-
strona g��wna  struktura serwisu  kontakt   wersja polska-english version-BIP-
- herb AKTUALNOŚCI
-
- 18.08.2019 - Heleny, Bronisława, Ilony
 
-
-
-
-
-
-
-

Banery

----MIEJSKA EKO-EDUKACJA
-
- AKTUALNOŚCI /
ZAWODY JEŹDZIECKIE O PUCHAR BURMISTRZA GOLUBIA-DOBRZYNIA
2012.11.06
ZAWODY JEŹDZIECKIE O PUCHAR BURMISTRZA GOLUBIA-DOBRZYNIA
.
MISTRZOSTWA GOLUBIA-DOBRZYNIA W SZACHACH O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA GOLUBIA-DOBRZYNIA
2012.11.06
MISTRZOSTWA GOLUBIA-DOBRZYNIA W SZACHACH O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA GOLUBIA-DOBRZYNIA
Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej „Sahara” oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu organizuje w dniu 8 grudnia b.r. Mistrzostwa Golubia-Dobrzynia w Szachach o Puchar Burmistrza Miasta.

Turniej zostanie przeprowadzony w małej hali OSiR od godz. 10.00. Zapisy w dniu turnieju od 9.30 lub wcześniej u organizatora tel.: 661-687-936.
Impreza dofinansowana jest z budżetu miasta Golubia-Dobrzynia.
OFERTY PRACY PUP
2012.11.06
Powiatowy Urząd Pracy w Golubiu-Dobrzyniu uprzejmie informuje, że posiada następujące oferty pracy:
KOMUNIKAT WOJEWODY KUJAWSKO-POMORSKIEGO DO WŁAŚCICIELI I ZARZĄDCÓW OBIEKTÓW BUDOWLANYCH
2012.11.06
W związku z rozpoczęciem sezonu jesienno-zimowego i zwiększeniu ryzyka wystąpienia w obiektach budowlanych zagrożeń i katastrof budowlanych spowodowanych:

niewłaściwą eksploatacją instalacji gazowej, przewodów dymowych i wentylacyjnych,
nadmiernym obciążeniem połaci dachowej śniegiem.

Przypominam właścicielom i zarządcom obiektów budowlanych o ustawowych obowiązkach zapewniających właściwy stan techniczny i bezpieczeństwo użytkowanych obiektów budowlanych.
KUJAWSKO-POMORSKA GĘSINA NA ŚWIĘTEGO MARCINA
2012.11.05
KUJAWSKO-POMORSKA GĘSINA NA ŚWIĘTEGO MARCINA
Już po raz kolejny kujawsko-pomorska gęsina zawita do Golubia-Dobrzynia. Wzorem roku ubiegłego w najbliższy piątek tj. 9 listopada 2012 roku o godz. 11.45 na Golubska Starówkę zawita samochód z gęsimi tuszkami, które mieszkańcy Golubia-Dobrzynia otrzymają w ramach akcji „Czas na gęsinę”.

Gęsinowe tuszki funduje marszałka województwa. Można je wygrać w gęsinowych konkursach przeprowadzonych przez regionalne media oraz Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
UROCZYSTE OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
2012.11.05
UROCZYSTE OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
.
POMOC KASZTANOWCOM
2012.11.05
POMOC KASZTANOWCOM
W piątek 19 października, w godzinach popołudniowych 45 uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im Orła Białego w Golubiu-Dobrzyniu wraz z opiekunami wzięło udział w akcji pomocy kasztanowcom. Kasztanowce od wielu lat zaatakowane są przez szkodnika – Szrotówka kasztanowcowiaczka. Grabienie liści i ich utylizacja jest jednym ze sposobów ratowania tych drzew. Akcja organizowana była poraz drugi. Dopisała nam także piękna październikowa pogoda. Tym razem uczniowie klasy III wraz z p.A.Radecką grabili opadłe liście kasztanowców przy Czarnej Drodze. Zebrali tam 19 worków liści. Starsi uczniowie klas V i VI
ZWYCIĘZCY KONKURSU KOCHAM GOLUB-DOBRZYŃ
2012.11.05
ZWYCIĘZCY KONKURSU KOCHAM GOLUB-DOBRZYŃ
Szanowni Państwo poniżej znajduje się lista zwycięzców konkursu Kocham Golub-Dobrzyń w którym do wygrania były poliestrowe torby na zakupy.

