-
strona g��wna  struktura serwisu  kontakt   wersja polska-english version-BIP-
- herb AKTUALNOŚCI
-
- 23.07.2019 - Brygidy, Apolinarego, Bogny
 
-
-
-
-
-
-
-

Banery

----MIEJSKA EKO-EDUKACJA
-
- AKTUALNOŚCI /
Zakończenie roku szkolnego
2019.06.12
 • Zakończenie klas ósmych w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Konstytucji 3 Maja, nastąpi w dniu 18 czerwca 2019 r o godzinie 16.30.
 • Zakończenie roku szkolnego w dniu 19 czerwca 2019 r. w poszczególnych  placówkach:
  Gimnazjum im. I. Działyńskiego w Golubiu-Dobrzyniu – godzina 8.30
  Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Golubiu-Dobrzyniu – godzina 9.00
  Zespół Szkół Miejskich w Golubiu-Dobrzyniu – godzina 9.00
POLISH PIANO TRIO
2019.06.12
-

POLISH PIANO TRIO

Tria fortepianowe Ludwiga van Beethovena, Fryderyka Chopina i Feliksa Mendelssohna Bartholdy’ego zabrzmią w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni w sobotę, 15 czerwca o godzinie 17.00. Zaprezentuje je Polish Piano Trio w składzie: Robert Kwiatkowski (skrzypce), Błażej Goliński (wiolonczela) i Dominika Glapiak (fortepian).

 

Polish Piano Trio to połączenie trzech solistycznych, indywidualnych instrumentów w jedno ciało, jakim jest trio fortepianowe. To pozornie niewinne zestawienie jest jednym z najczęściej wykorzystywanych przez kompozytorów wszystkich epok. Swoją popularność zawdzięcza wyjątkowej atrakcyjności współbrzmienia. Polish Piano Trio powstało w 2016 roku, jako wynik wspólnych poszukiwań na polu muzyki kameralnej. Artyści to absolwenci Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Obecnie są pracownikami macierzystej uczelni. Robert Kwiatkowski i Błażej Golinski pełnią funkcję koncertmistrzów Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Wszyscy troje są utytułowanymi i doświadczonymi solistami i kameralistami. Posiadają na swoim koncie szereg nagród w konkursach, nagrań płytowych i wartościowych doświadczeń artystycznych.

 

W interpretacji Polish Piano Trio wysłuchamy Tria fortepianowego c-moll op. 1 nr 3 Ludwiga van Beethovena. Następnie zabrzmi I i III część Tria fortepianowego g-moll op. 8, dzieła skomponowanego przez 18-letniego Fryderyka Chopina z myślą o kameralnym muzykowaniu w pałacu księcia Antoniego Radziwiłła w Antoninie. Koncert zakończą fragmenty dramatycznego Tria fortepianowego c-moll op. 66 Feliksa Mendelssohna Bartholdy’ego. Usłyszymy część III, czyli taneczne scherzo oraz ekspresyjny finał – część IV.

 

Zapraszamy do Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni!


Bilety w cenie 15/20 złotych można rezerwować telefonicznie (56 682-79-30) lub za pomocą elektronicznego systemu rezerwacji.

 

Ośrodek zastrzega, że wszystkie nieodebrane rezerwacje są automatycznie anulowane 20 minut przed koncertem i ponownie skierowane do sprzedaży. Nie dotyczy osób korzystających z Chopin Busa.

 

Informujemy, że na koncert można dojechać Chopin Busem:

z Torunia

15:00 – CKK Jordanki, Aleja Solidarności 1-3

15:10 – Rubinkowo, przystanek przy markecie Obi (bilet w obie strony 10 zł)

z Golubia-Dobrzynia

15:50 – Starostwo Powiatowe, pl. 1000-lecia 25 (przejazd darmowy)

Powrót po koncercie. 

 

Oferty pracy
2019.06.12
Oferty pracy

CAZ.0610.24.JZG.2019                                               Golub-Dobrzyń, dnia 11.06.2019 r.

