-
strona główna  struktura serwisu  kontakt    poleć znajomym wersja polska-english version-BIP-
- herb AKTUALNOŚCI 2017
-
- 18.10.2017 - Łukasza, Juliana, Bogumiły
 
-
-
-
-
-
-
-
----www.kpfp.org.pl
-
- AKTUALNOŚCI / AKTUALNOŚCI 2017 /

WRĘCZONO STYPENDIUM NAUKOWE BURMISTRZA

W dniu 17 października 2017r. wręczone zostało stypendium Burmistrza Miasta Golubia-Dobrzynia.

W 29 edycji o stypendium Burmistrza na semestr zimowy ubiegało się 9 uczniów. Kryteria określone uchwałą Rady Miasta spełnili wszyscy wnioskodawcy i zdobyli średnią minimum 4,5. 

Wypłata powyższego stypendium jest możliwa dzięki specjalnie na ten cel przeznaczonym środkom z budżetu Miasta Golubia-Dobrzynia oraz niżej wymienionym darczyńcom:

Radnym Rady Miasta: Hannie Grzywińskiej, Franciszkowi Jagielskiemu, Łukaszowi Pietrzak, Dominice Piotrowskiej, Krzysztofowi Skrzynieckiemu, Aleksandrowi Wichrowskiemu, Szymonowi Wiśniewskiemu, Jarosławowi Zakrzewskiemu, Konradowi Zaporowiczowi oraz Burmistrzowi Miasta Mariuszowi Piątkowskiemu i Zastępcy Burmistrza Danucie Maleckiej.

Nagrodzeni stypendyści:

1)    Szczepan Iwański – uczeń Gimnazjum im. Ignacego Działyńskiego w G-D,

2)    Oliwia Przygońska – uczennica Technikum Menedżerskiego w Toruniu,

3)    Michalina Przygońska – uczennica Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Gałczewie,

4)    Wiktoria Gabrielczyk  - uczennica Gimnazjum w Zespole Szkół Nr 1 im. Anny Wazówny w G-D,

5)    Aurelia Ciechacka – uczennica Gimnazjum im. Ignacego Działyńskiego w G-D,

6)    Michalina Szpejenkowska – uczennica Zespołu Szkół Miejskich w G-D,

7)    Jarosław Trejderowski – uczeń Zespołu Szkół Nr 3 w G-D,

8)    Oliwia Malinowska - uczennica Zespołu Szkół Miejskich w G-D,

9)    Patrycja Wierzbowska - uczennica Zespołu Szkół Nr 2 w G-D.                     

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym uczniom i życzymy wielu wspaniałych osiągnięć i motywacji do dalszej, bardzo dobrej nauki.

data: 2017-10-18

ZAPYTANIE OFERTOWE

POWALONE DRZEWA W KORYCIE DRWĘCY

Szanowni Państwo

Informujemy, iż bezpośrednio do Urzędu Miasta Golubia-Dobrzynia wpłynęła informacja, dot. zalegających, powalonych drzew w Drwęcy. W związku z tym w dn. 12.10.2017r.  Burmistrz Miasta Mariusz Piątkowski zwrócił się z wnioskiem do Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku o udrożnienie koryta rzeki w trybie pilnym. W oczekiwaniu na odpowiedź RZGW prośba została kilkakrotnie ponowiona, lecz do dziś pozostaje bez formalnej odpowiedzi.

W celu rychłego wykonania czynności pracownicy Urzędu Miasta wystąpili z prośbą o usunięcie zalegających drzew do Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Golubiu-Dobrzyniu, w trybie zgłoszenia awaryjnego - aby uniknąć uszkodzenia konstrukcji mostu oraz zapewnić bezpieczeństwo Mieszkańcom, zalegające kłody mają zostać usunięte przez strażaków PSP. 

data: 2017-10-17

"JEDYNKA" SERDECZNIE DZIĘKUJE

data: 2017-10-17

NA URODZINKI DO DOMU KULTURY

data: 2017-10-16

ZAJĘCIA TANECZNO-BALETOWE W DK

data: 2017-10-16

OSiR ZAPRASZA

data: 2017-10-16

GOLUB-DOBRZYŃ AGROLOK MTB MARATON 2017

260 miłośników kolarstwa górskiego ukończyło trzeci GOLUB-DOBRZYŃ AGROLOK MTB MARATON.  Zawodnicy startowali na dystansach FIT – 23,1 km, MEGA – 49,7 km i GIGA – 68,1 km. Wszyscy, którzy dotarli na metę otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięzcy w poszczególnych kategoriach dodatkowe nagrody. Dziękujemy startującym w zawodach oraz wszystkim, którzy pomogli w organizacji największej sportowej imprezy:  Militarnym - Wazówna, Dobrzyńskiej Grupie Patriotyczno-Militarnej, Harcerzom ZHP Golub-Dobrzyń, Dyrektorowi ZSM Piotrowi Floerke, Komendzie Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu, sponsorom i osobom wspierającym realizatorów.  Szczególne podziękowania kierujemy w stronę największego, rowerowego entuzjasty w Golubiu-Dobrzyniu - Karola Chomiaka. 
Dziękujemy również współorganizatorowi maratonu – firmie AGROLOK. 

 

Foto-relacja z wyścigu dorosłych i rajdu dla dzieci na naszym  facebooku: 

https://www.facebook.com/Urz%C4%85d-Miasta-Golubia-Dobrzynia-220016634714927/

 

DZIEŃ PAPIEŻA JANA PAWŁA II

16 października obchodzony jest w Polsce Dzień Papieża Jana Pawła II. Z tej okazji przedstawiciele samorządów: Miasta Golubia-Dobrzynia, Gminy Golub-Dobrzyń i Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego złożyli symboliczne wiązanki i zapalili znicze pod tablicą pamiątkową, usytuowaną na golubskich murach obronnych. 

data: 2017-10-16

JUBILEUSZ DOBRZYŃSKIEGO TOWARZYSTWA NAUKOWEGO

14 października 2017 r. odbyło się walne, jubileuszowe spotkanie Członków i Sympatyków Dobrzyńskiego Towarzystwa Naukowego z Rypina. W uroczystości udział wzięła zastępca Burmistrza Golubia-Dobrzynia Danuta Malecka.

Z okazji X-lecia  działalności DTN całemu Zarządowi, Członkom i Przyjaciołom Towarzystwa składamy życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności. Dziękujemy za wieloletnią pracę na rzecz naszego regionu i wysiłek wkładany w rozpowszechnianie kultury i tradycji Ziemi Dobrzyńskiej. Szczególne podziękowania za nieprzeciętną sympatię do historii i nauki składamy Prezesowi DTN prof. dr. Mirosławowi Krajewskiemu prof. zw.

data: 2017-10-14

UROCZYSTE OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

13 października 2017 r. w Urzędzie Miasta Golubia-Dobrzynia odbyły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej.

Tego dnia najważniejszymi gośćmi byli zaproszeni nauczyciele. Specjalnie dla Nich uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Golubiu-Dobrzyniu przygotowali przedstawienie pełne humoru.

Tuż po części artystycznej Burmistrz Mariusz Piątkowski  i zastępca Burmistrza Danuta Malecka złożyli pracownikom miejskich szkół i przedszkola życzenia oraz wręczyli nagrody, za szczególny trud dydaktyczny i wychowawczy, jaki codziennie wkładają w swoją pracę.

Wyróżnienia  dla nauczycieli przekazali także dyrektorzy placówek oświatowych: Przedszkola Publicznego nr 2 im. Marii Konopnickiej – Małgorzata Brzóska, Zespołu Szkół Miejskich – Piotr Floerke, Szkoły Podstawowej nr 1 im. Konstytucji 3 Maja -Marzena Peszyńska. Wyróżnienia otrzymali także pracownicy Gimnazjum im. Ignacego Działyńskiego, którego Dyrektorem jest Adam Kałużny.

Gromkie brawa od dzieci i ręcznie wykonane przez nie upominki były dowodem na to,  iż nauczyciele, dzięki swojej ciężkiej pracy realizują najważniejszą dla Miasta inwestycję – inwestycję w młodego człowieka.

Koordynatorem uroczystości  była  Kierownik Miejskiego Zespołu Oświaty Iwona Sipak. 

data: 2017-10-13

UWAGA

Szanowni Państwo

Informujemy, że na terenie miasta doszło do bezmyślnego aktu wandalizmu - znak drogowy na skrzyżowaniu ulic Mazowiecka – Kościuszki został bezprawnie odwrócony. Skrzyżowanie to jest szczególnie  niebezpieczne, a takie absurdalne działanie jeszcze zwiększyło zagrożenie na drodze.

Osoby, które dopuszczają się podobnych, nieodpowiedzialnych czynów prosimy, aby przed takim niedojrzałym postępowaniem choć przez chwilę pomyślały o zdrowiu i życiu innych ludzi.

Drodzy Mieszkańcy Golubia-Dobrzynia, jeśli  zauważycie rażące zachowania innych osób, zagrażające Waszemu bezpieczeństwu prosimy, zwróćcie im uwagę, a sprawę skierujcie do odpowiednich służb lub do Urzędu Miasta Golubia-Dobrzynia. 

data: 2017-10-13

NAJLEPSZE ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

data: 2017-10-13

Zapytanie ofertowe na „Wykonanie prac polegających na usunięciu karp wraz z ich utylizacją oraz uporządkowaniem terenu, zlokalizowanych na nieruchomości o nr geodezyjnym 242/1, obręb 6 Miasta Golubia-Dobrzynia”.

ZAPRASZAMY DO SZKÓŁKI KOLARSKIEJ

data: 2017-10-11

INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE - FINAŁ WOJEWÓDZKI

10 października 2017 w Bydgoszczy odbył się finał wojewódzki w indywidualnych biegach przełajowych.Powiat Golub-Dobrzyń reprezentowali uczniowie Zespołu Szkół Miejskich w Golubiu-Dobrzyniu Stanisław Olczak i Jakub Zieliński.

autor: Zespół Szkół Miejskich w Golubiu-Dobrzyniu

SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

3 października 2017 r.w Golubiu-Dobrzyniu odbyły się powiatowe mistrzostwa w sztafetowych biegach przełajowych.Uczniowie Zespołu Szkół Miejskich w kategorii dziewcząt i chłopców uzyskali podwójny sukces i awansowali do finału wojewódzkiego.

autor: Zespół Szkół Miejskich w Golubiu-Dobrzyniu

INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA POWIATU

 26 września 2017 r.w Golubiu-Dobrzyniu odbyły się powiatowe mistrzostwa w indywidualnych biegach przełajowych.Uczniowie Zespołu Szkół Miejskich Stanisław Olczak i Jakub Zieliński uzyskali awans do finału wojewódzkiego zajmując odpowiednio 2 i 4 miejsce.

autor: Zespół Szkół Miejskich w Golubiu-Dobrzyniu

IV PIKNIK RODZINNY W „JEDYNCE”

Dnia 29.09.2017 r. już po raz czwarty odbył się w Szkole Podstawowej nr 1
im. Konstytucji 3 Maja w Golubiu-Dobrzyniu Piknik Rodzinny.
Jak co roku nie zabrakło atrakcji, do których tradycyjnie już należą m. in: dmuchany zamek
i zjeżdżalnia, loteria fantowa, loteria z losami za 5 zł, malowanie twarzy, ognisko z kiełbaskami, grochówka, swojski stół, kawiarenka z pysznym, domowym ciastem.

W tym roku po raz pierwszy na uczestników Pikniku czekały: pokaz Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z tunelem dymnym, nauka strzelania z łuku do tarczy, zawody łucznicze, prezentacja motorów i strojów żużlowych, zajęcia kreatywne.

