-
strona g��wna  struktura serwisu  kontakt    poleďż˝ znajomym wersja polska-english version-BIP-
- herb AKTUALNOŚCI
-
- 26.06.2019 - Jana, Pawła, Dawida
 
-
-
-
-
-
-
-

Banery

----MIEJSKA EKO-EDUKACJA
-
- AKTUALNOŚCI /
GOROCK FESTIVAL ZAPROSZENIE NA 3 SIERPNIA
2012.08.01
GOROCK FESTIVAL ZAPROSZENIE NA 3 SIERPNIA
.
GOROCK FESTIVAL
2012.07.27
GOROCK FESTIVAL
.
KOMUNIKATY
2012.07.27
W nadchodzących dniach na obszarze województwa kujawsko – pomorskiego prognozowana jest możliwość wystąpienia burz z gradem i intensywnych opadów deszczu.
INFORMACJA
2012.07.26
INFORMACJA
Informujemy, że od 6 sierpnia 2012 roku Zarząd Dróg Wojewódzkich planuje przeprowadzić remont ul. Pilsudskiego na odcinku od ul. Charszewskiego do skrzyżowania z ul. Mazowiecką.

Za utrudnienia powstałe w wyniku planowanego remontu serdecznie przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość.
REMONT ULICY KATARZYŃSKIEJ ZOSTAŁ ZAKOŃCZONY
2012.07.26
REMONT ULICY KATARZYŃSKIEJ ZOSTAŁ ZAKOŃCZONY
Modernizowana w ramach projektu pn. ”Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej Golubia-Dobrzynia” ul. Katarzyńska jest już otwarta. Poza wybudowaną nową infrastrukturą wodno-kanalizacyjno-deszczową ulica zyskała nową nawierzchnie asfaltową oraz chodniki. Pracownicy Urzędu Miasta Golubia-Dobrzynia nasadzili również nowe drzewa oraz zasiali trawę. W najbliższym czasie wymalowane maja zostać znaki poziome na jezdni.
WOLNE MIESZKANIA W RTBS-ie
2012.07.25
WOLNE MIESZKANIA W RTBS-ie
Na terenie Golubia-Dobrzynia przy ul. Miłej powstaje blok, który buduje Rypińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Rypinie.
Gmina Miasto Golub-Dobrzyń jest współudziałowcem w w/w spółce.

W chwili obecnej do nabycia pozostały już tylko dwa mieszkania o powierzchni 66 m2. Jedno na parterze i drugie na I piętrze.

Mieszkania będzie można nabyć w systemie docelowej własności lub bezpośrednio na własność.

We wrześniu 2012 roku planowane jest przekazanie kluczy właścicielom mieszkań.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z RTBS pod numerem telefonu tel. 54 280 26 41.
2012.07.25
OŚWIADCZENIE BURMISTRZA MIASTA GOLUBIA-DOBRZYNIA ROMANA TASARZA

Zgodnie z obwiązującym w Polsce prawem, nieprawomocny wyrok nie przesądza jeszcze o czyjejś winie. Niestety ja zostałem potraktowany już jak winny, a sprawę zarzucanego mi mobbingu opisano jak ciężkie przestępstwo kryminalne, którego rzekomo się dopuściłem. Opisujący z ogromną drobiazgowością tą sprawę dziennikarz nie znalazł czasu aby mnie zapytać o cokolwiek , mimo że miał taki obowiązek (art. 12 pkt 1 prawa prasowego ) .

W efekcie w tekście opisuje dotyczące mnie pomówienia byłej pracownicy, która wymienia moje rzekome zachowania , jakim sąd rozpoznający sprawę mobbingu wcale się nie zajmował. Podniosły one poziom skandalu w tekście i zapewne dlatego autorowi doskonale pasowały, więc po co informować Czytelników, że sędzia wcale się tym „rzekomym zachowaniem” od strony merytorycznej nie zajmował.

Przyznaję zapomniałem o starej, ale ciągle żywej zasadzie „zwolnij mnie, a pożałujesz!. Koncentrując się na pracy na rzecz miasta i mieszkańców zapomniałem, że w sprawach pracodawca - pracownik zawsze rządzą bardzo silne emocje. Niestety nawet przy bardzo delikatnym podejściu, trudno jest uniknąć konfliktu. Osoba zwalniana często szantażuje pracodawcę, że doniesie na niego lub oskarży o mobbing. Czasami pracownik nic nie mówi, robi maślane oczy, dziękuje i wychodzi, a następnego dnia pojawia się informacja o złożeniu pozwu w sądzie pracy.

