-
strona g��wna  struktura serwisu  kontakt    poleďż˝ znajomym wersja polska-english version-BIP-
- herb AKTUALNOŚCI
-
- 26.06.2019 - Jana, Pawła, Dawida
 
-
-
-
-
-
-
-

Banery

----MIEJSKA EKO-EDUKACJA
-
- AKTUALNOŚCI /
KURS KOMPUTEROWY DLA SENIORÓW
2012.08.29
KURS KOMPUTEROWY DLA SENIORÓW
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Golubiu-Dobrzyniu SERDCZENIE ZAPRASZA wszystkich seniorów na KURS KOMPUTEROWY.
Jeśli chcesz nauczyć się obsługi komputera i poznać tajniki Internetu, a dzieci i wnuki nie mają czasu lub cierpliwości by Cię nauczać, to ten kurs jest właśnie dla Ciebie. W dogodnym dla Ciebie tempie oraz w miłej atmosferze odkryjemy razem z Tobą wszystkie tajemnice komputerów. Nie siedź w domu - przyjdź i weź udział. Warto.

Spotkanie organizacyjne odbędzie się 7 września 2012 r. o godz. 11.00 w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży przy ulicy Sienkiewicza 6 (Budynek Przedszkola Nr 2).
IMPREZA PLENEROWA Z BIBLIOTEKĄ
2012.08.29
IMPREZA PLENEROWA Z BIBLIOTEKĄ
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Golubiu-Dobrzyniu Filia dla Dzieci i Młodzieży zaprasza dzieci na imprezę plenerową, która odbędzie się dnia 30 sierpnia 2012 r. o godz. 14.00, na terenie Publicznego Przedszkola Nr 2, przy ulicy Sienkiewicza 6.
W programie: konkursy sportowe, literackie, głośne czytanie, gry i zabawy.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY
OŚRODEK SPORTU I REKREACJI PODSUMOWUJE WAKACJE
2012.08.29
OŚRODEK SPORTU I REKREACJI PODSUMOWUJE WAKACJE
W czasie wakacji Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu organizował różnorodne imprezy sportowe dla dzieci oraz dorosłych aby w pełni zaspokoić potrzeby wszystkich mieszkańców miasta. Zaproponowaliśmy mieszkańcom takie dyscypliny sportowe jak piłka nożna, siatkówka plażowa czy tenis ziemny. W lipcu jako pierwsze zawody odbyły się Golubsko-Dobrzyńskie Mini Mistrzostwa Europy Szkół Podstawowych dla chłopców z rocznika 2000-2002.
KONSULTACJE SPOŁECZNE W SPRAWIE PODZIAŁU GMINY MIASTO GOLUB-DOBRZYŃ NA NOWE OKRĘGI WYBORCZE
2012.08.29
KONSULTACJE SPOŁECZNE W SPRAWIE PODZIAŁU GMINY MIASTO GOLUB-DOBRZYŃ NA NOWE OKRĘGI WYBORCZE
Burmistrz Miasta Golubia-Dobrzynia informuje, że w dniach od 31 sierpnia do 13 września 2012 roku prowadzone są konsultacje społeczne w przedmiocie:
1. Podziału Miasta Golub-Dobrzyń na okręgi wyborcze, ustalenia ich granic i numerów oraz liczby radnych wybieranych w każdym okręgu.
II Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Młodzików i Orlików o Puchar Starosty Powiatu golubsko-dobrzyńskiego i Burmistrza Golubia-Dobrzynia
2012.08.29
II Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Młodzików i Orlików o Puchar Starosty Powiatu golubsko-dobrzyńskiego i Burmistrza Golubia-Dobrzynia
Klub Sportowy „Piłkarz” Golub-Dobrzyń serdecznie zaprasza na II Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Młodzików i Orlików o Puchar Starosty Powiatu golubsko-dobrzyńskiego i Burmistrza Golubia-Dobrzynia, który odbędzie się 1 września 2012 roku na boisku ORLIK przy ul. Sportowej 8.

