie zadecydowały karne. Na uznanie zasługuje Jakub Kamiński, który był najmłodszym zawodnikiem na boisku, a walczył ze starszymi kolegami jak równy z równym. Każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz słodki upominek.

Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Michał Kamiński, Szymon Pawłowski, Jakub Kamiński, Krystian Rutkowski oraz Oliwier Natkowski.

Drugi zespół wystąpił w składzie: Adrian Jagielski, Kornel Marcinkowski, Jan Kopp, Jakub Jasieniecki, Maciej Karpiński oraz Szymon Jagielski.

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

TURNIEJ SIATKÓWKI PLAŻOWEJ MĘŻCZYZN

28 czerwca Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu zorganizował turniej siatkówki plażowej mężczyzn. Był to pierwszy turniej tego typu rozgrywany w czasie wakacji. Do rywalizacji przystąpiło 6 par. W związku z taką liczbą zespołów zawody zostały przeprowadzone systemem grupowym. W pierwszej grupie najlepsza okazała się para Maliszewski/Gąsiorowski, która wygrała swoje dwa mecze bez straty seta. W drugiej grupie rywalizacja była bardzo zacięta, a o wygranych w każdym meczu decydował tie-break, gdzie największym opanowaniem wykazała się para Kierys/Pomorski. Po rywalizacji grupowej przystąpiono do rywalizacji o poszczególne miejsca. W meczu o 3 miejsce zmierzyły się pary Cichowicz/Wesołowski oraz Paprzycki/Górski. Po wyrównanym meczu lepsza okazała się para Cichowicz/Wesołowski, która wygrała mecz 2:1. W finale o zwycięstwie również decydował tie-break i po raz kolejny para Kierys/Pomorski wykazała się większym opanowaniem, dzięki czemu pokonała parę Maliszewski/Gąsiorowski. Trzy najlepsze pary otrzymały pamiątkowe statuetki. Kolejne turnieje siatkówki plażowej dla mężczyzn zaplanowane są w sierpniu.

Mecze:

 1. Dołęgowski/Racki – Paprzycki/Górski 0:2 (14:21, 16:21)
 2. Cichowicz/Wesołowski – Kierys/Pomorski 1:2 (12:21, 21:19, 10:15)
 3. Dołęgowski/Racki – Maliszewski/Gąsiorowski 0:2 (9:21, 17:21)
 4. Cichowicz/Wesołowski – Pawłowski/Lewandowski 2:1 (21:18, 19:21, 15:12)
 5. Paprzycki/Górski – Maliszewski/Gąsiorowski 0:2 (18:21, 19:21)
 6. Kierys/Pomorski – Pawłowski/Lewandowski 2:1 (21:15, 12:21, 15:13)

 

Mecz o 3 miejsce

                Paprzycki/Górski – Cichowicz/Wesołowski 1:2 (15:21, 21:18, 11:15)

Mecz o 1 miejsce

                Maliszewski/Gąsiorowski – Kierys/Pomorski 1:2 (21:19, 19:21, 12:15)

 

Klasyfikacja końcowa:

 1. Kierys/Pomorski
 2. Maliszewski/Gąsiorowski
 3. Cichowicz/Wesołowski
 4. Paprzycki/Górski
 5. Pawłowski/Lewandowski
 6. Dołęgowski/Racki
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Turnieju Siatkówki Plażowej Mężczyzn

Regulamin

Turnieju Siatkówki Plażowej Mężczyzn

 

 1. Organizatorem turnieju jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu.
 2. Turniej odbędzie się 28.06.2014 r. (sobota) o godzinie 10.00 na boisku do siatkówki plażowej na stadionie miejskim.
 3. W turnieju może wziąć udział maksymalnie 8 par.
 4. O przyjęciu do turnieju decyduje kolejność zgłoszeń.
 5. W zależności od ilości zgłoszonych par turniej zostanie rozegrany systemem brazylijskim lub  w podziale na grupy.
 6. W przypadku zgłoszenia się 8 par mecze będą rozgrywane do dwóch wygranych setów do 21 punktów, w przypadku wyniku 1:1 zostanie rozegrany tie-break do 15 punktów.
 7. Losowanie numerów w rozstawieniu drabinki lub podziału na grupy odbędzie się o godz. 9.55. W przypadku spóźnienia para nie zostanie dopuszczona do rozgrywek.
 8. Trzy najlepsze pary otrzymają pamiątkowe statuetki.
 9. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany regulaminu.

Zapisy zakończone. Chętne zespoły mogą dopisać się na listę rezerwową.

 

 • -

Na gwiaździstej trasie

15 czerwca Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu zorganizował „Rajd Gwiaździsty” w ramach akcji „Cały rok rowerem w kółko i na okrągło – OSiRowerowanie 2014”. Rajd rozpoczął się w niedzielę o godzinie 10.00 O tej godzinie uczestnicy odbierali na Stadionie Miejskim karty uczestnika, na których otrzymywali potwierdzenia przybycia do punktów kontrolnych wyznaczonych przez organizatora. Punkty kontrolne były umieszczone w: Ośrodku Chopinowskim w Szafarni, Osadzie Karbówko, Spiczynach „Trzy Kasztany”, kościele w Nowogrodzie, kościele w Dulsku, Nadleśnictwie w Konstacjewie oraz Zamku Golubski. Trasa rajdu była dowolna, nie została ustalona przez organizatora. To uczestnik decydował, jaki kierunek wybierze, aby dotrzeć do wyznaczonych miejsc. Średnia długość trasy podawana przez uczestników wyniosła około 60 km. Na trasę wyruszyło 37 osób, które pojechały w różne strony zaczynając głównie swoją podróż od Zamku Golubskiego. Ostatecznie 34 osoby zaliczyły wszystkie punkty, pozostałe 3 osoby tych punktów na swoim koncie miały mniej. Po zakończeniu jazdy uczestnicy zebrali się na Stadionie Miejskim, gdzie wspólnie przy ognisku mogli upiec kiełbasę oraz napić się orzeźwiającej herbaty. Po posiłku nastąpiła najbardziej oczekiwana chwila, czyli losowanie nagród, w tym nagrody głównej – roweru trekkingowego. W losowaniu nagrody głównej brali udział rowerzyści, którzy pokonali całą trasę. Ostatecznie szczęście uśmiechnęło się do pana Cezarego Skrzynieckiego. Zawodnicy, którzy ukończyli cały rajd otrzymali również pamiątkowe koszulki. Podziękowania należą się instytucjom oraz osobom prywatnym, którzy udostępnili miejsca na zorganizowanie punktu kontrolnego w naszym rajdzie.

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

RAJD GWIAŹDZISTY

Rajd Gwiaździsty

Regulamin

 

I Cel imprezy

Promowanie turystyki rowerowej i kolarstwa jako zdrowego stylu życia, poznawanie walorów przyrodniczych i krajobrazowych regionu.

 

II Organizator Rajdu

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu

ul. Sportowa 8 tel. (56) 682-14-70

III Termin i miejsce imprezy

15.06.2014 r. (niedziela) – Golub-Dobrzyń i okolice

IV Warunki uczestnictwa

Uczestnikiem rajdu zostanie uznany każdy, kto w dniu 15.06.2014 r. odbierze specjalną kartę i podpisze oświadczenie przygotowane przez organizatora oraz zaliczy co najmniej dwa punkty kontrolne. Odbiór kart i podpisywanie oświadczeń odbędzie się na stadionie miejskim w godzinach 1000-1030 . Po godzinie 1030 nie będzie możliwości pobrania kart a tym samym wystartowaniu w rajdzie. W rajdzie samodzielnie mogą wziąć udział tylko osoby pełnoletnie. Osoby poniżej 16 roku życia tylko pod opieką rodzica a osoby w przedziale wiekowym 16-18 lat również za zgodą rodzica.

V Zasady Rajdu

 1. Uczestnicy startują ze Stadionu Miejskiego w Golubiu-Dobrzyniu ul. Sportowa 8
 2. Trasa rajdu zależy od wyboru uczestnika i może prowadzić drogami polnymi, leśnymi i asfaltowymi. Punkty kontrolne mogą być zaliczane w dowolnej kolejności.
 3. Uczestnik trasę rajdu może pokonać samotnie lub w dowolnych grupach.
 4. Punkty kontrolne znajdują się w następujących miejscach:

a) Szafarnia – Ośrodek Chopinowski

b) Osada Karbówko

c) Kościół w Nowogrodzie

d) Drewniany kościół w Dulsku

e) Dulsk – Spiczyny „Trzy kasztany”

f) Zamek golubski

g) Nadleśnictwo w Konstancjewie

 1. Zaliczanie punktów kontrolnych będzie odbywać się w godzinach od 1000 do 1700.
 2. Na całej trasie rajdu uczestnicy zobowiązani są stosować się do zasad kodeksu ruchu drogowego.

VI Nagrody

Uczestnicy rajdu, którzy zaliczą co najmniej 2 pkt kontrolne wezmą udział w losowaniu nagród przygotowanych przez organizatora.

Uczestnicy, którzy zaliczą wszystkie pkt kontrolne wezmą udział w losowaniu nagrody głównej – roweru oraz otrzymają pamiątkowe koszulki. Losowanie i wręczenia nagród odbędzie się 15.06.2014 (niedziela) o godzinie 1800 na stadionie miejskim w Golubiu-Dobrzyniu wraz z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek dla wszystkich uczestników rajdu.

Nagroda główna w Rajdzie Gwiaździstym (o wartości przekraczającej 760 zł na osobę) będzie powiększona o dodatkową nagrodę pieniężną w wysokości 11,11% wartości nagrody konkursowej. Dodatkowa nagroda pieniężna nie podlega wypłacie i zostanie przeznaczona na pokrycie podatku dochodowego od nagrody w konkursie. Za odprowadzenie należnego podatku od nagrody odpowiada Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu.

VII Postanowienia końcowe

 1. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za wypadki losowe zaistniałe podczas trwania rajdu.
 2. Każdy uczestnik bierze udział w rajdzie na własną odpowiedzialność.
 3. Organizator nie ponosi odpowiedzialności materialnej za rzeczy zaginione podczas rajdu.
 4. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne kolizje i wypadki na trasie rajdu.
 5. Brak znajomości regulaminu nie będzie uznawany jako wytłumaczenie.
 6. Zapisy do udziału w rajdzie do dnia 12.06.2014  w biurze OSiR-u.

 

 

 • -

NORDIC WALKING DO SPICZYN

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu w dniu 18 maja 2014 r. zorganizował Marsz nordic walking do gospodarstwa agroturystycznego „Trzy Kasztany” w Spiczynach. W dniu marszu o godzinie 10.00 wszyscy uczestnicy zebrali się na stadionie miejskim w Golubiu-Dobrzyniu. Gościem honorowym tej imprezy była mistrzyni olimpijska w pływaniu Otylia Jędrzejczak. Po uroczystym przywitaniu poprowadziła na murawie rozgrzewkę przed marszem. Można było zrobić sobie zdjęcie pamiątkowe oraz otrzymać autograf. Po rozgrzewce grupa około 100 osób wraz z Otylia wyruszyła w drogę. Po krótkim odcinku mistrzyni pożegnała wszystkich, życząc im udanego marszu. Trasa marszu przebiegała ulicami miasta, drogami leśnymi, polnymi i częściowo asfaltem. Liczyła około 12 km. Piękna pogoda dopisywała, humory również. Na miejscu czekała bardzo miła obsługa z pyszną grochówką, kawą, herbatą, ciastem. Można było również upiec kiełbasę na ognisku. W miłym urokliwym miejscu można było się zrelaksować, odpocząć w wesołej atmosferze. Po 1,5 godzinnym odpoczynku uczestnicy ruszyli w drogę powrotną autokarami. Był to już drugi marsz nordic walking w tym roku zorganizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji.

„Mieliśmy wspaniała pogodę, wspaniałego gościa honorowego i wspaniałą frekwencję. Prawie 100 uczestników jest bardzo dobrą liczbą. Cieszy mnie również przekrój wiekowy. Uczestnicy marszu mieli od kilkunastu lat do siedemdziesięciu kilku” – mówi Jarosław Kaptajn – kierownik OSiR-u

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

AMATORZY POD SIATKĄ

4 maja Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował drugi turniej piłki siatkowej mężczyzn z cyklu turniejów „4 Sponsorów” w 2014 r. Do rywalizacji przystąpiło 5 drużyn: Agrolok, Dębowa Łąka, Seniorzy G-D, Tu Polej Ciechocinek oraz OSiR. System rozgrywek był taki sam jak w pierwszym turnieju czyli „każdy z każdym”. Nastąpiła jednak zmiana w ilości rozgrywanych setów. Każdy mecz trwał dwa sety do 25 punktów, przez co mecz mógł zakończyć się remisem. Po raz kolejny najlepsza okazała się drużyna Dębowej Łąki. Jednak to zwycięstwo nie przyszło jej tak łatwo jak w pierwszym turnieju, gdzie nie stracili nawet seta. We wszystkich meczach zawodnicy nie odpuszczali ani jednej akcji gdyż mogła ona zaważyć o miejscu w klasyfikacji. W turnieju padły dwa remisy w meczach pomiędzy OSiR-em i Tu Polej Ciechocinek oraz Seniorami G-D i Dębową Łąką. Były to tak istotne wyniki, że o miejscach decydowały małe punkty. Największe emocje przysporzyła rywalizacja o 3 miejsce gdzie zdecydował 1 mniej stracony punkt przez drużynę OSiR-u. Każdy mecz przysporzył wiele emocji, skutecznych ataków i bloków co wzbudzało owację wśród kibiców. Fundatorem pucharów była Hurtownia Papiernicza „Kropka” pana Tomasza Kropkowskiego. Teraz zawodników czeka przerwa, a następny turniej zostanie rozegrany jesienią.

 

 

 

 • -
 • -
 • -
 • -

Z kijkami lub bez do Spiczyn

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu w dniu 18.05.2014 r. (niedziela) organizuje marsz nordic walking „Z kijkami lub bez” do gospodarstwa agroturystycznego „Trzy Kasztany” w Spiczynach. Gościem honorowym marszu będzie Otylia Jędrzejczak – Mistrzyni Olimpijska w pływaniu. Zbiórka oraz wyjście ze stadionu miejskiego o godzinie 10.00. Trasa marszu liczy około 12 km. W gospodarstwie agroturystycznym przewidziane jest ognisko, grochówka oraz inne atrakcje. Zapisy do 15 maja (czwartek)

Bliższe informacje oraz zapisy w biurze OSiR-u.

 • -

TURNIEJ CZTERECH SPONSORÓW

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu zaprasza na drugi turniej z cyklu „Turniejów 4 Sponsorów” w piłce siatkowej mężczyzn. Turniej odbędzie się 4.05.2014 r. (niedziela) o godzinie 10.00. W pierwszym turnieju najlepsza okazała się drużyna Dębowej Łąki, która z pewnością jest faworytem do wygrania całego cyklu. Drużyny Seniorów Golub-Dobrzyń, Tu Polej Ciechocinek oraz OSiR z pewnością będą chciały pokrzyżować im plany i sprawić niespodziankę w drugim turnieju. Czy zmieni się klasyfikacja ogólna? Czy Dębowa Łąka znowu nie da szans przeciwnikom? Wszystko okaże się już 4 maja. Kolejne turnieje zostaną rozegrane jesienią.

Sponsorem drugiego turnieju będzie Hurtownia Papiernicza „Kropka” pana Tomasza Kropkowskiego.

 • -
 • -

GOLUBSKO-DOBRZYŃSKI TEST WIEDZY O SPORCIE

 • -
 • -

RAJD ROWEROWY

Rajd rowerowy do Klasztoru w Trutowie

Data rajdu: 13.04.2014 r.

Długość trasy w obie strony 42 km (trasa prowadzi drogami asfaltowymi)

Zapisy do 10.04.2014 r.

Wpisowe 5 zł

Start rajdu godz.11.00 ze Stadionu Miejskiego

Bliższe informacje oraz zapisy w biurze OSiR-u

 • -

MISTRZOSTWA JUNIORÓW

15 marca Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu wraz z Golubsko-Dobrzyńskim Klubem Karate Kyokushin zorganizował Mistrzostwa Juniorów Kyokushin Karate PFKK Województwa Kujawsko – Pomorskiego pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Golubia-Dobrzynia. Do rywalizacji swoich zawodników zgłosiły drużyny z Torunia, Bydgoszczy, Chełmna, Solca Kujawskiego, Wąbrzeźna oraz Golubia-Dobrzynia. Łącznie do rywalizacji w dwóch konkurencjach tj. kata oraz kumite przystąpiło 140 zawodników. Wraz z zawodnikami w Golubiu-Dobrzyniu pojawiła się bardzo dużo kibiców w szczególności rodziców, rodzeństwa oraz znajomych. Do konkurencji kata zgłosiło się 90 zawodników natomiast do kumite 95 zawodników. Sędzią głównym, który przeprowadził zawody i czuwał nad ich przebiegiem był vice prezes Polskiej Federacji Karate Kyokushin Sensei Artur Wilento.  Rywalizację rozpoczęto od kata we wszystkich kategoriach wiekowych, gdzie najliczniej obsadzona była kategoria do 10 lat zarówno dziewcząt jak i chłopców. Po rywalizacji w kata zawodnicy przystąpili do walk kumite. Rywalizacja była podzielona zarówno na kategorie wiekowe oraz wagowe. Łącznie rywalizowano w 16 kategoriach, w których poziom był bardzo wyrównany, o czym może świadczyć fakt, iż reprezentanci wszystkich zespołów zdobyli tytuły Mistrza Województwa. Emocje w wielu momentach sięgały zenitu nie tylko na dwóch matach, na których toczyły się walki ale również na trybunach gdzie kibice żywiołowo dopingowali swoich faworytów. Podczas całych zawodów przeprowadzono ponad sto walk, które były sędziowane przez 15 sędziów, którzy w wielu przypadkach byli trenerami ocenianych zawodników, ale nie dawali się ponieść emocjom. Z pewnością były to największe zawody karate w Golubiu-Dobrzyniu.

Wyniki w konkurencji kata:

Kata Do lat 10

Chłopców

Dziewcząt

1

Kacper Neumann - Bydgoszcz

1

Nadia Frątczak - Solec-Kujawski

2

Adam Wiśniewski - Solec-Kujawski

2

Klaudia Piasta – BKSW Bydgoszcz

3

Mateusz Makowski - Toruń

3

Jagoda Neumann - Toruń

4

Aleksander Anuszkiewicz - Solec-Kujawski

4

Maja Jaruszewska - Chełmno

Kata Do lat 12

Chłopców

Dziewcząt

1

Jakub Kozerski - Golub-Dobrzyń

1

Zuzanna Mowińska - Toruń

2

Igor Suchodolski - Bydgoszcz

2

Helena Garside - Toruń

3

Błażej Adamowicz - Golub-Dobrzyń

3

Weronika Pokorowska - Golub-Dobrzyń

4

Patryk Nowak - Bydgoszcz

 

 

Kata Do lat 14

Chłopców

Dziewcząt

1

Artur Zglenicki - Golub-Dobrzyń

1

Adrianna Sanger - Bydgoszcz

2

Mikołaj Wilento - Toruń

2

Julia Gołębiewska - Chełmno

3

Hubert Rokoszewski - Chełmno

 

 

4

Miłosz Oczkoś - Chełmno

 

 

 

Kata Do lat 18

Chłopców

Dziewcząt

1

Oskar Okoński - Chełmno

1

Anita Chojnicka - Wąbrzeźno

2

Paweł Szyjkowski - Golub-Dobrzyń

2

Martyna Wiemann - Solec-Kujawski

3

Adrian Kowalski - Chełmno

3

Julia Żelazek - Bydgoszcz

4

Łukasz Szyjkowski - Golub-Dobrzyń

4

Laura Noskowiak - Solec-Kujawski

Wyniki w konkurencji kumite:

Kumite Juniorów 9-10lat

Chłopców -33kg

Dziewcząt -33kg

1

Jakub Bujnicki – BKSW Bydgoszcz

1

Julia Śmigielska - Golub-Dobrzyń

2

Stefan Gostyński - Chełmno

2

Nadia Frątczak - Solec-Kujawski

3

Igor Grzeszczak - Chełmno

3

Paula Raś - Toruń

4

Mateusz Makowski - Toruń

4

Weronika Wróblewska - Chełmno

Chłopców +33kg

Dziewcząt +33kg

1

Mateusz Szwed - Solec-Kujawski

1

Oliwia Ledwochowska - Wąbrzeźno

2

Roger Kerner - Toruń

2

Natalia Dąbrowska - Golub-Dobrzyń

3

Maciej Domin - Toruń

3

Aleksandra Wierzbowska - Solec-Kujawski

4

Alan Le Dinh – BKSW Bydgoszcz

 

4

Karolina Partyka – Wąbrzeźno

 

Kumite Juniorów 11-12lat

Chłopców -35kg

Dziewcząt -40kg

1

Franciszek Okruciński - Toruń

1

Nel Spychalska – BKSW Bydgoszcz

2

Hubert Chwałek - Solec-Kujawski

2

Amelia Gromada - Solec-Kujawski

3

Michał Kalociński - Toruń

3

Helena Garside - Toruń

4

Krzysztof Pyszko - Golub-Dobrzyń

 

 

Chłopców -45kg

Dziewcząt +40kg

1

Jakub Kozerski - Golub-Dobrzyń

1

Zuzanna Mowińska - Toruń

2

Filip Tomaszek - Toruń

2

Weronika Pokorowska - Golub-Dobrzyń

3

Andrzej Moszkowicz - Wąbrzeźno

3

Marta Męczykalska - Bydgoszcz

4

Kacper Kamionka - Solec-Kujawski

 

 

Chłopców +45kg

 

1

Błażej Adamowicz - Golub-Dobrzyń

 

2

Daniel Dąbrowski - Golub-Dobrzyń

 

3

Hubert Kiełkowski - Golub-Dobrzyń

 

4

Adam Wiśniewski - Toruń

 

         

Kumite Juniorów 13-14lat

Chłopców -45kg

Dziewcząt -50kg

1

Mikołaj Spychalski – BKSW Bydgoszcz

1

Adrianna Sanger - Bydgoszcz

2

Hubert Rokoszewski - Chełmno

2

Magdalena Grzenkowitz - Chełmno

3

Miłosz Oczkoś - Chełmno

 

 

4

Mikołaj Wilento - Toruń

 

 

Chłopców -55kg

Dziewcząt +50kg

1

Artur Zglenicki - Golub-Dobrzyń

1

Dominika Drosd - Toruń

2

Nikodem Bieliński - Wąbrzeźno

2

Julia Gołębiewska - Chełmno

3

Jakub Pióro - Toruń

3

Sandra Kocoń - Chełmno

4

Marek Szumiński – BKSW Bydgoszcz

 

 

 

Chłopców +55kg

 

1

Kacper Czołgowski - Toruń

 

2

Dawid Dołęgowski - Golub-Dobrzyń

 

3

Wojciech Wypart -BKSW Bydgoszcz

 

         

Kumite Juniorów 15-16lat

Chłopców -60kg

Chłopców +60kg

1

Franciszek Domanowski - Solec-Kujawski

1

Filip Zacharek - Chełmno

2

Daniel Kubacki - Chełmno

2

Patryk Witkowski - Wąbrzeźno

3

Adrian Kowalski - Chełmno

3

Bartosz Korcala - Toruń

4

Kacper Hapka - Wąbrzeźno

4

Karol Kaźmierczak – Chełmno

 

Kwalifikacja Drużynowa:

Kata:

I – Golubsko-Dobrzyński Klub Karate Kyokushin

II - Toruński Klub Karate Kyokushin

III – Bydgoska Szkoła Kyokushin Karate

IV – Klub Karate Kyokushin w Solcu Kujawskim

 

Kumite:

I - Toruński Klub Karate Kyokushin

II - Golubsko-Dobrzyński Klub Karate Kyokushin

III – Chełmiński Klub Kyokushin Karate

IV - Klub Karate Kyokushin w Solcu Kujawskim

 

Najlepszym zawodnikiem mistrzostw została Zuzanna Mowińska z Torunia.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy został Artur Zglenicki.

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

KOBIETY U CHOPINA

Z okazji „Dnia Kobiet” Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu zorganizował Marsz Nordic Walking „Kobiety u Chopina” do Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni. W dniu 8 marca o godz. 1030 zebrały się wszystkie panie na stadionie miejskim. Przed marszem kierownik OSiR-u przeprowadził krótką rozgrzewkę oraz zademonstrował prawidłową technikę chodzenia Nordic Walking, po czym wszyscy wyruszyli w drogę. Początkowo trasa przebiegała ulicami miasta przez ulicę Piłsudskiego i Rypińską następnie drogami leśnymi. Humory dopisywały wszystkim paniom. Trasa liczyła 8 km. W Ośrodku Chopinowskim panie mogły wypić kawę oraz zjeść ciasto, które z okazji ich święta. Organizatorzy przygotowali również mini koncert połączony z ciekawymi opowieściami z życia Fryderyka Chopina. Wszystkie panie wzięły również udział w prezentacji firmy Avon, gdzie losowane były upominki. Niespodzianką były również piękne róże wręczone przez kierownika OSiR-u. Duża część pań pytała, kiedy będą organizowane piesze rajdy przez OSiR.  Po krótkim relaksie i miłym odpoczynku mogły wrócić do domu. Na miejscu czekał autokar, który odwiózł uczestników marszu do Golubia-Dobrzynia. Zadowolone panie dziękowały kierownikowi OSiR-u za tak udany marsz.  