Pogoda dopisała, ściągnęła mnóstwo uczniów, rodziców, gości, którzy chętnie korzystali z ww. atrakcji. Wszystkie pozyskane podczas Pikniku fundusze zasilą konto Rady Rodziców.

autor: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Golubiu-Dobrzyniu

JUŻ W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ GOLUB-DOBRZYŃ AGROLOK MTB MARATON

Już w najbliższą niedzielę tj. 15 października odbędzie się kolejna edycja GOLUB-DOBRZYŃ AGROLOK MTB MARATON. Każdy z uczestników otrzyma tzw. pakiet startowy czyli koszulkę, pamiątkowy medal oraz napój energetyczny.

Wszystkich serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w zawodach, prognozy pogody są wyjątkowo optymistyczne na ten dzień.

PROGRAM MEGAMISJA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 IM. KONSTYTUCJI 3 MAJA W GOLUBIU-DOBRZYNIU

 

W tym roku szkolnym świetlica „Jedynki” bierze udział w Programie MegaMisja, który jest nieodpłatnym, ogólnopolskim programem edukacyjnym dla szkół podstawowych. Celem MegaMisji jest podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji uczniów.

We wrześniu wychowankowie świetlicy zdobywali kompetencje cyfrowe z zakresu pierwszego obszaru - korzystanie z informacji. Zapoznali się z fabułą gry, głównymi jej bohaterami - Julką, Kubą i sympatycznym Psotnikiem, który jest sprawcą całego zamieszania w cyfrowym laboratorium. Uczestnicy MegaMisji m.in. uporządkowali informacje w Encyklopedii Internetowej, dzielnie poszukiwali źródeł informacji, sprawdzali wiarygodność informacji, grupowali zdobyte informacje oraz poznali różne rodzaje prezentacji zdobytych informacji.

Relacje z wykonanych misji oraz efekty pracy wychowanków świetlicy można śledzić na internetowej stronie MegaMisji: www.megamisja.pl. (należy wpisać w wyszukiwarkę nazwę Szkoły Podstawowej nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Golubiu-Dobrzyniu).

autor: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Golubiu-Dobrzyniu

WCZESNE WSPOMAGANIE ROZWOJU "SŁONECZKO"

ŚLUBOWANIE PIERWSZAKÓW W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 IM. KONSTYTUCJI 3 MAJA W GOLUBIU-DOBRZYNIU

10 października 2017 r. odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych w Szkole Podstawowej nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Golubiu-Dobrzyniu. Uczniowie otrzymali od Burmistrza Mariusza Piątkowskiego pamiątkowe medale. Zapraszamy do obejrzenia foto-relacji ze ślubowania.

KONFERENCJA DYREKTORÓW PRZEDSZKOLI I SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 IM. KONSTYTUCJI 3 MAJA

28 września 2017r. w „Jedynce” odbyła się narada Dyrektorów Przedszkoli i Szkół Podstawowych z powiatu golubsko-dobrzyńskiego i powiatów sąsiednich. Organizatorem spotkania było Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, reprezentowane przez Kujawsko-Pomorskiego Wicekuratora Oświaty  P. Marię Mazurkiewicz oraz starszych wizytatorów -  P. Danutę Brzózkę-Ciechanowską i P. Ewę Ignaszak.

Konferencja, która odbyła się w dwóch turach, dotyczyła wielu aspektów pracy przedszkoli i szkół, przewidziano również możliwość indywidualnych konsultacji z prowadzącymi. Narada spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem Dyrektorów  i z pewnością konstruktywnie wpłynie na pracę Placówek.

 

autor: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Golubiu-Dobrzyniu

SPECJALIŚCI LOKALNEGO PUNKTU INFORMACYJNEGO FUNDUSZY EUROPEJSKICH W GRUDZIĄDZU ZAPRASZAJĄ NA BEZPŁATNE KONSULTACJE DOTYCZĄCE MOŻLIWOŚCI WSPARCIA W RAMACH FUNDUSZY EUROPEJSKICH PROWADZONE W FORMIE MOBILNYCH PUNKTÓW INFORMACYJNYCH

Szanowni Państwo,

Specjaliści Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Grudziądzu  zapraszają na bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości wsparcia w ramach Funduszy Europejskich prowadzone w formie  Mobilnych  Punktów Informacyjnych .

Podczas konsultacji będzie można uzyskać informacje na temat wsparcia, jakie można otrzymać z Funduszy Europejskich m.in. na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub jej rozwój. Uczestnicy spotkania będą mogli uzyskać informację na temat bezpłatnych szkoleń, jak również możliwości dofinansowania projektów realizowanych przez społeczności lokalne.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a w szczególności:

 1. Przedsiębiorców.
 2. Osoby fizyczne.
 3. Organizacje pozarządowe.
 4. Osoby zamierzające rozpocząć działalność gospodarczą.
 5. Przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego.

 

Najbliższe spotkania odbędą się:

 

Miejsce

Działanie

Data

Godz.

Starostwo Powiatowe

Golub-Dobrzyń

Plac Tysiąclecia 25

sala nr S - 6

Mobilny Punkt Informacyjny

31.X.2017

8:30-11:00

Starostwo Powiatowe Brodnica

ul. Kamionka 18

sala nr 102

Mobilny Punkt Informacyjny

31.X.2017

12:00-14:30

Starostwo Powiatowe Wąbrzeźno

ul. Wolności 44

sala nr 128

Mobilny Punkt Informacyjny

19.X.2017

8:30-11:00

Starostwo Powiatowe Chełmno

ul. Harcerska 1

sala nr 2

Mobilny Punkt Informacyjny

19.X.2017

12:00-14:30

 

 

Spotkania przeznaczone są dla mieszkańców powiatów golubsko-dobrzyńskiego , brodnickiego , wąbrzeskiego oraz chełmińskiego.

 

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o ponowny kontakt.

 

Z poważaniem

Janusz Kołodziejski

 

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

Przedstawicielstwo Urzędu Marszałkowskiego

Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Grudziądzu

ul. Waryńskiego 4, pokój 42

86-300 Grudziądz

tel. 797 304 124 , 56 62 15 820

 

ue.grudziadz@kujawsko-pomorskie.pl

www.mr.gov.pl

www.mojregion.eu

www.funduszeeuropejskie.gov.pl

 

Godziny otwarcia Punktu:

poniedziałki, wtorki 7.30-17.30

środy, czwartki, piątki 7.30-15.30

 

50. JUBILEUSZOWY RAJD PIESZY SZLAKIEM FRYDERYKA CHOPINA

W sobotę 7 października 2017 r. odbył się 50. Rajd Pieszy Szlakiem Fryderyka Chopina. Wydarzenie dofinansowane zostało z budżetu Miasta Golubia-Dobrzynia. 

W jubileuszowej edycji rajdu, którą zorganizował Oddział PTTK im. Zygmunta Kwiatkowskiego w Golubiu-Dobrzyniu  wzięło udział niemal 600 osób. Trasa rozpoczęła się w malowniczym parku Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni i prowadziła przez Bobrowiska na Zamek Golubski. Na mecie czekał na wszystkich gorący poczęstunek oraz pamiątkowe statuetki dla zaangażowanych wędrowców.  Zwieńczeniem wyprawy był recital pianistki Dominiki Eski.

W rajdzie wzięli udział Burmistrz Golubia-Dobrzynia Mariusz Piątkowski, Zastępca Burmistrza Danuta Malecka, Radny Sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Kwiatkowski  i Wójt Gminy Golub-Dobrzyń Marek Ryłowicz.   

UMIESZCZENIE REKLAM W PASIE DROGOWYM

data: 2017-10-06

Zapytanie ofertowe na roboty budowlane pod nazwą: "Utwardzenie drogi gminnej - ul. Jodłowej wraz z przebudową istniejącej kanalizacji deszczowej w Golubiu-Dobrzyniu”

Zapytanie ofertowe na sprawowanie funkcji Inspektora Nadzoru Inwestorskiego branży drogowej i branży sanitarnej dla zadania pn.: "Utwardzenie drogi gminnej - ul. Jodłowej wraz z przebudową istniejącej kanalizacji deszczowej w Golubiu-Dobrzyniu".

http://golub-dobrzyn.miasto.nowoczesnagmina.pl/?a=5523

ŚLUBOWANIE PIERWSZAKÓW W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 IM. ORŁA BIAŁEGO W GOLUBIU-DOBRZYNIU

6 października 2017 r. odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych w Szkole Podstawowej nr 2 im. Orła Białego w Golubiu-Dobrzyniu. Pasowania dokonał Dyrektor Szkoły Piotr Floerke.

Uczniowie otrzymali od Burmistrza Mariusza Piątkowskiego pamiątkowe medale, a od gości przybyłych na uroczystość słodycze i upominki. Pierwszakom wręczono dokumenty, uprawniający ich do bycia pełnoprawnymi uczniami „Orła Białego” - legitymacje szkolne.

Zapraszamy do obejrzenia foto-relacji ze ślubowania. 

data: 2017-10-06

OSTRZEŻENIE W ZWIĄZKU Z PROGNOZOWANYM PORYWISTYM WIATREM I OPADAMI NAWALNYMI

MIASTO DLA PRZEDSIĘBIORCÓW; rozbudowa TG Staler w Golubiu-Dobrzyniu.

15 września 2017 r. odbyło się spotkanie władz miasta Golubia-Dobrzynia z przedstawicielami Towarzystwa Gospodarczego STALER. W spotkaniu uczestniczyli : Burmistrz Miasta Mariusz Piątkowski ,Wiceburmistrz Danuta Malecka, Dyrektor Zarządzający TG Staler Marek Zagrabski oraz Dyrektor Operacyjny ds. rozwoju i nadzoru Mariusz Łankowski. Głównym tematem rozmów było przedstawienie aktualnego stanu przenoszenia firmy TG STALER do Golubia-Dobrzynia, które jest możliwe dzięki dobrej współpracy z Urzędem Miasta. Przedstawiciele firmy TG STALER podkreślili, iż Urząd Miasta jest otwarty i pomocny dla interesantów, co doceniane jest przez przedsiębiorców. Burmistrz Miasta Mariusz Piątkowski odpowiedział,iż miasto wychodzi naprzeciw potrzebom rozwoju firm zewnętrznych, które wybierają nasze miasto jako ośrodek i siedzibę swojej firmy.

Rozwój firm z terenu miasta przyczynia się do większego korzystania z zasobów pracowniczych miasta, co przekłada się na większe możliwości zatrudnienia w naszym mieście. Na spotkaniu omówione został również inne działania, w które zaangażuje się Miasto Golub-Dobrzyń, aby wspomóc przedsiębiorców.

 

DOBRA REALIZACJA BUDŻETU MIASTA - Kolejna pozytywna opinia RIO ws. wykonania budżetu w I półroczu 2017 r.

data: 2017-10-04

VII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

W piątek, 29 września, obchodziliśmy w „Jedynce” VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Dzień tabliczki mnożenia rozpoczęliśmy uroczystym apelem przy udziale p. dyrektor Marzeny Peszyńskiej, która oficjalne otworzyła ŚDTM. Dzień ten - to dzień symboliczny -  obchodzony  na całym świecie pod hasłem „ Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Akcja ta miała na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości. Rodzice i pracownicy szkoły mogli popisać się przed dziećmi znajomością trudnych przypadków mnożenia.

