-
strona główna  struktura serwisu  kontakt   wersja polska-english version-BIP-
- herb AKTUALNOŚCI
-
- 20.09.2020 - Mieczysławy, Filipiny, Faustyny
 
-
-
-
-
-
-
-

Banery

----MIEJSKA EKO-EDUKACJA
-
- AKTUALNOŚCI /
PROGRAM BADAŃ PRZESIEWOWYCH W KIERUNKU TĘTNIAKA AORTY BRZUSZNEJ
2012.10.30
PROGRAM BADAŃ PRZESIEWOWYCH W KIERUNKU TĘTNIAKA AORTY BRZUSZNEJ
.
MEGAMATMA W BIBLIOTECE
2012.10.30
MEGAMATMA W BIBLIOTECE
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Golubiu-Dobrzyniu zaprasza zainteresowanych do pilotażowego projektu „Megamatma uczy w bibliotece” realizowanego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.
Nasza biblioteka jest jedną z 30 bibliotek w Polsce, które będą testowały pogłębianie wiadomości matematycznych w bibliotekach.
ELEMENTARZ KORCZAKA
2012.10.30
ELEMENTARZ KORCZAKA
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna i Centrum Edukacji Obywatelskiej realizuje projekt „Elementarz Korczaka”. W projekcie biorą udział: Przedszkole im. M. Konopnickiej Nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu, Szkoła Podstawowa im. Orła Białego Nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Golubiu-Dobrzyniu, Zespół Szkół Nr 1 im. Anny Wazówny w Golubiu-Dobrzyniu oraz Szkoła Podstawowa w Wielkim Rychnowie.
NOWE TECHNOLOGIE W BIBLIOTECE
2012.10.30
NOWE TECHNOLOGIE W BIBLIOTECE
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Golubiu-Dobrzyniu informuje, że przystąpiła do tegorocznej edycji Programu Rozwoju Bibliotek i w związku z tym, z ofert organizacji pozarządowych może realizować projekt Fundacji Nowe Media, który otwiera biblioteki i bibliotekarzy na nowe technologie. Wspólnie z Fundacją Nowe Media zapraszamy do współpracy szkoły z naszego miasta i regionu oraz osoby zainteresowane nowościami w Internecie, którzy są aktywni i ciekawi świata.
CHMURY PRZEMINĄ, NIEBO ZOSTANIE
2012.10.30
CHMURY PRZEMINĄ, NIEBO ZOSTANIE
Już po raz VIII Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Golubiu-Dobrzyniu zorganizowała konkurs poezji religijnej „Chmury przeminą, niebo zostanie”. Uczestnicy mogli wykazać się nie tylko znajomością poezji, ale również przekazać ją innym w ciekawej interpretacji.
PASOWANIE NA ZERÓWIAKA
2012.10.29
PASOWANIE NA ZERÓWIAKA
„ Pasowanie na Zerówiaka” w Szkole Podstawowej nr 1 w Golubiu-Dobrzyniu - 26 października2012 r.

W uroczystości – na zaproszenie dzieci i wychowawców – uczestniczyli goście: dyrektor szkoły Marzena Peszyńska, przewodnicząca Rady Rodziców Patrycja Dudkiewicz oraz rodzice. Dzieci zaprezentowały program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawczyń: Jolanty Wszelaki i Barbary Pytel. Kulminacyjnym momentem imprezy było złożenie przez najmłodszych uczniów ślubowania oraz pasowanie symboliczną „ kredką”, którego dokonała dyrektor szkoły.
INFORMACJA WOJEWODY KUJAWSKO-POMORSKIEGO W SPRAWIE WYŁACZENIA TELEWIZYJNYCH STACJI ANALOGOWYCH I PRZEJŚCIA NA SYGNAŁ CYFROWY.
2012.10.25
INFORMACJA WOJEWODY KUJAWSKO-POMORSKIEGO W SPRAWIE WYŁACZENIA TELEWIZYJNYCH STACJI ANALOGOWYCH I PRZEJŚCIA NA SYGNAŁ CYFROWY.
kliknij więcej aby odczytać
ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM NR 2
2012.10.24
ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM NR 2
Rozpoczął się cykl zajęć otwartych dla rodziców. Jako pierwsze zaprezentowały się swoim rodzicom dzieci z grupy "Biedronek". Zapewne wkrótce na podobne zajęcia zostaną zaproszeni rodzice w kolejnych grupach. Zachęcamy do korzystania z tej formy współpracy. Dają one szansę obserwacji własnych dzieci podczas pracy i zachowania w grupie rówieśniczej.
PRZEDSZKOLAKI ODWIEDZIŁY KOMENDĘ POWIATOWĄ POLICJI
2012.10.24
PRZEDSZKOLAKI ODWIEDZIŁY KOMENDĘ POWIATOWĄ POLICJI
Kolejne grupy z Przedszkola Publicznego nr 2 im. Marii Konopnickiej w Golubiu-Dobrzyniu: "Sowy" i "Motyle" wybrały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Policji.