„ Dziękuję, wszystkim paniom za udział w naszym marszu nordic walking, który był okazją do nietypowego świętowania Dnia Kobiet. Udział ponad 50 kobiet to frekwencja, która bardzo mile zaskoczyła. A były panie, którym ze względów organizacyjnych i limitu osób biorących udział w marszu musieliśmy odmówić. Na pewno nie była to ostatnia impreza nordic walking organizowana przez Ośrodek Sportu i Rekreacji. Chciałbym bardzo podziękować pani dyrektor Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni pani Agnieszce Brzezińskiej za miłe przyjęcie w Ośrodku. Warto dodać, że pani Agnieszka również była uczestniczkom marszu i przeszła z nami całą trasę” – mówi Jarosław Kaptajn – kierownik OSiR-u

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

MISTRZOSTWA JUNIORÓW

 • -

KOBIETY U CHOPINA

KOBIETY U CHOPINA

 • -

TOWARZYSKI MECZ SIATKÓWKI

Mecz zorganizował Ośrodek Sportu i Rekreacji i miał on charakter czysto towarzyski. Do hali OSiR-u przyjechała drużyna LZS Jastrzębie, która obecnie jest vice-liderem rozgrywek III ligi, aby zmierzyć się z siatkarzami z naszego miasta. Drużyna z Golubia-Dobrzynia w tym meczu wystąpiła pod nazwą „All Stars Team” Golub-Dobrzyń. Drużyna gości pewnie pokonała golubsko-dobrzyńskich siatkarzy 3:0 (25:14, 25:14, 25:14). Widzowie zgromadzeni w hali OSiR-u mogli obejrzeć efektowne ataki oraz bloki w wykonaniu LZS Jastrzębie, którzy swoją grę prowadzili bardzo szybko co z pewnością zaskakiwało siatkarzy z Golubia-Dobrzynia. Nasi siatkarze ustępowali drużynie ligowej w każdym elemencie, lecz i oni pokazali się z dobrej zagrywki, szybkich ataków „z krótkiej” oraz niezłym jak na tak trudne zagrywki przyjęciu. Usprawiedliwieniem zawodników z Golubia-Dobrzynia jest fakt iż w tym składzie grali oni ze sobą po raz pierwszy, gdyż drużyna została skompletowana specjalnie na ten jeden mecz. Gościom z Jastrzębia należą się podziękowania za pokaz umiejętności siatkarskich na poziomie ligowym a naszym siatkarzom za walkę o każdy punkt mimo tak trudnego przeciwnika. Drużyna z Golubia-Dobrzynia wystąpiła w składzie: Andrzej Boniecki, Maciej Lewicki, Bartek Lewicki, Radosław Rozwonkowski, Łukasz Borkowski, Krzysztof Natkowski oraz Michał Maliszewski.

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

DRUGI TYDZIEŃ FERII W OSIR

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu w drugim tygodniu ferii zimowych zorganizował szereg imprez sportowych i rekreacyjnych. We wtorek do OSiR-u zawitały dzieci z publicznego przedszkola, by wspólnie bawić się na dmuchanych zjeżdżalnia, które udostępnił pan Szotowicz. Dzieci mogły bez ograniczeń bawić się na zjeżdżalni oraz dmuchanej dżungli. Instruktorzy przeprowadzili dla dzieci wiele konkurencji gdzie nagrodami były słodkie upominki. Następnego dnia nastąpiła rywalizacja najstarszych grup docelowych czyli uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Środa była dniem rywalizacji w siatkówce. Do zmagań zgłosiło się początkowo 5 zespołów ale po rozegranych dwóch meczach jedna z drużyn wycofała się z dalszej gry. Po rozegraniu wszystkich meczy bezkonkurencyjna okazała się drużyna o nazwie „Kijki Kowalczyk”, która w całej rywalizacji nie przegrała nawet jednego seta. Czwartek był dniem rywalizacji w piłkę nożną. Był to zarazem najliczniej obsadzony turniej w czasie trwania ferii. Do rywalizacji zgłosiło się aż 9 zespołów gdzie łącznie wystąpiło ponad 50 zawodników. Rywalizacja stała na wysokim poziomie, padało bardzo dużo bramek ale i bramkarze pokazali swoje nie małe umiejętności. Zespoły było podzielone na trzy grupy, których tylko najlepsza walczyła i trzy pierwsze lokaty w grupie mistrzowskiej. W najlepszej trójce znalazły się drużyny: Galacticos, Trolz Team oraz Snajperzy. Po rozegraniu wszystkich meczów najlepsza okazała się drużyna Snajperów, która wygrała oba meczy w grupie mistrzowskiej strzelając aż 15 bramek w dwóch meczach.

Wszyscy zawodnicy podczas ferii mogli napić się ciepłej herbaty oraz w miły sposób spędzić swoje wolne dni od szkoły.

 • -

MECZ PIŁKI SIATKOWEJ MĘŻCZYZN

 • -
 • -

LIGA MINISIATKÓWKI CHŁOPCÓW

W dniu 30 stycznia odbył się pierwszy turniej ligi minisiatkówki chłopców organizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji. Liga jest organizowana systemem turniejowym, kolejne turnieje odbędą się 25 lutego oraz 18 marca. Rozgrywki są przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych z powiatu golubsko-dobrzyńskiego. W pierwszym turnieju zanotowano następujące rezultaty:

SP nr 1 Golub-Dobrzyń – SP Działyń 0:2 (8:25, 18:25)

SP Zbójno – SP nr 2 im. Orła Białego Golub-Dobrzyń 0:2 (11:25, 13:25)

SP Działyń – SP Kowalewo 2:0 (25:21, 26:24)

SP nr 1 Golub-Dobrzyń – SP Zbójno 2:1 (25:18, 24:26, 15:3)

SP Kowalewo – SP nr 2 im. Orła Białego G-D 1:2 (25:23, 20:25, 7:15)

 

Tabela po I turnieju

L. p.

Szkoła

Rozegrane mecze

Punkty

Sety

1

SP Działyń

2

4

4:0

2

ZSM Golub-Dobrzyń

2

4

4:1

3

SP nr 1 Golub-Dobrzyń

2

2

2:3

4

SP Kowalewo

2

0

1:4

5

SP Zbójno

2

0

1:4

6

SP Świętosław

0

0

0:0

 

Dla wszystkich drużyn Ośrodek Sportu i Rekreacji ufunduje pamiątkowe puchary a dla najlepszych zespołów nagrody w postaci sprzętu sportowego.

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

LIGA MINI SIATKÓWKI CHŁOPCÓW

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu

organizuje

Ligę Mini Siatkówki Chłopców,

 która rozpocznie się 30.01.2014 (czwartek) o godz. 900 w hali OSiR-u.

W lidze biorą udział reprezentacje szkół podstawowych z

 Golubia-Dobrzynia, Działynia, Zbójna, Świętosławia i Kowalewa Pomorskiego.

Kolejne turnieje ligi odbędą się 25.02.2014 r. oraz 18.03.2014 r.

 • -

Imprezy organizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu w czasie Ferii zimowych 2014

3.02(poniedziałek) godz. 9.00 – Turniej piłki nożnej szkół podstawowych

4.02(wtorek) godz.10.00-13.00  -Zabawy dla przedszkolaków (przedszkole niepubliczne)

5.02(środa)godz.9.00 –  Zawody w warcabach i szachach (wszystkie szkoły)

6.02(czwartek) godz.9.00 – Zawody w tenisie stołowym (szkoły podstawowe i gimnazjalne)

                          godz.10.00 – 11.00 oraz 12.00-13.00 Aerobik

                          (dla dziewcząt szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych)

7.02(piątek) godz.9.00 - Turniej siatkówki dziewcząt (szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne)  

10.02(poniedziałek) godz.9.00  – Turniej mini siatkówki (szkoły podstawowe chłopcy)

11.02(wtorek) godz. 9.00-11.00 – Zabawy dla przedszkolaków (przedszkole publiczne)

12.02(środa) godz.9.00 – Turniej siatkówki chłopców (szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne)

13.02(czwartek) godz.9.00 – Turniej piłki nożnej (szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne)

14.02(piątek) –godz.10.00-11.00 oraz 12.00 -13.00 – Aerobik

                          (dla dziewcząt szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych)

Szczegółowe informacje i zapisy w biurze Ośrodka Sportu i Rekreacji (stadion)

KRĘCĄ W HALI

Zajęcia spinningu w Ośrodku Sportu i Rekreacji

Ośrodek Sportu i Rekreacji od początku października poszerzył swoją ofertę rekreacyjną. W grafiku zajęć znalazły się zajęcia spinningu (jazda na rowerach stacjonarnych). Spinning są to zajęcia na rowerach stacjonarnych, które polegają na jeździe ze zmiennym obciążeniem oraz różną szybkością. W czasie 45 min zajęć można spalić od 400 do 600 kcal. Ćwiczenia te pozwalają poprawić funkcjonowanie układu krążenia, układu oddechowego, wzmacniają mięśnie pośladków, nóg, brzucha.  Są bardzo bezpieczne, gdyż nie występuje tu prawie żadne ryzyko kontuzji jak przy większości innych form  rekreacji ruchowej i sportu.

Zajęcia cieszą się dużą popularnością, gdyż w tej chwili jest komplet uczestniczek ale kierownik Ośrodka Sportu i Rekreacji przewiduje na początku roku zakup nowych rowerów i utworzenie nowych grup. „ W tej chwili mamy dwie grupy ćwiczebne i w oby dwu jest komplet uczestniczek. Mamy tak zwaną listę rezerwową, na której jest aż 15 osób co spowodowało, że na początku przyszłego roku zakupimy nowe rowery i utworzymy nową grupę. Wprowadzając zajęcia spinningu trudno było przewidzieć jakie będzie na nie zapotrzebowanie. Okazało się, że jest bardzo duże i że był to strzał w dziesiątkę” – mówi Jarosław Kaptajn – kierownik OSiR-u

Zajęcia odbywają się w poniedziałki, środy i piątki po południu oraz wieczorem. Ćwiczące są podzielone na dwie grupy ćwiczebne. 

 • autor: Ośrodek Sportu i Rekreacji
 • -
 • -
 • -

PAMIĘCI TRAGICZNIE ZMARŁYCH PIŁKARZY

Dnia 17.11.2013 r. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu już po raz jedenasty zorganizował w hali Zespołu Szkół Miejskich im. Orła Białego „Halowy Turniej Piłki Nożnej Juniorów Starszych im. Przemysława Szymańskiego i Marka Klugiewicza”. Turniej, ten czci pamięć tragicznie zmarłych piłkarzy oraz kibiców MKS Drwęca Golub-Dobrzyń, którzy zginęli w wypadku wracając z meczu 28 października 1995 r.

W rywalizacji wzięło udział 6 drużyn: Lider Włocławek, Sparta Brodnica, Legia Chełmża, Olimpia Grudziądz, Promień Kowalewo Pomorskie oraz MKS Drwęca Golub-Dobrzyń. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy. W grupie A do rywalizacji przystąpiły zespoły: Promień Kowalewo Pomorskie, MKS Drwęca Golub-Dobrzyń oraz Legia Chełmża. Najlepsza w tej grupie okazała się drużyna gospodarzy z Golubia-Dobrzynia, która pewnie wygrała swoje dwa mecze. W meczu o drugie miejsce Legia Chełmża po wyrównanym meczu pokonała Promień Kowalewo Pomorskie 2:1. W drugiej grupie rywalizowały Olimpia Grudziądz, Sparta Brodnica oraz ubiegłoroczny zwycięzca Lider Włocławek. Najlepsze w tej grupie z dorobkiem 4 punktów okazały się Lider oraz Sparta. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Brodnicy dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu. Po rywalizacji grupowej przystąpiono do półfinałów. W pierwszym zmierzyły się drużyny Sparta Brodnica i Legia Chełmża. Lepsza okazała się drużyna z Brodnicy wygrywając mecz 5-2. W drugim półfinale zmierzyły się MKS Drwęca Golub-Dobrzyń oraz Lider Włocławek. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszła drużyna z Włocławka wygrywając mecz 5-2 . Następnie przystąpiono do rywalizacji o poszczególne miejsca. W meczu o 5 miejsce pomiędzy Olimpią Grudziądz a Promieniem Kowalewo Pomorskie padł wynik 3:1 dla Olimpii. W meczu o 3 miejsce doszło do rewanżu za mecz grupowy. Drużyny Legii Chełmża odwdzięczyła się za grupową porażkę i wygrała mecz z Drwęcą 6:1. W finale zmierzyły się zespoły Lider Włocławek oraz Sparta Brodnica. W meczu grupowym pomiędzy tymi zespołami padł remis i nikt nie pomyślał jaki przebieg może mieć najważniejsze spotkanie. Mecz zakończył się zwycięstwem Sparty Brodnica aż 9-2.

Po rywalizacji sportowej przystąpiono do rozdania nagród indywidualnych oraz zespołowych. Nagrodę dla najlepszego zawodnika MKS Drwęca Golub-Dobrzyń otrzymał Artur Wielga. Najlepszym zawodnikiem turnieju został zawodnik Sparty Brodnica Bartosz Zalewski, najlepszym strzelcem został również reprezentant Sparty Mateusz Każmierczyk strzelając 8 goli. Najlepszym bramkarzem został zawodnik Lidera Włocławek Mateusz Niedziałkowski a najlepszym trenerem Artur Gmiński prowadzący Spartę Brodnica. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, a najlepszy zespół otrzymał koszulki oraz upominki sportowe. Na turnieju obecni byli rodzice tragicznie zmarłych piłkarzy, państwo Klugiewicz i państwo Szymańscy. Również oni ufundowali swoje prywatne nagrody dla najlepszego strzelca oraz najlepszego bramkarza.

Fundatorami nagród dzięki, którym przeprowadzano loterię wśród zawodników i trenerów byli: Cezary Kanigowski, Marek Bielecki, Kazimierz Adamski, Tomasz Kropkowski, Janusz Frączek, Grzegorz Cyrankowski, Piotr Szczygielski, Janusz Radecki, Jacek Radecki

 

Wyniki meczów:

Grupa A

 1. MKS Drwęca – Promień                3:1
 2. Promień – Legia                              1:2
 3. MKS Drwęca – Legia                       4:3

L. p.

Drużyna

Punty

Bramki strzelone

Bramki stracone

1

MKS Drwęca

6

7

4

2

Legia

3

5

5

3

Promień

0

2

5

 

Grupa B

 1. Sparta – Lider                                   4:4
 2. Sparta – Olimpia                             5:1
 3. Lider – Olimpia                                               3:2

L. p.

Drużyna

Punkty

Bramki strzelone

Bramki stracone

1

Sparta

4

9

5

2

Lider

4

7

6

3

Olimpia

0

3

8

Półfinały

 1. Sparta – Legia                                   5:2
 2. Lider – Drwęca                                 5:2

 

Mecz o V miejsce

Promień – Olimpia                                        1:3

Mecz o III miejsce

MKS Drwęca – Legia                                      1:6

Mecz o I miejsce

Lider – Sparta                                                   2:9

 

Klasyfikacja końcowa:

 1. Sparta Brodnica
 2. Lider Włocławek
 3. Legia Chełmża
 4. MKS Drwęca Golub-Dobrzyń
 5. Olimpia Grudziądz
 6. Promień Kowalewo Pomorskie
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • Rodzice śp. P. Szymańskiego
  Rodzice śp. P. Szymańskiego
 • Zwycięska drużyna - BKS Sparta Brodnica
  Zwycięska drużyna - BKS Sparta Brodnica
 • Zwycięska drużyna BKS Sparta Brodnica OSiR
  Zwycięska drużyna BKS Sparta Brodnica OSiR

WYCISKANIE SZTANGI

Dnia 27.10.2013 r. (niedziela) Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu po raz drugi w tym roku zorganizował mistrzostwa powiatu golubsko-dobrzyńskiego w wyciskaniu sztangi leżąc o puchar Kierownika OSiR-u. Zawody były przeprowadzane w trzech kategoriach wagowych: do 75 kg, 75-90 kg oraz powyżej 90 kg. Łącznie do rywalizacji przystąpiło 10 zawodników. Każdy z zawodników miał do wykonania trzy próby wyciskania sztangi. Zanim przystąpiono do rywalizacji pokaz walk dała grupa Karate KYOKUSHIN prowadzona przez Janusza Drywę. W wyciskaniu sztangi najliczniej obsadzona była kategoria wagowa do 75 kg, w której wystąpiło 5 zawodników. W niej najlepszym zawodnikiem okazał się Dawid Krzemiński z wynikiem 105 kg, za nim uplasowali się kolejno Wojciech Napolski z wynikiem 100 kg. O trzecim miejscu decydowała waga zawodników gdyż Grzegorz Szyjkowski i Sebastian Kwiatkowski podnieśli 95 kg, ale drugi z nich był wyraźne lżejszy i dało mu to miejsce na podium. W drugiej kategorii 75-90 kg znalazło się trzech zawodników. Bezkonkurencyjny w tej kategorii okazał się Tomasz Kociński z wynikiem 150 kg. Drugie miejsce w tej kategorii zajął Paweł Skonieczny z wynikiem 90 kg. Trzeci z zawodników nie został sklasyfikowany z powodu braku zaliczenia jakiegokolwiek ciężaru. W najwyższej kategorii powyżej 90 kg znalazło się dwóch zawodników Ryszard Nowatkowski oraz Paweł Przychodny. Pierwsze miejsce zajął obrońca tytułu z lutego Paweł Przychodny z wynikiem 160 kg a za nim znalazł się najstarszy zawodnik imprezy Ryszard Nowatkowski z wynikiem 130 kg. W przerwie pomiędzy rywalizacją przeprowadzono losowanie nagród oraz konkurs w robieniu pompek, w którym zwycięzca wykonał 84 powtórzenia.

Wszyscy zawodnicy otrzymali batony odżywcze, natomiast trzech najlepszych zawodników z każdej kategorii otrzymało puchary oraz nagrody rzeczowe w postaci odżywek sportowych.

„Cieszy mnie większa frekwencja niż była w pierwszych zawodach przeprowadzonych na wiosnę. Wtedy wystartowało 6 zawodników, teraz było ich 10. Pokazuje to, że jest zainteresowanie takimi zmaganiami. Zresztą sami zawodnicy mówili, że bardzo chętnie wystartują w kolejnych zawodach. Myślę, że na kolejnych zawodach, które odbędą się już w przyszłym roku ilość startujących zawodników znowu nam się zwiększy. Na podkreślenie zasługuje też fakt, że zmagania zawodników obserwowała też bardzo duża liczba kibiców, którzy żywiołowo dopingowali zawodników” – mówi Jarosław Kaptajn – kierownik OSiR-u.

Kategoria do 75 kg

L.p.

Imię i nazwisko

Waga

1 próba

2 próba

3 próba

1

Patryk Kwiatkowski

69,6 kg

70 kg

75 kg

75 kg 

2

Grzegorz Szyjkowski

74,9

85 kg

95 kg

105 kg

3

Sebastian Kwiatkowski

69,7

90 kg

95 kg

95 kg

4

Wojciech Napolski

65,4

90 kg

100 kg

102,5 kg

5

Dawid Krzemiński

73,7

100 kg

105 kg

105 kg

 

Kategoria 75-90 kg

L.p.

Imię i nazwisko

Waga

1 próba

2 próba

3 próba

1

Arkadiusz Chełmiński

87,3

100 kg

100 kg

100 kg

2

Tomasz Kociński

86,9

130 kg

140 kg

150 kg

3

Paweł Skonieczny

80,5

90 kg

100 kg

100 kg

 

Kategoria powyżej 90 kg

L.p.

Imię i nazwisko

Waga

1 próba

2 próba

3 próba

1

Ryszard Nowatkowski

108,5

130 kg

130 kg

135 kg

2

Paweł Przychodny

96,9

130 kg

140 kg

160 kg

 

 

 • Konkurs w robieniu pompek
  Konkurs w robieniu pompek
 • Na zawodach zebrała się liczna publiczność
  Na zawodach zebrała się liczna publiczność
 • Pokaz karate
  Pokaz karate
 • Pokaz walk karate
  Pokaz walk karate
 • Próba wyciskania
  Próba wyciskania
 • Wręczanie nagród w kateegorii 75-90 kg
  Wręczanie nagród w kateegorii 75-90 kg
 • Wszyscy zawodnicy
  Wszyscy zawodnicy
 • Wszyscy zawodnicy mistrzostw
  Wszyscy zawodnicy mistrzostw
 • Zawodnicy kategorii do 75 kg
  Zawodnicy kategorii do 75 kg
 • Zawodnicy kategorii powyżej 90 kg
  Zawodnicy kategorii powyżej 90 kg
 • Zawodnicy kategorii powyżej 90 kg
  Zawodnicy kategorii powyżej 90 kg
 • Zawodnicy podczas odprawy technicznej
  Zawodnicy podczas odprawy technicznej
 • Zawody w robieniu pompek
  Zawody w robieniu pompek
 • -

JESIENNE GRANIE NA ORLIKU

Przy pięknej jesiennej pogodzie rozegrano turniej piłki nożnej drużyna amatorskich zorganizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji. Uczestnicy rywalizowali w niedzielę 20 października na boisku Orlika a towarzyszyła im piękna słoneczna pogoda. Do rywalizacji stanęło ponad 30 zawodników, którzy reprezentowali 4 drużyny. Po losowaniu przystąpiono do rozgrywania meczów w systemie każdy z każdym. W pierwszym meczu zmierzyły się drużyny Bad Boys i FCB, z którego zwycięsko wyszła drużyna FCB wygrywając mecz 3:2. W drugim meczu zmierzyły się drużyny Krokodylki oraz Poldrut Zbójno a mecz zakończył się wynikiem 4:1. W następnym meczu kolejne zwycięstwo zanotowała drużyna Krokodylków wygrywając 5:3 z drużyną Bad Boys. W meczu pomiędzy drużynami POLDRUTU oraz FCB padł remis 2:2 co przedłużało jeszcze szanse FCB na wygranie turnieju. W meczu pomiędzy drużynami Bad Boys oraz POLDRUTU stawką było 3 miejsce w turnieju. Po bardzo wyrównanym meczu na 3 miejscu uplasował się POLDRUT wygrywając 1:0. W meczu będącym zarazem finałem zmierzyły się nie pokonane Krokodylki oraz FCB. Przez cały mecz na prowadzeniu znajdowała się drużyna Krokodylków, ale przy stanie 4:2 obraz gry się zmienił i drużyna FCB doprowadziła do wyrównania ale ostatecznie zabrakło jej czasu aby przypieczętować wygraną przez co musiała zadowolić się drugim miejscem. Ostatecznie najlepsza okazała się drużyna Krokodylków zdobywając w całym turnieju aż 13 bramek. Po  rozegraniu wszystkich meczów przystąpiono do nagrodzenia zespołów oraz przyznania nagród indywidualnych. Najlepszym bramkarzem okazał się Adrian Kiliński z zespołu Bad Boys, najlepszym strzelcem okazał się Jakub Kamiński z zespołu FCB, a najlepszym zawodnikiem okazał się Kamil Góral z drużyny Krokodylków. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy a trzy najlepsze zespoły otrzymały puchary.

„To już była ostatnia impreza w tym roku, którą organizowaliśmy na świeżym powietrzu. Wszystkie imprezy, które zorganizujemy jeszcze do końca roku będą miały miejsce w hali. Zapraszam już na najbliższą, która odbędzie się w niedziele 27 października o godz. 1000. Będą to zawody w wyciskaniu sztangi leżąc. Dla startujących zawodników przewidzieliśmy atrakcyjne nagrody” – mówi kierownik OSiR-u – Jarosław Kaptajn

Układ meczów:

        Mecz:                                                               Wynik

1)    Bad Boys - FCB                                            2:3   

2)    Krokodylki - POLDRUT                              4:1

3)    Bad Boys - Krokodylki                              3:5

4)    FCB - POLDRUT                                           2:2

5)    Bad Boys - POLDRUT                                0:1   

6)    FCB - Krokodylki                                         4:4

 

Tabela

L. p.

Nazwa drużyny

Punkty

Gole zdobyte

Gole stracone

1

Krokodylki

7

13

8

2

FCB

5

9

8

3

POLDRUT

4

4

6

4

Bad Boys

0

5

9

 

 • Nagrodę odbiera najlepszy strzelec Jakub Kamiński
  Nagrodę odbiera najlepszy strzelec Jakub Kamiński
 • Nagrodę odbiera najlepszy zawodnik Kamil Góral
  Nagrodę odbiera najlepszy zawodnik Kamil Góral
 • Od lewej stoją Marek Dera, Mateusz Malinowski, Mateusz...
  Od lewej stoją Marek Dera, Mateusz Malinowski, Mateusz Urbański, Mateusz Balcerowicz, Dominik Szymczak, Kamil Góral, Sebastian Filipiak, Kamil Buczkowski niźej Michał Makowski
 • Od lewej stoją Marek Dera, Mateusz Malinowski, Mateusz...
  Od lewej stoją Marek Dera, Mateusz Malinowski, Mateusz Urbański, Mateusz Balcerowicz, Dominik Szymczak, Kamil Góral, Sebastian Filipiak, Kamil Buczkowski niźej Michał Makowski
 • -
 • -
 • -

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR KIEROWNIKA OSIR

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu

zaprasza na

Turniej piłki nożnej o puchar Kierownika OSiR-u

Turniej odbędzie się 20.10.2013 r. (niedziela) o godz. 12.00 na boisku Orlik

Zapisy do 16.10.2013 r. (środa) w biurze OSiR-u

Wpisowe do turnieju wynosi 20 zł

Ilość drużyn ograniczona

Więcej informacji w biurze OSiR-u lub pod numerem tel. 56 682 14 70

 • -

SPINNING W OŚRODKU SPORTU I REKREACJI

9 kobiet rozpoczęło na początku października zajęcia spinningu w golubsko-dobrzyńskim OSiR-ze. Zajęcia polegają na jeździe na specjalnie zaprojektowanym do tego celu rowerze stacjonarnym. Jazda spinningowa w Polsce jest już obecna od kilku lat i cieszy się dużą popularnością zwłaszcza wśród pań. Teraz do swojej oferty postanowił ją wprowadzić golubsko-dobrzyński Ośrodek Sportu i Rekreacji.  Spinning jest to bardzo prosta i efektywna forma treningu aerobowego, ograniczająca praktycznie do minimum możliwość kontuzji i optymalizuje wysiłek w walce o szczupłą sylwetkę. W trakcie godzinnego treningu spalamy nawet do 1000 kalorii, to naprawdę dobro wynik biorąc pod uwagę przyjemność i łatwość samego treningu. Systematyczne treningi mają bardzo duży wpływ na proces odchudzania nie tylko ze względu na kalorie spalone podczas samego treningu, ale także dzięki przyspieszonemu metabolizmowi na skutek dużej dawki ruchu. Nie ma znaczenia wiek, czy sprawność fizyczna ponieważ trening nie jest skomplikowany. Jazda na rowerze nie obciążą tak bardzo stawów, jak na przykład bieg, dlatego technika ta jest odpowiednia też dla osób mających nadwagę lub problemy ze stawami.

Spinning wpływa na: lepszą ogólną wydolność i kondycję całego ciała, polepszenie wydolności układu krążenia, usprawnia wydolność układu oddechowego, wzmacnia mięśnie brzucha, nóg, pośladków.

Zajęcie spinningu w golubsko-dobrzyńskim OSiR-ze prowadzi Jarosław Kaptajn.