Powiatowy Urząd Pracy w Golubiu-Dobrzyniu uprzejmie informuje, że posiada następujące oferty pracy:

 

wykształcenie gimnazjalne:

 1. kasjer-sprzedawca-G-D
 2. monter konstrukcji metalowych-Zbójno
 3. murarz, pracownik budowlany-gm.K-wo
 4. opiekunka domowa-R-min
 5. pakowacz-G-D
 6. pilarz-gm.K-wo
 7. spawacz/ślusarz-G-D
 8. spawacz-Zbójno
 9. sprzątaczka-gm. K-wo
 10. sprzedawca części samochodowych/zaopatrzeniowiec-G-D
 11. sprzedawca-K-wo
 12. szwaczka-G-D
 13. ślusarz-Zbójno

wykształcenie  zawodowe:

 1. ładowacz/kierowca B-G-D
 2. magazynier-G-D
 3. ślusarz-m.G-D
 4. spawacz-m.G-D
 5. sprzedawca-G-D
 6. murarz-m.G-D
 7. dekarz-m.G-D

wykształcenie średnie

 1. doradca klienta-G-D

Doposażenie

 1. magazynier –K-wo

 

Staż  POWER

 1. mechanik pojazdów samochodowych-gm.G-D
 2. pomoc kuchenna-Zbójno
 3. pracownik biurowy- Lipienica
 4. spawacz-G-D
 5. specjalista ds. sprzedaży- K-wo

Staż RPO

 1. ślusarz-G-D

Refundacja do 30 rż

 1. ślusarz-G-D

 

BLIŻSZE INFORMACJE NA TEMAT OFERT U DORADCÓW KLIENTA

Oferty aktualne na dzień 11.06.2019

 

Konsultacje Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich
2019.06.12
-

Specjaliści Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Grudziądzu  zapraszają na bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości wsparcia w ramach Funduszy Europejskich, prowadzone w formie  Mobilnych  Punktów Informacyjnych.

Podczas konsultacji będzie można uzyskać informacje na temat wsparcia, jakie można otrzymać z Funduszy Europejskich m.in. na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub jej rozwój. Uczestnicy spotkania będą mogli uzyskać informację na temat bezpłatnych szkoleń, jak również możliwości dofinansowania projektów realizowanych przez społeczności lokalne.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a w szczególności:

 1. Przedsiębiorców.
 2. Osoby fizyczne.
 3. Organizacje pozarządowe.
 4. Osoby zamierzające rozpocząć działalność gospodarczą.
 5. Przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego.

 

Najbliższe spotkania odbędą się:

 

 • 19.06.2019 r. Starostwo Powiatowe Golub-Dobrzyń, Plac Tysiąclecia 25, godz. 8:30 – 11:00, sala nr S -5,
 • 19.06.2019 r. Starostwo Powiatowe Brodnica, ul. Kamionka 18, godz. 12.00 – 14.30, sala nr 102,
 • 26.06.2019 r. Starostwo Powiatowe Wąbrzeźno, ul. Wolności 44, godz. 8.30 – 11.00, sala nr 128,
 • 26.06.2019 r. Starostwo Powiatowe Chełmno, ul. Harcerska 1, godz. 12.00 – 14.30, sala nr 2.

 

Spotkania skierowane są do mieszkańców odwiedzanych gmin i powiatów.

Organizator spotkań w Wąbrzeźnie, Chełmnie, Golubiu-Dobrzyniu i Brodnicy:

 

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu

ul. Waryńskiego 4

ue.grudziadz@kujawsko-pomorskie.pl

tel. 797 304 124, 56 62 15 820

 

 

 

 

 

 

Dlaczego nie warto przechodzić na emeryturę w czerwcu
2019.06.12

Przejście na emeryturę nie jest obowiązkiem, lecz naszym przywilejem. To my sami decydujemy, kiedy z tego prawa skorzystać. Nie musimy decydować się na emeryturę od razu po ukończeniu wieku emerytalnego, który wynosi dla kobiet 60 lat, a dla mężczyzn -65 lat.