     W tym dniu Komisje Egzaminacyjne  sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia wśród uczniów klas III -VII szkoły podstawowej. Po południu  kontynuowaliśmy obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia podczas Pikniku Rodzinnego organizowanego przez szkołę, na którym rodzice rozwiązywali zadania, a dzieci gorąco im kibicowały. Do egzaminu przystąpiło 168 uczniów i 48 osób dorosłych. Tytuły „Eksperta Tabliczki Mnożenia” zdobyło 82 uczniów i 44 dorosłych. Koordynatorem akcji była
p. Iwona Warnel.

autor: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Golubiu-Dobrzyniu

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W "JEDYNCE"

27 września odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Golubiu-Dobrzyniu Europejski Dzień Języków. Celem tego święta jest propagowanie nauki języków obcych wśród uczniów. Tegoroczny Dzień Języków zorganizowany został przez Małgorzatę Sachs i Marzenę Okafor. Uczniowie mieli okazję posmakować narodowych potraw pochodzących z różnych krajów Europy, jak i wysłuchać ciekawych informacji  oraz obejrzeć scenki rodzajowe w językach tych krajów.  

autor: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Golubiu-Dobrzyniu

"OD SZKOLENIA DO ZATRUDNIENIA - YEI"

POWIATOWY URZĄD PRACY W GOLUBIU-DOBRZYNIU UPRZEJMIE INFORMUJE, ŻE POSIADA NASTĘPUJĄCE OFERTY PRACY:

wykształcenie  zawodowe: 
kasjer/sprzedawca – G-D
kelner/barman – G-D
kucharz – G-D
lakiernik proszkowy – G-D
mechanik samochodów osobowych i ciężarowych – G-D
monter płyt gipsowo-kartonowych – Sokoligóra
piekarz – G-D
pomocniczy robotnik budowlany –  G-D 
pozostali murarze i pokrewni – Zbójno
pracownik produkcji – W. Rychnowo
spawacz – G-D
sprzątaczka – Elgiszewo
ślusarz – Wielkie Rychnowo
tokarz/frezer – G-D
wiertacz – G-D

wykształcenie średnie

Wyższe

Doposażenie na zwolnione miejsce pracy 
stolarz meblowy – G-D
pracownik wykonujący prace dorywcze – G-D 
kelner – G-D

Ref. Do 30 r.z.na zwolnione miejsce pracy
sprzedawca/kucharz – G-D
zootechnik – Głogowo

Prace interwencyjne na zwolnione miejsce pracy
palacz - Wielgie

Staż PO WER
sprzedawca – G-D
pomocniczy robotnik budowlany – K-wo
sprzedawca – Radomin
sprzedawca G-D
wulkanizator K-wo

Staż FP

Wolne miejsca na   03.10.2017

ŻYCZENIA NA DZIEŃ CHŁOPAKA

DZIEŃ BEZ PRZEMOCY

PEC - INFORMACJA

W związku z przedłużeniem się prac remontowych informujemy, że przerwa w dostawie ciepła będzie trwała w dniu 28.09.2017 r. do godzin wieczornych.

Za zaistniałe utrudnienia przepraszamy.

SZKÓŁKA KOLARSKA W GOLUBIU-DOBRZYNIU

22 września w Ośrodku Sportu i Rekreacji  odbyło się spotkanie dotyczące działalności istniejącej od 2016 roku szkółki kolarskiej w Golubiu-Dobrzyniu. Z powodu kontuzji trenera  przez ostatnie  miesiące działania szkółki zostały zawieszone. Dotychczas w szkółce regularnie brało udział 15 młodych adeptów z terenu Miasta Golubia-Dobrzynia. Szkółka dysponuje 8 rowerami przekazanymi przez Urząd Marszałkowski w Toruniu, a kolejne 7 rowerów  dotrze jesienią 2017 r.

Młodych zawodników obecnie prowadzić będzie Pan Wiesław Młodziankiewicz. Pan Wiesław był I trenerem Michała Kwiatkowskiego, dlatego pokładamy nadzieje, że i w naszej szkółce kolarskiej  trenują  przyszli mistrzowie świata.

Zapytanie ofertowe na zakup wraz z dostawą artykułów biurowych do Szkoły Podstawowej nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Golubiu-Dobrzyniu.

PODZIĘKOWANIA OD VAG FAMILII

My również dziękujemy VAG Familii Golub-Dobrzyń za zorganizowanie zlotu VAG Royal2, który sprawił ogrom radości naszym Mieszkańcom. Pozdrawiamy Organizatorów i wszystkich właścicieli aut zaprezentowanych 9 września w Golubiu-Dobrzyniu. 

data: 2017-09-26

POWIATOWY URZĄD PRACY W GOLUBIU-DOBRZYNIU UPRZEJMIE INFORMUJE, ŻE POSIADA NASTĘPUJĄCE OFERTY PRACY:

wykształcenie  zawodowe: 
fryzjer – K-wo
kasjer/sprzedawca – G-D
kelner/barman – G-D
kucharz – G-D
lakiernik proszkowy – G-D
mechanik samochodów osobowych i ciężarowych – G-D
piekarz – G-D
pomocniczy robotnik budowlany – Rętwiny, Szychowo, Sokoligóra, G-D 
pozostali murarze i pokrewni – Zbójno
spawacz – G-D
ślusarz – G-D, Wielkie Rychnowo
tokarz/frezer – G-D
wiertacz – G-D
wulkanizator – G-D

wykształcenie średnie
asystentka stomatologiczna – Radomin
przedstawiciel handlowy – praca G-D

Wyższe

Doposażenie na zwolnione miejsce pracy 
stolarz meblowy – G-D
pracownik wykonujący prace dorywcze – G-D 
kelner – G-D
monter instalacji i urządzeń sanitarnych – Ruziec

Ref. Do 30 r.z.
fryzjer – G-D
sprzedawca – Radomin
pomocnik stolarza – Białkowo
doradca klienta – G-D
mechanik samochodów osobowych – Podzamek Golubski
magazynier – G-D
woźny – Radomin
grafik komputerowy – G-D
technik handlowiec –Podzamek Golubski
drukarz sitodrukowy – Podzamek
magazynier – G-D

Ref. Do 30 r.z.na zwolnione miejsce pracy

Prace interwencyjne na zwolnione miejsce pracy

Staż PO WER

Staż FP
2 x technik administracji – G-D

Wolne miejsca na   26.09.2017

ZAWODY STRZELECKIE O PUCHAR BURMISTRZA

W sobotę 23 września 2017 r. Burmistrz Mariusz Piątkowski uczestniczył w V edycji Wojewódzkich Zawodów Strzeleckich w Dwuboju Strzeleckim, organizowanych przez Klub Strzelecki LOK „Strażak” w Golubia-Dobrzynia. O Puchar Burmistrza Golubia-Dobrzynia dla Najlepszego Zawodnika w Dwuboju Strzeleckim rywalizowało aż 25 uczestników. Pierwsze miejsce zdobył Jacek Borowicz z drużyny ”OPATRUNKI„ TORUŃ.

Serdecznie gratulujemy!

 

data: 2017-09-25

5. URODZINY ŚDS W GOLUBIU-DOBRZYNIU

22 września 2017 r. Środowiskowy Dom Samopomocy w Golubiu-Dobrzyniu obchodził 5-te urodziny. Z tej okazji Uczestnicy i Pracownicy Domu przygotowali uroczystość pełną wspomnień i wzruszających niespodzianek. W obchodach jubileuszu wzięli udział Burmistrz Golubia-Dobrzynia Mariusz Piątkowski i zastępca Burmistrza Danuta Malecka.

Wszystkim Uczestnikom i Pracownikom ŚDS w Golubiu-Dobrzyniu  życzymy, abyście z nadzieją i uzasadnionym poczuciem dumy mogli wspólnie świętować kolejne urodziny. Składamy życzenia zdrowia i spełnienia wszelkich marzeń.

Za poświęcenie i zaangażowanie w tworzenie Domu, przyjaznego wspaniałym ludziom – chorym i niepełnosprawnym Mieszkańcom Golubia-Dobrzynia, dziękujemy Kierownik ŚDS Pani Wiesławie Alechniewicz oraz Prezes Stowarzyszenia Szansa na Zdrowie- Pani Izabeli Zacharskiej-Quaium. 

ZMIANA TERMINU KONSULTACJI SPOŁECZNYCH PROJEKTU STRATEGII ROZWOJU MIASTA GOLUBIA - DOBRZYNIA!!!

Szanowni Państwo,


informujemy o zmianie terminu konsultacji społecznych projektu
Strategii Rozwoju Miasta Golub-Dobrzyń na lata 2017-2027 z perspektywą do roku 2032.


Burmistrz Miasta Golubia-Dobrzynia zaprasza
mieszkańców, przedsiębiorców, przedstawicieli organizacji pozarządowych 
i wszystkich zainteresowanych na konsultacje projektu
Strategii Rozwoju Miasta Golub-Dobrzyń na lata 2017-2027 z perspektywą do roku 2032

 
Spotkanie odbędzie się 31 października 2017 roku (wtorek)
w sali nr 1 (parter) Urzędu Miasta Golubia-Dobrzynia
przy ul. Placu 1000-lecia 25
w godzinach 14.00 – 16.00
Zaprezentujemy Państwu najważniejsze elementy opracowanego dokumentu
i poprosimy Państwa o opinię na jego temat

Projekt dokumentu znajduje się poniżej.

Jednocześnie zapraszamy Państwa do zgłaszania uwag do projektu dokumentu za pośrednictwem formularza pod adresem:
http://konsultacjegd.badanie.net/

NOWE BOISKO TRENINGOWE W OSiRze

Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji rozpoczęły się prace inwestycyjne, związane z utworzeniem  nowego boiska treningowego dla piłkarzy.

Z inicjatywą utworzenia dodatkowego pola do ćwiczeń wystąpili członkowie środowisk piłkarskich, związanych z Klubem Sportowym Piłkarz oraz Miejskim Klubem Sportowym Drwęca. Wymierną pomoc rzeczową i organizacyjną, dzięki którym inwestycja jest realizowana, zadeklarowali również rodzice młodych sportowców.

Obecnie teren przygotowywany jest do zainstalowania systemu nawadniającego i zasiania murawy. Prace wstępne, związane z wyrównaniem terenu wykonuje Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o. o. w Golubiu-Dobrzyniu.

Na nowym boisku zainstalowany zostanie sprzęt treningowy oraz  nowy system oświetleniowy.

data: 2017-09-22

KONKURS WIEDZY O PRAWIE WYBORCZYM

Burmistrz Golubia-Dobrzynia zachęca do udziału w ogólnopolskim konkursie wiedzy o prawie wyborczym. Konkurs pn.: „Wybieram wybory” adresowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Więcej informacji na stronie: www.wybieramwybory.pl

data: 2017-09-22

MIĘDZYNARODOWY DZIEN BIAŁEJ LASKI – „W NIEWIDOMYM RÓWNIEŻ TKWI DUSZA ARTYSTY”

21 września 2017 r. odbyło się uroczyste spotkanie Członków i Przyjaciół Koła Powiatowego w Golubiu-Dobrzyniu Polskiego Związku Niewidomych.

Spotkanie zorganizowane zostało w ramach zadania publicznego, dotowanego przez Miasto Golub-Dobrzyń, pod piękną i słuszną nazwą „W NIEWIDOMYM RÓWNIEŻ TKWI DUSZA ARTYSTY”.  Podczas uroczystości, związanej z obchodami Międzynarodowego Dnia Białej Laski zaprezentowana została twórczość i artystyczny zapał osób niewidomych i niedowidzących.

Za wsparcie i zaangażowanie w działalność Związku Burmistrz Mariusz Piątkowski został uhonorowany odznaką „Przyjaciela Niewidomych”, którą wręczył Prezes Okręgu Kujawsko-Pomorskiego PZN Zbigniew Terpiłowski.