„Zajęcia spinningu polegają na jeździe na rowerze w różnym tempie i z różnym obciążeniem. Dzielą się na trzy części. Na początku sesji treningowej przeprowadzamy rozgrzewkę, która polega na spokojnej jeździe z małą intensywnością, później przechodzimy do części głównej gdzie zwiększamy intensywność ćwiczenia poprzez zwiększenie tempa oraz obciążenia. W tej części na ogół stosowane są interwały. Sesję treningową kończymy znowu jazdą o małej intensywności. Na razie jako OSiR zdecydowaliśmy się na zakup 6 rowerów spinningowych i utworzeniu dwóch grup ćwiczebnych. Jeśli będzie więcej chętnych to na początku roku zakupimy kolejne rowery” – mówi Jarosław Kaptajn

Zajęcia odbywają się w poniedziałki, środy i piątki. Więcej informacji w Ośrodku Sportu i Rekreacji lub pod nr tel. 56 682 14 70 

 • -

TURNIEJ CZTERECH SPONSORÓW

Dnia 06.10.2013 r. (niedziela) Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował trzeci turniej z cyklu „Turniejów 4 sponsorów” w piłce siatkowej mężczyzn. Do rywalizacji przystąpiło 6 zespołów: Cola Team, Pojezierze Brzuze, Dębowa Łąka, UKS Arez, Supersonics Volleyball Team Rypin oraz OSiR. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. W grupie A znalazły się Pojezierze Brzuze, OSiR oraz UKS Arez. Najlepszą drużyna w tej grupie zostało Pojezierze Brzuze, co po wygranych dwóch wcześniejszych turniejach z tegorocznego cylku nie było wielkim zaskoczeniem. Pojezierze pewnie wygrała swoje dwa mecze nie tracąc przy tym nawet seta. Rywalizacja o drugie miejsce w tej grupie była bardziej zacięta. Spotkały się tu dwie najmłodsze drużyny składające się głównie z uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Po bardzo wyrównanej walce lepsza okazała się drużyna UKS Arez, która w tie-breaku wykazała się większym opanowaniem i wygrała 15:11, dzięki czemu mogli grać o 3 miejsce w turnieju. W drugiej grupie o ostatecznej klasyfikacji decydowały detale gdyż każda z drużyn odniosła po jednym zwycięstwie i porażce. W pierwszym meczu faworyt Dębowa Łąka uległ po tie-breaku drużynie z Rypina czym mocno pokrzyżował swoje plany w walce o najwyższe lokaty. Drużyna z Dębowej Łąki nie poddała się i w kolejnym meczy pokonała Cola Team 2:0, po czym na swoim koncie miała 4 punkty, ale musiała czekać na wynik ostatniego spotkania. Tu drużyn Cola Team sprawiła prezent drużynie z Dębowej Łąki pokonując 2:1 zespół z Rypina, który po porażce miał 3 punkty. Cola team zajęła 3 miejsce w grupie z dorobkiem 2 punktów. Po rywalizacji grupowej przystąpiono do meczów o miejsca końcowe. W meczu o 5 miejsce zmierzyła się młodość drużyny OSiR-u oraz doświadczenie Cola Team. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszli zawodnicy Cola Team wygrywając mecz 2:0. W meczu o 3 miejsce zmierzyły się drużyny UKS Arez oraz Supersonics Volleyball Team Rypin. Po wyrównanej walce lepsza okazała się drużyna UKS Arez, która w tie-breaku po raz kolejny wykazała się większym opanowaniem oraz skutecznością w ataku. W finale zmierzyły się dwie najsilniejsze drużyny całego cyklu Pojezierze Brzuze oraz Dębowa Łąka. Wszyscy kibice zgromadzeni na tym meczu mogli podziwiać efektowne ataki, obrony, bloki a nawet asy serwisowe. Po zaciętym meczu ze zwycięstwa cieszyła się drużyna Dębowej Łąki, która zdetronizowała Pojezierze i odrobiła cenny punkt w klasyfikacji generalnej. Na ostateczne rozstrzygnięcie trzeba poczekać do ostatniego turnieju, który wyłoni najlepszą drużynę siatkówki w roku 2013. w cyklu

Już dziś zapraszamy na ostatni turniej z cyklu „4 Sponsorów”, który odbędzie się 11.11.2013 r. (poniedziałek) w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji, a jego sponsorem będzie Drukarnia Novel.

Grupa A

 

L. p.

Nazwa drużyny

Punkty

Punkty zdobyte

Punkty stracone

Miejsce

1

Pojezierze Brzuze

6

60

47

1

2

OSiR

1

64

74

3

3

UKS Arez

2

64

67

2

 

Grupa B

 

L. p.

Nazwa drużyny

Punkty

Punkty zdobyte

Punkty stracone

Miejsce

4

Dębowa Łąka

4

70

59

1

5

Supersonics Volleyball Team Rypin

3

79

82

2

6

Cola Team

2

63

71

3

 

Kolejność spotkań:

1)    Dębowa Łąka – Supesonics Rypin                   1:2 (14:15; 15:8; 11:15)

2)    Pojezierze Brzuze – OSiR                                               2:0 (15:13; 15:14)

3)    Dębowa Łąka – Cola Team                                 2:0 (15:13; 15:8)

4)    Pojezierze Brzuze – UKS Arez                           2:0 (15:6; 15:14)

5)    Supersonics Rypin – Cola Team                                   1:2 (15:12; 13:15; 13:15)

6)    OSiR – UKS Arez                                                    1:2 (15:14; 11:15; 11:15)

Mecz o 5 miejsce

OSiR – Cola Team                                                             0:2 (13:15; 8:15)

Mecz o 3 miejsce

UKS Arez – Supersonics Rypin                                     2:1 (15:10; 13:15; 15:10)

Finał

Pojezierze Brzuze – Dębowa Łąka                              0:2 (22:25; 20:25)

 

Klasyfikacja III turnieju:

1.    Dębowa Łąka                                             8 pkt

2.    Pojezierze Brzuze                                     7 pkt

3.    UKS Arez                                                      6 pkt

4.    Supersonics Volleyball Team Rypin     5 pkt

5.    Cola Team                                                   4 pkt

6.                OSiR                                                              3 pkt

 

Klasyfikacja po III turnieju

1.    Pojezierze Brzuze                                     23 pkt

2.    Dębowa Łąka                                             20 pkt

3.    Cola Team                                                   16 pkt

4.    MKK                                                              10 pkt

5.    UKS „Arez”                                                 13 pkt

6.    OSiR                                                                9 pkt

7.    Supersonic Volleyball Team Rypin         6 pkt

8.    Lotnisko Osiek                                             5 pkt

 

 • -
 • -

TURNIEJ CZTERECH SPONSORÓW

 • -
 • -

W KÓŁKO I NA OKRĄGŁO DO GÓRZNA

15 śmiałków zdecydowało się wziąć udział w dwudniowym rajdzie rowerowym do Górzna zorganizowanym przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu w ramach akcji „Cały rok rowerem w kółko i na okrągło – OSiRowerowanie 2013 r.” Start rajdu odbył się dnia 21 września ze Stadionu Miejskiego o godz. 1200. Trasa rajdu prowadziła drogami asfaltowymi i biegła z Golubia-Dobrzynia przez Szafarnię, Płonne, Radziki Duże, Osiek, Jastrzębie do Górzna i liczyła ponad 50 km. W rajdzie brało udział 15 osób. Cała trasa przebiegała sprawnie, bez większych awarii, pogoda dopisywała, uczestnicy byli w dobrych humorach. Miejscem docelowym rajdu było pięknie położone gospodarstwo agroturystyczne  „Pod lasem” mieszczące się w Górznie w pięknej dolinie. Na miejscu czekała na uczestników rajdu obiadokolacja oraz zwiedzanie malowniczych terenów. Wieczór zakończył się ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Można było podzielić się wrażeniami z trasy rajdu. Po całym dniu wrażeń wszyscy udali się do swoich pokoi na zasłużony wypoczynek. Następnego dnia o godz. 900 uczestnicy zjedli śniadanie i udali się na krótką wycieczkę nad jezioro w Górznie. Po krótkim odpoczynku o godz.1100 uczestnicy wyruszyli w drogę powrotną do Golubia-Dobrzynia. Na miejscu w Golubiu-Dobrzyniu uczestnicy dotarli około godz.1600. Wszyscy rajdowicze byli zadowoleni i pytali kiedy będzie następny rajd, równie atrakcyjny.

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

IV TURNIEJ ORLIKA O PUCHAR PREMIERA DONALDA TUSKA

Dnia 16.09.2013 r. (poniedziałek) Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu zorganizował eliminacje do IV Turnieju Orlika o Puchar Donalda Tuska. Do rywalizacji w czterech kategoriach zgłosiła się rekordowa liczba 22 drużyn. Zespoły było podzielone na dwie kategorie wiekowe tj. rocznik 2000-2001 oraz 2002-2003 w podziale na dziewczęta i chłopców. Ze względu na tak dużą ilość zespołów zawody były rozgrywane systemem pucharowym, w którym porażka eliminowała z dalszej części rozgrywek. Rywalizacja stała na wysokim poziomie, a o końcowych zwycięstwach decydowały detale. W meczach nie brakowało składnych akcji, ładnych goli oraz pewnych interwencji bramkarskich. W rywalizacji dziewcząt z rocznika 2002-2003 najlepsza okazała się drużyna Szkoły Podstawowej nr 1, która pewnie wygrała wszystkie swoje mecze. W rywalizacji starszych dziewcząt najlepszy okazał się zespół Believe, który w całej rywalizacji nie stracił ani jednej bramki. W rywalizacji chłopców rocznika 2002-2003 bez apelacyjnie najlepszy okazał się zespół Top Eleven, który w swoich meczach zdobył aż 17 bramek tracąc tylko 3. Rywalizacja najstarszych chłopców była chyba najbardziej zacięta a w finale po emocjonującej końcówce Wazówna pokonała Kapuśniak 2:1. W IV Turnieju Orlika o Puchar Donalda Tuska łącznie wzięło udział aż 192 uczniów szkół podstawowych oraz pierwszych klas gimnazjum w tym 46 dziewcząt i 146 chłopców. Zwycięskie drużyny ze wszystkich kategorii pojadą na kolejny turniej eliminacyjny do Brodnicy. Finał Wojewódzki zostanie rozegrany na stadionie ekstraklasowej Zawiszy Bydgoszcz co było by spełnieniem marzeń nie jednego zawodnika.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz każdy z zawodników oraz zawodniczek otrzymali pamiątkowe koszulki przygotowane przez sponsorów IV Turnieju Orlika o Puchar Donalda Tuska.

„Ośrodek Sportu i Rekreacji po raz czwarty zorganizował eliminację miejską Turnieju Orlika o Puchar Donalda Tuska. Zgłaszamy się do organizacji eliminacji tego turnieju już od 4 lat czyli od samego początku. W tym roku należy podkreślić rekordową frekwencję. W sumie wystartowały 22 zespoły i ponad 190 uczniów co jest jak na Golub-Dobrzyń wynikiem imponującym” – mówi Jarosław Kaptajn kierownik OSiR-u.

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

ZAJĘCIA SPINNINGU

 • -
 • -

ZAPISY DO SEKCJI CHEERLEADEREK

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu

ogłasza nabór dziewcząt z rocznika 1999-2000

do sekcji cheerleaderek.

Zachęcamy wszystkie sprawne dziewczęta,

 które lubią gimnastykę oraz taniec do wspólnej zabawy

Zapisy do 30.09.2013 r. w biurze OSiR-u.

Pierwsze spotkanie 18.09.2013 r. o godz. 1600 na małej hali.

Bliższe informacje w biurze OSiR-u lub pod numerem tel. 56 682 14 70

 • -

OSIROWEROWANIE 2013

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu

zaprasza na

Dwudniowy rajd rowerowy do Górzna,

który odbędzie się w dniach 21-22.09.2013 r.

w ramach akcji

 „Cały rok rowerem w kółko i na okrągło - OSiRowerowanie 2013.”

 Wpisowe na rajd wynosi 60 zł złotych od osoby i obejmuje:

 nocleg, obiadokolacje oraz śniadanie.

Do udziału w rajdzie niezbędny jest sprawny rower.

Zapisy do 18.09.2013 r. w biurze OSiR-u

Ilość uczestników ograniczona.

 

Bliższe informacje w biurze OSiR-u lub pod numerem tel. 56 682 14 70

 

 • -

IV TURNIEJ ORLIKA O PUCHAR PREMIERA DONALDA TUSKA

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu

zaprasza na

IV Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska.

Eliminacja gminna odbędzie się 16.09.2013 r. o godz. 900 na boisku Orlik znajdującym się na terenie OSiR-u ul. Sportowa 8.

Turniej będzie przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych:

10-11 lat (rocznik 2002-2003) oraz 12-13 (rocznik 2000-2001)

w podziale na chłopców oraz dziewczęta.

Bliższe informacje w biurze OSiR-u lub pod numerem telefonu 56 682 14 70

 • -
 • -

ZAKOŃCZONA RYWALIZACJA W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu zakończył rywalizację w siatkówce plażowej zarówno w kategorii kobiet i mężczyzn. Rozgrywki składały się z czterech turniejów gdzie kobiety grały w środy a mężczyźni w piątki. Drużyny mogły składać się z trzech zawodników, natomiast tylko dwójka z nich mogła występować w jednym dniu turniejowym. Do rywalizacji w kategorii kobiet zgłosiła się rekordowa liczba 10 drużyn. Dziewczęta zostały podzielone na dwie grupy, gdzie rywalizowały ze sobą w systemie każdy z każdym. Po rozegraniu meczów grupowych trzy najlepsze zespoły awansowały do grupy mistrzowskiej a ich wyniki z bezpośrednich spotkań zostały zachowane. Natomiast pozostałe zespoły trafiły do grupy walczącej o miejsca VII – X. W drugiej grupie najlepszym zespołem okazały się Dudek/Dulka/Jastrzębska. W tej grupie o poszczególnych miejscach decydowały małe punkty a czasem tylko jeden zdobyty punkt więcej we wszystkich meczach. W grupie mistrzowskiej rywalizacja była równie zacięta, a o końcowej klasyfikacji decydowały pojedyncze akcje oraz zdobyte małe punkty. Rywalizację bezkonkurencyjnie wygrała para Gajtkowska/Gabriel, dla których nie był to pierwszy triumf w tym roku w turnieju siatkówki plażowej. Za nimi uplasowały się kolejno zespoły Sikora/Łęgowska/Ziółkowska, a na trzecim stopniu podium stanęły Garbiel/Burczyńska/Malon. W rywalizacji wzięły udział zawodniczki reprezentujące KS Volley G-D oraz LZS Zryw Wrocki.

Do rywalizacji mężczyzn zgłosiło się 8 zespołów, które rywalizowały ze sobą w systemie każdy z każdym przez cały czas trwania ligi. Mężczyźni rywalizowali na dystansie dwóch setów do 15 punktów, gdzie możliwy był remis i drużyny otrzymywały wtedy po jednym punkcie. Dzięki takiemu rozwiązaniu drużyny wykazywały się większym zacięciem aby nie stracić chociażby jednego punktu, który mógł być bardzo istotny w ostatecznym rozrachunku. Końcowa klasyfikacji rozstrzygnęła się na ostatnim turnieju, w których dwie drużyny nie stawiły się i zostały przyznane walkowery. W takiej sytuacji najlepszym  zespołem okazali się Natkowski/Rozwonkowski/Lewicki, którzy w całej lidze przegrali tylko jeden mecz. Za nimi uplasowały się zespoły Ciechacki/Mazur/Lewandowski i Boniecki/Potocki/Rostowski.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz trzy najlepsze zespoły otrzymały statuetki oraz koszulki.

Mamy nadzieję, że za rok również uda się zorganizować ligę siatkówki plażowej, która przyciągnie co raz więcej zawodników.

Klasyfikacja końcowa kobiet:

 1. Gajtkowska Monika / Gabriel Marta
 2. Sikora Marcelina / Łęgowska Klaudia / Ziółkowska
 3. Gabriel Weronika / Burczyńska Aleksandra / Malon Agnieszka
 4. Żabińska Agnieszka / Derkowska Sandra
 5. Lala Magdalena / Łęgowska Marlena
 6. Stępień Oliwia / Jagielska Julia
 7. Dudek Aleksandra / Dulka Michalina / Jastrzębska Julia
 8. Arciszewska Weronika / Nadworna Joanna / Czajkowska Paulina
 9. Różalska Angelika / Pikur Aleksandra / Broszko Aleksandra
 10. Bogdańska Wiktoria / Wodzień Karina / Arentowicz Sandra

 

Klasyfikacja końcowa mężczyzn:

 1. Natkowski Krzysztof / Rozwonkowski Radosław / Lewicki Bartosz
 2. Ciechacki Mirek / Mazur Łukasz / Lewandowski Krystian
 3. Boniecki Andrzej / Potocki Patryk / Rostkowski Radosław
 4. Wesołowski Michał / Cichowicz Paweł / Maliszewski Michał
 5. Paprzycki Jan / Warnel Przemysław / Patryk Górski
 6. Zawadzki Kacper / Ostrowski Piotr / Kowalski Wojciech
 7. Dołęgowski Adam / Racki Jakub
 8. Pawłowski Damian / Stasiorowski Szymon
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

LETNIA LIGA PIŁKI NOŻNEJ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Dnia 31.07.2013 r. zakończyły się rozgrywki letniej ligi piłki nożnej szkół podstawowych, które były jedną z imprez sportowo-rekreacyjnych organizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu. W rywalizacji wzięły udział dwie drużyny, które rozegrały pomiędzy sobą w sumie cztery spotkania. Mecze były rozgrywane w środy poczynając od 10.07 i trwały 2x25 minut z pięciominutową przerwą. Do ligi zgłosiły się drużyny: FC Koxy oraz Drużyna Pierwszego Uderzenia, które składały się głównie z uczniów klas 5 i 6, ale znaleźli się również piłkarze, którzy idą dopiero do 2 klasy. Najwięcej emocji przysporzyły z pewnością pierwsze dwa mecze. Pierwszy z nich zakończył się wynikiem 13-8 dla drużyn FC Koxy, która wykazała się lepszą skutecznością w końcowej fazie meczu. Kolejny mecz zakończył się jedynym w całej rywalizacji remisem 8-8, gdzie o ostatecznym rezultacie zadecydował gol w ostatniej minucie meczu. Kolejne dwa mecze nie wzbudziły już takich emocji i zakończyły się zwycięstwami drużyny FC Koxy 12-1 oraz 17-4. Po rozegraniu wszystkich spotkań lepsza okazała się drużyna FC Koxy, która zdominowała Drużynę Pierwszego Uderzenia w prawie wszystkich spotkaniach. Rywalizacja w każdym meczu stała na wysokim poziomie. Rodzice i dziadkowie, którzy przyszli dopingować swoje pociechy mogli oglądać piękne bramki, dobrą grę w obronie oraz parady bramkarskie. Pomimo pełnego zaangażowania oraz walki na boisku obyło się bez fauli, a zawodnicy wykazywali się grą fair play. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale za udział w letniej lidze piłki nożnej szkół podstawowych.

Drużyna FC Koxy grała w składzie:

 1. Miłosz Broszko
 2. Arkadiusz Zdrojewski
 3. Mateusz Bieńkowski
 4. Mateusz Marcinkowski
 5. Łukasz Bejger
 6. Dorian Żuchowski
 7. Kornel Żuchowski
 8. Adrian Jagielski
 9. Michał Lenartowicz
 10. Dawid Fingas

Drużyna pierwszego uderzenia grała w składzie:

 1. Michał Kamiński
 2. Kuba Kamiński
 3. Szymon Pawłowski
 4. Szymon Zgardowski
 5. Michał Zgardowski
 6. Krystian Rutkowski
 7. Michał Sadowski
 8. Konrad Muchewicz
 9. Oliwier Natkowski
 10. Kuba Pieszchała
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

LETNIA LIGA SIATKÓWKI PLAŻOWEJ

REGULAMIN

 

 

  LETNIEJ LIGI SIATKÓWKI PLAŻOWEJ

 

CEL: popularyzacja siatkówki plażowej

ORGANIZATOR: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu

KATEGORIE: Liga będzie rozgrywana w dwóch kategoriach: kobiety oraz mężczyźni

ILOŚĆ ZAWODNIKÓW: Każda drużyna może liczyć maksymalnie

3 zawodników: 2 podstawowych oraz 1 rezerwowego.

W jednym dniu turniejowym może wystąpić tylko dwóch zawodników z drużyny. Rezerwowy może zastąpić zawodnika w następnym dniu turniejowym.

TERMIN (kobiety)     :  31.07, .14.08, 21.08, 28.08.2013 r.

TERMIN (mężczyźni):  2.08, 9.08, 16.08, 23.08. 2013 r.

Wszystkie turnieje rozpoczynać będą się o godz. 1600(kobiety) i 1700 mężczyźni

MIEJSCE ZAWODÓW: boisko siatkówki plażowej  OSiR w Golubiu-Dobrzyniu ul. Sportowa 8

SPOSÓB PRZEPROWADZENIA ZAWODÓW:

W zależności od ilości zgłoszonych drużyn zawody będą przeprowadzone w systemie każdy z każdym lub w podziale na grupy.

PUNKTACJA : UJEMNA

NAGRODY: Trzy najlepsze zespoły otrzymają pamiątkowe statuetki.

PRZEPISY KOŃCOWE:

-uczestników turnieju obowiązuje strój sportowy

-sprawy sporne rozstrzygają sędziowie po uprzednim wysłuchaniu kapitanów drużyn,

-interpretacja regulaminu należy wyłącznie do organizatora

 

 • -

PIERWSZY TURNIEJ LETNIEJ LIGI PIŁKI NOŻNEJ UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Dnia 10.07.2013 r. odbył się pierwszy turniej letniej ligi piłki nożnej uczniów szkół podstawowych. Do rywalizacji przystąpiły dwie drużyny FC Koxy oraz Drużyna Pierwszego Uderzenia. Mecz trwał 2x25 minut z 5 minutową przerwą i był rozgrywany na boisku Orlik. W meczu wzięli udział zawodnicy reprezentujące głównie klasy 5 oraz 6 szkoły podstawowe, natomiast na duże uznanie zasługuje fakt iż najmłodszy zawodnik Michał Zgardowski reprezentował klasę drugą szkoły podstawowej. Po meczu, w którym zawodnicy strzelali bardzo ładne bramki oraz popisywali się pewną grą w obronie lepsza okazała się drużyna FC Koxy wygrywając 13-8.

17.07.2013 r. (środa) odbędzie się kolejny turniej letniej ligi piłki nożnej uczniów szkół podstawowych, do którego mogą zgłosić się jeszcze nowe drużyny. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów szkół podstawowych z rocznika 2001 i młodszych do wzięcia udziału.

 

Drużyna FC Koxy wystąpiła w składzie:

1.      Miłosz Broszko

2.      Arkadiusz Zdrojewski

3.      Mateusz Bieńkowski

4.      Mateusz Moroziniecki

5.      Łukasz Bejger

6.      Dorian Żuchowski

7.      Kornel Marcinkowski

 

Drużyna pierwszego uderzenia wystąpiła w składzie:

1.      Michał Kamiński

2.      Kuba Kamiński

3.      Szymon Pawłowski

4.      Szymon Zgardowski

5.      Michał Zgardowski

6.      Krystian Rutkowski

7.      Michał Sadowski

8.      Tomasz Szmelcer

9.      Oliwier Natkowski

10.   Kuba Pieszchała 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Królowie w strzałach na bramkę

Dnia 05.07.2013 r. (piątek) Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował zawody o tytuł „Króla strzelców”, które odbyły się na boisku „Orlik”. Zawody zostały przeprowadzone w dwóch kategoriach wiekowych: szkół podstawowych oraz gimnazjalnych i były jedną z wielu propozycji sportowej rywalizacji dla dzieci w czasie wakacji. Rywalizacja składała się z dwóch etapów. W pierwszym zawodnicy musieli pokonać slalom przez całe boisko po czym oddać strzał na bramkę. Za każde dotknięcie pachołka, niepoprawne ominięcie pachołka oraz niecelny strzał przyznawana była kara 5 sekund. Drugi etap to strzały na bramkę z trzech pozycji wyznaczonych przez organizatora. W drugim etapie udział brało 5 najlepszych zawodników po slalomie. W rywalizacji szkół podstawowych wzięło udział 10 zawodników. Najlepszym zawodnikiem okazał się Kornel Marcinkowski a tuż za nim uplasowali się Arkadiusz Zdrojewski oraz Oliwier Natkowski. W starszej grupie do zawodów przystąpiło 7 zawodników, z których bezkonkurencyjny był Marcin Kwaśniewski. Na drugim miejscu po dogrywce w drugim etapie okazał się Dariusz Jagielski a tuż za nim znalazł się Damian Chyliński. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobny upominek, a trzech najlepszych zawodników każdej kategorii otrzymało medale.

Przypominamy, że 10.07.2013 r.(środa) o godz. 10.00 odbędzie się pierwszy turniej letniej ligi piłki nożnej szkół podstawowych (rocznik 2001-2003), na który serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych chłopców.

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DRUŻYN AMATORSKICH O PUCHAR BURMISTRZA GOLUBIA-DOBRZYNIA

Dnia 29.06.2013 r. Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował Turniej piłki nożnej drużyn amatorskich o Puchar Burmistrza Golubia-Dobrzynia w ramach Dni Golubia-Dobrzynia. Turniej ten był eliminacją regionalną programu „Orlik Polska”. Do rywalizacji zgłosiło się 6 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. W pierwszej grupie znalazły się drużyny: The naturat, TKKF Sahara oraz Pinezki Ruziec. Najlepsza w rywalizacji okazała się broniąca tytuły z przed roku drużyna TKKF Sahara pewnie wygrywając swoje mecze. W meczu o drugie miejsce w grupie i awansie do półfinału walka była zacięta, a o zwycięstwie zdecydowała jedna bramka, która dała wygraną drużynie The naturat. W drugiej grupie znalazły się drużyny Krokodylki, Młode wilki oraz Sportowa. W tej grupie półfinaliści zostali wyłonieni już po dwóch pierwszych meczach i były to drużyny Sportowa oraz Młode Wilki, które wygrały grupę dzięki dwóm wygranym. Po rywalizacji grupowej przystąpiono do półfinałów. W pierwszym zmierzyły się drużyny TKKF Sahara oraz Sportowa. Zwycięsko z tego meczu wyszedł obrońca tytułu wygrywając pewnie 4:1. W drugim półfinale zmierzyły się drużyny The naturat oraz Młode wilki. Po wyrównanym meczu do finału awansował zespół The naturat wygrywając swój mecz 3:1. W spotkaniu o 5 miejsce między Pinezki Ruziec a Krokodylkami wygrało doświadczenie zawodników pierwszej drużyny, a mecz zakończył się wynikiem 3:2. W meczu o 3 miejsce oraz finale doszło do powtórek meczów grupowych. W meczu o 3 miejsce wygrała drużyna Młodych wilków pokonując drużynę Sportowej 3:2. W finale, którego stawką był awans do finału wojewódzkiego programu „Orlik Polska” zmierzyły się drużyny The naturat oraz obrońca tytułu TKKF Sahara. W meczu można było zobaczyć wiele sytuacji podbramkowych, interwencji bramkarzy oraz męskiej gry. Po końcowym gwizdku ze zwycięstwa mogła cieszyć się drużyna The naturat, która wygrała 1:0 i będzie reprezentantem Golubia-Dobrzynia na turnieju wojewódzkim. Wszystkie zespoły zostały nagrodzone gdzie trzy najlepsze otrzymały puchary a pozostałe statuetki. Wręczone zostały również nagrody indywidualne dla najlepszego bramkarza – Roberta Trąbczyńskiego (The naturat), najlepszego strzelca Jakuba Jasińskiego (Młode wilki) oraz najlepszego zawodnika Łukasza Sadowskiego (The naturat).