Byli pracownicy mają świadomość, że jeśli będą chcieli, to mogą w znaczny sposób utrudnić życie byłemu pracodawcy. Niestety brakuje odpowiednich narzędzi prawnych, które pozwoliłyby na szybką reakcję w takich przypadkach. Nawet jeśli pozwiemy pracownika o zniesławienie, to prawdopodobnie sprawa zajmie co najmniej kilka miesięcy, podczas których w dalszym ciągu będzie on robił wszystko, aby zaszkodzić wizerunkowi byłego pracodawcy.

Z jednej strony istnieje powszechne przekonanie, że w administracji samorządowej pracuje za dużo urzędników, a z drugiej strony każda próba redukcji zatrudnienia wywołuje wiele emocji i działań jak w opisywanym przypadku.

Oczywiście „nie ważne” z punktu widzenia i przekazu szczególnie medialnego jest to, że podczas restrukturyzacji zatrudnienia pracował cały zespół ludzi, bo najlepiej znaleźć ofiarę w osobie najbardziej publicznej jaką jest burmistrz.

Mimo wszystko nie żałuję, że przez kilka lat próbowałem pomóc mojej byłej pracownicy i nie rozwiązałem z nią umowę o pracę wcześniej. Dostawała kolejne szanse, ale z nich nie skorzystała.

Zapewniam, że z całą determinacją będę dochodził swoich praw, oczyszczę swoje dobre imię i już nigdy nie pozostanę obojętny na żadną plotkę czy też potwarz skierowaną w moją stronę. Bo jak się okazuje nie trzeba być przestępcą, aby tak zostać opisanym.

W związku z powyższym informuję, że kieruję wątki o pomówienie do zbadania przez prokuraturę i do sądu.

Roman Tasarz

ZOBACZ MIASTO Z WYSOKOŚCI
2012.07.24
ZOBACZ MIASTO Z WYSOKOŚCI
W soboty i niedziele udostępniana do zwiedzania jest wieża golubskiego kościoła. Wejść można na nią o godz. 12.00 i 15.00. Ze względów bezpieczeństwa grupa zwiedzających może liczyć do 10 osób.
TERMINY WYDAWANIA ŻYWNOŚCI
2012.07.23
Informacja Miejskiego Ośrodka Polityki Społecznej w Golubiu-Dobrzyniu

WYDAWANIE ŻYWNOŚCI

Z BANKU ŻYWNOŚCI

26.07.2012 r. 9.00 - 15.00

(nazwiska od A do Ł)