Program turnieju:
UWAGA PRZEDSIĘBIORCO !!!
2012.08.29
UWAGA PRZEDSIĘBIORCO !!!
.
PIĘKNY JUBILEUSZ
2012.08.28
PIĘKNY JUBILEUSZ
Wczoraj tj. 27 sierpnia 2012 roku swój piękny jubileusz obchodziła Pani Stefania Rozłonkowska, która to ukończyła 100-lat. Z tej okazji Burmistrz Golubia-Dobrzynia – Roman Tasarz złożył Dostojnej Jubilatce najserdeczniejsze życzenia wraz z drobnym upominkiem.
MOSTY ODNOWIONE
2012.08.28
MOSTY ODNOWIONE
W ostatnim czasie most na rzece Drwęcy odnawiany był przez pracowników Urzędu Miasta Golubia-Dobrzynia. O tym pisaliśmy wcześniej http://www.golub-dobrzyn.pl/redir,index?wiecej=2582&wiecej_news=1
Prace polegały na oczyszczeniu i odnowieniu elementów metalowych.
Oprócz tzw. „małego mostku” w tym samym czasie pracownicy Urzędu Miasta Golubia-Dobrzynia wykonali prace polegające na odnowieniu mostku prowadzącego do lasu przy ul. Piaskowej.
DRUŻYNA TKKF SAHARA W FINALE WOJEWÓDZKIM PROGRAMU "ORLIK POLSKA"
2012.08.28
DRUŻYNA TKKF SAHARA W FINALE WOJEWÓDZKIM PROGRAMU "ORLIK POLSKA"
Drużyna piłkarska amatorów TKKF"Sahara" jako mistrz miasta,będzie reprezentować Golub-Dobrzyń w Finale Wojewódzkim programu "Orlik Polska"(więcej na:WWW.ORLIKPOLSKA.PL).

Gramy w grupie "A" z Rypinem,Włocławkiem,Kowalewem i Kikołem.Dwie najlepsze drużyny awansują do półfinałów, a zwycięzca Turnieju do Finału ogólnopolskiego.Grają zawodnicy amatorzy/niezrzeszeni w klubach/ w wieku 16-35 lat.Nasz zespół reprezentują:Michał Piątkowski i Krzysztof Orzechowski/bramkarze/,Patryk Ciesielski-kpt,Ariel Piotrowski,
Piotr Zieliński,Zbigniew Rumiński,Krzysztof Guzowski,Michał Heiman,Paweł Gujski,Mariusz Bruzda,Miłosz Gębka,Andrzej Konieczka.
GOROCKFESTIVAL
2012.08.28
GOROCKFESTIVAL
.
MIESZCZAŃSKIE POHULANKI 2012
2012.08.27
MIESZCZAŃSKIE POHULANKI 2012
W minioną sobotę odbyły się XVII Mieszczańskie Pohulanki.

Impreza rozpoczęła się o godz. 17.00 i trwała do 24.00.

Mieszkańcy mieli możliwość wzięcia udziału w konkursach przygotowanych specjalnie dla nich.

Można było wygrać sprzęt AGD, rowery, kurs na prawo jazdy oraz inne upominki.

Gwiazdą wieczoru był zespół BAYER FULL.
POŻEGNANIE WAKACJI Z OSIREM
2012.08.24
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu w dniu 01.09.2012 r. (sobota) organizuje dla wszystkich najmniejszym mieszkańców Golubia-Dobrzynia w wieku przedszkolnym oraz uczęszczającym do klas I – III szkoły podstawowej dzień gier i zabaw.
ROWEREM PO POJEZIERZU BRODNICKIM
2012.08.24
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu zaprasza na kolejny rajd rowerowy w 2012 roku. Tym razem OSiR oferuje wzięcie udziału w dwudniowym rajdzie rowerowym po terenie Pojezierza Brodnickiego, który odbędzie się w ramach akcji „Rowerem w kółko i na okrągło OSiRowerowanie 2012”. Dzięki dwudniowej podróży na rowerach nasi mieszkańcy będą mogli poznać nowe tereny znajdujące się niedaleko naszego miasta.
POKAZ KARATE
2012.08.24
POKAZ KARATE
.
NAJMNIEJ KOSZTUJE PODATNIKÓW ADMINISTRACJA W GOLUBIU-DOBRZYNIU
2012.08.24
NAJMNIEJ KOSZTUJE PODATNIKÓW ADMINISTRACJA W GOLUBIU-DOBRZYNIU
Z najnowszego rankingu miesięcznika „Wspólnota” wynika, że Golub-Dobrzyń wydaje najmniej na administrację spośród wszystkich samorządów zlokalizowanych na terenie powiatu golubsko-dobrzyńskiego.