 

Grupa A

 

L. p.

Nazwa drużyny

Punkty

Gole zdobyte

Gole stracone

Miejsce

1

The naturat

3

1

2

II

2

TKKF Sahara

6

6

0

I

3

Pinezki Ruziec

0

0

5

III

 

Grupa B

 

L. p.

Nazwa drużyny

Punkty

Gole zdobyte

Gole stracone

Miejsce

1

Krokodylki

0

5

9

III

2

Młode Wilki

6

6

4

I

3

Sportowa

3

6

4

II

 

Kolejność spotkań:

1)    The naturat – TKKF Sahara                    0:2

2)    Krokodylki – Młode Wilki                     3:4

3)    The naturat – Pinezki Ruziec               1:0

4)    Krokodylki – Sportowa                          2:5

5)    TKKF Sahara – Pinezki Ruziec              4:0

6)    Młode Wilki – Sportowa                                   2:1

Półfinały

7)    TKKF Sahara – Sportowa                        4:1

8)    Młode Wilki – The naturat                   1:3

Mecz o 5 miejsce

Krokodylki – Pinezki Ruziec                             2:3

Mecz o 3 miejsce

Sportowa – Młode Wilki                                               2:3

Finał

TKKF Sahara – The naturat                               0:1

Klasyfikacja końcowa:

1.     The naturat

2.      TKKF Sahara

3.      Młode Wilki

4.      Sportowa

5.      Pinezki Ruziec

6.      Krokodylki

 

Najlepszy bramkarz: Robert Trąbczyński

Najlepszy strzelec: Jakub Jasiński

Najlepszy zawodnik: Łukasz Sadowski

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

RAJD ROWEROWY DO TOMKOWA

Dnia 23 czerwca w niedzielę Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu zorganizował po raz kolejny w tym roku Rajd rowerowy tym razem trasa rajdu prowadziła do Tomkowa w ramach Dni Golubia-Dobrzynia oraz akcji „Cały rok rowerem w kółko i na okrągło – OSiRowerowanie 2013”. W rajdzie wzięło udział 17 osób o dużym przedziale wiekowym. Start rajdu miał miejsce ze Stadionu Miejskiego o godzinie 10.00. Trasa rajdu liczyła około 30 km  i przebiegała przez Szafarnię, Płonne, wieś Rodzone do pięknie położonego Dworku w Tomkowie, który otaczają stawy, wiaty grillowe. Pogoda dopisywała, gdyż nie było upału i w przyjemnej aurze uczestnicy pokonywali kolejne kilometry rajdu. Po godzinie pedałowania z uśmiechem na ustach rajdowicze wjechali do Tomkowa gdzie czekała na nich grochówka oraz można było upiec kiełbaskę na ognisku. W czasie relaksu dzielono się swoimi spostrzeżeniami oraz emocjami związanych z rajdem. W Tomkowie uczestnicy mieli również czas na zwiedzanie malowniczej okolicy. Po posileniu się i godzinnym odpoczynku rajdowicze ruszyli w drogę powrotną do Golubia-Dobrzynia już inną trasa również ciekawą, która głównie prowadziła traktem leśnym. Na miejscu w Golubiu-Dobrzyniu uczestnicy rajdy wrócili o godz. 14.00.

 

 • autor: Ośrodek Sportu i Rekreacji
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

TURNIEJ PLAŻÓWKI – ZWYCIĘZCY OBEJRZĄ MISTRZOSTWA ŚWIATA NA ŻYWO

Dnia 23.06.2013 r. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu zorganizował Turniej Siatkówki Plażowej w kategorii Open w ramach Dni Golubia-Dobrzynia. Do rozgrywek przystąpiło 8 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy.  W pierwszej znalazły się pary Damian Pawłowski i Szymon Stasiorowski, Adam Dołęgowski i Jakub Racki, Krzysztof Natkowski i Radosław Rozwonkowski, Michał Maliszewski i Damian Król. W tej grupie bezkonkurencyjna okazała się drużyna z Torunia Pawłowski i Stasiorowski wygrywając swoje wszystkie mecze. Tuż za nimi uplasowali się Natkowski i Rozwonkowski, którzy również awansowali do półfinału. W drugiej grupie znalazły się pary Bartosz Lewicki i Kamil Lewicki, Michał Wesołowski i Paweł Cichowicz, Patryk Gąsiorowski i Dawid Majewski, Mirosław Ciechacki i Andrzej Boniecki. W tej grupie o pierwszym miejsce awans do półfinału wywalczyły sobie pary Lewicki i Lewicki oraz Ciechacki i Boniecki. Po rywalizacji grupowej gdzie zespoły grały systemem każdy z każdym przystąpiono do półfinałów. W pierwszym półfinale zmierzyły się pary Pawłowski – Stasiorwski z braćmi Lewickimi. Rywalizacja pomiędzy tymi drużynami była bardzo zacięte a o końcowym wyniku decydowały detale i lepsza końcówka meczu, w której lepsi okazali się siatkarze z Torunia. W drugim półfinale zmierzyli się ze sobą Rozwonkowski – Natkowski oraz Ciechacki – Boniecki. W tym meczu również o zwycięstwie zadecydowała końcówka meczu, w której zimną głowę zachowali Ciechacki i Boniecki tym samym awansując do finału turnieju. W meczu o trzecie miejsce pomiędzy braćmi Lewicki a parą Rozwonkowski – Natkowski było widać pełne rozluźnienie i wkładanie w zagrywkę pełnego ryzyka, które skutkowało pięknymi asami. Po przyjacielskiej rywalizacji lepsza okazała się para Rozwonkowski – Natkowski wygrywając swój mecz w dwóch setach. W wielkim finale zmierzyły się pary Pawłowski-Stasiorowski oraz Ciechacki – Boniecki. W rywalizacji widać było, że obie drużyny zasłużyły na grę w finale co pokazywali podczas długich wymian. W pierwszym secie lepsza okazała się drużyna Ciechacki – Boniecki. W dalszej części meczu swoją przewagę co raz bardziej pokazywali zawodnicy z Torunia, którzy doprowadzili do tie-break gdzie w końcówce pokonali gospodarzy. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, a trzy najlepsze zespoły otrzymały pamiątkowe puchary. Dla zwycięzcy organizator przygotował nie lada niespodziankę, którą były bilety na Mistrzostwa Świata w siatkówce plażowej, które odbędą się w Starych Jabłonkach.

 

Wyniki meczów:

Grupa A

1.      Pawłowski/Stasiorowski – Dołęgowski/Racki 1:0 (21:12)

2.      Rozwonkowski/Natkowski – Maliszewski/Król 1:0 (21:15)

3.      Pawłowski/Stasiorwski – Rozwonkowski/Natkowski 1:0 (21:19)

4.      Dołęgowski/Racki – Maliszewski/Król 0:1 (15:21)

5.      Pawłowski/Stasiorowski – Maliszewski/Król 1:0 (21:14)

6.      Dołęgowski/Racki – Rozwonkowski/Natkowski 0:1 (16:21)

 

Grupa B

1.      Lewicki/Lewicki – Wesołowski/Cichowicz 1:0 (21:8)

2.      Gąsiorowski/Majewski – Ciechacki/Boniecki 0:1 (10:21)

3.      Lewicki/Lewicki – Gąsiorowski/Majewski 1:0 (21:10)

4.      Wesołowski/Cichowicz – Ciechacki/Boniecki 0:1 (15:21)

5.      Lewicki/Lewicki – Ciechacki/Boniecki 0:1 (19:21)

6.      Wesołowski/Cichowicz – Gąsiorowski/Majewski 1:0 (21:18)

 

Półfinały:

Pawłowski/Stasiorowski – Lewicki/Lewicki 1:0 (21:18)

Ciechacki/Boniecki – Rozwonkowski/Natkowski 1:0 (21:15)

 

Mecz o 3 miejsce

Lewicki/Lewicki – Rozwonkowski/Natkowski 0:2 (16:21, 18:21)

 

Finał

Pawłowski/Stasiorowski – Ciechacki/Boniecki 2:1 (14:21, 21:13, 15:12)

 

Klasyfikacja końcowa:

1.      Damian Pawłowski i Szymon Stasiorowski

2.      Mirosław Ciechacki i Andrzej Boniecki

3.      Radosław Rozwonkowski i Krzysztof Natkowski

4.      Bartosz Lewicki i Kamil Lewicki

Miejsca 5-8

                Michał Wesołowski i Paweł Cichowicz

                Michał Maliszewski i Damian Król

                Adam Dołęgowski i  Jakub Racki

                Patryk Gąsiorowski i Dawid Majewski

 • autor: Ośrodek Sportu i Rekreacji
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DRUŻYN AMATORSKICH O PUCHAR BURMISTRZA GOLUBIA-DOBRZYNIA

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu organizuje

Turniej Piłki Nożnej Amatorów o Puchar Burmistrza Miasta Golubia-Dobrzynia.

Turniej odbędzie się 29.06.2013 r. (sobota ) godz. 9.00 w ramach Dni Miasta Golubia-Dobrzynia.

Rozgrywki będą eliminacją do wojewódzkich rozgrywek programu  „Orlik Polska”.

 W turnieju mogą wziąć udział wyłącznie amatorzy, czyli zawodnicy, którzy nie są zgłoszeni do rozgrywek przeprowadzanych przez PZPN.

Zapisy do 26.06.2013 r. (środa). Wpisowe wynosi 20 zł od drużyny.

Bliższe informacji w biurze OSiR-u lub pod numerem telefonu 56 682 14 70

TURNIEJ SIATKÓWKI PLAŻOWEJ W KATEGORII OPEN

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu

zaprasza na

Turniej Siatkówki Plażowej w kategorii Open

(dozwolona gra par mieszanych)

w ramach Dni Golubia-Dobrzynia.

Turniej odbędzie się 23.06.2013 r. (niedziela)

o godzinie 10.00 na boisku na Stadionie Miejskim.

zapisy do 20.06.2013 r. (czwartek)
Bliższe informacje w biurze OSiR-u lub pod nr tel. 56 682 14 70.

RAJD ROWEROWY DO TOMKOWA

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu

zaprasza na

Rajd Rowerowy do Tomkowa,

który odbędzie się 23.06.2013 r. niedziela o godz.10.00

ze Stadionu Miejskiego. Wpisowe wynosi 5 zł.
Bliższe informacje oraz zapisy w biurze OSiR lub pod numerem telefonu 56 682 14 70

 • -

GRY I ZABAWY NA PLACU ZABAW

23.05.2013 r. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu po raz drugi zorganizował imprezę na placu zabaw dla najmłodszych z cyklu „Gry i zabawy na placu zabaw”, która odbywa się cyklicznie dwa razy w miesiącu. Pomimo chłodnego dnia na placu zabaw stawiło się kilkanaścioro dzieci, które z uśmiechami na twarzach bardzo chętnie uczestniczyły we wszystkich zabawach oraz tańcach. Dzieci mogły spróbować swoich sił w wielu konkurencjach między innymi: tańcu z balonem, torach przeszkód, tańcu wokół krzeseł a także mogły sprawdzić swoje umiejętności plastyczne w konkursie kolorowanek. Jak przy każdej imprezie po raz kolejny największą popularnością cieszyło się przysłowiowe „łowienie rybek”, które odbyło się kilkakrotnie tak aby każde dziecko mogło spróbować swoich sił. Wszystkie dzieci, które chętnie brały udział w jakichkolwiek konkurencjach otrzymały drobne upominki w postaci przyborów szkolnych oraz słodyczy za co serdecznie dziękowały. Mamy nadzieję, że z kolejnymi imprezami coraz więcej dzieci będzie chciało brać udział w zabawach przygotowanych przez OSiR. Liczymy na pomoc rodziców, dziadków i opiekunów, którzy przyprowadzą swoje pociechy na plac zabaw, gdzie wspólna zabawa z rówieśnikami sprawi wiele radości i być może zaowocuje nowymi znajomościami.

Już teraz zapraszamy na kolejną imprezę z cyklu „Gry i zabawy na placu zabaw”, która odbędzie się 06.06.2013 r. (czwartek) o godz.1630 na placu zabaw znajdującym się na Stadionie Miejskim w Golubiu-Dobrzyniu.

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

GOLUBSKO-DOBRZYŃSKA ROWERIADA 2013

 

W dniach 11-12.05.2013 r. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu zorganizował już po raz trzeci „Golubsko-Dobrzyńską Roweriadę”. Pierwszego dnia odbył się Rajd Gwiaździsty, który polegał na zaliczeniu pięciu punktów kontrolnych ustalonych przez organizatora, a były to: Ośrodek Chopinowski w Szafarni, Kościół w Nowogrodzie, Pałac w Sokołowie, Dulsk – Spiczyny „Trzy Kasztany” oraz Osada Karbówko. Każdy z zawodników, który wziął udział w rajdzie miał do przejechania około 50 km. Do udziału zgłosiło się 27 zawodników w tym 4 kobiety. Zawodnikom podczas rajdu nie przeszkadzał ciągle padający deszcz oraz dość niska temperatura dzięki czemu cała grupa dotarła do wszystkich pięciu punktów.

Drugiego dnia wszystkie konkurencje oraz atrakcje miały miejsce na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Goszkowskiego. Dla mieszkańców miasta OSiR przygotował trzy główne atrakcje. Pierwszą z nich był mecz bike polo w wykonaniu grupy Bike Polo Gdańsk, która prezentowała swoje umiejętności przez prawie 4 godziny. Drugą atrakcją były niezwykłe rowery wykonane przez pana Mieczysława Boygena. Jazda na wielu z nich była nie lada sztuką i sprawiała jednocześnie wiele trudności ale również uśmiechu z nieudanych prób. Swoich sił na tych rowerach próbowała wiele osób, gdzie głównie były to dzieci ale nie zabrakło także dorosłych, którzy chcieli udowodnić, że są w stanie wykonać slalom na odwrotnie skręcającym rowerze czy rowerze bez kierownicy. Ostatnią atrakcją był pokaz freestyle football w wykonaniu Dawida Jarzębowskiego utytułowanego zawodnika w tej dyscyplinie.

W czasie Roweriady odbywały się również konkurencje sprawnościowe na rowerach w różnych kategoriach wiekowych. Przedszkolaki pokonywali tor przeszkód ustawiony na terenie skate parku. Każdy przedszkolak, który pokonał tor przeszkód otrzymał pamiątkowy medal oraz drobne upominki w postaci dzwonka do roweru oraz słodyczy. Konkurencje dla starszych odbywał się już wyłącznie na terenie bieżni stadionu. W kategorii klas I-III szkoły podstawowej najlepszym zawodnikiem okazał się Oliwier Kropkowski, drugi był Kacper Jeziorski a trzeci Mateusz Skurzewski. Wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni medalami oraz drobnymi upominkami. W kategorii klas IV-VI szkół podstawowych rywalizacja była bardziej zacięta gdyż w zawodach brało udział 6 zawodników w tym 1 dziewczynka. W tej kategorii najlepszy okazał się Maciej Prymak przed Arkiem Zdrojewskim i Szymonem Szczutkowskim. W rywalizacji szkół gimnazjalnym i ponadgimnazjalnych rywalizowało czterech zawodników z których po rozegraniu konkurencji najlepszy okazał się Filip Woszczek przed Michałem Karaszewskim i Dariuszem Jagielskim. W kategorii dorosłych udział wzięło 2 mężczyzn oraz 1 kobieta. Podobnie jak w poprzednim roku najlepszy okazał się pan Sebastian Jabłoński, czym udowodnił swoją dobrą dyspozycję. Wszyscy zawodnicy którzy zajęli miejsca na podium otrzymali nagrody rzeczowe oraz  statuetki.

Podczas Roweriady można było również zjeść darmową grochówkę oraz kupić los na loterię fantową gdzie każdy los gwarantował nagrodę.

W czasie imprezy odbyło się również rozdanie nagród za Rajd Gwiaździsty, gdzie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkową koszulkę oraz brali udział w losowanie nagrody głównej – roweru trekkingowego. Podczas losowanie szczęśliwym zwycięzcą został pan Tomasz Przyjemski.

„Ośrodek Sportu i Rekreacji już po raz trzeci zorganizował „Golubsko-Dobrzyńska Roweriadę”, która między innymi ma na celu zachęcenie jak największej liczby mieszkańców Golubia-Dobrzynia do jazdy na rowerze jako aktywnej formy spędzania czasu wolnego. Na każdej z Roweriad oprócz konkurencji sprawnościowych dla mieszkańców Golubia-Dobrzynia w każdym wieku staramy się zapewnić coś ekstra. W ubiegłym roku był to występ Krystiana Herby – zdobywcy najwyższych budynków na świecie na rowerze, w tym roku mecz pokazowy bikepolo, czyli inaczej mówiąc polo na rowerach w wykonaniu drużyny z Gdańska oraz pokaz i możliwość spróbowania swoich sił w jeździe na „dziwnych” rowerach. Rowery te przywiózł do nas pan Mieczysław Boygen z Łodzi. Chętnych do jazdy na tych „dziwnych” rowerach było tak wielu, że jeszcze kilkanaście minut po zakończeniu Roweriady pan Boygen udostępniał swoje rowery. Cieszy mnie również ilość uczestników „Rajdu Gwiaździstego”, którzy mimo padającego deszczu wyruszyli w trasę.” – mówi Jarosław Kaptajn – kierownik OSiR-u

 

 • Bike polo to nie tylko sport dla mężczyzn
  Bike polo to nie tylko sport dla mężczyzn
 • Dzieci podczas toru przeszkód musiały wrzucić piłeczkę do...
  Dzieci podczas toru przeszkód musiały wrzucić piłeczkę do wiaderka
 • Grupa Bike Polo Gdańsk wraz z Kierownikiem OSiR-u
  Grupa Bike Polo Gdańsk wraz z Kierownikiem OSiR-u
 • Jazda na dziwnym rowerze bez trzymanki
  Jazda na dziwnym rowerze bez trzymanki
 • Kierownik OSiR-u również próbował swoich sił na dziwnych...
  Kierownik OSiR-u również próbował swoich sił na dziwnych rowerach
 • Mecz pokazowy bike polo
  Mecz pokazowy bike polo
 • Najlepsi zawodnicy kategorii klas I-III szkoły podstawowej
  Najlepsi zawodnicy kategorii klas I-III szkoły podstawowej
 • Najlepsi zawodnicy w kategorii dorosłych
  Najlepsi zawodnicy w kategorii dorosłych
 • Najlepszy zawodnik kategorii dorosłych
  Najlepszy zawodnik kategorii dorosłych
 • Pan Mieczysław Boygen prezentuje jazdę na swoim rowerze
  Pan Mieczysław Boygen prezentuje jazdę na swoim rowerze
 • Pierwszy próba w jeździe na dziwnym rowerze
  Pierwszy próba w jeździe na dziwnym rowerze
 • Podczas Roweriady można było oznakować swój rower
  Podczas Roweriady można było oznakować swój rower
 • Podczas Roweriady można było podziwiać grę grupy Bike Polo...
  Podczas Roweriady można było podziwiać grę grupy Bike Polo Gdańsk
 • Podczas toru przeszkód przydała się pomoc taty
  Podczas toru przeszkód przydała się pomoc taty
 • Pokaz freestyle football w wykonaniu Dawida Jarzębowskiego
  Pokaz freestyle football w wykonaniu Dawida Jarzębowskiego
 • Próba na odwrotnie skręcającym rowerze
  Próba na odwrotnie skręcającym rowerze
 • Próba najwolniejszego przejazdu
  Próba najwolniejszego przejazdu
 • Próba przewiezienia soku
  Próba przewiezienia soku
 • Przenoszenie pachołków było jedną z konkrencji dla dorosłych
  Przenoszenie pachołków było jedną z konkrencji dla dorosłych
 • Szczęsliwy zwycięzca nagrody głównej
  Szczęsliwy zwycięzca nagrody głównej
 • Szczęsliwy zwycięzca nagrody głównej
  Szczęsliwy zwycięzca nagrody głównej
 • Uczestnicy Rajdu Gwiaździstego
  Uczestnicy Rajdu Gwiaździstego
 • Uczestniczki Rajdu Gwiaździstego z pamiątkowymi koszulkami
  Uczestniczki Rajdu Gwiaździstego z pamiątkowymi koszulkami
 • W konkurencjach sprawnościowych udział brały również...
  W konkurencjach sprawnościowych udział brały również dziewczęta
 • Walka o piłeczkę była zacięta, ale z zasadami fair play
  Walka o piłeczkę była zacięta, ale z zasadami fair play
 • Zadowolony zawodnik prezentuje zdobytymedal
  Zadowolony zawodnik prezentuje zdobytymedal
 • Zawodnicy kategorii klas IV-VI szkoły podstawowej
  Zawodnicy kategorii klas IV-VI szkoły podstawowej
 • Znakowanie roweru przez policjanta z golubsko-dobrzyńskiej...
  Znakowanie roweru przez policjanta z golubsko-dobrzyńskiej Komendy
 • -

OSiRowerowanie 2013

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu dnia 05.05.2013 r. zorganizował rajd rowerowy do Młyńca w ramach akcji „Cały rok rowerem w kółko i na okrągło – OSiRowerowanie 2013”. Grupa uczestników, która liczyła prawie 30 osób o 930 zebrała się na stadionie miejskim i ruszyła w trasę, która liczyła około 42 km. Trasa przebiegała drogami polnymi i leśnymi przez Dulnik, Ciechocin oraz traktem leśnym do Młyńca. Piękna, słoneczna pogoda oraz humory rajdowiczów dopisywały podczas całego rajdu. Punktem docelowym był piękny drewniany, zabytkowy kościółek w Młyńcu, gdzie miejsce miała krótka przerwa na odpoczynek i relaks. Z Młyńca rajdowicze ruszyli w kierunku pola biwakowego gdzie każdy mógł upiec kiełbaskę na ognisku, odpocząć przed drogą powrotną i podzielić się wrażeniami z rajdu. W Golubiu-Dobrzyniu uczestnicy byli o godzinie 14, gdzie po raz kolejny padły pytania o kolejny rajd oraz o III „Golubsko-Dobrzyńską Roweriadę”.

„Był to najdłuższy jednodniowy rajd rowerowy zorganizowany przez OSiR, trasa liczyła 42 km i wiodła głównie drogami leśnymi i polnymi. Mieliśmy prawie 30 uczestników rajdu, część z nich to już stali bywalcy naszych imprez rowerowych. Tradycyjnie już był bardzo szeroki przekrój wiekowy, od kilkunastolatków do pana, który miał ponad 70 lat. Mieliśmy wspaniałą pogodę i bardzo malownicze miejsce na ognisko, gdzie mogliśmy posilić się smażonymi kiełbaskami. Zapraszam na kolejna imprezę rowerową, która odbędzie się już w najbliższy weekend a będzie to III „Golubsko-Dobrzyńska Roweriada” – mówi Jarosław Kaptajn – kierownik OSiR-u.

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

MUZYKA I ZABAWA NA PLACU

Dnia 02.05.2013 r. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu zorganizował imprezę pod nazwą „Muzyka i zabawa na placu”. Impreza miała miejsce na terenie placu zabaw znajdującego się na stadionie miejskim. Skierowana była głównie do dzieci w wieku przedszkolnym oraz dzieci uczęszczających do szkół podstawowych. Mali mieszkańcy miasta mogli wziąć udział w wielu konkurencjach przegotowanych przez instruktorów OSiR-u. Chłopcy mogli sprawdzić swoją siłę w przeciąganiu liny natomiast dziewczynki pracę swoich bioder w kręceniu hula hop. Mniejsze dzieci mogły pokolorować rysunek czy złowić przysłowiową rybkę pod która kryła się nagroda. Dla starszych OSiR przygotował między innymi bieg z piłeczką na łyżce, pokonanie elementów placu zabaw oraz znany każdemu dziecku taniec wokół krzeseł. Każde dziecko, które w czasie imprezy było na placu zabaw i odważyło się wziąć udział w jakiejkolwiek konkurencji otrzymało nagrodę w postaci słodyczy oraz przyborów szkolnych, które z pewnością przydadzą się w ich rozwoju. Podczas trwania zabawy, w tle było słychać muzykę, przy której wiele dzieci mogło wspólnie tańczyć.   Impreza zorganizowana na placu zabaw była początkiem cyklu przygotowanego przez OSiR, który chce zaproponować najmłodszym taką formę zabawy dwa razy w miesiącu. Podczas kilku spotkań do zabawy będzie zapraszał zespół muzyczny grający na żywo. Już dziś zapraszamy na kolejną imprezę w ramach akcji „ Muzyka i zabawa na placu”, która odbędzie się 23.05.2013 r. (czwartek). Prosimy rodziców, dziadków, rodzeństwo oraz wszystkich opiekunów o zabranie dzieci na plac zabaw aby wraz z innymi dziećmi mogły w miły sposób spędzić popołudnie a przy okazji otrzymać wiele atrakcyjnych nagród.

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

TURNIEJ CZTERECH SPONSORÓW

Dnia 03.05.2013 r. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu zorganizował drugi turniej z cyklu turniejów „4 sponsorów” w piłce siatkowej mężczyzn, którego sponsorem była Hurtownia „Kropka”.  Do turnieju przystąpiło 6 drużyn: Pojezierze Brzuze, Cola Team, UKS „Arez”, Dębowa Łąka, MKK oraz OSiR. Drużyny zostały podzielone na dwie grypy w systemie gry każdy z każdym. W grupie A znalazły się Pojezierze Brzuze,  OSiR oraz Dębowa Łąka. W pierwszym meczu pomiędzy Pojezierzem a OSiR młodzi zawodnicy z drugiej drużyny sprawili małą niespodziankę przegrywając tylko 2:1 ze zwycięzcą ostatniego turnieju. W drugim meczu również miał miejsce Tie-break gdzie Dębowa Łąka nie dała rady przechylić szali zwycięstwa z Pojezierzem na swoją stronę. W ostatnim meczu tej grupy dużo lepszą drużyną okazał się zespół z Dębowej Łąki, który w dwóch setach pokonał OSiR. W drugiej grupie znalazły się drużyny Cola Team, UKS „Arez” oraz MKK. Pierwszy mecz pomiędzy Cola Team a UKS „Arez” zakończył się wynikiem 2:0 dla Cola Team. W drugim meczu tej grupy kibiców spotkała nie lada niespodzianka. Drużyna MKK po zaciętym boju pokonała faworyzowaną drużynę Cola Team 2:0. W ostatnim meczu grupy drużyna MKK pomimo przegranego pierwszego seta z UKS „Arez” wygrała 2:1 i awansowała do finału turnieju.