27.07.2012 r. 9.00 - 15.00

(nazwiska od M do Z)
ROWEREM DO KLASZTORU
2012.07.23
ROWEREM DO KLASZTORU
29 osób wzięło tym razem udział w rajdzie rowerowym zorganizowanym przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu. Rajd odbył się 22 lipca w ramach całorocznej akcji przeprowadzanej przez OSiR pod nazwą „Cały rok rowerem w kółko i na okrągło – OSiRowerowanie 2012”. Tym razem rajdowicze udali się do klasztoru w Oborach, gdzie mieli czas na zwiedzanie klasztoru oraz odpoczynek i posiłek. Trasa rajdu liczyła 36 km i przebiegała przez Sokołowo, Dulsk, Ruże i cały czas prowadziła drogami asfaltowymi. Był to już czwarty rajd rowerowy zorganizowany przez OSiR w tym roku, który zachęca do aktywnego spędzania czasu na dwóch kółkach i jednocześnie poznawania ciekawych miejsc wokół Golubia-Dobrzynia. Rajdowicze prezentowali szeroki przekrój wiekowy od kilkulatków do osób powyżej 70 lat.
WAKACJE Z BIBLIOTEKĄ TRWAJĄ
2012.07.23
WAKACJE Z BIBLIOTEKĄ TRWAJĄ
Pomimo niesprzyjającej pogody, dzieci i młodzież biorąca udział w warsztatach zorganizowanych przez MiPBP, Świetlicę Socjoterapeutyczną oraz Pełnomocnika Burmistrza ds. Uzależnień mogła spędzać deszczowe przedpołudnia nie nudząc się. Oglądali miasto z wieży kościoła, wykonywali prace plastyczne, robili szkice starówki, origami. Obejrzeli film zachęcający ich do zainteresowania się historią i legendami naszego miasta i terenu.
W następnym tygodniu biblioteka planuje dalsze atrakcyjne zajęcia.
KONCERT ZESPOŁU HEVEN
2012.07.20
KONCERT ZESPOŁU HEVEN
.
BEZPŁATNA MAMMOGRAFIA I CYTOLOGIA
2012.07.20
BEZPŁATNA MAMMOGRAFIA I CYTOLOGIA
.
APEL
2012.07.18
APEL
W imieniu mieszkańców wsi Zdroje poszkodowanych w wyniku wystąpienia trąby powietrznej, która przetoczyła się przez tę miejscowość w dniu 14 lipca br. w godzinach popołudniowych, zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe bądź materialne. Ogółem poszkodowanych jest 7 rodzin (27 osób w tym 8 dzieci) zamieszkałych w 6 budynkach mieszkalnych, które uległy częściowemu lub całkowitemu zniszczeniu. Zniszczonych zostało też kilkanaście budynków gospodarskich, uprawy i kilka hektarów lasu.
UWAGA CZYTELNICY
2012.07.17
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna informuje, o godzinach pracy bibliotek na terenie miasta Golubia-Dobrzynia w okresie wakacyjnym (lipiec - sierpień 2012)
52. MIĘDZYNARODOWY SPŁYW KAJAKOWY "POJEZIERZEM BRODNICKIM - DRWĘCĄ - WISŁĄ"
2012.07.17
52. MIĘDZYNARODOWY SPŁYW KAJAKOWY "POJEZIERZEM BRODNICKIM - DRWĘCĄ - WISŁĄ"
Klub Turystów Wodnych założony w 1946 roku serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w 52. Międzynarodowym Spływie Kajakowym „Pojezierzem brodnickim – Drwęca – Wisłą”.

Trasa 52. Międzynarodowego Spływu Kajakowego „Pojezierzem brodnickim – Drwęcą – Wisłą”
„SPORTOWO W SIODLE” – KARBÓWKO 2012 – TOWARZYSKIE ZAWODY W SKOKACH O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA GOLUBIA-DOBRZYNIA
2012.07.16
„SPORTOWO W SIODLE” – KARBÓWKO 2012 – TOWARZYSKIE ZAWODY W SKOKACH O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA GOLUBIA-DOBRZYNIA
Stowarzyszenie Klub Jeździecki „Karbówko” zorganizował "Sportowo w Siodle"- Karbówko 2012 - Towarzyskie Zawody w skokach o Puchar Burmistrza Miasta Golubia-Dobrzynia, które odbyły się 15 lipca 2012 roku w Osadzie Karbówko.

Organizatorem zawodów była Osada Karbówko, firma „Entazi” Krzysztof Cymbał oraz Stowarzyszenie KJ „Karbówko”.

Impreza współfinansowana była z Budżetu Miasta Golubia-Dobrzynia.
KOLEJNE ULICE ZALEWANE SĄ ASFALTEM
2012.07.13
KOLEJNE ULICE ZALEWANE SĄ ASFALTEM
W bieżącym tygodniu kolejne ulice realizowane w ramach projektu „Uporządkowanie Gospodarki Wodno-Ściekowej Golubia-Dobrzynia” zalewane są asfaltem.

Po wykonaniu całej instalacji wodno-kanalizacyjnej i deszczowej, ulice zyskały czarny dywanik.

W czwartek wylano asfalt na ul. Stodólnej, ul. Miłej i rozpoczęto prace na ul. Katarzyńskiej.

Dziś tj. w piątek trwają dalsze prace w ul. Katarzyńskiej.

