-
strona główna  struktura serwisu  kontakt   wersja polska-english version-BIP-
- herb AKTUALNOŚCI
-
- 05.06.2020 - Bonifacego, Walerii, Waltera
 
-
-
-
-
-
-
-

Banery

----MIEJSKA EKO-EDUKACJA
-
- AKTUALNOŚCI /
FILMOWO W BIBLIOTECE
2013.01.23
FILMOWO W BIBLIOTECE
Środa rozpoczęła się pisaniem przez dzieci przewidywanego przez nich zakończenia filmu „Sekret Eleonory”. Pomysłów jak zakończy się film i czy książki zostaną uratowane było kilka. Każde z dzieci zakończyło swój scenariusz pozytywnie. Książki wróciły na swoje miejsce, Nantanek „odzyskał” wzrost, a czarownica została zamknięta na zawsze w swojej baśni bez możliwości wyjścia z niej. W dyskusji dzieci wypowiadały się na temat postaci z bajek, czy są dobre czy złe, czy są przez nich lubiane, czy nie. Wszystkie dzieci jednogłośnie stwierdziły, że trzeba umieć czytać, bo wtedy więcej rzeczy człowiek zna i wie. A świat bez książek byłby smutny i nieciekawy.
FERIE Z JANUSZEM KORCZAKIEM
2013.01.23
FERIE Z JANUSZEM KORCZAKIEM
W Filii dla Dzieci i Młodzieży gościli uczniowie z Zespołu Szkół Nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu z nauczycielkami: panią mgr Anną Staszewską, Panią mgr Anną Radecką i Panią mgr Wandą Wiśniewską. Szkoła jest partnerem biblioteki w projekcie „Elementarz Korczaka”
Zajęcia miały charakter warsztatów. Dzieci wykonywały zadania, dzięki którym dochodziły do wniosku, jaka jest hierarchia wartości w życiu człowieka i jak to się ma do życia w rodzinie, a jak w domach dziecka.
PIERWSZY DZIEŃ FERII W BIBLIOTCE
2013.01.23
PIERWSZY DZIEŃ FERII W BIBLIOTCE
Głośnym czytaniem książki z serii „Zaopiekuj się mną” Holly Webb Filia dla Dzieci i Młodzieży rozpoczęła tegoroczne ferie.
Po przeczytaniu fragmentu książki „Gdzie jest Rudek” dzieci odpowiadały na zagadki związane z treścią utworu; tworzyły ilustracje wybranego fragmentu, rysowały portret kotka Rudka. Na zakończenie dzieci obejrzały część filmu „Sekret Eleonory”.
POŻYCZKI DLA PRZEDSIĘBIORCZYCH
2013.01.22
POŻYCZKI DLA PRZEDSIĘBIORCZYCH
Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy Sp. z o.o. w Toruniu realizuje projekt pt. „Pożyczki dla Przedsiębiorczych” , który jest skierowany dla osób zamierzających rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej. O wsparcie w ramach projektu mogą ubiegać się osoby, które zamieszkują na terenie województwa kujawsko-pomorskiego i w okresie 12 miesięcy przed przystąpieniem do projektu nie posiadały zarejestrowanej działalności gospodarczej.
GOŚĆ HONOROWY "MISTRZOSTW POWIATU GOLUBSKO-DOBRZYŃSKIEGO W WYCISKANIU SZTANGI LEŻĄC"
2013.01.22
Pragniemy poinformować, że gościem honorowym "Mistrzostw Powiatu golubsko-dobrzyńskiego w Wyciskani Sztangi Leżąc" o Puchar Kierownika OSiR-u będzie mistrzyni świata w fitnessie sylwetkowym - Natalia Gacka. Pani Gacka jest aktualną mistrzynią świata, tytuł ten zdobyła w grudniu ubiegłego roku w Budapeszcie. Na imprezie w Golubiu-Dobrzyniu wykona krótki pokaz fitness, odpowiadać będzie na pytania publiczności oraz będzie można z mistrzynią wykonać sobie wspólne zdjęcie. Pani Natalia Gacka oprócz tego, że jest mistrzynią świata jest również atrakcyjną i sympatyczną oraz bardzo kontaktową kobietą.
REKRUTACJA DO PROJEKTU
2013.01.22
Czy Pan/Pani lub ktoś z Państwa rodziny korzysta ze wsparcia Miejskiego Ośrodka Polityki Społecznej w Golubiu-Dobrzyniu? Czy chcesz pomóc sobie i swoim bliskim?