W rywalizacji grupowej przystąpiono do meczów pucharowych. W meczu o 5 miejsce lepsza okazała się drużyna OSiR pokonując UKS „Arez” 2:0. Mecz o 3 miejsce pomiędzy Cola Team i Dębową Łaką przysporzył wiele emocji i zwrotów akcji a o końcowym zwycięstwie decydowały detale. Zwycięsko z tego pojedynku wyszła drużyna Dębowej Łąki wygrywając 2:1. W finale drugiego turnieju cyklu spotkały się drużyny MKK oraz Pojezierza Brzuze. Drużyna z Golubia-Dobrzynia postawiła trudne warunki przeciwnikowi o czym może świadczyć przegrany pierwszy set 15:14. Całe spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0 a Pojezierze Brzuze po raz drugi wygrało turniej i pewnie przewodzi tabeli całego cyklu.

Wyniki meczów:

 1. Pojezierze Brzuze – OSiR                            2:1
 2. Cola Team – UKS „Arez”                              2:0
 3. Pojezierze Brzuze – Dębowa Łąka           2:1
 4. Cola Team – MKK                                           0:2
 5. OSiR – Dębowa Łąka                                      0:2
 6. UKS „Arez” – MKK                                          1:2

Mecz o 5 miejsce

OSIR – UKS „Arez”                                         2:0

Mecz o 3 miejsce

                Dębowa Łąka – Cola Team                          2:1

Mecz o 1miejsce

                Pojezierze Brzuze – MKK                            2:0

Klasyfikacja II turnieju:

 1. Pojezierze Brzuze                                          8 pkt
 2. MKK                                                                     7 pkt
 3. Dębowa Łąka                                                    6 pkt
 4. Cola Team                                                         5 pkt
 5. OSiR                                                                    4 pkt
 6. UKS „Arez”                                                        3 pkt

 

Klasyfikacja po II turnieju

 1. Pojezierze Brzuze                                          16 pkt
 2. Dębowa Łąka                                                    12 pkt
 3. Cola Team                                                         12 pkt
 4. MKK                                                                     10 pkt
 5. UKS „Arez”                                                        7 pkt
 6. OSiR                                                                     6 pkt
 7. Lotnisko Osiek                                                5 pkt
 8. Supersonic Volleyball Team Rypin         1 pkt
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

ROWERIADA I REGULAMIN RAJDU GWIAŹDZISTEGO

Rajd Gwiaździsty

Regulamin

 

I Cel imprezy

Promowanie turystyki rowerowej i kolarstwa jako zdrowego stylu życia, poznawanie walorów przyrodniczych i krajobrazowych regionu.

 

II Organizator Rajdu

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu

ul. Sportowa 8 tel (56) 682-14-70

 

III Termin i miejsce imprezy

11.05.2013 r. (sobota) – Golub-Dobrzyń i okolice

 

IV Warunki uczestnictwa

Uczestnikiem rajdu zostanie uznany każdy, kto w dniu 11.05.2013 r. odbierze specjalną kartę na Stadionie Miejskim w Golubiu-Dobrzyniu i w godz. 1400-2000 zgłosi się na rowerze co najmniej do jednego z punktów kontrolnych znajdujących się w Golubiu-Dobrzyniu i okolicy. Każdy z uczestników rajdu otrzyma nagrodę w zależności od ilości zaliczonych punktów kontrolnych. Potwierdzenie przybycia do punktu kontrolnego otrzyma na specjalnej karcie. Nagrody będą wręczane w dniu 12.05.2013 r. (niedziela) w czasie „III Golubsko-Dobrzyńskiej Roweriady”.

 

V Zasady Rozgrywania Rajdu

 1. Uczestnicy startują ze Stadionu Miejskiego w Golubiu-Dobrzyniu ul. Sportowa 8
 2. Trasa rajdu zależy od wyboru uczestnika i może prowadzić drogami polnymi, leśnymi i asfaltowymi.
 3. Punkty kontrolne znajdują się w następujących miejscach:

a) Szafarnia – Ośrodek Chopinowski

b) Osada Karbówko

c) Kościół w Nowogrodzie

d) Pałac w Sokołowie

e) Dulsk – Spiczyny „Trzy kasztany”

 1. Na całej trasie rajdu uczestnicy zobowiązani są stosować do zasad kodeksu ruchu drogowego.

 

VI Postanowienia końcowe

 1. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za wypadki losowe zaistniałe podczas trwania rajdu.
 2. Każdy uczestnik bierze udział w rajdzie na własną odpowiedzialność.
 3. Organizator nie ponosi odpowiedzialności materialnej za rzeczy zaginione podczas rajdu.
 4. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne kolizje i wypadki na trasie rajdu.
 5. Brak znajomości regulaminu nie będzie uznawany jako wytłumaczenie.
 6. Wśród uczestników, którzy zaliczą wszystkie punkty kontrolne zostanie rozlosowany rower trekkingowy, a wszyscy „zdobywcy” punktów kontrolnych otrzymają pamiątkowe koszulki.

 

 • -
 • -

TURNIEJ JUNIORÓW

 

W dniu 28.04.2013 r. (niedziela) Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu zorganizował Turniej Juniorów KYOKUSHIN Karate do lat 16. W zawodach udział wzięli zawodnicy z Golubia-Dobrzynia oraz Wąbrzeźna.

Turniej był rozgrywany w czterech kategoriach. Pierwsza z nich to I krok do 10 lat, w której udział wzięła najliczniejsza grupa bo aż 17 dzieci. W tej kategorii rywalizacja polegała na pokazie umiejętności karate w parach gdzie umiejętności były oceniane przez pięciu sędziów. Dzieci rywalizowały ze sobą ale było widać wśród nich radość na twarzach z możliwości zaprezentowania się swoim rodzinom, a każda wygrana sprawiała wiele radości i uśmiechu na twarzach. Druga kategoria również do 10 lat opierała się już na pokazie karate kata i była oceniana w skali punktowej od 0 do 10.
W rywalizacji najmłodszych zawodników w kata wzięło udział 10 zawodników, którzy pomimo krótkiego jak dotąd treningu wykazali się nie lada umiejętnościami.
Kolejną kategorią było kata do 12 lat, gdzie do rywalizacji przystąpiło 9 zawodników, którzy jak ich poprzednicy byli oceniani punktowo natomiast wykonywali już trudniejsze kombinacje ćwiczeń. Ostatnia kategoria do 14 lat, w której znalazło się 6 zawodników pokazała jak ważny jest długi i wyczerpujący trening, który było widać w pokazach najstarszych zawodników. O zwycięstwa w kategoriach kata decydowały najlepsze wykonania takich kombinacji karate jak Taikyoku czy Pininan.

W zawodach głównie startowali chłopcy, natomiast na uwagę zasługuje fakt, iż w kategoriach kata do lat 10 oraz 12 rywalizację wygrały dziewczęta kolejno Agata Kozubowska oraz Weronika Pokorowska.

Łącznie w rywalizacji wzięło udział 42 zawodników reprezentujących sekcje karate z Golubia-Dobrzynia oraz Wąbrzeźna, gdzie trenerem jest pan Janusz Drywa główny sędzia zawodów w Golubiu-Dobrzyniu. Wszyscy zawodnicy biorący udział w turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy, które z pewnością będą im przypominały o początku przygody z karate, a czterech najlepszych zawodników z każdej kategorii otrzymało pamiątkowe statuetki.

„Dzisiejsze niedzielne popołudnie było na pewno bardzo ważnym wydarzeniem w życiu tych najmłodszych zawodników. Ogromna większość z nich miała dziś okazję po raz pierwszy zaprezentować swoje umiejętności przed tak dużą publicznością. Nie mniejsze emocje jak na arenie zmagań zawodników były też na trybunach, gdzie rodzice, dziadkowie, ciocie i rodzeństwo ściskali kciuki za swoich faworytów. Bardzo dużo satysfakcji przynosi organizowanie takich imprez dla najmłodszych kiedy widzi się ich ambicję, zaangażowanie, uśmiech na twarzach i autentyczną ogromną radość. Na pewno nie jest to ostatnia impreza karate organizowana przez OSiR dla tak młodych zawodników” – mówi Jarosław Kaptajn kierownik OSiR-u w Golubiu-Dobrzyniu.

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

TURNIEJ KARATE - KATA

 • -
 • -

RAJD DO DREWNIANEGO KOŚCIÓŁKA W MŁYŃCU

 • -
 • -

Na pieszo w „Poszukiwaniu Wiosny”

Dnia 17 marca Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu zorganizował rajd pieszy  „W poszukiwaniu wiosny”  do miejsca biwakowego nad jeziorem Grodno. Start rajdu miał miejsce na stadionie miejskim o godzinie 930. Trasa rajdu przebiegała traktem leśnym w zimowej scenerii i pomimo zimowych warunków nikomu nie sprawiła trudności. W Grodnie podczas postoju w miejscu biwakowym uczestnicy rajdu mogli upiec kiełbaskę, wypić gorącą herbatę  i kawę oraz ogrzać się przy ognisku. Po krótkim odpoczynku uczestnicy ruszyli w drogę powrotną już inną ale równie ciekawą trasą . Humory i pogoda dopisywały maszerującym mimo, że trasa liczyła około 13 km nikt nie narzekał na zmęczenie. Najmłodszym uczestnikiem rajdu był ośmioletni Olgierd a najstarsza osoba miała ponad 60 lat i dzielnie maszerowali przez cały czas. Do Golubia-Dobrzynia uczestnicy rajdu powrócili około godziny 13. Było to na pewno udane niedzielne przedpołudnie spędzone aktywnie na świeżym powietrzu. „ Po rajdach rowerowych postanowiliśmy dołączyć do oferty OSiR-u również rajdy piesze. Wierzę, że ta forma rekreacji będzie miała również stałych uczestników jak rajdy rowerowe. Rajd pieszy „ W Poszukiwaniu Wiosny” można uznać za bardzo udany, dopisała pogoda, frekwencja uczestników, zimowa sceneria trasy i dobre humory. Mogę tylko powiedzieć niech żałują Ci, którzy nie zdecydowali się w ten sposób aktywnie spędzić niedzielnego przedpołudnia. Ale oczywiście zapraszamy na kolejne rajdy, które będzie organizował OSiR. W naszych rajdach mogą brać udział zarówno Ci, którzy chodzą z kijkami uprawiając nordic walking, jak i również osoby nie posługujące się kijkami” – mówi Jarosław Kaptajn – kierownik OSiR

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

fot. Dominika Prądzyńska

 • -

W POSZUKIWANIU WIOSNY

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu zaprasza na
Rajd pieszy "W Poszukiwaniu Wiosny"

Trasa Rajdu: Golub-Dobrzyń - Grodno - Golub-Dobrzyń
(Trasa rajdu będzie prowadziła głównie drogami leśnymi ok. 10 km)

17.03.2013 r. (niedziela) godz. 9.30 zbiórka na stadionie.
W Grodnie przewidziane ognisko. Wpisowe 5 zł.

Zapisy do 14.03.2013 r. Bliższe informacje pod numerem telefonu 56 682 14 70

 • -

TURNIEJ „CZTERECH SPONSORÓW” W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN

Dnia 03.03.2013 r. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu rozpoczął po raz kolejny cykl turniejów „4 Sponsorów” w piłce siatkowej mężczyzn. Sponsorem pierwszego turnieju była firma Relax Pana Janusza Frączka. Do rywalizacji zgłosiło się aż 8 drużyn. W zawodach wzięły udział cztery drużyny z Gulubia-Dobrzynia oraz po jednej z Brzuze, Osieka, Rypina oraz Dębowej Łąki. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. W pierwszej grupie znalazły się drużyny: MKK, Cola Team, Supersonics Volleyball Team Rypin oraz Lotnisko Osiek. W pierwszym meczu spotkały się drużyny Supersonics Volleyball Team Rypin oraz obrońca tytułu z poprzedniego cyklu zespół Cola Team. Ubiegłoroczny mistrz pokazał swoja klasę i pewnie wygrał mecz w dwóch setach. Drugi mecz był bardziej zacięty i o wygranej zdecydował trzeci set w którym lepszy okazał się zespół Lotniska Osiek pokonując drużynę MKK. Kolejne mecze decydowały o zajętych miejscach w grupie. Zwycięzcy pierwszych meczy rywalizowali o 1 miejsce w grupie a przegrani o 3. Mecz o 3 miejsce w grupie wygrał zespół MKK pokonując drużynę z Rypina 2:1. W meczu o wejście do finału w całym turnieju lepszy okazał się zespół Cola Team pewnie wygrywając 2:0 z drużyną z Osieka.

W grupie B znalazły się zespoły UKS „AREZ”, Pojezierze Brzuze, Dębowa Łąka oraz OSiR. W pierwszym spotkaniu tej grupy zmierzyły się drużyny UKS „AREZ” z Dębową Łąką. Zwycięsko  z tej rywalizacji wyszedł zespół z Dębowej Łąki wygrywając mecz 2:1. W drugim meczu mierzyły się zespoły OSiR oraz Pojezierze Brzuze. Lepsza okazała się drużyna z Brzuze pewnie wygrywając mecz 2:0. W rywalizacji o 3 miejsce w grupie mierzyły się zespoły OSiR oraz UKS „AREZ”, które składają się z głównie z uczniów gimnazjum czy szkół ponadgimnazjalnych. W tej rywalizacji lepszy okazał się UKS „AREZ”, który po wyrównanej walce wygrał 2:1. Mecz o pierwsze miejsce w grupie pomiędzy Pojezierzem Brzuze a Dębową Łąką przysporzył wiele emocji a o końcowym zwycięstwie 2:1 drużyny z Brzuze decydowała minimalnie lepsza skuteczność w ataku.

Po rywalizacji grupowej przystąpiono do walki o końcowe miejsca w turnieju. W meczach o 7 oraz 5 miejsce rozgrywany był tylko jeden set dlatego drużyny musiały być skupione od samego początku. W meczu o 7 miejsce pomiędzy OSiR a Supersonics Volleyball Team Rypin lepsza okazała się drużyna z Golubia-Dobrzynia wygrywając 15-14 gdzie ostatni punkt był decydujący gdyż nie grano na przewagi. W meczu o 5 miejsce lepszy okazał się UKS „AREZ”, który pewnie wygrał z drużyną MKK 15-11. W rywalizacji o najniższy stopień podium rywalizowały drużyny z Osieka i Dębowej Łąki. Ostatecznie zwycięsko z meczu wyszedł zespół z Dębowej Łąki pewnie wygrywając mecz 2:0. W meczu finałowym pomiędzy obrońcami tytułu Cola Team oraz Pojezierzem Brzuze jak przystało na takie spotkanie mieliśmy mnóstwo emocji, wyrównanej walki, mocnych ataków oraz skutecznych bloków. Drużyny walczyły o każdym punkt, a o końcowym zwycięstwie decydowały szczegóły. Ostatecznie najlepszą drużyną okazał się zespół z Brzuzego zostając tym samym liderem klasyfikacji cyklu turniejów „4 Sponsorów” w piłce siatkowej mężczyzn.

„Cieszy przede wszystkim frekwencja w zawodach. Po raz pierwszy w historii cyklu „Turniejów 4 sponsorów” wystartowało aż 8 zespołów. Cieszy również to, że oprócz zespołów z Golubia-Dobrzynia do udziału zgłosiły się również cztery zespoły z poza Golubia-Dobrzynia. Świadczy to o dobrej marce naszych turniejów, które są skierowane przede wszystkim do amatorów rekreacyjnie uprawiających siatkówkę” – mówi Jarosław Kaptajn – kierownik OSiR-u

 

Klasyfikacja po 1 turnieju :

 1. Pojezierze Brzuze                                            8 pkt
 2. Cola Team                                                      7 pkt
 3. Dębowa Łąka                                                  6 pkt
 4. Lotnisko Osiek                                                 5 pkt
 5. UKS „AREZ”                                                 4 pkt
 6. MKK                                                              3 pkt
 7. OSiR                                                               2 pkt
 8. Supersonics Volleyball Team Rypin                  1 pkt

 

Grupa A                                                                      Grupa B

1. MKK                                                                      1. UKS „AREZ”

2. Cola Team                                                              2. Pojezierze Brzuze

3. Supersonics Volleyball Team Rypin                           3. Dębowa Łąka

4. Lotnisko Osiek                                                         4. OSiR

 

 

Kolejność meczy i wyniki:

 1. Cola Team – Supersonics Volleyball Team Rypin                      2:0 (15-12;15-9)
 2.  UKS „AREZ” – Dębowa Łąka                                                           1:2 (15-13;13-15;8-15)
 3. MKK – Lotnisko Osiek                                                            1:2 (15-9;11-15;12-15)
 4. Pojezierze Brzuze – OSiR                                                        2:0 (15-10;15-11)
 5. MKK- Supersonics Volleyball Team Rypin                               2:1 (11-15;15-8;15-7)
 6. OSiR – UKS „AREZ”                                                             1:2 (15-7;13-15;13-15)
 7. Cola Team – Lotnisko Osiek                                                    2:0 (15-10;15-11)
 8. Pojezierze Brzuze – Dębowa Łąka                                           2:1 (15-14;10-15;15-10)

 

 1. Mecz o 7 miejsce: OSiR – Supersonics Volleyball Team Rypin               1:0 (15-14)
 2.  Mecz o 5 miejsce: UKS „AREZ” – MKK                                           1:0 (15-11)
 3.  Mecz o 3 miejsce: Dębowa Łąka – Lotnisko Osiek                              2:0 (15-7;15-11)
 4.  Mecz o 1 miejsce: Pojezierze Brzuze – Cola Team                               2:0 (15-12;15-9)
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

II ZIMOWY RAJD ROWEROWY

W niedzielę 24.02.2013 r. Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował II Zimowy Rajd Rowerowy. 20 śmiałków, którzy zgłosili się do rajdu o godz. 1000 ze stadionu miejskiego pojechało do Osady Karbówko, gdzie był czas na godzinny odpoczynek, posilenie się kiełbaską z grilla, ugaszenie pragnienia ciepłymi napojami i wymianę wrażeń pierwszej części rajdu. Po odpoczynku uczestnicy rajdu ruszyli w drogę powrotną do Golubia-Dobrzynia, gdzie zameldowali się około godziny 14. Trasa liczyła około 25 km i w zimowej scenerii prowadziła drogami leśnymi i polnymi przez Strachówko, Dulnik, Elgiszewo do Osady Karbówko. Droga powrotna odbyła się już asfaltem przez Okonin, Olszówkę do Golubia-Dobrzynia. Mimo momentami ciężkich warunków do rowerowej jazdy uczestników rajdu nie opuszczał dobry humor i na twarzach często pojawiał się uśmiech. Po dojechaniu do Golubia-Dobrzynia każdy z uczestników rajdu otrzymał pamiątkowy dyplom i zaproszenie na kolejne rajdy rowerowe organizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji.

„Była to pierwsza tegoroczna impreza rowerowa organizowana przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w ramach akcji „Cały Rok Rowerem w Kółko i Na Okrągło – OSiRowerowanie 2013”.  Cieszy mnie duża frekwencja na rajdzie bo za taką należy uznać tą ilość uczestników o tak nietypowej porze do jazdy rowerem po leśnych i polnych drogach. Zwłaszcza, że w ubiegłym roku w pierwszym rajdzie wystartowało 8 osób. Czyli mamy wzrost frekwencji o ponad 100%. Cieszy również zapał do jazdy na rowerze uczestników rajdu i ich dobry humor w czasie całej jazdy. A to, że rajd się podobał i uczestnicy dalej będą brać udział w imprezach rowerowych świadczą pytania o to kiedy odbędzie się następny rajd i dokąd będzie prowadził” – mówi Jarosław Kaptajn – kierownik OSiR-u

 • Chwila na przygotowanie posiłku dla siebie
  Chwila na przygotowanie posiłku dla siebie
 • Do udziału w rajdzie niezbędny był odpowiedni ubiór
  Do udziału w rajdzie niezbędny był odpowiedni ubiór
 • Droga powrotna do Golubia-Dobrzynia
  Droga powrotna do Golubia-Dobrzynia
 • Jak widać humory na rajdzie dopisywały
  Jak widać humory na rajdzie dopisywały
 • Kolejna przerwa prowadzącej grupy
  Kolejna przerwa prowadzącej grupy
 • Krótki postój na trasie
  Krótki postój na trasie
 • Najszybsi uczestnicy rajdu czekają na pozostałe osoby
  Najszybsi uczestnicy rajdu czekają na pozostałe osoby
 • Podczas przerwy w Karbówko można było wypić ciepłą herbatę...
  Podczas przerwy w Karbówko można było wypić ciepłą herbatę lub kawę
 • Podczas przerwy w Karbówko można było wypić ciepłą herbatę...
  Podczas przerwy w Karbówko można było wypić ciepłą herbatę lub kawę
 • Postój najszybszych uczestników rajdu
  Postój najszybszych uczestników rajdu
 • Przekrój wiekowy uczestników rajdu był duży
  Przekrój wiekowy uczestników rajdu był duży
 • Przekrój wiekowy uczestników rajdu był duży
  Przekrój wiekowy uczestników rajdu był duży
 • Uczestnicy jechali na różnym sprzęcie
  Uczestnicy jechali na różnym sprzęcie
 • Uczestnicy poruszali się po zaśnieżonych leśnych drogach
  Uczestnicy poruszali się po zaśnieżonych leśnych drogach
 • Uczestnikom rajdu cały czas dopisywały dobre humory
  Uczestnikom rajdu cały czas dopisywały dobre humory
 • W rajdzie udział brali nie tylko mężczyźni
  W rajdzie udział brali nie tylko mężczyźni
 • Wszyscy uczestnicy II Zimowego Rajdu Rowerowego do Osady...
  Wszyscy uczestnicy II Zimowego Rajdu Rowerowego do Osady Karbówko
 • Wszyscy uczestnicy rajdu w zimowejscenerii
  Wszyscy uczestnicy rajdu w zimowejscenerii
 • -

TURNIEJ „CZTERECH SPONSORÓW” W PIŁCE SIATKOWEJ FIRMA RELAX

 • -
 • -

OŚRODEK SPORTU I REKREACJI ZAPRASZA NA II RAJD ZIMOWY

 • -

ZAJĘCIA AEROBICU W OŚRODKU SPORTU I REKREACJI

Harmonogram zajęć

Aerobik

Poniedziałek-zajęcia od 18.00-19.00 oraz 19.00-20.00

Środa-zajęcia od 18.00-19.00 oraz 19.00-20.00

Piątek-zajęcia od 18.00-19.00

Cena za miesiąc (dwa wejścia w tygodniu) – 30 zł

Cena za miesiąc (trzy wejścia w tygodniu) – 40 zł

Callanetics

Wtorek-zajęcia od 18.00-19.00

Czwartek-zajęcia od 19.00-20.00

Cena za miesiąc (dwa wejścia) – 30 zł

Ćwiczenia dla osób w wieku 55+

Piątek – zajęcia od 16.30-17.30

 • Zajęcia aerobicu
  Zajęcia aerobicu
 • -
 • Callanetics
  Callanetics
 • Ćwiczenia dla osób w wieku 55+
  Ćwiczenia dla osób w wieku 55+
 • -

AEROBIC DLA SENIORÓW

Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na ćwiczenia dla osób starszych,które chcą poprawić swoją sprawność ruchową i kondycję.
Ćwiczenia równowagi i wytrzymałościowe w starszym wieku są bardzo ważne!
Zajęcia będą odbywały się w piątki o godz. 16.30 na małej hali.
Miesiąc luty - bezpłatnie.
Bliższe informaje w biurze Osir-u pod nr. tel 56 682 1470.
 • -

SEKCJA SZACHOWO-WARCABOWA W OSiR

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu przyjmuje zapisy do sekcji szachowo-warcabowej.

Więcej informacji pod numerem telefonu 56 682 14 70.

 

Serdecznie zapraszamy.

ZNAMY NAJSILNIEJSZYCH W GOLUBIU-DOBRZYNIU

03.02.2013 r. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu zorganizował „Mistrzostwa Powiatu golubsko-dobrzyńskiego w Wyciskaniu Sztangi Leżąc i Puchar Kierownika OSiR-u”. Do zawodów zgłosiło się 6 zawodników, którzy zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe: 18-25, 26-40 oraz powyżej 40 lat. Zawodnicy mieli do wykonania trzy próby wyciśnięcia sztangi, dlatego  każdy z nich musiał zadeklarować podnoszony przez siebie ciężar w każdej próbie. W pierwszej kategorii wiekowej zawodnicy wykazali się bardzo wyrównanym poziomem a o zwycięstwie decydowały detale. Najlepszym zawodnikiem okazał się Bartosz Szymczak. Tuż za nim uplasował się Mateusz Wrzesiński, a na trzecim stopniu podium znalazł się Kamil Watkowski. W drugiej kategorii wiekowej 26-40 lat o zwycięstwo walczyło dwóch zawodników. Najlepszym zawodnikiem kategorii oraz całych zawodów okazał się Paweł Przychodny, który w swoim najlepszym podejściu uporał się z ciężarem 190 kg czym wzbudził wśród publiczności duży podziw oraz zebrał wiele braw. Na drugim miejscu w tej kategorii wiekowej znalazł się Dominik Szymczak, który jako jedyny zawodnik w całej stawce zaliczył wszystkie próby. Do zawodów zgłosił się również jeden zawodnik w kategorii powyżej 40 lat. Pan Ryszard Nowatkowski jako najstarszy uczestnik w całej imprezie wykazał się dużą siłą i z pewnością był w stanie rywalizować z młodszymi od siebie zawodnikami.

Klasyfikacja końcowa:

Kategoria 18-25 lat:

 1. Bartosz Szymczak            – 130 kg
 2. Mateusz Wrzesiński      – 125 kg
 3. Kamil Watkowski            – 120 kg

Kategoria 26-40 lat:

 1. Paweł Przychodny          – 190 kg
 2. Dominik Szymczak         – 105 kg

Kategoria powyżej 40 lat:

 1. Ryszard Nowatkowski   – 125 kg

Główną atrakcją całej imprezy była obecność Mistrzyni Świata w fitnessie sylwetkowym pani Natalii Gackiej. Po pierwszej próbie zawodników pani Gacka odpowiadała na pytania kierownika OSiR-u oraz kibiców zebranych na widowni. Pani Natalia odpowiadała na pytania dotyczącej jej kariery, ćwiczeń, diety oraz życia pozasportowego. Po odpowiedziach na pytania pani Natalia Gacka wykonała pokaz fitnessu sylwetkowego, który był uwieńczeniem całej imprezy. Każdy z obecnych podczas imprezy mógł zrobić sobie zdjęcie oraz otrzymać autograf od pani Natalii Gackiej.