Poza wylewaniem asfaltu na ul. Katarzyńskiej, pracownicy Urzędu Miasta Golubia-Dobrzynia kładą nowy chodnik.
KONCERT ZADEDYKOWANY OŁENIE BOŻEMSKIEJ
2012.07.13
Najbliższy koncert w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni zadedykowany jest znanej toruńskiej działaczce społecznej, prezesce i współtwórczyni toruńskiego Hospicjum dla Dzieci "Nadzieja" - Ołenie Bożemskiej.
Odbędzie się w sobotnie popołudnie 21.07 - o godz. 16:00. W ramach biletu zbierane będą "cegiełki" na rzecz Hospicjum.
Podczas koncertu wystąpią Bogumiła Gruszczyńska ( flet) i Monika Pawlas ( fortepian) - część I oraz Paweł Rosa (fortepian) - część II.
W programie pierwszej części koncertu usłyszymy utwory Eldina Burtona, Carla Reinecke, Francoisa Borne. W drugiej części zaprezentowane zostaną utwory takich kompozytorów jak: E. Grieg, A. Ginastera, F. Chopin i J. Brahms.
OSIROWEROWANIE 2012 - KOLEJNY RAJD
2012.07.12
OSIROWEROWANIE 2012 - KOLEJNY RAJD
W dniu 22.07.2012 r. (niedziela) Ośrodek Sportu i Rekreacji w ramach akcji „Cały rok rowerem w kółko i na okrągło – OSiRowerowanie 2012” organizuje rajd rowerowy do klasztoru w Oborach. Rajd odbędzie się na trasie Golub-Dobrzyń – Sokołowo – Dulsk – Obory – Dulsk – Sokołowo – Golub-Dobrzyń i w całości będzie prowadził drogami asfaltowymi. Długość trasy ok. 38 km.
KONCERT
2012.07.12
KONCERT
.
KOMUNIKAT
2012.07.11
Komunikat w sprawie rządowego programu wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne w okresie od lipca do grudnia 2012 r.
XXXVI WIELKI TURNIEJ RYCERSKI oraz OBCHODY DNI GOLUBIA-DOBRZYNIA
2012.07.09
XXXVI WIELKI TURNIEJ RYCERSKI oraz OBCHODY DNI GOLUBIA-DOBRZYNIA
W miniony weekend na terenie Golubia-Dobrzynia odbywał się XXXVI Wielki Turniej Rycerski oraz Dni Golubia-Dobrzynia.

Trzydniowa impreza rozpoczęła się w piątek 6 lipca, kiedy to przed godz. 18.00 barwny korowód maszerował z Zamku przez całe miasto, po to by Burmistrz Golubia-Dobrzynia na czas imprezy "przekazał Miasto" we władanie rycerzy. Pierwszy dzień zakończył się koncertem zespołu "JAW RAW" Blues Connection na dziedzińcu zamkowym.

W sobotę /tj. 7 lipca/ od wczesnych godzin porannych Starówka Golubska zmieniła się w plac targowy na którym to można było zakupić m.in. rękodzieło artystyczne, nalewki, pieczywo kurpiowskie, miody pitne, biżuterię etniczną, białą broń, sieci rybackie, starocie,pierogi ...
NABÓR DO PRZEDSZKOLI - ZAKOŃCZONY
2012.07.09
Zakończył się nabór do przedszkoli w Golubiu-Dobrzyniu. Dzięki przeniesieniu sześciolatków z Przedszkola Publicznego do Szkoły Podstawowej nr 2, do placówek przyjęto wszystkie zgłoszone dzieci. Tegoroczny nabór był rekordowy. Do Przedszkola Publicznego przyjęto aż 64 dzieci, do Przedszkola Niepublicznego – 29, a do Punktu Przedszkolnego – 5.
„SPORTOWO W SIODLE” – KARBÓWKO 2012 – TOWARZYSKIE ZAWODY W SKOKACH O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA GOLUBIA-DOBRZYNIA
2012.07.09
„SPORTOWO W SIODLE” – KARBÓWKO 2012 – TOWARZYSKIE ZAWODY W SKOKACH O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA GOLUBIA-DOBRZYNIA
.
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

Banery

Budżet ObywatelskiPOLICJA--ZAADOPTUJ PSA-tvgd-Stowarzyszenie Przyjazna BudaMapa Golubia-Dobrzynia------
-
- Urząd Miasta Golub-Dobrzyń, ul. Plac Tysiąclecia 25, 87-400 Golub-Dobrzyń
tel. +48 (56) 683 54 10, fax +48 (56) 683 54 15,
© Copyright UM Golub-Dobrzyń
powered by netadmin 7.10
-