 

Nie jest tajemnicą, że im dłużej pracujemy tym nasze świadczenie jest wyższe. Na emeryturę możemy przejść w każdym miesiącu, ale zdecydowanie najmniej korzystnym na składanie wniosków o emeryturę jest czerwiec. Wynika to ze schematu waloryzacji, zgodnie, z którym w czerwcu, podstawa obliczania emerytury według nowych zasad, podlega jedynie waloryzacji rocznej. W każdym innym miesiącu podstawa obliczania emerytury jest dodatkowo waloryzowana kwartalnie. W praktyce oznacza to, że osoby, które złożą wniosek o emeryturę w czerwcu mogą mieć świadczenie niższe niż gdyby zrobili to w innym miesiącu – informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Jeśli przyszły emeryt się pospieszył i już złożył wniosek, może go jeszcze wycofać. Ma taką możliwość do czasu uprawomocnienia się decyzji wydanej przez ZUS, to znaczy w ciągu 30 dni od odebrania przez niego decyzji emerytalnej.

 

Prawo do nowej emerytury nabywamy z dniem osiągnięcia wieku emerytalnego, z tym, że świadczenie przysługuje od miesiąca złożenia wniosku. Jeśli wiek emerytalny osiągniemy w czerwcu, a wniosek złożymy w lipcu, to świadczenie za czerwiec nie będzie przysługiwać. Każdy sam musi zdecydować, co mu się bardziej opłaca. Pomoc w podjęciu decyzji mogą udzielić doradcy emerytalni, którzy są do dyspozycji w każdej placówce ZUS w godzinach pracy urzędu.  Mogą oni wyliczyć wysokość świadczenia przy zastosowaniu różnych wariantów.

 

Dla emerytur przyznawanych na ”starych” zasadach znaczenie ma miesiąc marzec, w którym przeprowadzana jest waloryzacja świadczeń  i zmienia się wówczas kwota bazowa. Czerwiec w ich przypadku nie ma wpływu na emerytury.

 

II Targi Pracy i Edukacji
2019.06.12
II Targi Pracy i Edukacji

W najbliższy czwartek, 13 czerwca odbędą się II Targi Pracy i Edukacji poświęcone aktywizacji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnościami. Organizatorami tego wydarzenia są: PFRON – Kujawsko-Pomorski Oddział Wojewódzki w Toruniu, Oddział ZUS w Bydgoszczy oraz Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy.

 

Wydarzenie odbędzie się w godzinach od 10.00 do 14.00 na terenie Wyższej Szkoły Bankowej w Bydgoszczy, ul. Fordońska 74 (sale wykładowe, jak i teren na zewn. - parking usytuowany przy budynku od strony Brdy).

 

W trakcie trwania wydarzenia osoby z niepełnosprawnością będą mogły nawiązać bezpośredni kontakt z potencjalnymi pracodawcami i agencjami zatrudnienia z naszego regionu oraz zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy. Podczas Targów Pracy i Edukacji nie zabraknie ciekawych wykładów i warsztatów edukacyjnych prowadzonych przez wykładowców WSB, doradców zawodowych i psychologów z Biura Karier WSB, przedstawicieli z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Toruniu, doradców EURES. Będą również porady eksperckie ZUS, kiermasz prac WTZ, występy artystyczne, wystawa fotografii i wiele innych atrakcji.

 

II Targi Pracy i Edukacji są skierowane do osób z niepełnosprawnościami, placówek edukacyjnych oraz pracodawców poszukujących pracowników. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do odwiedzenia targów– wstęp wolny.