Ostatnią atrakcją podczas imprezy był pokaz freestyle football w wykonaniu Dawida Jarzębowskiej, który jest V-ce Mistrzem Polski w tej dyscyplinie. Dawid wykonywał niewiarygodne sztuczki, których większość kibiców nigdy nie widziała za co otrzymał wiele braw.

Po wszystkich występach przystąpiono do nagrodzenia zawodników. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary, odżywki sportowe o różnej wartości w zależności od zajętego miejsca, batony energetyczne oraz napoje izotoniczne.

 

 • Dawid Jarzębowski wykonywał różne triki
  Dawid Jarzębowski wykonywał różne triki
 • Najlepsi zawodnicy w kategorii do 25 lat
  Najlepsi zawodnicy w kategorii do 25 lat
 • Natalia Gacka wykonała niezwykły pokaz fitnessu sylwetkowego
  Natalia Gacka wykonała niezwykły pokaz fitnessu sylwetkowego
 • Pani Natalia Gacka odpowiadała na pytania kierownika...
  Pani Natalia Gacka odpowiadała na pytania kierownika OSiR-u oraz widzów dotyczące kariery, treningu, diety oraz życia prywatnego
 • Pokaz fitnessu sylwetkowego pani Natalii Gackiej
  Pokaz fitnessu sylwetkowego pani Natalii Gackiej
 • Pokaz karate
  Pokaz karate
 • Pokaz kopnięć w karate
  Pokaz kopnięć w karate
 • Trybuny wypełniły się kibicami
  Trybuny wypełniły się kibicami
 • Wszyscy zawodnicy wraz z kierownikiem OSiR-upodczas...
  Wszyscy zawodnicy wraz z kierownikiem OSiR-upodczas otwarcia Mistrzostw

OŚRODEK SPORTU I REKREACJI ZAPRASZA NA AEROBIC I CALLANETICS

Aerobik

Poniedziałek-zajęcia od 18.30-19.30

Środa-zajęcia od 18.00-19.00

Piątek-zajęcia od 18.00-19.00

Cena za miesiąc (dwa wejścia w tygodniu) – 30 zł

Cena za miesiąc (trzy wejścia w tygodniu) – 40 zł

 

Callanetics

Wtorek-zajęcia od 18.00-19.00

Czwartek-zajęcia od 19.00-20.00

Cena za miesiąc (dwa wejścia) – 30 zł

 • -

MISTRZYNI ŚWIATA GOŚCIEM HONOROWYM W GOLUBIU-DOBRZYNIU

W dniu 03.02.2013 r. (niedziela) Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu organizuje „Mistrzostwa Powiatu golubsko-dobrzyńskiego w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Kierownika OSiR-u”. W zależności od wieku uczestnicy będą mogli sprawdzić swoje umiejętności w 3 kategoriach wiekowych:

 1. 18-25 lat
 2. 26-40 lat
 3. Powyżej 40 lat

Oprócz rywalizacji w wyciskaniu sztangi organizator przewidział również wiele innych atrakcji. Na pewno najważniejszą z nich będzie pokaz Mistrzyni Świata w fitnessie sylwetkowym z grudnia ubiegłego roku Natalii Gackiej. Pani Natalia Gacka wszystkim zainteresowanym udzieli również porad dietetycznych i treningowych. Będzie również można sobie z mistrzynią świata zrobić zdjęcie. Kolejną atrakcja niewątpliwie będzie występ Dawida Jarzębowskiego v-ce mistrza Polski w freestyle football, który zaprezentuje swój widowiskowy show. Będą również pokazy karate i losowanie upominków dla publiczności.

„Cieszę się bardzo, że na naszą imprezę udało mi się namówić do przyjazdu tak znakomitego gościa jakim jest Natalia Gacka. Pani Natalia Gacka jest osobą bardzo znaną w środowisku fitness i kulturystyki. Mimo młodego wieku ma na swoim koncie tytuły v-ce mistrzyni i mistrzyni świata w fitnessie sylwetkowym. Ten ostatni tytuł zdobyła na ubiegłorocznych mistrzostwach świata w Budapeszcie. Oprócz tego posiada kilka tytułów zdobytych na arenie ogólnopolskiej. Jest mistrzynią w swojej specjalności ale również bardzo atrakcyjną i sympatyczną kobietą. To jest kolejna utytułowana osoba, która zawita do Golubia-Dobrzynia. W ubiegłym roku na „Roweriadzie”  organizowanej przez OSiR gościł Krystian Herba, uczestnik programu „Mam Talent” i zdobywca najwyższych budynków na świecie na rowerze. Bardzo widowiskowo zapowiada się również występ Dawida Jarzębowskiego, v-ce Mistrza Polski w freestyle football, który zaprezentuje swój widowiskowy show. A wszyscy zawodnicy, którzy wystartują w zawodach w wyciskaniu sztangi leżąc otrzymają sportowy upominek. Dla trzech najlepszych zawodników w każdej kategorii przewidziano puchar oraz odżywki sportowe o dużej wartości. Zapraszam do wzięcia udziału w zawodach jak i do kibicowania i przy okazji zobaczenia ciekawych pokazów w wykonaniu naszych gości” – mówi Kierownik OSiR-u – Jarosław Kaptajn

Rozpoczęcie imprezy o godz. 1300 03.02.2013 r. (niedziela) w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji

 

 • Mistrzyni Świata - Natalia Gacka
  Mistrzyni Świata - Natalia Gacka

OŚRODEK SPORTU I REKREACJI PODSUMOWAŁ DRUGI TYDZIEŃ FERII

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu podczas drugiego tygodnia ferii zimowych proponował uczniom naszego miasta kolejne imprezy sportowe. Największą popularnością cieszył się turniej piłki nożnej dla uczniów szkól gimnazjalnych, do którego zgłosiło się 6 drużyn. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. W pierwszej grupie rywalizacja pomiędzy dwiema drużynami o zajęcie pierwszego miejsca była tak zacięta, że o wyższej pozycji w tabeli decydowała większa ilość strzelonych bramek. Najlepsza w tej grupie okazała się drużyna FC Kontenery. W drugiej grupie wyłonienie najlepszej drużyny było dużo łatwiejsze ze względu na dwa zwycięstwa drużyny Lucky Seven przed zespołem FC Chadany. Po rywalizacji grupowej przystąpiono do półfinałów. W pierwszym zmierzyły się zespoły FC Kontenery i FC Chadany. Mecz zakończył się zwycięstwem pierwszej drużyny 8:0. W drugim półfinale rywalizacja była bardziej zacięta. Drużyna Tor Machine wygrała 4:2 z zespołem Lucky Seven. W meczach o miejsca drużyny miały szanse do rewanżu za mecz grupowy. W małym finale zespół Lucky Seven pewnie pokonał FC Chadany aż 8:1. Finał z pewnością był najlepszym meczem turnieju. Wiele zwrotów akcji oraz niesamowita walka do ostatnich sekund dały zwycięstwo zespołowi Tor Machine 2:1 nad FC Kontenery.  Kolejną imprezą organizowaną przez OSiR był turniej siatkówki dla dziewcząt szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Do zawodów przystąpiły dwie drużyny. Pierwsza z drużyn składała się wyłącznie z uczennic gimnazjum natomiast druga z uczennic ZS nr 1 oraz ZS nr 2. Podczas rywalizacji widać było różnicę wieku za czym szło doświadczenie oraz wyższe umiejętności w grze. Starsze zawodniczki pewnie wygrały mecz 3:0 i zostały zwyciężczyniami turnieju. Najlepszą drużyną Halowej Ligi piłki nożnej Szkół Podstawowych została drużyna FC Koreczki, która wystąpiła we wszystkich trzech turniejach za co została nagrodzona. Wszystkie osoby, które wzięły udział w którejkolwiek imprezie otrzymały drobny upominek a trzy najlepsze drużyny lub zawodnicy (turniej tenisa stołowego) otrzymali statuetki oraz nagrody rzeczowe.

„Zakończyliśmy cykl imprez dla dzieci i młodzieży organizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji z okazji ferii zimowych. Największą popularnością cieszyły się rozgrywki piłki nożnej i siatkówki ale można było również pograć w tenisa stołowego i wziąć udział w zabawach na śniegu zakończonych ogniskiem. Od drugiego tygodnia ferii można było korzystać z lodowiska przygotowanego przez pracowników OSiR-u. Lodowisko było i jest czynne od rana, od godz. 800 do godz. 2100. Korzystając z okazji chciałbym podziękować wszystkim sponsorom, którzy przekazali nam nagrody, którymi mogliśmy wyróżnić najlepszych zawodników i najlepsze drużyny. Wszystkie dzieci, które brały udział w naszych imprezach otrzymały drobne upominki, nikt nie odszedł z pustymi rękoma” – mówi Jarosław Kaptajn – kierownik OSiR-u

 • Drużyna gimnazjum odbiera dyplomy za II miejsce
  Drużyna gimnazjum odbiera dyplomy za II miejsce
 • Emocje wśród kibiców turnieju piłki nożnej szkół...
  Emocje wśród kibiców turnieju piłki nożnej szkół gimnazjalnych były bardzo wysokie
 • Mecz siatkówki dziewcząt
  Mecz siatkówki dziewcząt
 • Najlepsza drużyna turnieju piłki nożnej szkół...
  Najlepsza drużyna turnieju piłki nożnej szkół gimnazjalnych wraz z kierownikiem OSiR-u oraz sędzią turnieju
 • Odpowiednie przyjęcie piłki jest niezbędne
  Odpowiednie przyjęcie piłki jest niezbędne
 • Rozpoczęcie gry przez drużynę FC Kontenery
  Rozpoczęcie gry przez drużynę FC Kontenery
 • Wszyscy zawodnicy turnieju piłki nożnej szkół gimnazjalnych
  Wszyscy zawodnicy turnieju piłki nożnej szkół gimnazjalnych
 • Zawodniczki turnieju siatkówki dziewcząt wraz z...
  Zawodniczki turnieju siatkówki dziewcząt wraz z kierownikiem OSiR-u oraz sędzią zawodów
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

NABÓR NA ANIMATORA

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu ogłasza nabór

na stanowisko animatora sportu na Boisku Orlik 2012.

Wymagane są uprawnienia  instruktora dyscypliny sportowej lub trenera dyscypliny sportowej potwierdzone legitymacją instruktorską lub dyplomem trenerskim oraz wykształcenie średnie.

Dokumenty tj. list motywacyjny, kserokopie potwierdzające ukończenie szkoły średniej oraz uprawnienia instruktora lub trenera  prosimy składać w biurze

Ośrodka Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu

 przy ulicy Sportowej 8 do 28.02.2013 r.

 • -

MISTRZOSTWA POWIATU GOLUBSKO-DOBRZYŃSKIEGO W WYCISKANIU SZTANGI LEŻĄC O PUCHAR KIEROWNIKA OSiR –u

Ośrodek Sportu i Rekreacji pragnie zaprosić na Mistrzostwa Powiatu golubsko-dobrzyńskiego w Wyciskaniu Sztangi leżąc o Puchar Kierownika OSiR-u, które odbędą się 03.02.2013 r. (niedziela) o godz. 13.00. Zapisy do zawodów w biurze OSiR ul. Sportowa 8 (stadion) do dnia 31.01.2013 r. (czwartek). Zawody będą rozgrywane w trzech kategoriach wiekowych: do 25 lat, 26-40 lat oraz powyżej 40 lat. Dla najlepszych zawodników przewidziane są nagrody w postaci odżywek sportowych oraz pucharów, a wszyscy startujący otrzymają sportowy upominek. Przewidziano również szereg atrakcji dla kibiców, między innymi pokazy karate, pokaz freestyle football oraz losowanie nagród dla publiczności.

Bliższe informacje, regulamin zawodów oraz zapisy w biurze OSiR

lub pod numerem telefonu (56) 682 14 70

GOŚĆ HONOROWY "MISTRZOSTW POWIATU GOLUBSKO-DOBRZYŃSKIEGO W WYCISKANIU SZTANGI LEŻĄC"

Pragniemy poinformować, że gościem honorowym "Mistrzostw Powiatu golubsko-dobrzyńskiego w Wyciskani Sztangi Leżąc" o Puchar Kierownika OSiR-u będzie mistrzyni świata w fitnessie sylwetkowym - Natalia Gacka. Pani Gacka jest aktualną mistrzynią świata, tytuł ten zdobyła w grudniu ubiegłego roku w Budapeszcie. Na imprezie w Golubiu-Dobrzyniu wykona krótki pokaz fitness, odpowiadać będzie na pytania publiczności oraz będzie można z mistrzynią wykonać sobie wspólne zdjęcie. Pani Natalia Gacka oprócz tego, że jest mistrzynią świata jest również atrakcyjną i sympatyczną oraz bardzo kontaktową kobietą.
Swoje umiejętności na imprezie organizowanej przez Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprezentuje również Dawid Jarzębowski, vice-mistrz Polski w freestyle football, który z pewnością też oczaruje publiczność.
 • -
 • -

PODSUMOWANIE 1 TYGODNIA FERII W OSIR

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu w pierwszym tygodniu ferii organizował codziennie rozrywkę w postaci zawodów sportowych dla uczniów szkół w naszym mieście. Na początek zorganizowano Halową Ligę Piłki Nożnej dla uczniów szkół podstawowych z rocznika 2002-2000. Do ligi zgłosiły się trzy drużyny, które w swoich zespołach miały zawodników trenujących w miejscowych klubach. Najlepszą drużyną okazuję się na razie Fizol Team, która z bilansem trzech zwycięstw oraz jednego remisu prowadzi w tabeli. Na drugim miejscu plasuje się zespół Four Fans Football, który przegrał tylko z zespołem Fizol Team. Na trzecim miejscu znajduję się zespół FC Koreczki, który reprezentuje równie wysoki poziom jak pozostałe drużyny natomiast nie odniósł jeszcze żadnego zwycięstwa. Drugiego dnia ferii OSiR zorganizował turniej siatkówki dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Była to impreza ciesząca się największą popularnością. Do zawodów zgłosiło się 9 drużyn, które zostały podzielone na trzy grupy i tylko najlepsza awansowała do finałowej trójki. W pierwszej grupie najlepszy okazał się zespół „Skład Eto”, który pewnie wygrał swoje mecze nie tracąc nawet seta. W drugiej grupie najlepszy okazał się zespół reprezentujący Zespół Szkół nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu. Tak jak zwycięzca pierwszej grupy również wygrali oba mecze bez straty seta. W ostatniej grupie najlepszą drużyną okazał się drużyna „Lanowe Mordy”, która składa się z uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. W grupie „mistrzowskiej” prezentowały bardzo wysoki poziom i o wielu punktach decydowały najmniejsze błędy. W pierwszym meczu pomiędzy „Lanowe Mordy” i „Składem Eto” lepsza okazała się pierwsza drużyn, która wygrała 2:0 i czekała na dalszy przebieg wydarzeń w grupie. W drugim meczu pomiędzy „Składem Eto” a Zespołem Szkół nr 2 walka toczyła się do ostatniego punktu. Po rozegraniu dwóch setów na tablicy wyników widniał remis i potrzebny był tie-break do wyłonienia zwycięzcy. W nim lepszy okazał się Zespół Szkół nr 2, który w meczy z zespołem „Lanowe Mordy” walczył o pierwsze miejsce. W ostatecznym rozrachunku lepszy okazała się się drużyna Zespołu Szkół nr 2. Godna uwagi jest ilość zawodników biorących udział w tym turnieju ponieważ wyniosła aż 61 osób. W środę organizowano turniej tenisa stołowego dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Do zawodów zgłosiło się 7 gimnazjalistów oraz jeden uczeń szkoły podstawowy, który chętnie spróbował swoich sił w pojedynkach ze starszymi kolegami. Zawody były rozgrywane w systemie każdy z każdym gdzie zawodnik rozgrywał siedem meczów. Po rozegraniu całej kolejki najlepszym zawodnikiem zawodów okazał się Mariusz Kalasiński, który pewnie wygrał wszystkie swoje mecze tracąc w całym turnieju tylko jednego seta. Na drugim miejscu uplasował się Przemysław Dyliński, który odniósł swoją jedyną porażkę z późniejszym zwycięzcą. Trzecie miejsce zajął Paweł Słomski, który wygrał w ostatniej kolejce decydujący mecz o 3 miejsce. Dodatkowo nagrodę otrzymał Filip Modrzejewski, który jako najmłodszy zawodnik bronił barw szkół podstawowych. Kolejnego dnia miał odbyć się drugi turniej Ligi Piłki Nożnej, ale z powodu braku zawodników w drużynach organizator postanowił zorganizować tylko jeden mecz pomiędzy wszystkimi uczniami, który nie wpływał na pozycje w tabeli poszczególnych drużyn. Piątek był dniem gier i zabaw dla wszystkich uczniów naszego miasta. Podczas tej imprezy można było zjeść kiełbaskę, wypić ciepłą herbatę, ogrzać się przy ognisku a przede wszystkim miło spędzić czas ze swoimi rówieśnikami bawiąc się na przykład w wojnę na śnieżki. Dzieci, które wzięły udział w tej imprezie wracały do domu z uśmiechem na ustach oraz w wspaniałych humorach.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w drugim tygodniu ferii organizuje jeszcze:

22.01.2013 r. - Turniej Siatkówki Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych

23.01.2013 r. - Turniej Unihokeja Chłopców Szkół Podstawowych

24.01.2013 r. - Turniej Halowej Ligi Piłki Nożnej Szkół Podstawowych

25.01.2013 r. - Turniej Piłki Nożnej Szkół Gimnazjalnych

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Plan imprez sportowych organizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu w czasie trwania ferii zimowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu pragnie poinformować, że w trakcie ferii zimowych w dniach 14.01.2013 r. - 27.01.2013 r. przeprowadzi szereg imprez sportowo – rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży. Wszystkie przewidziane imprezy będą odbywały się w obiekcie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu przy ulicy Sportowej 8.

14.01.2013 r. (poniedziałek) – Halowa Liga Piłki Nożnej Szkół Podstawowych

15.01.2013 r. (wtorek) – Turniej Siatkówki Chłopców Szkoły Gimnazjalne i Ponadgimnazjalne

16.01.2013 r. (środa) – Turniej Tenisa Stołowego Szkół Podstawowych oraz Gimnazjalnych

17.01.2013 r. (czwartek) – Halowa Liga Piłki Nożnej Szkół Podstawowych

18.01.2013 r. (piątek) – Gry i zabawy na małej hali połączone z ogniskiem lub grillem

21.01.2013 r. (poniedziałek) – Turniej Unihokej Dziewcząt Szkół Podstawowych

22.01.2012 r. (wtorek) – Turniej Siatkówki Dziewcząt Szkoły Gimnazjalne i Ponadgimnazjalne

23.01.2012 r . (środa) – Turniej Unihokej Chłopców - Szkoły Podstawowe 

24.01.2012 r. (czwartek) – Halowa Liga Piłki Nożnej Szkół Podstawowych

25.01.2012 r. (piątek) – Turniej Piłki Nożnej – Szkoły Gimnazjalne

 • -

X HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ JUNIORÓW STARSZYCH IM. PRZEMYSŁAWA SZYMAŃSKIEGO I MARKA KLUGIEWICZA

18.11.2012 r. odbył się jubileuszowy X halowy turniej piłki nożnej juniorów starszych poświęcony pamięci tragicznie zmarłych piłkarzy organizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu. Do turnieju zgłosiło się 6 drużyn i były to: Lider Włocławek, Włókniarz Toruń, Legia Chełmża, Unia Wąbrzeźno oraz dwie drużyny MKS Drwęca Golub-Dobrzyń. Rywalizację przeprowadzono w dwóch grupach trzy zespołowych oraz późniejszej fazie pucharowej. W pierwszej grupie znalazły się drużyny Legii Chełmża, Unii Wąbrzeźno oraz pierwsza drużyna MKS Drwęca. W tej grupie najlepszym zespołem okazała się drużyna z Golubia-Dobrzynia wygrywając oba mecze. W meczu o drugie miejsce pomiędzy Legią, a Unią padł bezbramkowy remis i o awansie do półfinału decydował bilans bramkowy, który był korzystniejszy dla drużyny z Chełmży. W drugiej grupie znalazły się drużyny Lidera Włocławek, Włókniarza Toruń oraz druga drużyna MKS Drwęca. W tej grupie rywalizacja przysporzyła ogrom emocji, a o awansie do półfinałów decydowały zdobyte bramki gdyż każda z drużyn wygrała jeden mecz i miała taki sam bilans bramkowy. W ostatecznym rozrachunku najwyżej w tabeli znalazła się drużyna Lidera Włocławek, a tuż za nią uplasowała się druga drużyna MKS Drwęca. Po rozgrywkach grupowych przystąpiono do rywalizacji pucharowej. W pierwszym półfinale zmierzyły się obie drużyny Drwęcy Golub-Dobrzyń. W obu drużynach było widać ogromną chęć zwycięstwa w tym wewnętrznym pojedynku. W regulaminowym czasie gry padł remis 1:1 i o awansie decydowały karne, które lepiej wykonywała drużyna MKS Drwęca II. W drugim półfinale po bardzo zaciętym meczu Lider Włocławek wygrał z Legią Chełmżą. W tym meczu na uznanie zasługuje fakt, iż w ciągu 2 minut Lider strzelił 3 bramki i ze stanu 1:3 wynik zmienił się na 4:3. Po półfinałach rozpoczęły się rozgrywki o poszczególne miejsca. W meczu o 5 miejsce zmierzyły się zespoły, które w swoich grupach zajęły 3 miejsca. Unia Wąbrzeźno wygrała z Włókniarzem Toruń 4:0 dzięki czemu zajęła 5 miejsce w klasyfikacji końcowej. W meczu o 3 miejsce doszło do rewanżu za mecz grupowy. Legia Chełmża wykorzystała tę szansę w stu procentach i pokonała MKS Drwęca I 4:1. W finale zmierzyły się tego dnia najlepsze drużyny w całym turnieju MKS Drwęca II oraz Lider Włocławek. Mecz rozpoczął się po myśli golubsko-dobrzyńskiego zespołu, który objął dwubramkowe prowadzenie, które utrzymało się do końca pierwszej połowy. W drugiej połowie trener Lidera dokonał kilku roszad co zaskutkowało zdobyciem dwóch bramek i doprowadzeniem do wyrównania stanu meczu. Wynik utrzymał się do końca spotkania i o zwycięstwie decydowała seria rzutów karnych. W tej rywalizacji lepsza okazała się drużyna Lidera Włocławek, która wygrała X Halowy Turniej Piłki Nożnej Juniorów Starszych im. P. Szymańskiego i M. Klugiewicza. Po rywalizacji przystąpiono do uhonorowania najlepszych zawodników oraz losowania nagród co stało się już tradycją turnieju. Organizator przygotował trzy nagrody indywidualne dla: najlepszego bramkarza, zawodnika oraz strzelca. Najlepszym bramkarzem turnieju został zawodnik Lidera Włocławek Wawrzonkowski Artur. Nagrodę dla najlepszego strzelca otrzymał również zawodnika Lidera Kołodziejski Jan strzelając 4 bramki w turnieju. Nagrody dla tych zawodników fundowali również rodzice tragicznie zmarłych piłkarzy, którzy chcieli uhonorować piłkarzy w tych kategoriach. Ostatnią nagrodą był tytuł najlepszego zawodnika turnieju, którego wybór był dużym problemem gdyż i tu rywalizacja była zacięta. Ostatecznie najlepszym zawodnikiem turnieju został reprezentujący barwy drużyny MKS Drwęca Golub-Dobrzyń II Grochocki Dariusz. Wszystkie drużyny otrzymały puchary oraz trzy najlepsze zespoły uhonorowane zostały medalami. Nagrodą specjalną dla trenera zwycięskiej drużyny był odtwarzacz DVD, który otrzymał Kopczyński Dariusz trener Lidera Włocławek.

 

Wyniki spotkań:

 1. MKS Drwęca I – Unia Wąbrzeźno 5:3

 2. MKS Drwęca II – Lider Włocławek 3:4

 3. MKS Drwęca I – Legia Chełmża 3:2

 4. MKS Drwęca II – Włókniarz Toruń 2:1

 5. Unia Wąbrzeźno – Legia Chełmża 0:0

 6. Lider Włocławek – Włókniarz Toruń 2:3

 

Półfinały:

 1. MKS Drwęca I – MKS Drwęca II 1:1 karne 1:3

 2. Legia Chełmża – Lider Włocławek 3:4

 

Mecz o V miejsce:

Unia Wąbrzeźno – Włókniarz Toruń 4:0

 

Mecz o III miejsce:

Legia Chełmża – MKS Drwęca I 4:1

 

Mecz o I miejsce:

MKS Drwęca II – Lider Włocławek 2:2 karne 1:2

 

Klasyfikacja turnieju:

 1. Lider Włocławek

 2. MKS Drwęca Golub-Dobrzyń II

 3. Legia Chełmża

 4. MKS Drwęca Golub-Dobrzyń I

 5. Unia Wąbrzeźno

 6. Włókniarza Toruń

 

Nagrody indywidualne:

Najlepszy bramkarz: Wawrzonkowski Artur (Lider Włocławek)

Najlepszy strzelec: Kołodziejski Jan (Lider Włocławek)

Najlepszy zawodnik: Grochocki Dariusz (MKS Drwęca Golub-Dobrzyń II)

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

fot. Andrzej Jagielski

X HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ JUNIORÓW STARSZYCH IM. PRZEMYSŁAWA SZYMAŃSKIEGO I MARKA KLUGIEWICZA

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu

Zaprasza na

X Halowy Turniej Piłki Nożnej Juniorów Starszych im. P.Szymańskiego i M . Klugiewicza

Turniej odbędzie się 18 listopada(niedziela) o godz.1000

W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu (ul. Żeromskiego 11)

X HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ JUNIORÓW STARSZYCH IM. PRZEMYSŁAWA SZYMAŃSKIEGO I MARKA KLUGIEWICZA

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu

Zaprasza na

X Halowy Turniej Piłki Nożnej Juniorów Starszych im. P.Szymańskiego i M . Klugiewicza

Turniej odbędzie się 18 listopada(niedziela) o godz.1000

W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu (ul. Żeromskiego 11)

 • -

COLA TEAM ZWYCIĘŻA

11.11.2012 r. odbył się już ostatni turniej z cyklu turniejów „Czterech sponsorów” piłki siatkowej mężczyzn organizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu, którego sponsorem była Drukarnia Novel. Do rywalizacji przystąpiło podobnie jak w poprzednich turniejach 5 drużyn. Były to: OSiR Golub-Dobrzyń, Małe Pułkowo, AZS Ciechocinek, MKK oraz Cola Team. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy: jedna trzy zespołowa, a druga dwu zespołowa. W grupie A znalazły się Cola Team, MKK oraz AZS Ciechocinek. W tej grupie rywalizacja o finał rozegrała się pomiędzy drużynami Cola Team oraz AZS Ciechocinek. W decydującym starciu lepsza okazała się drużyna AZS Ciechocinek, która wygrała mecz w dwóch setach. W drugiej grupie znalazły się drużyny OSiR Golub-Dobrzyń oraz Małe Pułkowo. O awansie do finału w tym meczu decydował tie-break, którego wygrała drużyna z Małego Pułkowa. Po rywalizacji grupowej zawodnicy przystąpili do rywalizacji o poszczególne miejsca. W meczu o 3 miejsce spotkały się drużyny OSiR Golub-Dobrzyń oraz Cola Team. Był to pojedynek w głównej mierze pomiędzy młodością a doświadczeniem. Lepsi w tym spotkaniu okazali się doświadczeni siatkarze z Cola Team wygrywając 2:0. W finałowym spotkaniu spotkały się drużyny, które jak dotąd nie wygrały ani jednego turnieju przez co ich motywacja była ogromna. W ostatecznej rozgrywce pomiędzy drużynami AZS Ciechocinek i Małe Pułkowo lepsza okazała się pierwsza z drużyn wygrywając w setach 2:0.  Dzięki temu zwycięstwu drużyna AZS Ciechocinek awansowała na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej całego cyklu wyprzedając drużynę OSiR Golub-Dobrzyń, która uplasowała się na czwartym miejscu w końcowej klasyfikacji. Pierwsze miejsce w całym cyklu zajęła drużyna Cola Team, która zwycięstwo zapewniła sobie już po trzech turniejach, tuż za nią uplasowała się drużyna Małego Pułkowa a trzecie miejsce zajęła wcześniej wspomniana drużyna AZS Ciechocinek. Czwarte miejsce zajęła drużyna OSiR Golub-Dobrzyń a piątą lokatę  zajęła drużyna MKK.  Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe koszulki, a zespoły z miejsc 4-5 otrzymały statuetki a dla 3 najlepszych zespołów organizator przygotował puchary, medale oraz piłkę dla każdej z drużyn.