Prezesowi Sebastianowi Mleczek i wszystkim Członkom Koła Powiatowego w Golubiu-Dobrzyniu dziękujemy za szlachetne i twórcze organizowanie życia społecznego i kulturalnego osobom zrzeszonym w organizacji. Dziękujemy za integrację artystyczną osób niewidomych i niedowidzących oraz dawanie inspiracji i motywacji do działania wszystkim Mieszkańcom Golubia-Dobrzynia.

Szczególne podziękowania składamy byłemu Prezesowi Panu Józefowi Werner, za wieloletnie zaangażowanie w obywatelskie sprawy Członków Koła, które jest doskonałym przykładem ofiarnego serca i niesłychanie silnej woli.

Życzymy wszystkim zdrowia i pomyślności w życiu związkowym, prywatnym i zawodowym 

data: 2017-09-21

NAGRODY ZA „POSPRZĄTANY ŚWIAT”

Dziękujemy uczniom Szkoły Podstawowej nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Golubiu-Dobrzyniu oraz Zespołu Szkół Miejskich za udział w konkursach ekologicznych, związanych z akcją „Sprzątanie Świata”, które prowadzone były w ramach programu Miejska Eko-Edukacja. Gratulujemy miejsc na podium klasom:

Kat. Klas I-III

3h ZSM – miejsce I

2b SP1 – miejsce II

3a ZSM – miejsce III

 

Kat. Klas IV-VII

7b ZSM – miejsce I

7d ZSM – miejsce II

6a ZSM – miejsce III

 

Pomysłowe wiersze i porady ekologiczne dla dorosłych, które przygotowały dzieci z miejskich szkół podstawowych znajdą się na ulotce informacyjno-edukacyjnej, która posłuży Mieszkańcom Golubia-Dobrzynia. 

data: 2017-09-21

LGD "DOLINA DRWĘCY" TERMINY SPOTKAŃ - WRZESIEŃ

BURMISTRZ MIASTA GOLUBIA-DOBRZYNIA ZAPRASZA MIESZKAŃCÓW, PRZEDSIĘBIORCÓW, PRZEDSTAWICIELI ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH I WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH NA KONSULTACJE W SPRAWIE PROJEKTU „STRATEGII ROZWOJU MIASTA GOLUB-DOBRZYŃ NA LATA 2017-2027 Z PERSPEKTYWĄ DO ROKU 2032”

Szanowni Państwo,

W związku z przygotowaniem projektu

Strategii Rozwoju Miasta Golub-Dobrzyń na lata 2017-2027 z perspektywą do roku 2032

Burmistrz Miasta Golubia-Dobrzynia zaprasza

mieszkańców, przedsiębiorców, przedstawicieli organizacji pozarządowych 
i wszystkich zainteresowanych na konsultacje projektu.

Spotkanie odbędzie się 27 września 2017 roku (środa)

w sali nr 1 (parter) Urzędu Miasta Golubia-Dobrzynia

przy ul. Placu 1000-lecia 25

 w godzinach 14.00 – 16.00.

Zaprezentujemy Państwu najważniejsze elementy opracowanego dokumentu

i poprosimy Państwa o opinię na jego temat.

 

Dotacje na założenie działalności gospodarczej!

Biuro Wsparcia Inwestycji i Przedsiębiorczości informuje o możliwości uzyskania bezzwrotnej dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej w ramach projektu FABRYKA FIRM, realizowanego przez Centrum Technologii informacyjnych e-Misja z siedzibą w Płużnicy.

 

Kto może wziąć udział w projekcie?

W projekcie mogą wziąć udział osoby bezrobotne lub bierne zawodowo, które ukończyły 30 lat, zamieszkują powiaty objęte projektem i należą do co najmniej jednej z następujących grup:

- osoby powyżej 50 roku życia,

- kobiety,

- osoby z niepełnosprawnościami,

- osoby długotrwale bezrobotne,

- osoby o niskich kwalifikacjach.

 

Co oferuje projekt?

Uczestnicy mogą otrzymać:

- bezzwrotną dotację na otwarcie własnej działalności gospodarczej w wysokości do 24 400 zł,

- szkolenie „ABC Przedsiębiorczości” – 20 godz.

- wsparcie pomostowe w okresie od 6 do 12 miesięcy w wysokości do 1200 zł miesięcznie.

- doradztwo biznesowe

- opieka mentora

 

Jakie powiaty obejmuje projekt?

Projekt obejmuje następujące powiaty: wąbrzeski, grudziądzki, toruński, włocławski, aleksandrowski, chełmiński, golubsko-dobrzyński, inowrocławski, lipnowski, mogileński, nakielski, radziejowski, rypiński, sępoleński, tucholski, żniński, miasta Grudziądz i Włocławek.

Osoby zainteresowane uczestnictwem zapraszamy do kontaktu pod numerem tel. 883 135 297 oraz do śledzenia informacji na stronie internetowej www.e-misja.org.pl.

 

Rekrutacja trwa 

od 11.09.2017r. do 06.10.2017r.

 

Z MIASTA ZNIKA AZBEST

Miasto Golub-Dobrzyń podpisało umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu dotyczącą przekazanie dotacji na realizację zadania pn. „Demontaż, transport i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Miasta Golubia-Dobrzynia”.

WFOŚiGW na podstawie umowy zobowiązany jest pokryć 70% kosztów związanych z realizacją zadania. Dzięki dofinansowaniu, które pozyskało Miasto azbest zostanie usunięty z 14 nieruchomości, a szacowany koszt inwestycji to niemal 9 tys. zł.

data: 2017-09-19

INWESTOR W GOLUBSKO-DOBRZYŃSKIM PARKU PRZEMYSŁOWO-TECHNOLOGICZNYM

18 września 2017 roku Burmistrz Mariusz Piątkowski podpisał umowę dzierżawy gruntu, położonego w obszarze Golubsko-Dobrzyńskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Pierwszym inwestorem w Parku będzie firma DRUTPOL, istniejąca na rynku od 1950 roku, której prezesem jest Andrzej Krawczyk.

Zgodnie z postanowieniami umowy dzierżawca uzyskał zgodę Burmistrza na zagospodarowanie terenu na cele związane z realizacją inwestycji polegającej na budowie hali produkcyjnej. Dzięki inwestycji na terenie nieruchomości stanowiącej przedmiot umowy powstaną nowe miejsca pracy, a dzierżawca zobowiązany jest do utrzymywania wskazanego zatrudnienia na niezmienionym poziomie przynajmniej przez 10 lat. 

data: 2017-09-19

MIASTO WYREMONTUJE MUSZLĘ I ROZBUDUJE OSiR  - POZYTYWNA OCENA WNIOSKÓW LGD

Szanowni Mieszkańcy Golubia-Dobrzynia

Informujemy, iż wnioski o przyznanie pomocy, dot. zadań pn.: „Odnowienie i ożywienie muszli koncertowej w Golubiu-Dobrzyniu” oraz „Rozwój ogólnodostępnej infrastruktury rekreacyjnej na terenie OSiR w Golubiu-Dobrzyniu” przeszły pozytywnie ostateczną ocenę Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu. Trzeci wniosek Miasta o przyznanie dofinansowania ze środków Lokalnej Strategii Rozwoju  na lata 2014-2020, dot. inwestycji budowy ścieżki rowerowej przy ul. Lipnowskiej jest jeszcze w trakcie weryfikacji. 

data: 2017-09-19

POWIATOWY URZĄD PRACY W GOLUBIU-DOBRZYNIU UPRZEJMIE INFORMUJE, ŻE POSIADA NASTĘPUJĄCE OFERTY PRACY:

wykształcenie  zawodowe: 
brukarz/przcownik fizyczny – W. Rychnowo
fryzjer – K-wokasjer/sprzedawca – G-D
kucharz – G-D
lakiernik proszkowy – G-D
mechanik samochodów osobowych i ciężarowych – G-D
monter sprzętu radiowego ... – Ostaszewo
pomocniczy robotnik budowlany – Rętwiny, Szychowo, Sokoligóra, G-D 
pozostali murarze i pokrewni – Zbójno
spawacz – G-D
ślusarz – G-D
tartacznik – Pluskowęsy
tokarz/frezer – G-D
wiertacz – G-D

wykształcenie średnie
przedstawiciel handlowy – praca G-D

Wyższe
asystent rodziny – G-D

Doposażenie RPO

Doposażenie na zwolnione miejsce pracy 
stolarz meblowy – G-D
pracownik wykonujący prace dorywcze – G-D 
kelner – G-D
monter instalacji i urzadzen sanitarnych – Ruziec
stolarz - Kiełpiny

Ref. Do 30 r.z.
stolarz – K-wo
fryzjer – G-D
sprzedawca – Radomin
pomocnik stolarza – Białkowo
technik prac biurowych – G-D

Ref. Do 30 r.z.na zwolnione miejsce pracy

Prace interwencyjne na zwolnione miejsce pracy

Staż PO WER
pokojowa – Karbówko
kasjer/sprzedawca – G-D
doradca klienta – G-D
wychowawca w placówce .... – G-D
pomocniczy robotnik budowlany – K-wo
technik prac biurowych – K-wo

Staż FP

Wolne miejsca na 19.09.2017

BEZPŁATNE BADANIA MAMMOGRAFICZNE

Szanowni Państwo,

W związku z ogólnopolskim PROGRAMEM PROFILAKTYKI RAKA PIERSI realizowanym przez Narodowy Fundusz Zdrowia organizowane są BEZPŁATNE badania mammograficzne.

Badania będą prowadzone 23 października w godz. 9:00 - 17:00 przy Stadionie MOSiR w Golubiu-Dobrzyniu, ul. Sportowa 8.

ROCZNICA NAPAŚCI ZWIĄZKU RADZIECKIEGO NA POLSKĘ

W 78 rocznice  przedstawiciele Urzędu Miasta Golubia-Dobrzynia, Urzędu Gminy i Starostwa Powiatowego złożyli symboliczne wiązanki i znicz pod pomnikiem pamięci narodowej w parku miejskim. Tym gestem uczcili pamięć o ofiarach zbrojnej napaści na Polskę, dokonanej 17 września 1939 przez ZSRR.

OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA SYBIRAKA W GOLUBIU-DOBRZYNIU

16 września 2017 r. po raz pierwszy w Golubiu-Dobrzyniu odbyły się obchody „Światowego Dnia Sybiraka”.  Uroczystości rozpoczęła msza święta w golubskim kościele, na którą przybyli zaproszeni goście min. Jan Swaczyna – Pełnomocnik ds. kombatantów i osób represjonowanych, Jan Myrcha – Prezes Zarządu Związku Oddziału Sybiraków w Toruniu, reprezentanci władz samorządowych oraz jednostek podległych, a także rodziny osób deportowanych.

Następnie pod pomnikiem sybiraków zostały złożone kwiaty i zapalone znicze na pamiątkę osób wywiezionych z Golubia i Dobrzynia.

 

autor: Biuro Informacji i Promocji

MIEJSKA EKO-EDUKACJA I „SPRZĄTANIE ŚWIATA”

W piątek 15 września 2017 r. odbyła się kolejna edycja „Sprzątania Świata”, której po raz drugi towarzyszyła Miejska Eko-Edukacja.