W wyznaczonym terminie tj. do 31. października 2012 roku do Urzędu Miasta Golubia-Dobrzynia dostarczyliście Państwo 79 kuponów. Część osób wrzuciła więcej niż jeden kupon z tym, że jedna osoba mogła otrzymać tylko jedną nagrodę.

Niepowtarzających się osób było 36 w związku z czym wszystkie osoby biorące udział w konkursie otrzymają od nas poliestrowe torby na zakupy.

Torby odbierać można w Urzędzie Miasta Golubia-Dobrzynia I piętro pokój nr 15 /Biuro Pozyskiwania Funduszy, Rozwoju i Promocji/ od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00.

Lista zwycięzców.
DYKTANDO O PIÓRO BURMISTRZA GOLUBIA-DOBRZYNIA - ostatni dzień na zgłoszenie
2012.11.05
DYKTANDO O PIÓRO BURMISTRZA GOLUBIA-DOBRZYNIA - ostatni dzień na zgłoszenie
Burmistrz Miasta Golubia-Dobrzynia oraz Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej zapraszają wszystkich chętnych mieszkańców Golubia-Dobrzynia do udziału w miejskim dyktandzie „O pióro Burmistrza Golubia-Dobrzynia”, które odbędzie się dnia 10.11.2012r. (sobota) o godz. 10.00 w Sali Nr 1 Urzędu Miasta. Rejestracja uczestników od godz. 9.45.
KLUB SPORTOWY PIŁKARZ GOLUB-DOBRZYŃ NAJLEPSZY
2012.11.05
KLUB SPORTOWY PIŁKARZ GOLUB-DOBRZYŃ NAJLEPSZY
W ubiegły weekend zakończyły się rozgrywki młodzików w rundzie jesiennej. Występująca w grupie toruńskiej drużyna młodzika „Piłkarza” Golub-Dobrzyń osiągnęła znakomity wynik. Zespół trenowany przez Jarosława Kaptajn nie przegrał żadnego meczu, a na 9 meczów rozegranych wygrał 8, a tylko jeden zremisował.
X HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ JUNIORÓW STARSZYCH IM. PRZEMYSŁAWA SZYMAŃSKIEGO I MARKA KLUGIEWICZA
2012.11.05
18 listopada 2012 roku o godz. 10.00 Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu zorganizuje imprezę z 10-letnią tradycją. Odbędzie się ona w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2. Jest to X Halowy Turniej Piłki Nożnej Juniorów Starszych im. Przemysława Szymańskiego i Marka Klugiewicza. Turniej tak jak co roku ma za zadanie uczcić pamięć tragicznie zmarłych piłkarzy MKS „Drwęca”, którzy przed 17 laty zginęli w wypadku drogowym wracając z meczu ligi okręgowej.
TURNIEJ „CZTERECH SPONSORÓW” W PIŁCE SIATKOWEJ
2012.11.05
TURNIEJ „CZTERECH SPONSORÓW” W PIŁCE SIATKOWEJ
W najbliższą niedzielę – 11 listopada odbędzie się ostatni turniej z cyklu „Turnieju 4 sponsorów” w piłce siatkowej. W tym turnieju po raz ostatni drużyny będą miały okazję gromadzić punkty do klasyfikacji generalnej, które zdecydują o kolejności zajętych miejsc w całym cyklu. Po zakończeniu rywalizacji sportowej w dniu 11 listopada nastąpi wręczenie nagród dla wszystkich zespołów biorących udział w rywalizacji, a specjalnymi pucharami i medalami zostaną uhonorowane trzy najlepsze zespoły, które zgromadziły najwięcej punktów w czterech turniejach całego cyklu. Rozpoczęcie rywalizacji w hali OSiR-u o godz. 1200.