 

 

INFORMACJA
2019.06.11
-
Dofinansowanie
2019.06.07

 

PRAWIE 900 TYS. DOFINANSOWANIA

URZĄD MIASTA OTRZYMAŁ DOFINANSOWANIE

Z FUNDUSZU DRÓG SAMORZĄDOWYCH

Dnia 30.05.2019 r. Burmistrz Miasta Golubia-Dobrzynia otrzymał pismo z Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy, w którym poinformowano, że wnioski o dofinansowanie zadań:

 • „Przebudowa ulicy Mazowieckiej”,
 • „Budowa jezdni ulicy Miłej w Golubiu-Dobrzyniu – II etap”,

zostały ujęte na liście podstawowej zadań rekomendowanych do dofinansowania ze środków FDS.

Wysokość otrzymanego dofinansowania wynosi 55% tj. około 900 tys. zł.

Informacja
2019.06.07
-
Turniej Szachowy w ramach "Dni Miasta Golubia-Dobrzynia"
2019.06.07
Turniej Szachowy w ramach "Dni Miasta Golubia-Dobrzynia"
Kulinarny Piknik Międzypokoleniowy
2019.06.07
-

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Golubia-Dobrzynia na kulinarny Piknik Międzypokoleniowy pod hasłem „Gotuj międzypokoleniowo -jedz i żyj zdrowo!”

 

Spotykamy się w sobotę 8 czerwca od godziny 10:00 przy Miejskim Zespole Szkół w Golubiu-Dobrzyniu, ul. Żeromskiego 11

 

 Będzie smacznie!

ROZBIÓRKA GOLUBSKIEGO PRZEJAZDU KOLEJOWEGO - KONTROLA WOJEWÓDZKIEGO INSPEKTORA NADZORU BUDOWLANEGO
2019.06.06
-

W środę 5 czerwca 2019 r., z inicjatywy Gminy Miasto Golub-Dobrzyń, odbyła się kolejna kontrola Kujawsko-Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego

w Bydgoszczy, na nieczynnym  przejeździe kolejowym przy ul. PTTK w Golubiu-Dobrzyniu.

W kontroli udział wzięli przedstawiciele Inspektoratu, Polskich Kolei Państwowych S.A. oraz Urzędu Miasta Golubia-Dobrzynia.

Przedstawiciel Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Bydgoszczy dokonał odbioru bieżących napraw torowiska.

Ponadto podczas kontroli Przedstawiciele  PKP S.A. poinformowali, iż dnia 3 czerwca 2019r. Spółka podpisała umowę z wykonawcą na usunięcie torowiska. Wykonawca zgodnie z zawarta umowa ma 150 dni od dnia podpisania umowy na wykonanie zadania.

 

Informacja
2019.06.05
Informacja
68-LECIE POŁĄCZENIA GOLUBIA I DOBRZYNIA
2019.06.03
68-LECIE POŁĄCZENIA GOLUBIA I DOBRZYNIA

Wkrótce będziemy świętować 68-lecie połączenia Golubia-Dobrzynia

 • 7 czerwca - Muszla Koncertowa - tu odbędą się dla na Nas  koncerty
 • 8 czerwca - Muszla Koncertowa - będziemy podziwiać dzieci i młodzież. Natomiast w Domu Kultury czekać będzie na Nas historyczny i archiwalny rodzynek
 • 9 czerwca - teren przy nowej HALI OSiR. Ogromne szaleństwo dla naszych POCIECH

Zapraszamy wszystkie pokolenia mieszkańców Naszego miasta do udziału w zaplanowanych wydarzeniach.

ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU DROGOWEGO
2019.05.31
ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU DROGOWEGO

W dniu 31.05.2019 r. na ul. Brodnickiej zgodnie ze zmianą stałej organizacji ruchu znak "koniec strefy zamieszkania" został przesunięty bliżej szkoły podstawowej nr 1, powstało przejście dla pieszych oraz znak "zakaz ruchu pieszych"  w kierunku Domu Kultury.

FESTYN RODZINNY
2019.05.30
-

Zapraszamy na Festyn Rodzinny 9 czerwca 2019 r.