Dzięki zorganizowanej akcji, promującej dbałość o najbliższe środowisko uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów i przedszkolaki posprzątali okolicę oraz wzięli udział tworzeniu poradnika dla dorosłych – jak dbać o czyste środowisko? Porady uczniów znajdą się na ulotce edukayjno-informacyjnej, która posłuży wszystkim Mieszkańcom Golubia-Dobrzynia.

data: 2017-09-18
data: 2017-09-18

MEDALE ZA ZASŁUGI DLA OBRONNOŚCI KRAJU

data: 2017-09-15

INFORMACJA DLA ROLNIKÓW I PRZEDSIEBIORCÓW

PLIKI DO POBRANIA W ZAŁĄCZENIU

Przetarg nieograniczony na udzielenie kredytu na finansowanie planowanego deficytu budżetu Gminy Miasto Golub-Dobrzyń i częściową spłatę zobowiązań z tytułu wcześniej zaciągniętych pożyczek i kredytów Gminy Miasta Golubia-Dobrzynia

KONKURS W RAMACH MIEJSKIEJ EKO-EDUKACJI

Już w najbliższy weekend kolejna edycja „Sprzątania Świata”, której po raz kolejny towarzyszy Miejska Eko-Edukacja.

 W Golubiu-Dobrzyniu, dokładnie rok temu miejskie władze i instytucje – szkoły, OSiR, MZWiK Sp. z o.o. oraz PEC Sp. z o. o. -  zainicjowały projekt pn. Miejska Eko-Edukacja.  Dzięki zorganizowanej akcji, promującej dbałość o najbliższe środowisko uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów posprzątali okolicę, wzięli udział w konkursie ekologiczno-artystycznym przy OSiRze i posadzili  drzewa w parku.

Miejski program edukacyjny  po raz drugi wpisuje się  w obchodzone na całym globie „Sprzątanie Świata”. Z tej okazji Burmistrz Golubia-Dobrzynia Mariusz Piątkowski oraz Prezes Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o. o. Michał Piotrowicz ogłaszają konkurs prac plastycznych pn. „Nie bądź na spalonym”, którego celem jest przeciwdziałanie niskiej emisji związanej ze spalaniem odpadów w piecach przydomowych.

Zapraszamy uczniów klas I-III i IV-VII miejskich szkół podstawowych do wzięcia udziału w konkursie. Szczegóły dostępne w regulaminie na stronie www.golub-dobrzyn.pl oraz w szkołach. Do wygrania atrakcyjne nagrody. Dodatkowo zwycięska praca pojawi się na ulotce edukayjno-informacyjnej, która posłuży Mieszkańcom Golubia-Dobrzynia. 

REGULAMIN KONKURSU DO POBRANIA

PRZEBUDOWA SKRZYŻOWANIA W GOLUBIU

11 września 2017 roku Burmistrz Mariusz Piątkowski spotkał się z Marszałkiem Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotrem Całbeckim w sprawie przebudowy skrzyżowania ulic Wodna-Hallera-Zamkowa. W poniedziałkowym spotkaniu w Urzędzie Marszałkowskim, wzięli udział również  Radny Sejmiku Województwa Piotr Kwiatkowski oraz Wójt Gminy Golub-Dobrzyń  Marek Ryłowicz. Podczas wizyty  Marszałek zadeklarował, iż modernizacja golubskiego skrzyżowania rozpocznie się już  w 2018 roku.  

W 2017 r. planowane jest przekazanie środków w wys. 100 tys. zł na sporządzenie dokumentacji projektowej przedmiotowej inwestycji, zaś wartość prac związanych z samą przebudową będzie znana dopiero po wykonaniu kosztorysu. Podobnie, jak w przypadku przebudowy ul. Toruńskiej Miasto Golub-Dobrzyn ma  partycypować w kosztach inwestycji.  

data: 2017-09-14

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu zaprasza na spotkanie informacyjne "Własna firma - pracujemy u siebie"

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu  zaprasza na spotkanie informacyjne  "Własna firma - pracujemy u siebie", dotyczące możliwości dofinansowania z Funduszy Europejskich dla osób planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Data i miejsce spotkania

  22 września 2017 r. Grudziądz w godz. 9-12 .     

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego Grudziądz, ul. Waryńskiego 4 sala B 24 .

Uczestnicy spotkań

Spotkanie skierowane jest do osób niepracujących (zarejestrowanych w urzędzie pracy lub nie), które chcą otworzyć działalność gospodarczą.

Przedstawione zostaną dostępne  formy wsparcia ze środków unijnych, m.in. bezzwrotne dotacje, na założenie własnej firmy.

 

Omówimy zasady przyznawania dotacji dla osób niepracujących (zarejestrowanych w urzędzie pracy lub nie), które są powyżej 29 roku życia.

Dla młodszych uczestników oraz osób pracujących przedstawimy pozostałe formy wsparcia na własny biznes.

 

Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych

W przypadku dodatkowych potrzeb organizacyjnych wynikających z niepełnosprawności, prosimy o podanie takiej informacji podczas zgłoszenia, celem odpowiedniego przygotowania miejsca spotkania.

Rekrutacja

Rekrutacja odbywać się będzie poprzez formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie internetowej http://www.mojregion.eu/index.php/rpo/szkolenia-i-konferencje?mmid=108  lub telefonicznie pod numerem telefonu: 56 62 15 820 oraz 797 304 124 w Grudziądzu.

Program spotkania

Pobierz program spotkania w Grudziądzu

Organizatorzy

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu

Waryńskiego 4

86-300 Grudziądz

 tel. 797 304 124 , 56 62 15 883, 56 62 15 820 .

 

Szczegóły na stronie internetowej    http://www.mojregion.eu/index.php/rpo/szkolenia-i-konferencje?mmid=108   .

BEZPŁATNE KONSULTACJE DOTYCZĄCE MOŻLIWOŚCI WSPARCIA W RAMACH FUNDUSZY EUROPEJSKICH PROWADZONE W FORMIE MOBILNYCH PUNKTÓW INFORMACYJNYCH

Szanowni  Państwo,

 

Specjaliści Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Grudziądzu  zapraszają na bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości wsparcia w ramach Funduszy Europejskich prowadzone w formie  Mobilnych  Punktów Informacyjnych .

Podczas konsultacji będzie można uzyskać informacje na temat wsparcia, jakie można otrzymać z Funduszy Europejskich m.in. na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub jej rozwój. Uczestnicy spotkania będą mogli uzyskać informację na temat bezpłatnych szkoleń, jak również możliwości dofinansowania projektów realizowanych przez społeczności lokalne.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a w szczególności:

 1. Przedsiębiorców.
 2. Osoby fizyczne.
 3. Organizacje pozarządowe.
 4. Osoby zamierzające rozpocząć działalność gospodarczą.
 5. Przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego.

 

Najbliższe spotkania odbędą się:

 

Miejsce

Działanie

Data

Godz.

Starostwo Powiatowe

Golub-Dobrzyń

Plac Tysiąclecia 25

sala nr S - 6

Mobilny Punkt Informacyjny

28.09.2017

8:30-11:00

Starostwo Powiatowe Brodnica

ul. Kamionka 18

sala nr 102

Mobilny Punkt Informacyjny

28.09.2017

12:00-14:30

Starostwo Powiatowe Wąbrzeźno

ul. Wolności 44

sala nr 128

Mobilny Punkt Informacyjny

21.09.2017

8:30-11:00

Starostwo Powiatowe Chełmno

ul. Harcerska 1

sala nr 2

Mobilny Punkt Informacyjny

21.09.2017

12:00-14:30

 

 

Spotkania przeznaczone są dla mieszkańców powiatów golubsko-dobrzyńskiego , brodnickiego , wąbrzeskiego oraz chełmińskiego.

 

URZĄD PRZYJAZNY DZIECIOM

Od dziś, na pierwszym piętrze Urzędu Miasta Golubia-Dobrzynia  znajduje się miejsce szczególnie przyjazne dzieciom. Burmistrz Mariusz Piątkowski przygotował kolorowy kącik dla najmłodszych petentów Urzędu. Zapraszamy wszystkie maluchy, których rodzice oczekują na załatwienie urzędowej sprawy.   

data: 2017-09-12

NARODOWE CZYTANIE - "WESELE" W URZĘDZIE MIASTA

W niedzielę 10 września 2017 r. w Urzędzie Miasta Golubia-Dobrzynia odbyło się Narodowe Czytanie „Wesela” S. Wyspiańskiego. Na „Wesele” gości zaprosili Burmistrz Mariusz Piątkowski, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Ks. F. K. Malinowskiego oraz Dom Kultury. Spotkanie otworzyły dzieci z Przedszkola Publicznego nr 2 im. Marii Konopnickiej w Golubiu-Dobrzyniu, które w strojach ludowych zatańczyły poloneza.

Dramat Wyspiańskiego czytali:

Gospodarz – Burmistrz Golubia-Dobrzynia Mariusz Piątkowski

Gospodyni – Zastępca Burmistrza Danuta Malecka

Pan Młody – asp. sztab. Tomasz Stefański – Komenda Powiatowa Policji

Panna Młoda – Róża Kopaczewska – Prezes Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o.

Poeta – Adam Kałużny – Dyrektor Gimnazjum im. Ignacego Działyńskiego w Golubiu-Dobrzyniu

Dziennikarz – Krzysztof Pieczka – Sekretarz Gminy Golub-Dobrzyń oraz najmłodsza czytająca Zosia Pieczka

Hetman – Andrzej Okruciński – Starosta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego

Czepiec – Łukasz Pietrzak – Przewodniczący Rady Miasta Golubia-Dobrzynia

Chochoł – Michał Piotrowicz – Prezes Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o. o.

Wernyhora – Agnieszka Brzostowska – Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu

Rachela – Magdalena Zygnarowska – Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Golubiu-Dobrzyniu

Muzykant – kpt. Witold Juszczak - Pełniący obowiązki Zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej  w Golubiu - Dobrzyniu   

Marysia – Renata Rozłonkowska – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Golubiu-Dobrzyniu

Isia – Weronika Dec – Przewodnicząca Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Golubiu-Dobrzyniu

Upiór – Janina Tuszyńska – Prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Golubiu-Dobrzyniu

Widmo – Andrzej Wasiluk – Szpital Powiatowy w Golubiu-Dobrzyniu

Rycerz – Kacper Szymoniuk – Zespół Szkół nr 1 im. Anny Wazówny w Golubiu-Dobrzyniu

Jasiek – Julia Chlebowska – Zespół Szkół Miejskich w Golubiu-Dobrzyniu

Dziad – Jacek Maćkiewicz – Parafia pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Golubiu

Stańczyk – Paweł Tybura - Parafia pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Dobrzyniu

W roli Pary Młodej w strojach wystąpili: Natalia Pokorowska i Mateusz Siemienik.

Dziękujemy wszystkim przedstawicielom instytucji, jednostek organizacyjnych, przedsiębiorstw organizacji i stowarzyszeń oraz dzieciom i ich rodzicom, za włączenie się w przygotowanie ogólnopolskiej akcji „Narodowego Czytania” w Golubiu-Dobrzyniu.  

data: 2017-09-11

NARODOWE CZYTANIE "Wesela" - DZIŚ O GODZ. 17:00 W SALI NR 1 URZĘDU MIASTA - ZAPRASZAMY

Czytają: Przedstawiciele Samorządów, Domu Pomocy Społecznej, Szpitala Powiatowego, Zespołu Szkół Miejskich, Szkoły Podstawowej nr 1, Zespołu Szkół nr 1, Zespołu Szkół nr 2, Gimnazjum, Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji, Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. TANIEC NARODOWY ZATAŃCZĄ DZIECI Z PRZEDSZKOLA PUBLICZNEGO NR 2 IM. MARII KONOPNICKIEJ

VAG ROYAL 2 - ZLOT SAMOCHODÓW Z GRUPY VW - FOTORELACJA

PODZIĘKOWANIA OD UNIWERSYTETU

data: 2017-09-08

PODZIĘKOWANIA OD STRAŻAKÓW

data: 2017-09-08

REGIONALNY SYSTEM OSTRZEGANIA

NOTATKA Z KOMISJI INFRASTRUKTURY Z DNIA 5 WRZEŚNIA 2017 r.