„Zakończyliśmy tegoroczne rozgrywki w piłce siatkowej dla drużyn amatorskich, które organizujemy już od kilku lat w formie cyklu „Turnieju Czterech Sponsorów”. Dwa turnieje organizujemy zawsze w okresie wiosennym a dwa kolejne w okresie jesiennym. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować tegorocznym sponsorom czyli firmie „Relax” pana Janusza Frączka, hurtowni papierniczej „Kropka” pana Tomasza Kropkowskiego, firmie MKK oraz drukarni Novel pana Tomasza Wesołowskiego. Dziękujemy również zespołom, które brały udział w tegorocznym cyklu, gdyż wszystkie turnieje zawsze były rozgrywane w niedzielę od rana do późnych godzin popołudniowych i wiązało się to z poświęceniem swojego wolnego czasu. Zawodnicy w ten sposób udowodnili, że siatkówka jest ich wielką pasją. Jeszcze raz dziękuję wszystkim serdecznie i już teraz zapraszam na przyszłoroczny cykl turniejów” – mówi Jarosław Kaptajn Kierownik OSiR-u.

 

Wyniki spotkań:

 1. MKK – AZS Ciechocinek                                 0:2 (16-25, 10-25)
 2. OSiR Golub-Dobrzyń – Małe Pułkowo           1:2 (14-25, 25-23, 6-15)
 3. Cola Team – MKK                                          2:0 (25-13, 25-23)
 4. Cola Team AZS Ciechocinek                          0:2 (18-25, 15-25)

Mecz o 3 miejsce:

OSiR Golub-Dobrzyń – Cola Team                 0:2 (14-25, 23-25)

Mec z o 1 miejsce:

Małe Pułkowo – AZS Ciechocinek                 0:2 (18-25, 21-25)

 

Klasyfikacja IV Turnieju

 1. AZS Ciechocinek             
 2. Małe Pułkowo                 
 3. Cola Team                       
 4. OSiR Golub-Dobrzyń         
 5. MKK                                   
 6. Las Amigos                       

 

Klasyfikacja końcowa po IV Turniejach:

 1. Cola Team                 
 2. Małe Pułkowo            
 3. AZS Ciechocinek        
 4. OSiR Golub-Dobrzyń  
 5. MKK                           
 6. Las Amigos                

 

 • Zwycięzca tegorocznego cyklu turniejów Czterech Sponsorów...
  Zwycięzca tegorocznego cyklu turniejów Czterech Sponsorów w piłce siatkowej- Zespół Cola Team

X HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ JUNIORÓW STARSZYCH IM. PRZEMYSŁAWA SZYMAŃSKIEGO I MARKA KLUGIEWICZA

18 listopada 2012 roku o godz. 10.00 Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu zorganizuje imprezę z 10-letnią tradycją. Odbędzie się ona  w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2. Jest to X Halowy Turniej Piłki Nożnej Juniorów Starszych im. Przemysława Szymańskiego i Marka Klugiewicza. Turniej tak jak co roku ma za zadanie uczcić pamięć tragicznie zmarłych piłkarzy MKS „Drwęca”, którzy przed 17 laty zginęli w wypadku drogowym wracając z meczu ligi okręgowej.

„Turniej, który Ośrodek Sportu i Rekreacji organizuje po raz 10 ma na celu uczczenie pamięci 4 tragicznie zmarłych osób, które zginęły w tym wypadku, bo pamiętajmy, że oprócz Marka Klugiewicza i Przemysława Szymańskiego zginęły tam jeszcze dwie inne osoby. Czcimy pamięć ale i rokrocznie przypominamy to tragiczne zdarzenie z historii naszego miasta, bo gdyby nie ten turniej to ile osób pamiętałoby jeszcze to wydarzenie sprzed 17 lat?

Ten 10 turniej, oprócz tego że jubileuszowy będzie wyjątkowy też z innego powodu. W tym roku udało mi się zaprosić do współpracy przy turnieju Miejski Klub Sportowy „Drwęca”, który jest odpowiedzialny za obsadę turnieju. To „Drwęca” dobiera i zaprasza drużyny, które występują w turnieju. Ośrodek Sportu i Rekreacji jako główny organizator zapewnia nagrody, posiłki, obsługę sędziowską, obsługę biura turnieju.” – mówi Jarosław Kaptajn – kierownik OSiR-u.

Zapraszamy w dwa najbliższe weekendy do kibicowania w tych sportowych zmaganiach miłośników siatkówki i piłki nożnej.

 • -

TURNIEJ „CZTERECH SPONSORÓW” W PIŁCE SIATKOWEJ

 W najbliższą niedzielę – 11 listopada odbędzie się ostatni turniej z cyklu „Turnieju 4 sponsorów” w piłce siatkowej. W tym turnieju po raz ostatni drużyny będą miały okazję gromadzić punkty do klasyfikacji generalnej, które zdecydują o kolejności zajętych miejsc w całym cyklu. Po zakończeniu rywalizacji sportowej w dniu 11 listopada nastąpi wręczenie nagród dla wszystkich zespołów biorących udział w rywalizacji, a specjalnymi pucharami i medalami zostaną uhonorowane trzy najlepsze zespoły, które zgromadziły najwięcej punktów w czterech turniejach całego cyklu. Rozpoczęcie rywalizacji w hali OSiR-u o godz. 1200.

Po trzech turniejach klasyfikacja generalna przedstawia się następująco:

1.Cola Team                          

2.Małe Pułkowo                    

3.OSiR Golub-Dobrzyń                      

4.MKK                                    

4.AZS Ciechocinek                 

6.Las Amigos            

 • -

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DRUŻYN AMATORSKICH O PUCHAR KIEROWNIKA OŚRODKA SPORTU I REKREACJI W GOLUBIU-DOBRZYNIU

7.10.2012 r. na boisku Orlika w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu odbył się turniej piłki nożnej zorganizowany przez OSiR, który był skierowany do drużyn amatorskich, aby mogły sprawdzić swoje umiejętności na tle inny drużyn. Do rozgrywek zgłosiło się 7 drużyn, które walczyły o Puchar Kierownika Ośrodka Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu. Zawodnikami byli głównie młodzi piłkarze, ale nie brakował również starszych zawodników, którzy wnosili do gry swoje doświadczenie. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy. W grupie „A” znalazły się zespoły: The Naturat, Krokokoko-Dylki, Ekipa oraz Poldrut. Rywalizacja w grupie była wyrówna a o zwycięstwie w prawie każdym meczu decydowała jedna bramka. Najlepszymi drużynami w grupie okazały się The Naturat oraz Krokokoko-dylki, które wygrały dwa mecze i awansowały do półfinałów. W grupie „B” znalazły się drużyny: KS Wielgie, Sportowa oraz LZS Silva Konstancjewo. Najlepszą drużyną w tej grupie okazał się zespół LZS Silva Konstancjewo, który w decydującym meczu o pierwsze miejsce w grupie pokonał KS Wielgie 2:0. Po meczach grupowych przyszedł czas na rozegranie półfinałów oraz meczy decydujący o końcowych miejscach w klasyfikacji. W pierwszym półfinale zmierzyły się drużyny: The Naturat oraz LZS Silva Konstacjewo. W regulaminowym czasie mecz zakończył się wynikiem 0:0 i trzeba było przeprowadzić serię rzutów karnych, w których lepsi okazali się piłkarze z drużyny The Naturat wygrywając 2:1. Drugi półfinał przysporzył wiele emocji i zwrotów akcji. Początkowo drużyna Krokokoko-dylków prowadziła 2:0, ale walcząca do końca drużyna LZS Silva Konstancjewo doprowadziła do wyrównania i tak jak w pierwszym półfinale o awansie decydowały karne. W nich lepiej odnalazła się drużyna Krokokoko-dylki wygrywając 2:1. W meczach o miejsca doszło do rewanżów za grupowe wyniki. W meczu o 3 miejsce skutecznie zrewanżowała się za porażkę w grupie drużyna KS Wielgie pokonując LZS Silva Konstancjewo 2:0. W finale wynik ważył się do ostatniej minuty i każda akcja mogła zmienić sytuację na boisku. Ostatecznie najlepszym zespołem turnieju został The Naturat, który pokonał Krokokokodylki 2:1 dzięki czemu zdobył Puchar Kierownika OSiR-u. „Cieszę się, że w tym turnieju, mimo już typowo jesiennej aury wystąpiło aż 7 zespołów. Pokazuje to, że w Golubiu-Dobrzyniu w formie zorganizowanej piłkę nożną na poziomie amatorskim uprawiają nie tylko drużyny Samorządowców i TKKF Sahara, które z sukcesami reprezentują nasze miasto na zewnątrz. Zespoły które wystąpiły w turnieju prezentowały wysoki poziom i wszystkie mecze oglądało się z dużą przyjemnością. Większość meczów była bardzo wyrównana, o zwycięstwie decydowała jedna bramka lub rzuty karne” – mówi Jarosław Kaptajn kierownik OSiR-u. Zwycięska drużyna The Naturat wystąpiła w składzie : Mateusz Urbański, Łukasz Sadowski, Kamil Kiliński, Jakub Balcerowicz, Patryk Petrykowski, Robert Trąbczyński, Mateusz Uzarewicz, Dariusz Gołoś oraz Sebastian Pypczyński.

 

 • autor: OSiR
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • The Naturat Zwycięska Drużyna w Turnieju Piłki Nożnej...
  The Naturat Zwycięska Drużyna w Turnieju Piłki Nożnej Drużyn Amatorskich o Puchar Kierownika OSiR-u
 • -

MISTRZOSTWA GOLUBIA-DOBRZYNIA W WARCABACH 64-POLOWYCH

Dnia 20.10.2012 r. odbędą się Mistrzostwa Golubia-Dobrzynia w warcabach 64-polowych. Mistrzostwa będą rozgrywane na małej hali w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu.

Zapraszamy do wzięcia udziału w Mistrzostwach.

Szczegółowe informacje już wkrótce.

TURNIEJ „CZTERECH SPONSORÓW” W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN

30.09. 2012 r. odbył się kolejny turniej z cyklu turniejów „czterech sponsorów” piłki siatkowej mężczyzn, którego sponsorem była Drukarnia MKK. Do rywalizacji przystąpiło podobnie jak w poprzednich turniejach 5 drużyn. Były to : Cola Team, MKK, AZS Ciechocinek, OSiR Golub-Dobrzyń oraz Małe Pułkowo. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy: jedna trzy zespołowa a druga dwu zespołowa. W grupie A znalazły się Cola Team, MKK oraz AZS Ciechocinek. O awans do finału w tej grupie stoczyły bój Cola Team oraz AZS Ciechocinek. O grze w finale decydował tie-break , który zakończył się wynikiem 15-11 dla zespołu Cola Team. W drugiej grupie awans wywalczył zespół Małego Pułkowa, który liczył zaledwie 5 zawodników, a pomimo tego ograł zwycięzcę pierwszego turnieju. Piąte miejsce w klasyfikacji turnieju zajęła drużyna MKK. W walce o 3 miejsce lepszą drużyną okazał się AZS Ciechocinek, który pokonał drużynę OSiR-u. W finale swoją dominację w cyklu potwierdził zespół Cola Team pewnie ogrywając Małe Pułkowo. Drużyna Cola Team dzięki drugiemu zwycięstwu i zajęciu drugiego miejsca w pierwszym turnieju zapewniła sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej całego cyklu. Pozostałe miejsca w tabeli nie są jeszcze ustalone. Bardzo mała różnica punktowa zapewni dużo emocji w walce o miejsca na podium. Już dziś zapraszamy na kolejny turniej z cyklu, który odbędzie się 11.11.2012r. (niedziela) . a jego sponsorem będzie Drukarnia Novel.

Wyniki spotkań:

 1. MKK – AZS Ciechocinek                                 2:0 (23-25, 17-25)
 2. OSiR Golub-Dobrzyń – Małe Pułkowo           0:2 (22-25, 13-25)
 3. Cola Team – MKK                                          2:0 (25-20, 25-22)
 4. Cola Team AZS Ciechocinek                          2:1 (25-20, 16-25, 15-11)

Mecz o 3 miejsce:

OSiR Golub-Dobrzyń – AZS Ciechocinek       0:2 (24-26, 22-25)

Mec z o 1 miejsce:

Małe Pułkowo – Cola Team                          0:2 (16-25, 18-25)

 

Klasyfikacja III turnieju:

 1. Cola Team                  – 0 pkt
 2. Małe Pułkowo             – 3 pkt
 3. AZS Ciechocinek         – 5 pkt
 4. OSiR Golub-Dobrzyń   – 7 pkt
 5. MKK                             – 8 pkt
 6. Las Amigos                  – 9 pkt

Klasyfikacja po III turniejach:

1.Cola Team                           - 3 pkt

2.Małe Pułkowo                      - 13 pkt

3.OSiR Golub-Dobrzyń            - 15 pkt

4.MKK                                     - 19 pkt

4.AZS Ciechocinek                  - 19 pkt

6.Las Amigos                          - 27 pkt

 • -
  • autor: OSiR
 • -
  • autor: OSiR
 • -
  • autor: OSiR
 • -
  • autor: OSiR
 • -

TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ MĘŻCZYZN Z CYLKU " 4 SPONSORÓW"

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu zaprasza na Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn z Cyklu „4 Sponsorów”.

Turniej odbędzie się 30.09.2012 r. o godz. 1000.

Cykl składa się z czterech turniejów rozgrywanych wiosną oraz jesienią. Dwa pierwsze turnieje miały miejsce 18.03 oraz 03.05. W rywalizacji bierze udział 6 zespołów, które walczą o punkty do klasyfikacji generalnej, która wyłoni najlepszą drużynę całego cyklu. Ostatni z turniejów, na który już zapraszamy będzie miał miejsce 11.11.2012 r. a jego głównym sponsorem będzie Drukarnia Novel. Nadchodzący turniej będzie  już trzecim z całego cyklu, a jego głównym sponsorem będzie Drukarnia MKK. Do tej pory rywalizacja stoi na wysokim poziomie o czym świadczą dotychczasowe wyniki. O awansie do kolejnych rund decydowały małe punkty, a czasem był to tylko jeden punkt, który dawał upragniony finał i możliwość walki o puchar. Po dwóch turniejach na pierwszym miejscu znajduję się drużyna Cola Team, która wygrała poprzedni  turniej. Na drugim miejscu znajduje się najmłodsza drużyna w całym cyklu OSiR G-D, która odniosła zwycięstwo w pierwszym turnieju. Tak wyrównana rywalizacja zapewnia wszystkim kibicom wiele pozytywnych emocji oraz siatkówkę na wysokim poziomie. Czy trzeci turniej przyniesie jakąkolwiek niespodziankę? A może lider umocni się na swojej pozycji? Czy przetasują się pozycje w tabeli? Odpowiedzi na te pytania poznamy po rywalizacji w nadchodzącym turnieju, na który zapraszamy wszystkich sympatyków siatkówki, kibiców oraz wszystkie osoby, które chcą w miły sposób spędzić swój wolny czas.

 • -

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DRUŻYN AMATORSKICH O PUCHAR KIEROWNIKA OŚRODKA SPORTU I REKREACJI W GOLUBIU-DOBRZYNIU

Regulamin

Pkt 1. Organizatorem turnieju jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu.

Pkt 2. Turniej odbędzie się 7.10.2012 r. o godzinie 930 na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu.

Pkt 3. Drużyna liczyć może maximum 10 zawodników, którzy ukończyli 18 lat. W drużynie mogą występować wyłącznie mężczyźni. Dowolną rotację w składzie można dokonywać przed rozpoczęciem turnieju.

Pkt 4. W rozgrywkach mogą brać udział wyłącznie zawodnicy wpisani na listę zgłoszeń.

Pkt 5. W każdej drużynie może występować 2 zawodników zgłoszonych do rozgrywek K-PZPN(na boisku może znajdować się tylko jeden).

Pkt 6. Zawodnicy z drużyny odpadającej/wycofanej z rozgrywek nie mogą reprezentować barw innej drużyny.

Pkt 7. Organizator nie bierze odpowiedzialności za wypadki i kontuzje wynikłe w czasie trwania rozgrywek.

Pkt 8. Kapitanowie zespołów odpowiedzialni są za dostarczenie przed spotkaniem do sędziego lub organizatora listy zawodników reprezentujących drużynę.

Pkt 9. Wszystkie zastrzeżenia dotyczące zawodników grających w turnieju należy zgłaszać organizatorowi bądź sędziemu w trakcie trwającego spotkania. Zastrzeżenia mogą zgłaszać tylko kapitanowie danego meczu, zastrzeżenia zgłaszane przez osoby „trzecie” nie będą rozpatrywane.

Pkt 10. Wszelkie sporne sytuacje rozstrzygane są przez komisję organizacyjną w składzie (Organizator, Sędzia/Sędziowie danego spotkania).

Pkt 11. Drużyna, która dopuści się do uszkodzenia elementów wewnętrznych szatni zwraca koszty poniesione w wyniku wandalizmu.

Pkt 12. Zgłoszenie drużyny do rozgrywek oznacza akceptację regulaminu.

Pkt 13. W turnieju może wziąć udział maksymalnie 8 drużyn, które zostaną podzielone na dwie czterozespołowe grupy, z których dwie najlepsze drużyny awansują do kolejnej fazy rozgrywek.

W przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby drużyn Organizator zastrzega sobie zmianę systemu rozgrywek i czasu gry.

Pkt 14. Mecze rozgrywane są „szóstkami” (w tym bramkarz) 5+1. Dokonywanie zmian w czasie gry prowadzone jest systemem „hokejowym” tylko w wyznaczonej strefie zmian.

Pkt 15. Czas spotkania w fazie grupowej oraz play-off to 1x15 minut z jednominutową przerwą. Finał będzie trwał 2x15 minut z jednominutową przerwą.

Pkt 16. Aby rozpocząć zawody na boisku musi znajdować się, co najmniej 4 zawodników każdej z drużyn.

Pkt 17. Drużyny zobowiązane są do posiadania jednolitych strojów(minimum koszulek w takim samym kolorze). W przypadku takich samych barw jedna z drużyn założy znaczniki przygotowane przez Organizatora.

Pkt 18. Zdekompletowanie drużyny podczas meczu fazy grupowej do 3 zawodników spowoduje weryfikację spotkania jako walkower 3:0 (kontuzje, brak zawodników rezerwowych, wykluczenia przez otrzymanie czerwonych kartek, opuszczenie boiska). W przypadku opuszczenia placu gry przez drużynę po pierwszej połowie wynik pozostaje z boiska (dotyczy drużyny przegrywającej).

Pkt 19. Zdekompletowanie drużyny podczas meczu fazy play-off do 3 zawodników spowoduje weryfikacje spotkania, jako walkower 3:0 z równoczesną dyskwalifikacją drużyny z dalszej części rozgrywek (kontuzje, brak zawodników rezerwowych, wykluczenia przez otrzymanie czerwonych kartek, opuszczenie boiska).

Pkt 20. Organizator ustala dopuszczalne obuwie sportowe do gry.(Dopuszcza się grę w płaskim obuwiu lub korkach z gumową podeszwą.

Pkt 21. Spotkania rozgrywane są tylko i wyłącznie piłkami przygotowanymi przez organizatora. Możliwość gry piłką jednej z drużyn, o ile zostanie wyrażona zgoda przez sędziego oraz drużynę przeciwną.

Pkt 22. Rzuty z autu wykonywane są nogą.

Pkt 23. Bramkarz wznawia grę z piątki (po opuszczeniu piłki placu gry).
Pkt 24. W przypadku równej liczby punktów pomiędzy dwoma drużynami, o zajętym miejscu decydują:
- liczba zdobytych punktów w spotkaniach pomiędzy tymi drużynami
- przy równej liczbie punktów, korzystniejsza różnica bramek we wszystkich spotkaniach
przy dalszej równości, większa liczba bramek zdobytych we wszystkich spotkaniach

- przy dalszej równości, organizator ustanawia rzuty karne (trzech zawodników z każdej drużyny) w celu wyłonienia wyższej lokaty (w przypadkach, gdy w grę wchodzi awans do dalszej fazy)

- W przypadku równej liczby punktów pomiędzy trzema lub więcej drużynami, o zajętym miejscu decyduje mała tabelka.

Pkt 25. Walkower w fazie play – off oznacza wycofanie drużyny z dalszej części rozgrywek.
Pkt 26. Zawodnik otrzymujący żółta kartkę opuszcza boisko na czas 2 minut. Drugie upomnienie tego samego zawodnika skutkuje okazaniem drugiej żółtej kartki. Zawodnik w tym momencie opuszcza boisko do końca spotkania.

 Pkt 27. Bramkarz otrzymujący żółtą kartkę opuszcza plac gry na 2 minuty, za czerwoną kartkę opuszcza plac gry do końca spotkania.

Pkt 28. Zawodnik zachowujący się w sposób brutalny i wulgarny w stosunku do sędziego, organizatora, zawodnika drużyny własnej bądź przeciwnej oraz widzów otrzymuje czerwoną kartkę z definitywnym wykluczeniem na 2 spotkania. Jeżeli zachowanie takie znajdzie miejsce po zakończonym meczu na zapleczu sportowym oraz w jego obrębie decyzję o wykluczeniu zawodnika podejmuje organizator. Jeżeli zawodnik dopuści się dwukrotnie takiego zachowania zostanie odsunięty od rozgrywek do momentu ich zakończenia.

Pkt 29. Na terenie obiektu obowiązuje kategoryczny zakaz wnoszenia i spożywania alkoholu oraz zakaz palenia wyrobów tytoniowych. Osoby przyłapane na tych rzeczach zostaną usunięte z obiektu. Jeżeli sprawa będzie dotyczyć całego zespołu lub jego przedstawicieli zostanie on ukarany punktami ujemnymi.

Pkt 30. W przypadku przekazywania nieprawdziwych informacji sędziemu bądź organizatorowi na temat strzelców bramek dopuszcza się możliwość ukarania zespołu punktami ujemnymi.

Pkt 31. Pozostałe zasady gry obowiązują zgodnie z przepisami gry w piłkę nożna PZPN.

Pkt 32. Wpisowe do turnieju wynosi 20 zł od drużyny. Opłatę należy uiścić w biurze OSiR-u do 5.10.2012 r. do godz. 2000.

Pkt 33 . Trzy najlepsze zespoły otrzymają puchary oraz nagrody rzeczowe.

Pkt 34. W przypadku samowolnego wycofania się z rozgrywek drużynie nie przysługuje zwrot wpisowego.
Pkt 35. Turniej będzie rozgrywany na boisku Orlik znajdującym się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu.

Pkt 36. Zgłoszenie do turnieju jest równoznaczne z zapoznaniem się z regulaminem oraz jego akceptacją.

Pkt 37. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany regulaminu oraz jego interpretacje.

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DRUŻYN AMATORSKICH O PUCHAR KIEROWNIKA OŚRODKA SPORTU I REKREACJI W GOLUBIU-DOBRZYNIU

Regulamin

Pkt 1. Organizatorem turnieju jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu.

Pkt 2. Turniej odbędzie się 7.10.2012 r. o godzinie 930 na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu.

Pkt 3. Drużyna liczyć może maximum 10 zawodników, którzy ukończyli 18 lat. W drużynie mogą występować wyłącznie mężczyźni. Dowolną rotację w składzie można dokonywać przed rozpoczęciem turnieju.

Pkt 4. W rozgrywkach mogą brać udział wyłącznie zawodnicy wpisani na listę zgłoszeń.

Pkt 5. W każdej drużynie może występować 2 zawodników zgłoszonych do rozgrywek K-PZPN(na boisku może znajdować się tylko jeden).

Pkt 6. Zawodnicy z drużyny odpadającej/wycofanej z rozgrywek nie mogą reprezentować barw innej drużyny.

Pkt 7. Organizator nie bierze odpowiedzialności za wypadki i kontuzje wynikłe w czasie trwania rozgrywek.

Pkt 8. Kapitanowie zespołów odpowiedzialni są za dostarczenie przed spotkaniem do sędziego lub organizatora listy zawodników reprezentujących drużynę.

Pkt 9. Wszystkie zastrzeżenia dotyczące zawodników grających w turnieju należy zgłaszać organizatorowi bądź sędziemu w trakcie trwającego spotkania. Zastrzeżenia mogą zgłaszać tylko kapitanowie danego meczu, zastrzeżenia zgłaszane przez osoby „trzecie” nie będą rozpatrywane.

Pkt 10. Wszelkie sporne sytuacje rozstrzygane są przez komisję organizacyjną w składzie (Organizator, Sędzia/Sędziowie danego spotkania).

Pkt 11. Drużyna, która dopuści się do uszkodzenia elementów wewnętrznych szatni zwraca koszty poniesione w wyniku wandalizmu.