Czy masz pomysł na poprawę swojego życia?

Czy uważasz, że mógłbyś się przekwalifikować, ukończyć szkolenie, kurs, podnieść swoje wykształcenie, ale nie masz na to środków?

Jeżeli chce Pan/Pani zmienić swoją dotychczasową sytuacje życiową zapraszamy do współpracy osoby chętne do udziału w projekcie. Rekrutacja do tegorocznej edycji projektu systemowego „ Aktywność-krok do przodu” będzie trwać do 15 lutego 2013 r.
DEKLARACJE
2013.01.22
DEKLARACJE
Szanowni Mieszkańcy!!!

W związku z wprowadzeniem nowego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi zwracamy się z prośbą o wypełnienie i przekazanie najpóźniej do dnia 31 marca 2013 roku deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Druk deklaracji do pobrania klikając na więcej
ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE
2013.01.22
ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE
.
MISTRZOSTWA POWIATU GOLUBSKO-DOBRZYŃSKIEGO W WYCISKANIU SZTANGI LEŻĄC O PUCHAR KIEROWNIKA OSiR –u
2013.01.21
MISTRZOSTWA POWIATU GOLUBSKO-DOBRZYŃSKIEGO W WYCISKANIU SZTANGI LEŻĄC O PUCHAR KIEROWNIKA OSiR –u
Ośrodek Sportu i Rekreacji pragnie zaprosić na Mistrzostwa Powiatu golubsko-dobrzyńskiego w Wyciskaniu Sztangi leżąc o Puchar Kierownika OSiR-u, które odbędą się 03.02.2013 r. (niedziela) o godz. 13.00. Zapisy do zawodów w biurze OSiR ul. Sportowa 8 (stadion) do dnia 31.01.2013 r. (czwartek). Zawody będą rozgrywane w trzech kategoriach wiekowych: do 25 lat, 26-40 lat oraz powyżej 40 lat. Dla najlepszych zawodników przewidziane są nagrody w postaci odżywek sportowych oraz pucharów, a wszyscy startujący otrzymają sportowy upominek. Przewidziano również szereg atrakcji dla kibiców, między innymi pokazy karate, pokaz freestyle football oraz losowanie nagród dla publiczności.
PODSUMOWANIE 1 TYGODNIA FERII W OSIR
2013.01.21
PODSUMOWANIE 1 TYGODNIA FERII W OSIR
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu w pierwszym tygodniu ferii organizował codziennie rozrywkę w postaci zawodów sportowych dla uczniów szkół w naszym mieście. Na początek zorganizowano Halową Ligę Piłki Nożnej dla uczniów szkół podstawowych z rocznika 2002-2000. Do ligi zgłosiły się trzy drużyny, które w swoich zespołach miały zawodników trenujących w miejscowych klubach. Najlepszą drużyną okazuję się na razie Fizol Team, która z bilansem trzech zwycięstw oraz jednego remisu prowadzi w tabeli. Na drugim miejscu plasuje się zespół Four Fans Football, który przegrał tylko z zespołem Fizol Team. Na trzecim miejscu znajduję się zespół FC Koreczki, który reprezentuje równie wysoki poziom jak pozostałe drużyny natomiast nie odniósł jeszcze żadnego zwycięstwa.
PANAMA - ZAPRASZAMY DO DOMU KULTURY
2013.01.18
PANAMA - ZAPRASZAMY DO DOMU KULTURY
.
BEZPŁATNE PROFILAKTYCZNE BADANIE SŁUCHU
2013.01.18
BEZPŁATNE PROFILAKTYCZNE BADANIE SŁUCHU
Audiofon aparaty słuchowe zaprasza na bezpłatne badanie słuchu od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 17.00.
tel. 56 494 30 88
APEL O DOKARMIANIE PTAKÓW
2013.01.18
APEL O DOKARMIANIE PTAKÓW
W związku z trudnymi warunkami atmosferycznymi zwracamy się z prośbą do wszystkich Mieszkańców Golubia-Dobrzynia o wspólne dokarmianie ptaków. Szczególnie łabędzi i kaczek, które pływają na Drwęcy, tworząc niepowtarzalny charakter Naszego Miasta
LODOWISKO NA OSIR
2013.01.18
LODOWISKO NA OSIR
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu - Dobrzyniu zaprasza do korzystania z lodowiska, które znajdować się będzie na terenie ośrodka /obok skate parku/.

Pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji wylali już wodę, która przy panującej niskiej temperaturze bardzo szybko zamarza.

Jeśli prognozy pogody się sprawdzą to lodowiskiem będziemy mogli się cieszyć co najmniej 2 tygodnie.

Serdecznie zapraszamy!
PANAMA - ZMIANA GODZINY!!!
2013.01.17
PANAMA - ZMIANA GODZINY!!!
.
SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI POMORSKIEJ SPÓŁKI GAZOWNICTWA
2013.01.17
SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI POMORSKIEJ SPÓŁKI GAZOWNICTWA
14 stycznia 2013 roku w Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie robocze z przedstawicielami Pomorskiej Spółki Gazownictwa.

Spotkanie miało na celu doszczegółowienie ustaleń projektowych oraz pomoc w uzyskaniu uzgodnień.

W ramach inwestycji gaz średniego ciśnienia ma zostać doprowadzony od Frydrychowa do Golubia-Dobrzynia (do Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej). W latach przyszłych główna nitka gazu ma być rozbudowana o kolejne gazociągi na terenie Golubia-Dobrzynia.
SPOTKANIE NOWOROCZNE
2013.01.15
SPOTKANIE NOWOROCZNE
11 stycznia 2013 roku w Domu Kultury odbyło się Spotkanie Noworoczne z Mieszkańcami Miasta.
Wszyscy przybyli goście zostali przywitani przez Marszałka Senatu Jana Wyrowińskiego, Wojewodę Zbigniewa Ostrowskiego, Senatora Michała Wojtczaka oraz Burmistrza Golubia-Dobrzynia - Romana Tasarza.

Spotkanie rozpoczął Chór GAUDIUM pod dyrekcją Mariusza Rzepkowskiego, a zakończył występ artystyczny dzieci z Zespołu Szkół Miejskich.

Po zakończeniu części artystycznej przybyli goście przy kawie i słodkim poczęstunku mieli okazję do rozmowy i wymiany doświadczeń.
21 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
2013.01.15
21 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
W ostatni weekend w Domu Kultury przy ul. Hallera 13 (sobota) oraz w Zespole Szkół Miejskich przy ul. Żeromskiego 11 (niedziela) odbył się 21 Finał Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy.

Tym razem pieniądze zbierane były pod hasłem: Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów.
Liczenie zebranych pieniędzy trwa.
ZESPÓŁ SZKÓŁ MIEJSKICH ZAPRASZA NA FERIE ZE SZTUKĄ
2013.01.14
ZESPÓŁ SZKÓŁ MIEJSKICH ZAPRASZA NA FERIE ZE SZTUKĄ
.
PRZETARG NA BUDOWĘ KOMPLEKSU SPORTOWO-REKREACYJNEGO - ETAP I BUDOWA HALI WIDOWISKOWO-SPORTOWEJ 36 X 44.
2013.01.11
PRZETARG NA BUDOWĘ KOMPLEKSU SPORTOWO-REKREACYJNEGO - ETAP I BUDOWA HALI WIDOWISKOWO-SPORTOWEJ 36 X 44.
O godz. 13.15 zostały otwarte oferty na „Budowę kompleksu sportowo-rekreacyjnego Etap I - Budowa hali widowiskowo-sportowej 36 x 44”.