Dnia 5 września 2017 r. o godz. 15:00 odbyło się posiedzenie Komisji Infrastruktury, w którym udział wzięło 8 członków oraz zaproszeni goście: Burmistrz Miasta p. Mariusz Piątkowski, Zastępca Burmistrza p. Danuta Malecka, Prezes Rypińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego p. Lech Szalkowski, Prezes Marton Sp. Z o.o. p. Mariusz Trąbczyński, Kierownik Wydziału Infrastruktury p. Anna Czarnecka oraz Kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej p. Dawid Jarecki.

Na wstępie Przewodniczący Komisji p. Franciszek Jagielski oddał głos Prezesowi RTBS p. Szalkowskiemu, który przedstawił radnym montaż finansowy mającego powstać przy ul. Twardowskiego budynku w systemie SBC - czynszowego na wynajem. Z informacji podanych przez Prezesa RTBS wynika, iż udało się zaprojektować 17 mieszkań oraz 1 lokal usługowy, który był wymogiem poprzez zapis w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu. Całkowity koszt budynku o powierzchni 870 m² będzie opiewał na ok. 2 600 000 zł, co daje kwotę 3000 zł/m². Wysokość kredytu udzielanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego to 1 560 000 zł, co stanowi 60% inwestycji. Miasto wniosło aportem grunt o wartości 252 700 zł. Potencjalny lokator za mieszkanie o powierzchni 40m² musiałby dokonać partycypacji w wysokości ok. 30 000 zł. Szacowana wysokość czynszu to 9 zł /m². Prezes podkreślił, iż zgodnie z wolą Rady oraz Burmistrza oferta mieszkań będzie w pierwszej kolejności skierowana do osób widniejących na liście oczekujących na przydział lokalu komunalnego.

Jednym z punktów spotkania był cmentarz komunalny. W związku z licznymi uwagami i zapytaniami radnych dot. cmentarza Przewodniczący Komisji zaprosił na posiedzenie Prezesa Marton Sp. Z o.o. p. Mariusza Trąbczyńskiego, który od lat zarządza cmentarzem. Zdaniem p. Trąbczyńskiego sprawa cmentarza od zawsze budziła kontrowersje w czasie zbliżającym do kampanii wyborczej. Zarządca jest gotowy do rozmów nad zmianą umowy tak, aby była ona korzystna dla obu stron, lub do całkowitego rozwiązania umowy przed końcem czasu, na który została zawarta. W razie rozwiązania umowy zarządca będzie wnioskował o zwrot poniesionych kosztów związanych przede wszystkim z budową kaplicy cmentarnej. Obecni na posiedzeniu radni mieli zastrzeżenia min. do częstotliwości wywozy śmieci z cmentarza jak również do stanu przyległego parkingu. Zarządca twierdzi jednak, że wszelkie konieczne prace związane z funkcjonowaniem cmentarza wykonywane są w ramach możliwych do wykorzystania środków jakie generuje cmentarz. Odnośnie cmentarza komunalnego będą prowadzone dalsze rozmowy pomiędzy Burmistrzem a Zarządcą.

Następnie Kierownik WI p. Anna Czarnecka przedstawiła do zaopiniowania wnioski mieszkańców, jakie wpłynęły do Burmistrza dot. problemu udrożnienia studzienek kanalizacyjnych na ul. Polnej oraz o przepisania umowy dzierżawy lokalu.

Pani Czarnecka przedstawiła także projekt uchwały na najbliższą Sesję Rady Miasta w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiemu. Projekt uchwały dot. udzielenia dotacji celowej na realizację zadania pod nazwą Przebudowa drogi powiatowej. Jak wyjaśniła p. Czarnecka chodzi o wykonanie chodnika przy ul. Słuchajskiej w Golubiu-Dobrzyniu. Pomoc finansowa, o której mowa zostanie poniesiona ze środków budżetu miasta na rok 2017 w wysokości nie wyższej niż 142 483 zł. Jest to połowa kosztów całej inwestycji. 

Na tym Komisja zakończyła posiedzenie.

 

LOKALNY PUNKT INFORMACYJNY FUNDUSZY EUROPEJSKICH W GRUDZIĄDZU ZAPRASZA NA SPOTKANIE INFORMACYJNE "WŁASNA FIRMA - PRACUJEMY U SIEBIE"

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu  zaprasza na spotkanie informacyjne  "Własna firma - pracujemy u siebie", dotyczące możliwości dofinansowania z Funduszy Europejskich dla osób planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Data i miejsce spotkania

  15 września 2017 r. w Brodnicy w godz. 9-12 .     

Miejsce spotkania podamy w terminie późniejszym. Uczestników powiadomimy o miejscu spotkania.

 

Uczestnicy spotkań

Spotkanie skierowane jest do osób niepracujących (zarejestrowanych w urzędzie pracy lub nie), które chcą otworzyć działalność gospodarczą.

Przedstawione zostaną dostępne  formy wsparcia ze środków unijnych, m.in. bezzwrotne dotacje, na założenie własnej firmy.

 

Omówimy zasady przyznawania dotacji dla osób niepracujących (zarejestrowanych w urzędzie pracy lub nie), które są powyżej 29 roku życia.

Dla młodszych uczestników oraz osób pracujących przedstawimy pozostałe formy wsparcia na własny biznes.

 

Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych

W przypadku dodatkowych potrzeb organizacyjnych wynikających z niepełnosprawności, prosimy o podanie takiej informacji podczas zgłoszenia, celem odpowiedniego przygotowania miejsca spotkania.

Rekrutacja

Rekrutacja odbywać się będzie poprzez formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie internetowej http://www.mojregion.eu/index.php/rpo/szkolenia-i-konferencje?mmid=108 lub telefonicznie pod numerem telefonu: 56 62 15 820 oraz 797 304 124 w Grudziądzu.

Program spotkania

Pobierz program spotkania

Organizatorzy

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu

Waryńskiego 4

86-300 Grudziądz

 tel. 56 62 15 883, 56 62 15 820 .

 

Szczegóły na stronie internetowej    http://www.mojregion.eu/index.php/rpo/szkolenia-i-konferencje?mmid=108   .

 

NOTATKA Z KOMISJI OŚWIATY Z DNIA 30 SIERPNIA 2017r.

Dnia 30 sierpnia 2017 r. o godzinie 14:00 odbyło się posiedzenie Komisji Oświaty, na którym obecnych było 5 członków komisji oraz Kierownik Miejskiego Zespołu Obsługi Oświaty p. Iwona Sipak. Tematem spotkania było przygotowanie placówek oświatowych do nowego roku szkolnego 2017/2018. Kierownik MZOO p. Sipak przedstawiła radnym wniosek rodzica o dofinansowanie dowozu do szkoły niepełnosprawnego dziecka, na który Komisja wyraziła zgodę. Członkowie Komisji wystąpili z wnioskiem o przeprowadzenie przez MZOO wewnętrznego audytu oświaty.

Komisja udała się z wizytą do dwóch podległych placówek - Gimnazjum im. Ignacego Działyńskiego oraz do Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Konstytucji 3 Maja. Dyrektor Gimnazjum p. Adam Kałużny opowiedział mi.in. o nowych nauczycielach, sprawach związanych z niezbędnymi remontami, przygotowaniem klasopracowni, a także o pomyśle utworzenia szkolnego radia. Dyrektor zapewnił, że szkoła jest przygotowana do przyjęcia uczniów na nowy rok szkolny.

Następnie radni udali się do Szkoły Podstawowej Nr 1, gdzie Dyrektor p. Marzena Peszyńska przedstawiła podstawowe informacje związane z reformą oświaty dot. m.in. ilości klas oraz uczniów, godzinach zajęć lekcyjnych jak również o konieczności doposażenia klasopracowni związanej z wprowadzeniem klas siódmych.

Na tym Komisja zakończyła posiedzenie.

 

autor: Biuro Informacji i Promocji

INFORMACJA DOTYCZĄCA SKŁADANIA WNIOSKÓW O PRZYZNANIE STYPENDIUM BURMISTRZA MIASTA GOLUBIA-DOBRZYNIA

POWIATOWY URZĄD PRACY W GOLUBIU-DOBRZYNIU UPRZEJMIE INFORMUJE, ŻE POSIADA NASTĘPUJĄCE OFERTY PRACY:

wykształcenie  zawodowe: 

brukarz/przcownik fizyczny – W. Rychnowo
fryzjer – K-wo
kierowca autobusu – G-D
kierowca CE – Ryńsk praca na terenie kraju, 
kucharz – G-D
ładowacz/kierowca – G-D
mechanik samochodów osobowych – Podzamek Golubski
mechanik samochodów osobowych i ciężarowych – G-D
mistrz produkcji w przemyśle drzewnym – G-D
monter sprzętu radiowego ... – Ostaszewo
pomocniczy robotnik budowlany – Rętwiny, Szychowo, Sokoligóra, G-D 
pozostali murarze i pokrewni – Zbójno
pozostali pracownicy ds. transportu – G-D
pracownik ogólnoprodukcyjny – Brodnica
robotnik leśny – Rodzone
sprzataczka – ½ etatu Sitno
sprzedawca –  G-D
tartacznik – Pluskowęsy
trakowy – G-D
tokarz/frezer – G-D
żałobnik – K-wo

wykształcenie średnie

- kosmetyczka – K-wo
- przedstawiciel handlowy – praca G-D

Doposażenie RPO

Doposażenie na zwolnione miejsce pracy 

- stolarz meblowy – G-D
- pracownik wykonujący prace dorywcze – G-D 

Ref. Do 30 r.z.

Ref. Do 30 r.z.na zwolnione miejsce pracy

- przedstawiciel handlowy – K-wo
- sprzedawca – G-D

Prace interwencyjne na zwolnione miejsce pracy

Staż PO WER

- sprzedawca – G-D
- pokojowa – Karbówko
- kasjer/sprzedawca – G-D
- doradca klienta – G-D
- pozostali robotnicy budowlani robót wykończeniowych i pokrewni - Sokoligóra

Staż FP


Wolne miejsca na 05.09.2017

PIKNIK RODZINNY - POŻEGNANIE LATA 2017- foto-relacja

POPIÓŁ I DIAMENT - HISTORIA POLSKI W MUZYCE

1 września 2017 r. w 78. rocznicę wybuchu II wojny światowej w Domu Kultury w Golubiu-Dobrzyniu odbył się koncert patriotyczny, opowiadający historię naszego kraju. Przed artystami wystąpiła młodzież w montażu słowno-muzycznym, pod opieką Joanny Metel – Peplińskiej.

78. ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

1 września 2017r.  w Golubiu-Dobrzyniu, w 78. Rocznicę wybuchu II wojny światowej odbył się apel upamiętniający Ofiary najbardziej krwawego konfliktu w histori. Przybyłe delegacje złożyły wiązanki i znicze pod pomnikiem pamięci narodowej i oddały hołd bohaterom wojennym.

Dziękujemy przybyłym delegacjom oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie apelu. 

data: 2017-09-01

Burmistrz Miasta Golubia-Dobrzynia ogłasza I przetarg ustny ograniczony na sprzedaż prawa użytkowania wieczystego nieruchomości niezabudowanych - własność Skarb Państwa - użytkownik wieczysty Gmina Miasto Golub-Dobrzyń (ul. Nowa).

Burmistrz Miasta Golubia-Dobrzynia ogłasza I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości niezabudowanych (ul. Szosa Rypińska KW Nr TO1G/00015430/9, ul. Ceglana KW Nr TO1G/00015430/9, ul. Wapienna KW Nr TO1G/00015430/9).