W porównaniu do pobliskich miast o podobnej wielkości tj. Lipna i Wąbrzeźna w roku 2011 Golub-Dobrzyń również wypadł najkorzystniej.
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013 W SZKOŁACH MIEJSKICH
2012.08.22
Uprzejmie informujemy, że rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013 w szkoła miejskich odbędzie się 3 września 2012 roku w:

Szkole Podstawowej nr 1przy ul. Zamkowej 19 - o godz. 9.00,

Gminazjum im. Ignacego Działyńskiego przy ul. Szkolnej 37 - o godz. 9.30

Zespole Szkól Miejskich (szkoła podstawowa oraz gimnazjum plastyczne) przy ul. Żeromskiego 11 - o godz. 10.00.
FACEBOOK DLA SENIORA
2012.08.21
FACEBOOK DLA SENIORA
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza wszystkich seniorów na wakacyjne zajęcia Facebookowe.

Jeśli nie wiesz co to jest Facebook lub chciałbyś mieć swój profil Facebookowy, by móc poznawać nowych znajomych lub odnawiać stare znajomości, to ten ekspresowy kurs jest właśnie dla Ciebie.
Chcesz być trendy ? Dzieci nie mają czasu, a wnuki cierpliwości, by tłumaczyć Ci jak działa Facebook. Nic nie szkodzi, w bibliotece dowiesz się wszystkiego i zadziwisz swoją wiedzą dzieci i wnuki.

Przyjdź do Biblioteki (ul. Sienkiewicza 6) w piątek 24 sierpnia o godz. 11.00 i poznaj największy portal społecznościowy od podszewki. Zajęcia są dobrowolne i bezpłatne.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY
MALOWANIE PASÓW
2012.08.21
MALOWANIE PASÓW
W ostatnim tygodniu na ulicach naszego Miasta wymalowane zostało oznakowanie poziome.

Parkingi, przejścia dla pieszych, ścieżki rowerowe oraz osie jezdni zostały wymalowane na Placu Tysiąclecia, ul. Kościuszki, ul. Żeromskiego, ul. Mickiewicza, ul. Działyńskich, ul. Szkolnej, ul. Nowej, ul. Konopnickiej, ul. Sienkiewicza oraz Starówce Golubskiej.
FABRYKA KULTURY UPIĘKSZA BUDYNKI
2012.08.21
FABRYKA KULTURY UPIĘKSZA BUDYNKI
W ciągu kilku ostatnich dni budynki Szkoły Podstawowej nr 1 w Golubiu-Dobrzyniu oraz Przedszkola Publicznego nr 2 im. Marii Konopnickiej stały się bardziej kolorowe i przyjazne dla dzieci. Wszystko to za sprawą Fabryki Kultury – stowarzyszenia działającego na naszym terenie, które to w ogólnopolskim konkursie DULUXA wywalczyło farby.

W najbliższym czasie Fabryka Kultury planuje pomalować Ośrodek Sportu i Rekreacji przy ul. Sportowej 8.