Przedszkolaki przyswajały nowe wiadomości, utrwalały potrzebne, ważne informacje. Dzieci były bardzo zainteresowane, a panie policjantki ciekawie i cierpliwie wszystko tłumaczyły.
DYKTANDO O PIÓRO BURMISTRZA GOLUBIA-DOBRZYNIA
2012.10.24
DYKTANDO O PIÓRO BURMISTRZA GOLUBIA-DOBRZYNIA
Burmistrz Miasta Golubia-Dobrzynia oraz Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej zapraszają wszystkich chętnych mieszkańców Golubia-Dobrzynia do udziału w miejskim dyktandzie „O pióro Burmistrza Golubia-Dobrzynia”, które odbędzie się dnia 10.11.2012r. (sobota) o godz. 10.00 w Sali Nr 1 Urzędu Miasta. Rejestracja uczestników od godz. 9.45.
PASOWANIE NA ZERÓWIAKA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1
2012.10.24
26 października 2012 r. o godz. 11.00 w sali sportowej (parter) przy ul. Brodnickiej 1 odbędzie się uroczyste pasowanie uczniów klas zerowych Szkoły Podstawowej nr 1 w Golubiu-Dobrzyniu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców.
KONKURS – WYGRAJ TORBĘ – OSTATNIA SZANSA
2012.10.24
KONKURS – WYGRAJ TORBĘ – OSTATNIA SZANSA
Po raz kolejny zapraszamy Państwa do udziału w naszym konkursie Kocham Golub-Dobrzyń, w którym tym razem wygrać będzie można poliestrową torbę na zakupy.

Konkurs adresowany jest do Mieszkańców Golubia-Dobrzynia.

Aby otrzymać torbę należy wyciąć kupon znajdujący się w piątkowym dodatku do NOWOŚCI (dodatek - Golub-Dobrzyń), wypełnić go oraz dostarczyć do Urzędu Miasta Golubia-Dobrzynia pokój nr 5 (sekretariat Urzędu Miasta Golubia-Dobrzynia) do dnia 31 października 2012 roku.
VIII EDYCJA KONKURSU RELIGIJNEGO PT."CHMURY PRZEMINĄ NIEBO ZOSTANIE"
2012.10.24
VIII EDYCJA KONKURSU RELIGIJNEGO PT."CHMURY PRZEMINĄ NIEBO ZOSTANIE"
W dniu 24.10.2012 r. o godz. 10.00 w kościele parafialnym pw. św. Katarzyny w Dobrzyniu n/Drwęcą odbędzie się VIII edycja Wojewódzkiego Przeglądu Recytatorskiego pt. "Chmury przeminą, niebo zostanie. Przegląd Poezji Religijnej odbędzie się w dwóch kategoriach: szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

ZAPRASZAMY
JEDEN FORTEPIAN NA CZTERY RĘCE
2012.10.24
JEDEN FORTEPIAN NA CZTERY RĘCE
Drodzy Melomani, Przyjaciele Szafarni!
Zapraszamy do Szafarni by spędzić październikowe popołudnie w miejscu gdzie dwukrotnie swoje niezapomniane wakacje spędził młody Fryderyk Chopin. Zapraszamy na spacer po Zabytkowym Parku przy Ośrodku Chopinowskim, który w tych dniach mieni się barwami jesieni.
Po spacerze proponujemy Państwu wspaniały i zarazem unikalny koncert
pt. JEDEN FORTEPIAN NA CZTERY RĘCE, w wykonaniu DUO GRANAT.
Wystąpią:
STYPENDIA BURMISTRZA WRĘCZONE
2012.10.23
STYPENDIA BURMISTRZA WRĘCZONE
W dniu 22 października 2012r. wręczono stypendium Burmistrza Miasta Golubia-Dobrzynia.

Stypendium przyznawane jest od września 2003 roku i jest to już 19 edycja.

O stypendium Burmistrza na semestr zimowy ubiegało się 34 uczniów.
Kryteria określone uchwałą Rady Miasta spełniło 28 uczniów (czyli osiągnęli średnią co najmniej 4,5 i spełnione zostały kryteria dochodowe).