Burmistrz Miasta Golubia-Dobrzynia ogłasza I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości niezabudowanych, stanowiących własność Gminy Miasto Golub-Dobrzyń (ul. Zakole KW Nr TO1G/00020568/3, ul. Słoneczna KW Nr TO1G/00020568/3, ul. Zakole KW Nr TO1G/00020568/3, ul. Słoneczna KW Nr TO1G/00020568/3).

OBWIESZCZENIE Burmistrza Golubia - Dobrzynia o opracowaniu projektu dokumentu pt. „Program Ochrony Środowiska dla Miasta Golubia–Dobrzynia na lata 2017 – 2020 z perspektywą na lata 2021 – 2024”oraz Prognozy Oddziaływania na Środowisko dla „Programu Ochrony Środowiska dla Miasta Golubia–Dobrzynia na lata 2017 – 2020 z perspektywą na lata 2021 – 2024”

KONKURS NA PIKNIKU RODZINNYM POŻEGNANIE LATA 2017

data: 2017-08-30

POMOC RZECZOWA DLA MIESZKAŃCÓW POWIATU CHOJNICKIEGO TRAFIŁA DO POTRZEBUJĄCYCH

 

W poniedziałek 28.08. br. Delegacja Urzędu Miasta

udała się do Gminy Brusy, aby na ręce Burmistrza Brus

Pana Witolda Ossowskiego, przekazać pomoc rzeczową od Mieszkańców Golubia-Dobrzynia

 

Wśród darów znalazły się wszystkie potrzebne rzeczy, o które prosili Mieszkańcy tej Gminy, a mianowicie:
 
ARTYKUŁY CHEMICZNE
RĘCZNIKI PAPIEROWE
PAPIER TOALETOWY
ŚCIERKI 
RĘCZNIKI JEDNORAZOWE
ZMYWAKI
PŁYNY DO PODŁÓG
PŁYNY DO NACZYĆ
DOMESTOSY
MYDŁA
PROSZKI DO PRANIA
RĘKAWICE JEDNORAZOWE
CHUSTECZKI
PŁYNY DO SZYB
WORKI NA ŚMIECI
CHEMIA OSOBISTA
 
POŚCIELE
KOCE
KOŁDRY
PODUSZKI
PRZEŚCIERADŁA
UBRANIA
ŚCIERKI KUCHENNE
RĘCZNIKI
ZMYWAKI
BATERIE
MOPY
WIADRA
ARTYKUŁY APTECZNE; BANDAŻE, PLASTRY, WODY UTLENIONE ITP.
ŁÓŻKO OSOBOWE
WODA 
ŁOPATY
GRABIE
SZCZOTKI
ŻYWNOŚĆ SUCHA:
RYŻE
KASZE
MAKARONY
KONSERWY
PASZTETY
OLEJE
PRZYPRAWY
CUKIER
MĄKA
BATONY
PRZEKĄSKI SUCHE; PŁATKI
SOSY RÓŻNEGO RODZAJU (SŁOIKI)

POWIATOWY URZĄD PRACY W GOLUBIU-DOBRZYNIU UPRZEJMIE INFORMUJE, ŻE POSIADA NASTĘPUJĄCE OFERTY PRACY:

 

wykształcenie  zawodowe: 
fryzjer – K-wo
kelner/barman – K-wo
kierowca autobusu – G-D
kierowca CE – Ryńsk praca na terenie kraju, Bielsk
kosmetyczka – K-wo
kucharz – G-D
monter sprzętu radiowego ... – Ostaszewo
pomocniczy robotnik budowlany – Rętwiny, Szychowo, Sokoligóra, G-D 
pozostali murarze i pokrewni – Zbójno
pracownik ogólnoprodukcyjny – Brodnica
robotnik leśny – Rodzone
ślusarz/ spawacz – Elgiszewo
sprzedawca –  G-D
sprzedawca w stacji paliw – Zbójno
tartacznik – Pluskowęsy
tokarz/frezer – G-D
żałobnik – K-wo

Doposażenie RPO

Doposażenie na zwolnione miejsce pracy 
- stolarz meblowy – G-D
- pracownik wykonujący prace dorywcze – G-D 
- ślusarz – Napole
Ref. Do 30 r.z.
- sprzedawca – Wąbrzeźno
- ślusarz - Olszówka
Ref. Do 30 r.z.na zwolnione miejsce pracy

Prace interwencyjne na zwolnione miejsce pracy
 – technik prac biurowych – G-D

Staż PO WER
- sprzedawca – G-D
- pokojowa – Karbówko
- kasjer/sprzedawca – G-D

Staż FP
- specjalista ds. sprzedaży – K-wo

Wolne miejsca na 29.08.2017

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Zapytanie ofertowe na „Opracowanie kompletnej dokumentacji planistycznej dla zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla działki nr 33/1 obręb 5 w Golubiu-Dobrzyniu”.

Zapytanie ofertowe na „Sprzedaż drzew na pniu wszystkich sortymentów wraz z drobnicą gałęziową, zlokalizowanych na nieruchomości o nr geodezyjnym 242/1, obręb 6 Miasta Golubia-Dobrzynia przy ul. Lipnowskiej, należących do Gminy Miasto Golub – Dobrzyń”.

SPOTKANIA INFORMACYJNE W RAMACH PROJEKTU: FUNDUSZ BADAŃ I WDROŻEŃ - VOUCHER BADAWCZY

BURMISTRZ GOLUBIA-DOBRZYNIA OGŁASZA ZBIÓRKĘ RZECZOWĄ W RAMACH POMOCY DLA MIESZKAŃCÓW POWIATU CHOJNICKIEGO, KTÓRZY UCIERPIELI W WYNIKU NAWAŁNICY

APEL O POMOC FINANSOWĄ DLA POWIATU CHOJNICKIEGO NA USUWANIE SKUTKÓW NAWAŁNICY

50. TORUŃSKA WYSTAWA PSÓW RASOWYCH W GOLUBIU-DOBRZYNIU - FOTORELACJA

BEZPŁATNE BADANIA MAMMOGRAFICZNE DLA KOBIET W WIEKU 50-69 LAT

Burmistrz Miasta Golubia-Dobrzynia informuje, iż w ramach akcji profilaktycznych będzie możliwość przeprowadzenia bezpłatnych badań mammograficznych dla kobiet w wieku 50-69 lat.

Badania odbędą się  w dniach 3,4,5 października 2017 roku, przy stadionie, ul. Sportowa 8

Rejestracja na badanie odbywa się drogą telefoniczną pod numerem: 58 666 2 444

 

Serdecznie zapraszamy wszystkie Panie zainteresowane badaniem

15. SIERPNIA - ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO

Z okazji Święta Wojska Polskiego w dniu dzisiejszym delegacje trzech samorządów złożyły pamiątkowe wiązanki i zapaliły znicz pod Pomnikiem Ofiar Faszyzmu i Stalinizmu , przy Placu 1000-lecia w Golubiu-Dobrzyniu. 

Święto Wojska Polskiego obchodzone jest na pamiątkę zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 roku, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Święto zostało wprowadzone do kalendarza przez Sejm ustawą z 30 lipca 1992 r.

„PSI ŻYWOT” CZYLI WYBIEG DLA PSÓW W GOLUBIU – DOBRZYNIU

Do Urzędu Miasta Golubia-Dobrzynia napływają informacje o potrzebie utworzenia na terenie miasta wybiegu (placu zabaw) dla psów. Pojawiła się szansa na pozyskanie środków zewnętrznych na tego typu inwestycję, dlatego władze miasta chciałyby poznać opinię większej liczby mieszkańców w tej sprawie. Konsultacje są okazją do dyskusji na temat utworzenia, lokalizacji oraz wyposażenia ewentualnego wybiegu.
Jak można wziąć udział w konsultacjach:
Konsultacje społeczne odbywają się w dwóch etapach.
Pierwszy z nich polega na poznaniu potrzeb mieszkańców, w szczególności zaś posiadaczy psów.
Zabrać głos można do 28 sierpnia 2017r. poprzez wypełnienie ankiety internetowej: https://www.interankiety.pl/i/kWMqVBZW
Wyniki pierwszego etapu konsultacji będą podsumowane i rozpatrzone przez Urząd Miasta Golubia-Dobrzynia pod względem realności realizacji postulatów mieszkańców. Przede wszystkim zostanie zweryfikowane, czy proponowane lokalizacje należą do Miasta lub czy nie ma wobec nich innych planów inwestycyjnych.
Na tej podstawie zostaną stworzone scenariusze (warianty) ewentualnej lokalizacji i zagospodarowania wybiegu (placu zabaw) dla psów.

W drugim etapie mieszkańcy będą mogli dokonać wyboru jednego spośród przygotowanych przez Urząd wariantów.

LOKALNY PUNKT INFORMACYJNY FUNDUSZY EUROPEJSKICH W GRUDZIĄDZU ZAPRASZA NA BEZPŁATNE KONSULTACJE DOTYCZĄCE MOŻLIWOŚCI WSPARCIA W RAMACH FUNDUSZY EUROPEJSKICH PROWADZONE W FORMIE MOBILNYCH PUNKTÓW INFORMACYJNYCH

Szanowni  Państwo,

 

Specjaliści Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Grudziądzu  zapraszają na bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości wsparcia w ramach Funduszy Europejskich prowadzone w formie  Mobilnych  Punktów Informacyjnych .

Podczas konsultacji będzie można uzyskać informacje na temat wsparcia, jakie można otrzymać z Funduszy Europejskich m.in. na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub jej rozwój. Uczestnicy spotkania będą mogli uzyskać informację na temat bezpłatnych szkoleń, jak również możliwości dofinansowania projektów realizowanych przez społeczności lokalne.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a w szczególności:

 1. Przedsiębiorców.
 2. Osoby fizyczne.
 3. Organizacje pozarządowe.
 4. Osoby zamierzające rozpocząć działalność gospodarczą.
 5. Przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego.

 

Najbliższe spotkania odbędą się:

 

Miejsce

Działanie

Data

Godz.

 

Starostwo Powiatowe Brodnica

ul. Kamionka 23

sala nr 102

Mobilny Punkt Informacyjny

29.08.2017

8:30-11:00

Starostwo Powiatowe

Golub-Dobrzyń

Plac Tysiąclecia 25

sala nr S - 6

Mobilny Punkt Informacyjny

29.08.2017

12:00-14:30

Starostwo Powiatowe Wąbrzeźno

ul. Wolności 44

sala nr 128

Mobilny Punkt Informacyjny

31.08.2017

8:30-11:00

Starostwo Powiatowe Chełmno

ul. Harcerska 1

sala nr 2

Mobilny Punkt Informacyjny

31.08.2017

12:00-14:30

 

 

Spotkania przeznaczone są dla mieszkańców powiatów brodnickiego , golubsko-dobrzyńskiego , wąbrzeskiego oraz chełmińskiego.