W wyznaczonym terminie wpłynęło 17 ofert.

Oferty cechował duży rozrzut cenowy od ok. 5 000 000,00 do ponad 7 000 000,00 zł brutto.

Wybór wykonawcy nastąpi po przeprowadzeniu postępowania przetargowego (tj. po sprawdzeniu zgodności wszelkich dokumentów z wymaganiami przetargu).
PODSUMOWANIE ROKU 2012 W URZĘDZIE STANU CYWILNEGO
2013.01.08
PODSUMOWANIE ROKU 2012 W URZĘDZIE STANU CYWILNEGO
Urząd Stanu Cywilnego w Golubiu-Dobrzyniu obejmujący swym zasięgiem miasto i gminę Golub-Dobrzyń dokonał podsumowania minionego roku. Statystyki są nie tylko interesujące, ale przede wszystkim optymistyczne. Zdecydowanie w minionym roku było więcej urodzeń niż zgonów.
MEDALE ZA 50-LECIE POŻYCIA MAŁŻEŃSKIEGO
2013.01.08
MEDALE ZA 50-LECIE POŻYCIA MAŁŻEŃSKIEGO
3 stycznia 2013 roku Burmistrz Golubia-Dobrzynia wręczył medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Jubilatami byli:
Państwo Krystyna i Henryk Kropkowscy
Państwo Marianna i Stanisław Rumińscy
Państwo Zofia i Józef Malinowscy
oraz Państwo Irena i Ryszard Stańczewscy.

Składamy wyrazy uznania i głębokiego szacunku oraz serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności i dalszych szczęśliwych lat wspólnego życia.
OGŁOSZENIE O NABORZE NR 2/2013 z dnia 7 stycznia 2013r.
2013.01.08
OGŁOSZENIE O NABORZE NR 2/2013 z dnia 7 stycznia 2013r.
OGŁOSZENIE O NABORZE NR 2/2013
z dnia 7 stycznia 2013r.

Na podstawie art. 13 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych

(Dz.U. Nr 223,poz. 1458 z późn.zm.)Burmistrz Miasta Golubia-Dobrzynia
ogłasza nabór kandydatów na wolne stanowisko urzędnicze

w Urzędzie Miasta Golubia-Dobrzynia Pl.Tysiąclecia 25, 87-400 Golub-Dobrzyń,

Podinspektor

w Wydziale Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Nieruchomościami

OGŁOSZENIE O NABORZE NR 1/2013
2013.01.08
OGŁOSZENIE O NABORZE NR 1/2013
OGŁOSZENIE O NABORZE NR 1/2013
z dnia 7 stycznia 2013r.

Na podstawie art. 13 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych

(Dz.U. Nr 223,poz. 1458 z późn.zm.)Burmistrz Miasta Golubia-Dobrzynia
ogłasza nabór kandydatów na wolne stanowisko urzędnicze

w Urzędzie Miasta Golubia-Dobrzynia Pl.Tysiąclecia 25, 87-400 Golub-Dobrzyń,Podinspektor

w Wydziale Finansowym
FERIE ZIMOWE W GOLUBIU-DOBRZYNIU
2013.01.07
FERIE ZIMOWE W GOLUBIU-DOBRZYNIU
Zbliżają się FERIE zimowę, zobacz jaką ofertę przygotowały jednostki organizacyjne Miasta Golubia-Dobrzynia.
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

Banery

Miasto Golub-Dobrzyń Konsultacje SpołeczneBudżet ObywatelskiPOLICJA--ZAADOPTUJ PSA-tvgd-Stowarzyszenie Przyjazna BudaMapa Golubia-Dobrzynia------
-
- Urząd Miasta Golub-Dobrzyń, ul. Plac Tysiąclecia 25, 87-400 Golub-Dobrzyń
tel. +48 (56) 683 54 10, fax +48 (56) 683 54 15,
© Copyright UM Golub-Dobrzyń
powered by netadmin 7.20
-