Po trzech turniejach klasyfikacja generalna przedstawia się następująco:
INFORMACJA
2012.10.31
INFORMACJA
Informujemy, że w dniu dzisiejszym tj. 31. października 2012 roku
Urząd Miasta Golubia-Dobrzynia będzie czynny do godz. 14.00
Kasa Urzędu Miasta do godziny 13.00

Za utrudnienia przepraszamy.
WAŻNE INFORMACJE DOT. DNIA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
2012.10.31
WAŻNE INFORMACJE DOT. DNIA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
W związku z Dniem Wszystkich Świętych informujemy, że na terenie Golubia-Dobrzynia planowane są następujące zmiany dot. ruchu pojazdów na drodze:
NOWY PRZEWODNICZĄCY RADY MIASTA GOLUBIA-DOBRZYNIA WYBRANY JEDNOGŁOŚNIE
2012.10.30
NOWY PRZEWODNICZĄCY RADY MIASTA GOLUBIA-DOBRZYNIA WYBRANY JEDNOGŁOŚNIE
Na wczorajszej Sesji Rady Miasta Golubia-Dobrzynia wybrano nowego Przewodniczącego Rady Miasta Golubia-Dobrzynia. Został nim Mieczysław Gutmański.

W tajnym głosowaniu został wybrany jednogłośnie, uzyskując 14 głosów poparcia /on sam wyłączył się z głosowania/.
RODZICE CZYTALI DZIECIOM
2012.10.30
RODZICE CZYTALI DZIECIOM
W ramach ogólnopolskiej akcji "Cała Polska czyta dzieciom" w Filii Osiedle Młodych w dniu 25.10.2012 r. w godzinach popołudniowych odbyło się głośne czytanie wierszy.
Tym razem zaproszeni rodzice czytali swoim dzieciom wiersze J. Brzechwy i J. Tuwima. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały najpiękniejszych polskich wierszy.
Kolejne spotkanie w bibliotece będzie związane z "Andrzejkami" i odbędzie się pod koniec listopada.
PROGRAM BADAŃ PRZESIEWOWYCH W KIERUNKU TĘTNIAKA AORTY BRZUSZNEJ
2012.10.30
PROGRAM BADAŃ PRZESIEWOWYCH W KIERUNKU TĘTNIAKA AORTY BRZUSZNEJ
.
MEGAMATMA W BIBLIOTECE
2012.10.30
MEGAMATMA W BIBLIOTECE
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Golubiu-Dobrzyniu zaprasza zainteresowanych do pilotażowego projektu „Megamatma uczy w bibliotece” realizowanego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.
Nasza biblioteka jest jedną z 30 bibliotek w Polsce, które będą testowały pogłębianie wiadomości matematycznych w bibliotekach.
ELEMENTARZ KORCZAKA
2012.10.30
ELEMENTARZ KORCZAKA
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna i Centrum Edukacji Obywatelskiej realizuje projekt „Elementarz Korczaka”. W projekcie biorą udział: Przedszkole im. M. Konopnickiej Nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu, Szkoła Podstawowa im. Orła Białego Nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Golubiu-Dobrzyniu, Zespół Szkół Nr 1 im. Anny Wazówny w Golubiu-Dobrzyniu oraz Szkoła Podstawowa w Wielkim Rychnowie.
NOWE TECHNOLOGIE W BIBLIOTECE
2012.10.30
NOWE TECHNOLOGIE W BIBLIOTECE
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Golubiu-Dobrzyniu informuje, że przystąpiła do tegorocznej edycji Programu Rozwoju Bibliotek i w związku z tym, z ofert organizacji pozarządowych może realizować projekt Fundacji Nowe Media, który otwiera biblioteki i bibliotekarzy na nowe technologie. Wspólnie z Fundacją Nowe Media zapraszamy do współpracy szkoły z naszego miasta i regionu oraz osoby zainteresowane nowościami w Internecie, którzy są aktywni i ciekawi świata.
CHMURY PRZEMINĄ, NIEBO ZOSTANIE
2012.10.30
CHMURY PRZEMINĄ, NIEBO ZOSTANIE
Już po raz VIII Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Golubiu-Dobrzyniu zorganizowała konkurs poezji religijnej „Chmury przeminą, niebo zostanie”. Uczestnicy mogli wykazać się nie tylko znajomością poezji, ale również przekazać ją innym w ciekawej interpretacji.
PASOWANIE NA ZERÓWIAKA
2012.10.29
PASOWANIE NA ZERÓWIAKA
„ Pasowanie na Zerówiaka” w Szkole Podstawowej nr 1 w Golubiu-Dobrzyniu - 26 października2012 r.