Stypendium wypłacane jest w różnych kwotach w zależności od dochodu przypadającego na członka rodziny i wynosi od 78 zł do 130 zł.
NOCNE ZWIEDZANIE WIEŻY KOŚCIOŁA W GOLUBIU
2012.10.23
NOCNE ZWIEDZANIE WIEŻY KOŚCIOŁA W GOLUBIU
19 października 2012 roku po raz pierwszy odbyło się nocne zwiedzanie wieży Kościoła w Golubiu.

Zainteresowanie było duże. Wchodząca grupa była pod wrażeniem wyglądu wieży w środku o tej porze dnia.

Obiekt jest przystosowany do zwiedzania o różnych porach, nawet w nocy, gdyż każdy poziom dostępny dla turystów jest oświetlony. Poza pięknymi widokami, które można było zobaczyć z ostatniego poziomu – tarasu widokowego, można było dowiedzieć się kilku ciekawych informacji o obiekcie oraz całym mieście.
MISTRZOSTWA GOLUBIA-DOBRZYNIA W WARCABACH 64 POLOWYCH
2012.10.22
MISTRZOSTWA GOLUBIA-DOBRZYNIA W WARCABACH 64 POLOWYCH
W sobotę 20 października br. odbyły się "Mistrzostwa Golubia-Dobrzynia w warcabach 64 polowych" o puchar Burmistrza Golubia-Dobrzynia Romana Tasarza

Organizatorami imprezy było Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej „Sahara” oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu. Sędzią prowadzącym oraz pomysłodawcą zawodów był Wiesław Dąbek. To druga impreza tego typu w naszym mieście, która pewnie wpisała się w stały harmonogram prac OSiRu.
Zainteresowanie zawodami rośnie porównując z ubiegłym rokiem. Puchar Burmistrza i całe zawody wygrał mieszkaniec naszego miasta Sławomir Kowalski, który rok temu również był na I miejscu.

Impreza była dofinansowana z Budżetu Miasta Golubia-Dobrzynia.
PODZIĘKOWANIE
2012.10.19
PODZIĘKOWANIE
Serdeczne podziękowania pragniemy przesłać do mieszkańców naszego miasta i okolic, za okazane serce dla naszych czworonożnych przyjaciół. Dzięki Waszej pomocy udało się zebrać około 75 kg suchej karmy, 22 karmy w puszkach, kołdry, miski, legowiska. Wszystko to jest bardzo potrzebne. Podziękowania kierujemy do anonimowych miłośników zwierząt, jak również do: Zakładu Usług Pożarniczych Golub-Dobrzyń Adama Sulińskiego, Aleksandry i Zofii Gołębiewskich, Małgorzaty Mazurkiewicz, Aleksandry Grabowskiej, Jakuba i Rafał Sarnowskich, Pauliny Lewandowskiej, Joahima Mejger, Zuzanny Detmer, Oliwii Miśkiewicz, Agnieszki Miedzianowskiej.

Serdeczne dziękuję!!!

Inicjatorka zbiórki Monika Dunajska wraz z pozostałymi wolontariuszkami oraz Urzędem Miasta Golubia-Dobrzynia.
OŚWIADCZENIE URZĘDU MIASTA GOLUBIA-DOBRZYNIA
2012.10.19
Niniejszym oświadczamy, że artykuły, które się ukazały ostatnio na temat rzekomego mobbingu w Urzędzie Miasta Golubia-Dobrzynia w dniu 13.10.12 w Gazecie Wyborczej i w dniu 18.10.12 w gazecie CGD naruszają dobra osobiste Burmistrza Miasta Golubia-Dobrzynia Pana Romana Tasarza. Wyrok sądu I instancji był nieprawomocny, co zostało przemilczane. Sprawę przejął Sąd Okręgowy w Toruniu przyjmując naszą apelację.

Sąd Okręgowy w swojej właściwości uznał, że należy przesłuchać świadka nie dopuszczonego do zeznań przez Sąd I instancji oraz powołuje innych wnioskowanych w apelacji świadków, zapowiadając również ponowne przesłuchanie stron. Sąd Okręgowy uznaje tym samym, iż Sąd I instancji niewystarczająco rzetelnie przeprowadził postępowanie dowodowe i prawdopodobnie wywiódł niewłaściwe wnioski.


Ewenementem – działającym na korzyść apelującego jest to, że Sąd Okręgowy chce w dużej części uzupełnić materiał dowodowy, przeprowadzając dodatkowe postępowanie dowodowe. To może świadczyć, że Sąd Okręgowy utracił zaufanie do rzetelności i wnikliwości Sądu I instancji.