Serdecznie dziękujemy !!!
REMONT RUSZYŁ
2012.08.21
Od kilku dni trwaj prace przy modernizacji ul. Piłsudskiego. Dzięki dobrej współpracy z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy ulica ta zyska nową nawierzchnię.
W Y P R A W K A S Z K O L N A 2012
2012.08.14
Na podstawie Rządowego programu pomocy uczniom w 2012 r. – „Wyprawka szkolna" dofinansowanie zakupu podręczników przysługuje rozpoczynającym w roku szkolnym 2012/2013 naukę:
1. uczniom klas I szkoły podstawowej pochodzącym z rodzin, w których dochód na osobę w rodzinie nie będzie wyższy niż 504 zł netto (kryterium dochodowe zapisane w ustawie o świadczeniach rodzinnych);
2. uczniom klas II-IV szkoły podstawowej oraz uczniom klas I szkoły ponadgimnazjalnej (zasadniczej szkoły zawodowej, liceum ogólnokształcącego i technikum), pochodzącym z rodzin, w których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 351 zł netto (kryterium dochodowe zapisane w ustawie o pomocy społecznej);
3. uczniom pochodzącym z rodzin niespełniających kryterium dochodowego, o którym mowa w art. 8 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej, w przypadkach określonych w art. 7 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej, na podstawie decyzji dyrektora szkoły, do której uczęszcza uczeń, z wyłączeniem uczniów klas I szkoły podstawowej. Liczba uczniów, którym zostanie udzielona pomoc w tym trybie nie może przekroczyć w danej gminie 5% ogólnej liczby uczniów klas II-IV szkoły podstawowej;
4. uczniom:
a) słabowidzącym,
b) niesłyszącym
c) z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim,
d) uczniom z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona wyżej,
- posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, o którym mowa w art. 71b ust. 3 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty, uczęszczający w roku szkolnym 2012/2013 do szkół podstawowych, gimnazjów, ponadgimnazjalnej.
ZNALEZIONO RANNEGO BOCIANA
2012.08.03
ZNALEZIONO RANNEGO BOCIANA
Podczas patrolowania ulic Miasta w zaroślach na ul. Drwęckiej Strażnicy Miejscy znaleźli rannego bociana.

Zwierzę zostało przetransportowane do weterynarza. Po jego opatrzeniu ptak został przewieziony do ogrodu botanicznego w Toruniu.
OSTRZEŻENIE - BURZE Z GRADEM
2012.08.03
Zjawisko: burze z gradem

Stopień zagrożenia: 1

Obszar: województwo kujawsko-pomorskie

Ważność: od godz. 10:00 dnia 03.08.2012 do godz. 22:00 dnia 03.08.2012

Przebieg: Przewiduje się wystąpienie burz, lokalnie z opadami gradu, podczas których opady deszczu wyniosą od 10 do 20 mm, lokalnie do 30 mm, a wiatr osiągnie w porywach od 70 do 90 km/h.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%
TRWAJĄ PRACE PRZY KONSERWACJI MOSTU
2012.08.03
TRWAJĄ PRACE PRZY KONSERWACJI MOSTU
Od początku tygodnia trwają prace przy konserwacji „małego mostku” na Drwęcy.

Pracownicy Urzędu Miasta wykonują konserwacje elementów metalowych.

Prace potrwają jeszcze kilka tygodni.
INFORMACJA
2012.08.03
Miejski Ośrodek Polityki Społecznej w Golubiu-Dobrzyniu informuje, że od dnia 01 sierpnia 2012 r. wydawane i przyjmowane są wnioski o ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego na nowy okres świadczeniowy od 01 października 2012 r. do 31 września 2013 r.

Od dnia 01 września 2012 r. będą wydawane i przyjmowane wnioski o ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych na nowy okres zasiłkowy od 01 listopada 2012 r. do 31 października 2013 r.
Od dnia 01 sierpnia 2012 r. wydawane i przyjmowane są wnioski o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2012/2013.
Wnioski należy składać do dnia 15 września 2012 r.

Wydawanie i przyjmowanie wniosków pokój nr 5.
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

Banery

Budżet ObywatelskiPOLICJA--ZAADOPTUJ PSA-tvgd-Stowarzyszenie Przyjazna BudaMapa Golubia-Dobrzynia------
-
- Urząd Miasta Golub-Dobrzyń, ul. Plac Tysiąclecia 25, 87-400 Golub-Dobrzyń
tel. +48 (56) 683 54 10, fax +48 (56) 683 54 15,
© Copyright UM Golub-Dobrzyń
powered by netadmin 7.10
-