Pkt 12. Zgłoszenie drużyny do rozgrywek oznacza akceptację regulaminu.

Pkt 13. W turnieju może wziąć udział maksymalnie 8 drużyn, które zostaną podzielone na dwie czterozespołowe grupy, z których dwie najlepsze drużyny awansują do kolejnej fazy rozgrywek.

W przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby drużyn Organizator zastrzega sobie zmianę systemu rozgrywek i czasu gry.

Pkt 14. Mecze rozgrywane są „szóstkami” (w tym bramkarz) 5+1. Dokonywanie zmian w czasie gry prowadzone jest systemem „hokejowym” tylko w wyznaczonej strefie zmian.

Pkt 15. Czas spotkania w fazie grupowej oraz play-off to 1x15 minut z jednominutową przerwą. Finał będzie trwał 2x15 minut z jednominutową przerwą.

Pkt 16. Aby rozpocząć zawody na boisku musi znajdować się, co najmniej 4 zawodników każdej z drużyn.

Pkt 17. Drużyny zobowiązane są do posiadania jednolitych strojów(minimum koszulek w takim samym kolorze). W przypadku takich samych barw jedna z drużyn założy znaczniki przygotowane przez Organizatora.

Pkt 18. Zdekompletowanie drużyny podczas meczu fazy grupowej do 3 zawodników spowoduje weryfikację spotkania jako walkower 3:0 (kontuzje, brak zawodników rezerwowych, wykluczenia przez otrzymanie czerwonych kartek, opuszczenie boiska). W przypadku opuszczenia placu gry przez drużynę po pierwszej połowie wynik pozostaje z boiska (dotyczy drużyny przegrywającej).

Pkt 19. Zdekompletowanie drużyny podczas meczu fazy play-off do 3 zawodników spowoduje weryfikacje spotkania, jako walkower 3:0 z równoczesną dyskwalifikacją drużyny z dalszej części rozgrywek (kontuzje, brak zawodników rezerwowych, wykluczenia przez otrzymanie czerwonych kartek, opuszczenie boiska).

Pkt 20. Organizator ustala dopuszczalne obuwie sportowe do gry.(Dopuszcza się grę w płaskim obuwiu lub korkach z gumową podeszwą.

Pkt 21. Spotkania rozgrywane są tylko i wyłącznie piłkami przygotowanymi przez organizatora. Możliwość gry piłką jednej z drużyn, o ile zostanie wyrażona zgoda przez sędziego oraz drużynę przeciwną.

Pkt 22. Rzuty z autu wykonywane są nogą.

Pkt 23. Bramkarz wznawia grę z piątki (po opuszczeniu piłki placu gry).
Pkt 24. W przypadku równej liczby punktów pomiędzy dwoma drużynami, o zajętym miejscu decydują:
- liczba zdobytych punktów w spotkaniach pomiędzy tymi drużynami
- przy równej liczbie punktów, korzystniejsza różnica bramek we wszystkich spotkaniach
przy dalszej równości, większa liczba bramek zdobytych we wszystkich spotkaniach

- przy dalszej równości, organizator ustanawia rzuty karne (trzech zawodników z każdej drużyny) w celu wyłonienia wyższej lokaty (w przypadkach, gdy w grę wchodzi awans do dalszej fazy)

- W przypadku równej liczby punktów pomiędzy trzema lub więcej drużynami, o zajętym miejscu decyduje mała tabelka.

Pkt 25. Walkower w fazie play – off oznacza wycofanie drużyny z dalszej części rozgrywek.
Pkt 26. Zawodnik otrzymujący żółta kartkę opuszcza boisko na czas 2 minut. Drugie upomnienie tego samego zawodnika skutkuje okazaniem drugiej żółtej kartki. Zawodnik w tym momencie opuszcza boisko do końca spotkania.

 Pkt 27. Bramkarz otrzymujący żółtą kartkę opuszcza plac gry na 2 minuty, za czerwoną kartkę opuszcza plac gry do końca spotkania.

Pkt 28. Zawodnik zachowujący się w sposób brutalny i wulgarny w stosunku do sędziego, organizatora, zawodnika drużyny własnej bądź przeciwnej oraz widzów otrzymuje czerwoną kartkę z definitywnym wykluczeniem na 2 spotkania. Jeżeli zachowanie takie znajdzie miejsce po zakończonym meczu na zapleczu sportowym oraz w jego obrębie decyzję o wykluczeniu zawodnika podejmuje organizator. Jeżeli zawodnik dopuści się dwukrotnie takiego zachowania zostanie odsunięty od rozgrywek do momentu ich zakończenia.

Pkt 29. Na terenie obiektu obowiązuje kategoryczny zakaz wnoszenia i spożywania alkoholu oraz zakaz palenia wyrobów tytoniowych. Osoby przyłapane na tych rzeczach zostaną usunięte z obiektu. Jeżeli sprawa będzie dotyczyć całego zespołu lub jego przedstawicieli zostanie on ukarany punktami ujemnymi.

Pkt 30. W przypadku przekazywania nieprawdziwych informacji sędziemu bądź organizatorowi na temat strzelców bramek dopuszcza się możliwość ukarania zespołu punktami ujemnymi.

Pkt 31. Pozostałe zasady gry obowiązują zgodnie z przepisami gry w piłkę nożna PZPN.

Pkt 32. Wpisowe do turnieju wynosi 20 zł od drużyny. Opłatę należy uiścić w biurze OSiR-u do 5.10.2012 r. do godz. 2000.

Pkt 33 . Trzy najlepsze zespoły otrzymają puchary oraz nagrody rzeczowe.

Pkt 34. W przypadku samowolnego wycofania się z rozgrywek drużynie nie przysługuje zwrot wpisowego.
Pkt 35. Turniej będzie rozgrywany na boisku Orlik znajdującym się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu.

Pkt 36. Zgłoszenie do turnieju jest równoznaczne z zapoznaniem się z regulaminem oraz jego akceptacją.

Pkt 37. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany regulaminu oraz jego interpretacje.

 

 

NA DWÓCH KÓŁKACH NA POJEZIERZE BRODNICKIE I Z POWROTEM.

14 śmiałków zdecydowało się zmierzyć z trasą wyprawy rowerowej na Pojezierze Brodnickie i z powrotem. Trasa w jedną stronę liczyła 46 km i prowadziła głównie drogami polnymi i leśnymi. Rajd został zorganizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu w ramach akcji „Rowerem w kółko i na okrągło – OsiRowerowanie 2012”. Start rajdu nastąpił w ubiegłą sobotę o godz. 9.00 z Ośrodka Sportu i Rekreacji. Trasa prowadziła głównie drogami polnymi i leśnymi w pobliżu rzeki Drwęcy i aż do samego miejsca zakwaterowania w jednym z ośrodków wypoczynkowych nad jeziorem Bachotek liczyła 46 km. W pierwszy dzień rajdu po przybyciu na miejsce i zakwaterowanie w ośrodku odbyła się jeszcze dwugodzinna wycieczka rowerowa wokół jeziora Strażym. Po trudach pierwszego dnia rajdu i trudach wielokilometrowego pedałowania organizator przewidział ognisko, gdzie można było posilić się wyśmienitym jedzeniem i pobawić do późnych godzin wieczornych. Drugiego dnia, w niedzielę, zaraz po śniadaniu uczestnicy rajdu znowu wsiedli na rowery żeby wrócić do Golubia-Dobrzynia. Tak jak i dnia poprzedniego humory dopisywały, kondycja również, więc i trasa mijała szybko. Już przed godziną 15.00 w niedzielę, po przejechaniu w sumie prawie 100 km uczestnicy rajdu zameldowali się w Golubiu-Dobrzyniu. „Muszę bardzo pochwalić uczestników rajdu, bo stanowili bardzo zdyscyplinowaną, wesołą grupę. Jazda z nimi była dużą przyjemnością. Dla wielu z nich to, co wydawało się prawie niemożliwe okazało się celem do zrealizowania. Okazało się, że można z Golubia-Dobrzynia dojechać do Brodnicy i jeszcze dalej rowerem. Obyło się bez awarii sprzętu, wszyscy wytrzymali kondycyjnie i zadowoleni wrócili do Golubia-Dobrzynia. A rozpiętość wiekowa, tak jak na każdym naszym wyjeździe była bardzo duża. Od 20-kilkulatków do uczestników w pobliżu 70 lat” – mówi Jarosław Kaptan kierownik OSiR-u. Był to już kolejny rajd rowerowy organizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w ramach akcji „Rowerem w kółko i na okrągło – OsiRowerowanie 2012”. Wcześniej odbył się Karnawałowy Rajd Rowerowy, Rajd do Tomkowa, Gwiaździsty Rajd Rowerowy oraz Rajd Rowerowy do Klasztoru w Oborach.

 • Tuż przed rozpoczęciem rajdu
  Tuż przed rozpoczęciem rajdu
 • W rajdzie brali udział nie tylko 20-latkowie
  W rajdzie brali udział nie tylko 20-latkowie
 • W rajdzie nie brakowało leśnych dróg
  W rajdzie nie brakowało leśnych dróg
 • Czasami trzeba było zsiąść z roweru
  Czasami trzeba było zsiąść z roweru
 • Niektórzy wjeżdzali z uśmiechem na ustach
  Niektórzy wjeżdzali z uśmiechem na ustach
 • Humory dopisywały nawet pod największe górki
  Humory dopisywały nawet pod największe górki
 • W Brodnicy na ścieżce rowerowej
  W Brodnicy na ścieżce rowerowej
 • Przerwa w McDonaldzie w Brodnicy
  Przerwa w McDonaldzie w Brodnicy
 • Już na miejscu nad jeziorem Bachotek
  Już na miejscu nad jeziorem Bachotek
 • Chiwla odpoczynku i już prawie w domu
  Chiwla odpoczynku i już prawie w domu
 • -

OŚRODEK SPORTU I REKREACJI PODSUMOWUJE WAKACJE

W czasie wakacji Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu organizował różnorodne imprezy sportowe dla dzieci oraz dorosłych aby w pełni zaspokoić potrzeby wszystkich mieszkańców miasta. Zaproponowaliśmy mieszkańcom takie dyscypliny sportowe jak piłka nożna, siatkówka plażowa czy tenis ziemny. W lipcu jako pierwsze zawody odbyły się Golubsko-Dobrzyńskie Mini Mistrzostwa Europy Szkół Podstawowych dla chłopców z rocznika 2000-2002. Odbyły się dwa turnieje mające na celu wyłonić najlepszą drużynę na starym kontynencie. W turniejach wzięły udział 3 drużyny, które losowały kraj jaki miały reprezentować. Po odbyciu losowania okazało się, że w turnieju zagrają takie drużyny jak: Irlandia, Czechy oraz Włochy. Od początku dwie drużyny wykazywały wyższość nad swoim przeciwnikiem co przyczyniło się do ich gry w finale. W meczu o złoto zwyciężyła drużyna Irlandii pokonując Włochy 6-2 zostając Mistrzem Europy co w prawdziwych realiach graniczyłoby z cudem. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale.

 Kolejną imprezą był turniej tenisa ziemnego dla dorosłych. Do zawodów zgłosiło się trzech zawodników, którzy zagrali swoje mecze w systemie każdy z każdym. Mecze były rozgrywane na obowiązujących przepisach tenisa ziemnego gdzie w naszym przypadku rozgrywano jeden set, który wyłaniał zwycięzcę. Zawodnicy prezentowali nie lada umiejętności, wolę walki oraz wspaniałe zagrania, które mogły by wzbudzić zachwyt u niejednego kibica. Po bardzo zaciętych meczach wyłoniono zwycięzcę zawodów, którym został Piotr Zakrzewski wygrywając swoje oba mecze zostając mistrzem Golubia-Dobrzynia w tenisie ziemnym. Tuż za nim uplasował się Łukasz Lewczuk a na trzecim miejscu zawody ukończył Bartosz Brzóska. Zawodnicy byli zadowoleni z gry co zaowocowało zaplanowaniem sparingów aby móc trenować do kolejnych turniejów.

Alternatywą dla pozostałych mieszkańców miasta był organizowany przez OSiR 22 lipca rajd rowerowy do klasztoru w Oborach w ramach akcji „Rowerem w kółko i na okrągło OSiRowerowanie 2012”. W rajdzie wzięło udział 29 osób, które chciały spędzić w sportowy sposób dzień, a przy okazji zwiedzić okolice Golubia-Dobrzynia. Trasa rajdu w obie strony liczyła łącznie 36 km i przebiegała przez Sokołowo, Dulsk, Ruże i cały czas prowadziła drogami asfaltowymi. W oborach wszyscy uczestnicy mieli szansę na zwiedzanie zabytkowego klasztoru oraz zjedzenie posiłku aby nabrać sił na drogę powrotną. Rajdowicze prezentowali szeroki zakres wiekowy od kilkulatków do osób powyżej 70 lat, co nie przeszkadzało im w pokonaniu trudniej trasy. W drodze powrotnej do Golubia-Dobrzynia do grupy przyłączył się jeden z zakonników, który również często jeździ na rowerze.

 

W miesiącu sierpniu jak co roku OSiR zorganizował Letnią Ligę Siatkówki Plażowej. W tym roku oprócz męskich rozgrywek zdecydowano się także na zorganizowanie rozgrywek dla kobiet. Już 1 sierpnia rozpoczęły się pierwsze rozgrywki dla kobiet, w których wzięło udział 6 zespołów. W tej kategorii rozegrano trzy turnieje gdzie cały cykl był rozgrywany systemem każdy z każdym. Pierwszy raz wprowadzono również rozgrywanie dwóch setów oraz zakończenia meczu remisem co dla wielu kibiców siatkówki może być czymś niespotykanym, ale ze względu na ograniczenia czasowe było to najlepszym rozwiązaniem. Wśród kobiet przeważały nastolatki, które wykazywały się dobrą grą oraz doświadczeniem pomimo młodego wieku. Cały cykl turniejów wygrała para Monika Gajtkowska oraz Marta Gabriel, które wygrały wszystkie swoje spotkania. O drugim miejscu decydowały małe punkty zdobyte w setach. Przy takim rozwiązaniu na drugim miejscu uplasowały się Dorota Piątkowska i Monika Sergiej, a na trzecim para Oliwia Stępień oraz Julia Jagielska. 2 września rozpoczął się cykl turniejów dla mężczyzn, w którym wzięło udział 7 zespołów. W tej kategorii zostały rozegrane cztery turnieju, w których najlepszą parą okazali się Radosław Rozwonkowski oraz Krzysztof Natkowski, którzy w cyklu stracili tylko jednego seta. Na drugim miejscy uplasowali się Bartosz i Maciej Lewiccy, a na ostatnim stopniu podium ich brat Kamil wraz z Kacprem Zawadzkim i Damianem Król. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe koszulki, a najlepsze zespoły otrzymały puchary i statuetki.

Ostatnią imprezą, którą zorganizował OSiR był turniej tenisa stołowego dla dzieci i młodzieży. Rozgrywki w dwóch kategoriach (2000-2002 oraz 1997-1999) odbyły się 8 sierpnia w hali OSiR-u. W młodszej kategorii najlepszym zawodnikiem został Szymon Szczutkowski, tuż za nim uplasował się Szymon Jagielski a na trzecim miejscu znalazł się Maciej Karpiński. W tej kategorii na brawa zasługują Izabela Szczutkowska reprezentantka dziewcząt w zawodach oraz Kacper Bułatowicz najmłodszy zawodnik, którzy dzielnie walczyli prezentując przy tym naprawdę dobre umiejętności gry w tenisa stołowego. W kategorii starszej udział wzięło trzech zawodników, którzy o zwycięstwo walczyli do ostatniego punktu. Po zaciętej rywalizacji najlepszych zawodnikiem został Damian Górski, który w całym turnieju stracił jednego seta. Na drugim miejscu uplasował się Bartosz Najder, a na trzecim Michał Wiliński. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które wzbudziły wiele uśmiechu na twarzach.

Ośrodek Sportu i Rekreacji ma nadzieje, że zaoferowane imprezy w miarę możliwości zaspokoiły potrzeby mieszkańców i za rok w czasie wakacji nasi mieszkańcy znowu wezmą udział w organizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji zawodach. 

 • Mini Mistrzostwa Europy
  Mini Mistrzostwa Europy
 • Zwycięzcy turnieju - Mini Mistrzostwa Europy
  Zwycięzcy turnieju - Mini Mistrzostwa Europy
 • -
 • Najmniejszy uczestnik rajdu rowerowego
  Najmniejszy uczestnik rajdu rowerowego
 • Uczestnicy rajdu rowerowego
  Uczestnicy rajdu rowerowego
 • Turniej tenisa stołowego
  Turniej tenisa stołowego
 • Wszystkie drużyny kobiet w siatkówce plażowej
  Wszystkie drużyny kobiet w siatkówce plażowej
 • Zawodnicy - mężczyźni w siatkówce plażowej
  Zawodnicy - mężczyźni w siatkówce plażowej
 • Zwycięska para kobiet
  Zwycięska para kobiet

POŻEGNANIE WAKACJI Z OSIREM

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu

Zaprasza na

gry, zabawy i konkursy sprawnościowe

pod hasłem

Pożegnanie wakacji „

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu w dniu 01.09.2012 r. (sobota) organizuje dla wszystkich najmniejszym mieszkańców Golubia-Dobrzynia w wieku przedszkolnym oraz uczęszczającym do klas I – III szkoły podstawowej dzień gier i zabaw.

OSiR chcąc umilić jeden z ostatnich dni wakacji najmłodszym przewidział dla nich wiele gier, zabaw i konkursów sprawnościowych takich jak taniec wokół krzeseł czy „murarz”. Wszystkie gry i zabawy z pewnością sprawią dzieciom wiele radości i wywołają wiele uśmiechów na twarzach. Wszystkie dzieci podobnie jak na imprezie rozpoczynającej wakacje będą miały możliwość pomalowania swojej twarzy lub zrobienia tatuażu , który wykonają dwie miłe panie. Dzieci będą mogły również złowić swoją złotą rybkę, która przyniesie im wiele niespodzianek. W czasie trwania imprezy w tle będzie można usłyszeć wiele przebojów oraz dziecięcych piosenek, przy których będzie można potańczyć czy pośpiewać.

Za udział w konkurencji każde dziecko otrzyma upominek w postaci napojów, słodkości lub artykułów szkolnych, które na kilka dni przed rozpoczęciem roku szkolnego mogą się okazać niezbędnym asortymentem w plecaku.

Zabawa z dziećmi rozpocznie się o godz. 1600 na placu zabaw znajdującym się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu.

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci wraz z opiekunami do udziału w imprezie aby w jak najmilszy sposób pożegnać mijające wakacje i zacząć odliczanie do następnych. Dajmy dzieciom w te ostatnie dni wolności od szkoły jak najwięcej zabawy i radości. Niech te wakacje pozostaną w ich pamięci.

 

 • -

ROWEREM PO POJEZIERZU BRODNICKIM

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu zaprasza na kolejny rajd rowerowy w 2012 roku. Tym razem OSiR oferuje wzięcie udziału w dwudniowym rajdzie rowerowym po terenie Pojezierza Brodnickiego, który odbędzie się w ramach akcji „Rowerem w kółko i na okrągło OSiRowerowanie 2012”. Dzięki dwudniowej podróży na rowerach nasi mieszkańcy będą mogli poznać nowe tereny znajdujące się niedaleko naszego miasta.

Rajd odbędzie się w dniach 15-16.09.2012r. (sobota-niedziela). Całkowity koszt rajdu to 85 zł za osobę. W cenę wliczony jest nocleg w Ośrodku Stepol nad jeziorem Bachotek gdzie uczestnicy rajdu będą mogli zregenerować siły oraz skorzystać z kąpieli w czystym jeziorze. Nocleg przewidziany jest w pokojach 2-3 osobowych. Wliczone jest również wyżywienie tj. kolacja pierwszego dnia w postaci ogniska gdzie każdy będzie mógł upiec kiełbaskę oraz porozmawiać z pozostałymi uczestnikami rajdu miło spędzając czas oraz śniadanie dnia następnego przed wyruszeniem w drogę powrotną. Każdy z uczestników ma zapewnione również ubezpieczenie oraz transport bagaży, który zostanie dowieziony na miejsce zakwaterowania.

Rajd rozpoczyna się w Golubiu-Dobrzyniu przed budynkiem Ośrodka Sportu i Rekreacji gdzie zbierają się wszyscy uczestnicy. Wspólnie grupa wyruszy w trasę, która będzie liczyła rekordowe 46 km, co będzie nie lada wyzwaniem dla wielu uczestników. Niezbędnie w rajdzie jest posiadanie sprawnego roweru górskiego lub trekkingowego, co z pewnością uchroni przed niechcianymi przerwami w jeździe polnymi oraz leśnym drogami, które stanowią około 90% trasy. Niedzielny powrót do Golubia-Dobrzynia również jest planowany na rowerze.

W rajdzie mogą uczestniczyć tylko osoby pełnoletnie. W rajdzie mogą wziąć udział również osoby młodszy, ale w tym przypadku niezbędna jest obecność dorosłego opiekuna.

„Tym rajdem chcemy wejść na kolejny, wyższy etap turystyki rowerowej. Do tej pory organizowaliśmy rajdy jednodniowe i raczej w bliższej okolicy Golubia-Dobrzynia. Tym razem chcemy jechać na dwa dni, tak żeby wyjazd połączyć z noclegiem i poznać tereny bardziej oddalone od Golubia-Dobrzynia. Najbardziej intensywnie zapowiada nam się pierwszy dzień rajdu, bo po przyjeździe do Ośrodka, w którym będziemy nocować planowana jest jeszcze krótka wycieczka po wybranym fragmencie Pojezierza Brodnickiego. Na pewno nie zrezygnujemy jednak z organizacji rajdów jednodniowych, które nadal będą w ofercie OSiR-u” – mówi Jarosław Kaptajn kierownik OSiR-u.

Zapisy do 07.09.2012 r. przyjmowane będą w biurze OSiR-u w godzinach 800-2200 gdzie przy zapisach wymagana jest opłata za rajd w wysokości 85 zł za osobę. Bliższe informacje można uzyskać w biurze OSiR-u lub pod numerem telefonu 56 682 14 70.

Kilka dni przed rajdem zostanie zorganizowane spotkanie organizacyjne dla uczestników . Na spotkaniu zostanie przedstawiony regulamin rajdu oraz wszystkie inne informacje dotyczące rajdu oraz bezpieczeństwa w czasie jazdy.

Uwaga! Ilość miejsc ograniczona!

 • -

OSIROWEROWANIE 2012 - KOLEJNY RAJD

W dniu 22.07.2012 r. (niedziela) Ośrodek Sportu i Rekreacji w ramach akcji „Cały rok rowerem w kółko i na okrągło – OSiRowerowanie 2012” organizuje rajd rowerowy do klasztoru w Oborach. Rajd odbędzie się na trasie Golub-Dobrzyń – Sokołowo – Dulsk – Obory – Dulsk – Sokołowo – Golub-Dobrzyń i w całości będzie prowadził drogami asfaltowymi. Długość trasy ok. 38 km. Na miejscu w Oborach jest przewidziany czas na indywidualne zwiedzanie oraz posiłek we własnym zakresie. Organizator w czasie rajdu przeprowadzi dla chętnych konkurs wiedzy historycznej o klasztorze w Oborach, za który będzie można otrzymać drobne upominki. „Tym razem trasa rajdu jest trochę dłuższa niż do tej pory ale nie powinna ona sprawić większych problemów gdyż cały czas będziemy jechali drogami asfaltowymi o dobrej jakości. Nie mniej wymagany jest sprawny rower aby nie było żadnej przykrej niespodzianki ze strony sprzętu.” - mówi kierownik OSiR-u Jarosław Kaptajn

Rajd jest bezpłatny, zbiórka uczestników rajdu w niedzielę 22.07.2012 r. o godz 945 na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Goszkowskiego w Golubiu-Dobrzyniu. Rozpoczęcie rajdu godz 1000. Wszyscy chętni do wzięcia udziału w rajdzie muszą zapisać się w biurze OSiR-u do dnia 20.07.2012 r. Osobiście lub telefonicznie pod nr tel (56) 682-14-70.

 • -

WAKACJE Z OSIREM

Kalendarz imprez sportowych

Wakacje 2012

 

 

L. p.

Nazwa imprezy

Data

Godzina

1

Gry i zabawy-plac zabaw

30.06.2012

1630

2

Golubsko-Dobrzyńskie Mini Mistrzostwa Europy

Szkół Podstawowych

04.07.2012

1000

3

Golubsko-Dobrzyńskie Mini Mistrzostwa Europy

Szkół Podstawowych

11.07.2012

1000

4

Turniej koszykówki Streetball

15.07.2012

900

5

Golubsko-Dobrzyńskie Mini Mistrzostwa Europy

Szkół Podstawowych

18.07.2012

1000

6

Golubsko-Dobrzyńskie Mini Mistrzostwa Europy

Szkół Podstawowych

25.07.2012

1000

7

Turniej Tenisa Ziemnego

28.07.2012

1000

8

Letnia Liga Siatkówki Plażowej

Kobiet

01.08.2012

1700

9

Letnia Liga Siatkówki Plażowej Mężczyzn

02.08.2012

1700

10

Turniej Tenisa Stołowego

08.08.2012

1000

11

Letnia Liga Siatkówki Plażowej

Kobiet

08.08.2012

1700

12

Letnia Liga Siatkówki Plażowej Mężczyzn

09.08.2012

1700

13

Letnia Liga Siatkówki Plażowej Mężczyzn

16.08.2012

1700

14

Letnia Liga Siatkówki Plażowej

Kobiet

22.08.2012

1700

15

Letnia Liga Siatkówki Plażowej Mężczyzn

23.08.2012

1700

 

 • -

OŚRODEK SPORTU i REKREACJI ZAPRASZA

Przedszkolaków i uczniów klas I – III szkoły podstawowej na gry , zabawy i konkursy sprawnościowe pod hasłem „Słoneczne wakacje bez przemocy”. Impreza odbędzie się na placu zabaw w Ośrodku Sportu i Rekreacji w dniu 30 czerwca 2012 r. (sobota) od godz.16.30.

Zapraszamy

 • -
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

Banery

Miasto Golub-Dobrzyń Konsultacje SpołeczneBudżet ObywatelskiPOLICJA--ZAADOPTUJ PSA-tvgd-Stowarzyszenie Przyjazna BudaMapa Golubia-Dobrzynia------
-
- Urząd Miasta Golub-Dobrzyń, ul. Plac Tysiąclecia 25, 87-400 Golub-Dobrzyń
tel. +48 (56) 683 54 10, fax +48 (56) 683 54 15,
© Copyright UM Golub-Dobrzyń
powered by netadmin 7.25
-