Teren przy nowej hali sportowej OSIR.

Start o godzinie 12:00.

Zapraszamy wszystkie dzieci z terenu Miasta Golub-Dobrzyń.

Gwarantujemy wspaniałą zabawę.

PIKNIK RODZINNY W OŚRODKU CHOPINOWSKIM W SZAFARNI
2019.05.30
-

1 czerwca 2019 roku w sobotę, w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni odbędzie się PIKNIK RODZINNY CHOPIN TEŻ BYŁ DZIECKIEM. Tego dnia, dla dzieci i dorosłych, zostały przewidziane darmowe atrakcje i liczne niespodzianki m.in.: koncert w wykonaniu uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie, pokazy straży pożarnej, pokaz instrumentów etnicznych oraz masaż dźwiękami mis tybetańskich, gry, zabawy i ognisko. Na terenie szafarskiego parku dostępne będą stoiska z popcornem, watą cukrową oraz z ciastem i kawą. Impreza potrwa od godziny 12:00 do 15:00.

PRZEJAZD KOLEJOWY W GOLUBIU-DOBRZYNIU
2019.05.30
PRZEJAZD KOLEJOWY W GOLUBIU-DOBRZYNIU

PRZEJAZD KOLEJOWY W GOLUBIU-DOBRZYNIU

W dniu 29 maja 2019 r. do Urzędu Miasta ponownie wpłynęło zawiadomienie, określające termin kontroli utrzymania nieczynnego przejazdu kolejowego w Golubiu-Dobrzyniu.  Zawiadomienie zostało skierowane do zarządcy przejazdu – PKP S.A. Oddział Gospodarowania Nieruchomościami w Gdańsku, w związku z naszą prośbą o natychmiastową interwencję w sprawie nieuzupełnienia przez PKP S.A. ubytków w nawierzchni przejazdu kolejowego przeznaczonego do rozbiórki.

Kontrola, w której uczestniczyć ma przedstawiciel PKP S.A. wyznaczona jest na 5 czerwca br.

ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU DROGOWEGO
2019.05.30
Zmiana organizacji ruchu drogowego

W dniu 30.05.2019 r. została zmieniona stała organizacja ruchu na ul. Nowej na odcinku od ul. Piłsudskiego do ul. Kościuszki polegająca na ograniczeniu czasowego postoju do 30 minut od poniedziałku do piątku od godz. 9:00 do godz. 17:00, w soboty od godz. 9:00 do godz. 14:00.

PRZETARG PRZEBUDOWY SKRZYŻOWANIA DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 569 W GOLUBIU-DOBRZYNIU
2019.05.30

PRZETARG PRZEBUDOWY SKRZYŻOWANIA DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 569 W GOLUBIU-DOBRZYNIU

Dnia 29.05.2019r. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy ogłosił przetarg „PRZEBUDOWA SKRZYŻOWANIA DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 534 GRUDZIĄDZ – RYPIN Z DROGĄ WOJEWÓDZKĄ NR 569 GOLUB-DOBRZYŃ – DOBRZEJEWICE I UL. ZAMKOWEJ W M. GOLUB – DOBRZYŃ”.

Termin otwarcia ofert wyznaczony jest na dzień 13.06.2019r.  

Dokumentacja projektowo-kosztorysowa przygotowana na zalecenie Gminy Miasto Golub-Dobrzyń, przekazana została w grudniu 2018r. do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy.  Koszt sporządzenia dokumentacji wyniósł blisko 100tys. zł.

W bieżącym roku Gmina Miasto Golub-Dobrzyń zamierza współfinansować realizację powyższego zadania i przeznaczyć na ten cel kwotę 530tys. zł.