Sprawę nierzetelnych, tendencyjnych, jednostronnych artykułów prasowych (Gazeta Wyborcza, CGD), kierujemy do kancelarii adwokackiej w celu spowodowania zamieszczenia sprostowań lub przekazania sprawy na drogę postępowania sądowego.Rzecznik Prasowy

Urzędu Miasta Golubia-Dobrzynia

Martyna Malinowska

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
2012.10.19
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
W poniedziałek w Urzędzie Miasta odbyły się obchody z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Wśród zaproszonych znaleźli się dyrektorzy miejskich szkół i przedszkoli oraz nauczyciele, którzy zostali nagrodzeni przez burmistrza oraz szefów poszczególnych placówek.
ŁĄCZYMY GOLUB Z DOBRZYNIEM – RUROCIĄGIEM PODWIESZANYM POD MOSTEM
2012.10.18
ŁĄCZYMY GOLUB Z DOBRZYNIEM – RUROCIĄGIEM PODWIESZANYM POD MOSTEM
Aktualnie prowadzone prace w ul. Mostowej i ul. 17 Stycznia służyć mają połączeniu sieci wodociągowej z części Golubskiej i Dobrzyńskiej miasta (rurociągiem podwieszanym pod mostem). Powyższe poprawi bezpieczeństwo zaopatrzenia w wodę Golubia-Dobrzynia. Stworzona zostanie dodatkowa możliwość zaopatrzenia w wodę naszego miasta w przypadku poważnych awarii skutkujących przerwami w dostawie wody.

Prace wykonywane są w ramach projektu pn. ”Uporządkowanie Gospodarki Wodno-Ściekowej Golubia-Dobrzynia”.
MYŚLEĆ SERCEM - PAPIESKIE INSPIRACJE
2012.10.17
MYŚLEĆ SERCEM - PAPIESKIE INSPIRACJE
Ośrodek Chopinowski w Szafarni zaprasza w niedzielę 21 października 2012 r o godzinie 17 na projekt pod tytułem Myśleć sercem - papieskie inspiracje.
Wystąpią:
Katarzyna Thomas - sopran
Dariusz Jakubowski - aktor,autor
Piotr Szafraniec - fortepian

Projekt Myśleć sercem to artystyczna propozycja odczytania pozostawionych przez Jana Pawła II drogowskazów na temat wolności, wiary, piękna, miłości i patriotyzmu w dzisiejszym świecie.
Usłyszymy utwory poetyckie Cz. Miłosza, Z. Herberta, W. Gombrowicza, C.K. Norwida, J. Słowackiego, A. Mickiewicza. Zabrzmi muzyka J. S. Bacha, F. Chopina, Fr. Schuberta, K. Szymanowskiego, W. Lutosławskiego i innych.
POSŁUCHAJ CO W GMINIE PISZCZY
2012.10.17
POSŁUCHAJ CO W GMINIE PISZCZY
Polskie Radio PiK "Co w gminie piszczy?" - od poniedziałku do piątku, godz.8.40 i 13.45.

Codziennie rano, od poniedziałku do piątku, Polskie Radio PIK prezentuje jedną gminę naszego regionu, pokazuje sukcesy lokalnych społeczności i ich problemy. Posłuchaj relacji z Golubia-Dobrzynia.
„ŚWIADOMY WIE CO ROBIĆ Z ZSEE”
2012.10.17
„ŚWIADOMY WIE CO ROBIĆ Z ZSEE”
Mamy przyjemność zaprosić wszystkich uczniów i nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych ze wszystkich województw w kraju do udziału w ogólnopolskim konkursie na temat właściwego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym pt. „Świadomy wie co robić z ZSEE”. Wystarczy stworzyć Ekozespół z 5 aktywnych uczniów, którzy pod przewodnictwem 1 opiekuna (nauczyciela, wychowawcy) będą reprezentować szkołę w zadaniach konkursowych
POLSKIE RADIO DLA ZAGRANICY MÓWI O GOLUBIU-DOBRZYNIU
2012.10.16
POLSKIE RADIO DLA ZAGRANICY MÓWI O GOLUBIU-DOBRZYNIU
Posłuchaj
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

Banery

Miasto Golub-Dobrzyń Konsultacje SpołeczneBudżet ObywatelskiPOLICJA--ZAADOPTUJ PSA-tvgd-Stowarzyszenie Przyjazna BudaMapa Golubia-Dobrzynia------
-
- Urząd Miasta Golub-Dobrzyń, ul. Plac Tysiąclecia 25, 87-400 Golub-Dobrzyń
tel. +48 (56) 683 54 10, fax +48 (56) 683 54 15,
© Copyright UM Golub-Dobrzyń
powered by netadmin 7.25
-