W uroczystości – na zaproszenie dzieci i wychowawców – uczestniczyli goście: dyrektor szkoły Marzena Peszyńska, przewodnicząca Rady Rodziców Patrycja Dudkiewicz oraz rodzice. Dzieci zaprezentowały program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawczyń: Jolanty Wszelaki i Barbary Pytel. Kulminacyjnym momentem imprezy było złożenie przez najmłodszych uczniów ślubowania oraz pasowanie symboliczną „ kredką”, którego dokonała dyrektor szkoły.
INFORMACJA WOJEWODY KUJAWSKO-POMORSKIEGO W SPRAWIE WYŁACZENIA TELEWIZYJNYCH STACJI ANALOGOWYCH I PRZEJŚCIA NA SYGNAŁ CYFROWY.
2012.10.25
INFORMACJA WOJEWODY KUJAWSKO-POMORSKIEGO W SPRAWIE WYŁACZENIA TELEWIZYJNYCH STACJI ANALOGOWYCH I PRZEJŚCIA NA SYGNAŁ CYFROWY.
kliknij więcej aby odczytać
ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM NR 2
2012.10.24
ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM NR 2
Rozpoczął się cykl zajęć otwartych dla rodziców. Jako pierwsze zaprezentowały się swoim rodzicom dzieci z grupy "Biedronek". Zapewne wkrótce na podobne zajęcia zostaną zaproszeni rodzice w kolejnych grupach. Zachęcamy do korzystania z tej formy współpracy. Dają one szansę obserwacji własnych dzieci podczas pracy i zachowania w grupie rówieśniczej.
PRZEDSZKOLAKI ODWIEDZIŁY KOMENDĘ POWIATOWĄ POLICJI
2012.10.24
PRZEDSZKOLAKI ODWIEDZIŁY KOMENDĘ POWIATOWĄ POLICJI
Kolejne grupy z Przedszkola Publicznego nr 2 im. Marii Konopnickiej w Golubiu-Dobrzyniu: "Sowy" i "Motyle" wybrały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Policji.

Przedszkolaki przyswajały nowe wiadomości, utrwalały potrzebne, ważne informacje. Dzieci były bardzo zainteresowane, a panie policjantki ciekawie i cierpliwie wszystko tłumaczyły.
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

Banery

Budżet ObywatelskiPOLICJA--ZAADOPTUJ PSA-tvgd-Stowarzyszenie Przyjazna BudaMapa Golubia-Dobrzynia------
-
- Urząd Miasta Golub-Dobrzyń, ul. Plac Tysiąclecia 25, 87-400 Golub-Dobrzyń
tel. +48 (56) 683 54 10, fax +48 (56) 683 54 15,
© Copyright UM Golub-Dobrzyń
powered by netadmin 7.10
-