Realizacja inwestycji jest możliwa dzięki inicjatywie podjętej przez Burmistrza Miasta Golubia-Dobrzynia Mariusza Piątkowskiego oraz współpracy z Województwem Kujawsko-Pomorskim.

więcej - http://bip.zdw-bydgoszcz.pl/?app=zamowienia&nid=2471&y=2019&status=1

PRZETARG NA BUDOWĘ BLOKU W GOLUBIU-DOBRZYNIU
2019.05.29

PRZETARG NA BUDOWĘ BLOKU W GOLUBIU-DOBRZYNIU 

Dnia 17.05.2019r. Rypińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. ogłosiło przetarg: „BUDOWA BUDYNKU MIESZKALNEGO 17 RODZINNEGO WRAZ Z INFRASTRUKTURĄ TOWARZYSZĄCĄ W GOLUBIU-DOBRZYNIU PRZY UL. KS. TWARDOWSKIEGO NA DZIAŁCE NR EW. 81/10”.

Termin otwarcia ofert mija 11.06.2019r.

Zgodnie z decyzją Władz Miasta, budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego będzie wsparta dofinansowaniem 20% tj. 550tys zł. pochodzącym z budżetu Miasta Golubia-Dobrzynia.

więcej - http://rtbsrypin.pl/index.php/przetargi/

 

Dzień Działacza Kultury
2019.05.29
-
PODPISANIE UMOWY NA KOMPLEKSOWE PRZYGOTOWANIE I UZBROJENIE TERENU GOLUBSKO-DOBRZYŃSKIEGO PARKU PRZEMYSŁOWO-TECHNOLOGICZNEGO
2019.05.28
-

Dnia 28.05.2019r. Burmistrz Miasta podpisał umowę z Zakładem Usług Melioracyjnych i Geodezyjnych Piotr Rojek z Golubia-Dobrzynia. Przedmiotem umowy jest przedsięwzięcie polegające na kompleksowym przygotowaniu i uzbrojeniu terenu Golubsko - Dobrzyńskiego Parku Przemysłowo – Technologicznego w ramach projektu pn. „Kompleksowe przygotowanie i uzbrojenie terenu Golubsko - Dobrzyńskiego Parku Przemysłowo – Technologicznego” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014-2020, Osi priorytetowej 1 Wzmocnienie innowacyjności i konkurencyjności go-spodarki regionu, Działanie 1.4 Wsparcie rozwoju przedsiębiorczości, Poddziałanie 1.4.3 Rozwój infrastruktury na rzecz rozwoju gospodarczego, Schemat: Wsparcie powstawania i poszerzania terenów przeznaczonych pod działalność gospodarczą.

Zakres przedsięwzięcia obejmuje m.in.:

 • przebudowę skrzyżowania z drogą powiatową nr 2127C (ul. Sokołowska);
 • budowę dróg (jezdni wraz z ciągami pieszorowerowymi) - na długości 879 m;
 • przebudowę istniejących urządzeń teletechnicznych;
 • przebudowę istniejących sieci energetycznych;
 • przebudowę istniejącej sieci ciepłowniczej;
 • budowę sieci oświetlenia drogowego;
 • budowę sieci kanalizacji deszczowej;
 • budowę kanału technologicznego;
 • budowę przepustu drogowego na Strudze Dobrzyńskiej;
 • budowę sieci kanalizacji sanitarnej;
 • budowę sieci wodociągowej.

Koszt robót budowlanych to 7.626.000,00 zł brutto.

Jednocześnie podpisano umowy z inspektorami nadzoru inwestorskiego, którzy będą czuwać nad właściwą realizacją inwestycji.

2019.05.28
-
2019.05.28
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

Banery

Budżet ObywatelskiPOLICJA--ZAADOPTUJ PSA-tvgd-Stowarzyszenie Przyjazna BudaMapa Golubia-Dobrzynia------
-
- Urząd Miasta Golub-Dobrzyń, ul. Plac Tysiąclecia 25, 87-400 Golub-Dobrzyń
tel. +48 (56) 683 54 10, fax +48 (56) 683 54 15,
© Copyright UM Golub-Dobrzyń
powered by netadmin 7.10
-