POWIATOWY URZĄD PRACY W GOLUBIU-DOBRZYNIU UPRZEJMIE INFORMUJE, ŻE POSIADA NASTĘPUJĄCE OFERTY PRACY:

wykształcenie  zawodowe: 
kasjer/sprzedawca – G-D
kelner/barman – K-wo
kierowca CE – Ryńsk praca na terenie kraju
magazynier – G-D
monter instalacji i urządzeń sanitarnych – G-D
pomocniczy robotnik budowlany – Rętwiny 
pozostali murarze i pokrewni – Zbójno
spawacz – G-D
sprzedawca –  Ciechocin
sprzedawca w stacji paliw – G-D
szwaczka- G-D
tokarz/frezer – G-D
żałobnik – K-wo

średnie
- przedstawiciel handlowy – G-D
- sprzedawca – K-wo

Wyższe
- nauczyciel przedszkola – G-D

Doposażenie RPO
- kierowca operator wózka ... – G-D
- praczka – K-wo

Doposażenie na zwolnione miejsce pracy 
- stolarz meblowy – G-D
- pracownik wykonujący prace dorywcze – G-D 
- ślusarz – Napole
- operator zgrzewarki – Podzamek Golubski

Staż PO WER
- asystentka stomatologiczna – K-wo
- asystent nauczyciela w szkole – W. Rychnowo, K-wo
- sprzedawca – G-D
- pomoc kuchenna – K-wo
- technolog – Szychowo
- mechanik maszyn rolniczych – Mlewo

Staż RPO
- pokojowa – Karbówko
- asystent ds. księgowości – Frydrychowo
- rolnik produkcji roślinnej i zwierzęcej – Rembiesznica
- magazynier – Ostrowite
- sprzedawca – Białkowo
- technik automatyk – K-wo

Staż Program Regionalny
- sprzątaczka – G-D

Staż FP
- pozostali pracownicy biurowi – G-D

Ref. Do 30 r.z.
- sprzedawca – G-D 
- kelner - Rybaczówka
- asystent nauczyciela przedszkola – G-D

Ref. Do 30 r.z.na zwolnione miejsce pracy
- sprzedawca – G-D

Prace interwencyjne na zwolnione miejsce pracy
 – sprzedawca – G-D


Wolne miejsca na 08.08.2017

SPRZĄTAJ PO SWOIM PUPILU

Informujemy, iż zgodnie § 12 ust. 2 pkt 3 Uchwały nr XXIV/143/2016 Rady Miasta Golubia-Dobrzynia z dnia 28 czerwca 2016 r. w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Golubia-Dobrzynia do obowiązków właścicieli utrzymujących zwierzęta domowe, w szczególności do psów, należy natychmiastowe usuwanie, przez właścicieli, zanieczyszczeń pozostawionych przez zwierzęta domowe w obiektach i na innych terenach przeznaczonych do użytku publicznego, a w szczególności na chodnikach, jezdniach, placach, parkingach, terenach zielonych, itp.; nieczystości te, umieszczone w szczelnych, nie ulegających szybkiemu rozkładowi torbach, mogą być deponowane w komunalnych urządzeniach do zbierania odpadów; postanowienie to nie dotyczy osób niewidomych, korzystających z psów przewodników

autor: Biuro Informacji i Promocji

MOPS - INFORMACJA O TERMINACH SKŁADANIA WNIOSKÓW O ŚWIADCZENIA RODZINNE, ŚWIADCZENIE WYCHOWAWCZE (500+), ŚWIADCZENIA Z FUNDUSZU ALIMENTACYJNEGO NA NOWY OKRES ZASIŁKOWY / ŚWIADCZENIOWY ORAZ O STYPENDIA SZKOLNE O CHARAKTERZE SOCJALNYM

Szanowni mieszkańcy Miasta Golubia-Dobrzynia!

 

 • przypominamy, że już od 1 sierpnia 2017 r. można pobrać i złożyć w tutejszym Ośrodku wnioski o powyższe świadczenia na nowy okres 2017 / 2018. Nowy okres zasiłkowy w świadczeniach rodzinnych rozpoczyna się  1 listopada 2017 r. i kończy się 31 października 2018 r. Z kolei nowy okres w świadczeniu wychowawczym i świadczeniach z funduszu alimentacyjnego zaczyna się 1 października 2017 r., a kończy się 30 września 2018 r.

 

UWAGA!

Aby otrzymać świadczenia rodzinne od 1 listopada 2017 r. wniosek należy złożyć najpóźniej do  30 listopada 2017 r. Złożenie wniosku o świadczenia rodzinne po 30 listopada 2017 r. skutkuje tym, że uprawnienie do tych świadczeń zostanie ustalone od miesiąca, w którym złożono wniosek – np. wniosek złożony w grudniu prawo do świadczeń rodzinnych przysługuje od miesiąca grudnia.

W przypadku świadczenia wychowawczego oraz świadczeń z funduszu alimentacyjnego, gdy wniosek o te świadczenia złożony zostanie najpóźniej do 31 października 2017 r. uprawnienie do tych świadczeń ustala się od dnia 1 października 2017 r. Złożenie wniosku o wskazane świadczenia po 31 października 2017 r. skutkuje tym, że uprawnienie do omawianych świadczeń zostanie ustalone od miesiąca złożenia wniosku – np. wniosek złożony w listopadzie ustalenie uprawnienia do świadczeń od miesiąca listopada.  

 

 • wniosek o stypendium szkolne o charakterze socjalnym na rok szkolny 2017 / 2018 można pobrać  i składać od 1 sierpnia 2017 r. do dnia 15 września 2017 r., termin ten wynika z treści art. 90n ust. 6 ustawy o systemie oświaty. Wniosek złożony po tym terminie rozpatrzony zostanie negatywnie. W przypadku pełnoletniego ucznia wniosek o ustalenie prawa do stypendium składa pełnoletni uczeń.  

 

Wnioski o świadczenia rodzinne, świadczenia wychowawcze oraz o stypendia szkolne można pobrać  w Miejskim Ośrodku Polityki Społecznej w Golubiu-Dobrzyniu ul. Kilińskiego 10, w godzinach urzędowania Ośrodka, pokój nr 5.

Natomiast wnioski o ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego można pobrać w pokoju  nr 6.

 

Godziny urzędowania Ośrodka:

Poniedziałek 7:30 – 15:30, Wtorek 7:30 – 17:00,

Środa  7:30 – 15:30, Czwartek 7:30 – 15:30,

Piątek 7:30 – 14:00

Zapraszamy

STRATEGIA ROZWOJU MIASTA

ALE PiKne LATO W GOLUBIU-DOBRZYNIU

Zapraszamy do namiotu Radia PiK w Parku Miejskim - konkursy, zwiedzanie wozu transmisyjnego, rozmowy przy kawie. 
A na antenie ciekawe wywiady z wyjątkowymi ludźmi z Golubia-Dobrzynia - p. Małgorzatą Mierzejewską, p. Marianem Kuźmińskim, p. Zygmuntem Błaszczykiem i p. Piotrem Tuliszewskim.

http://www.radiopik.pl/

data: 2017-08-03

RADIO PIK ZAGOŚCI W GOLUBIU-DOBRZYNIU

Tysiące kilometrów, ponad setka miejscowości, ciekawostki, lokalne przysmaki i osobliwości!

Spotkania z historią i wyjątkowymi mieszkańcami! Dwa miesiące dobrej zabawy!

Już jutro – 3 sierpnia -  wóz satelitarny Polskiego Radia PiK pojawi się w Golubiu-Dobrzyniu. Od godz. 9:00 wypatrujcie go w Parku Miejskim przy ul. Plac 1000-lecia.

Z plenerowego studia opowiemy o tym, co warto u Was zobaczyć, jak można ciekawie spędzić wakacje, czym żyją mieszkańcy Waszej okolicy. Zaproponujemy moc atrakcji!

Kręcąc „kołem szczęścia” będziecie mogli zmierzyć się z nie lada wyzwaniami, odpowiedzieć na niełatwe pytania dotyczące naszego regionu. Na zwycięzców czekać będą atrakcyjne nagrody! Nie zabraknie też wakacyjnych muzycznych dedykacji.

„Ale PiKne lato!” na antenie Polskiego Radia PiK do poniedziałku do piątku w godz. 09:00 - 12:00 oraz 13:00 - 15:00, w soboty od godz. 10:00.

data: 2017-08-02

AKTUALNE OFERTY PRACY

Powiatowy Urząd Pracy w Golubiu-Dobrzyniu uprzejmie informuje, że posiada następujące oferty pracy:

 

wykształcenie  zawodowe:

drukarz – G-D

kierowca CE – Sadykierz transport krajowy

magazynier – G-D

monter sprzętu RTV – Ostaszewo

monter instalacji i urządzeń sanitarnych – G-D

operator urządzeń do przetwórstwa owocowo-warzywnego – Bielsk

pozostali murarze i pokrewni – Zbójno

spawacz – G-D

sprzątaczka – G-D

sprzedawca –  Ciechocin

szwaczka- G-D

tokarz/frezer – G-D

 

średnie

- przedstawiciel handlowy – G-D

- sprzedawca – K-wo

Wyższe

- nauczyciel przedszkola – G-D

Doposażenie RPO

- kierowca operator wózka ... – G-D

- praczka – K-wo

- pracownik wykonujący prace dorywcze – G-D

 

Doposażenie na zwolnione miejsce pracy

- stolarz meblowy – G-D

 

Staż PO WER

- asystentka stomatologiczna – K-wo

- asystent nauczyciela przedszkola – K-wo

- asystent nauczyciela w szkole – W. Rychnowo

- sprzedawca – G-D

- pomoc kuchenna – K-wo

- technolog – Szychowo

- specjalista kontroli jakości – Szychowo

- technik prac biurowych – G-D

 

Staż RPO

- pokojowa – Karbówko

- asystent ds. księgowości – Frydrychowo

- rolnik produkcji roślinnej i zwierzęcej – Rembiesznica

- magazynier – Ostrowite

- sprzedawca – Białkowo

- technik automatyk – K-wo

 

Staż Program Regionalny

- sprzątaczka – G-D

 

Ref. Do 30 r.z.

- sprzedawca – G-D

 

Ref. Do 30 r.z.na zwolnione miejsce pracy

- sprzedawca/kucharz – G-D

- sprzedawca – G-D

 

Wolne miejsca na 01.08.2017

data: 2017-08-01

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA UPAŁ - PORADNIK

PORADNIK DO POBRANIA

data: 2017-08-01

UWAGA

OBCHODY 73.  ROCZNICY WYBUCHU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

W dniu dzisiejszym obchodzona jest 73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W tym szczególnym dniu przedstawiciele samorządów: Miasta Golubia-Dobrzynia, Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego, Gminy Golub-Dobrzyń, uczcili pamięć o Powstańcach z 1944 roku.

Dziś o godz. 16.30 przy murach obronnych, w sąsiedztwie przystani Zacisze odbędzie się spektakl słowno – muzyczny, opowiadający o losach bohaterów,  biorących udział w Powstaniu Warszawskim.  Spektakl przygotowali aktorzy amatorskiej grupy teatralnej, działającej przy Domu Kultury w Golubiu-Dobrzyniu.  ZAPRASZAMY

data: 2017-08-01

GRUPA TEATRALNO-MUZYCZNA Z SERCEM ZAPRASZA

autor: Grupa Teatralno - Muzyczna z Sercem, data: 2017-08-01

OGŁOSZENIE O NABORZE NR 4/2017

OGŁOSZENIE O NABORZE NR 3/2017

INFORMACJE URZĘDU MIASTA - LIPIEC 2017

data: 2017-07-27

BEZPŁATNE BADANIA MAMMOGRAFICZNE

data: 2017-07-26

ZUS INFORMUJE

ZUS apeluje-jesteś potencjalnym emerytem?

Otrzymałeś pismo z ZUS-u o ponowne przeliczenie kapitału? Nie czekaj-złóż wniosek.

W związku ze zmianą ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, której przepisy od 1 października 2017 spowodują przywrócenie wieku emerytalnego - 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn, ZUS spodziewa się wzmożonego wpływu wniosków o emeryturę osób, które już ukończyły ten wiek, lub też osiągną go do końca 2017.

Emerytura dla tych osób ustalona będzie według nowych, zreformowanych zasad, gdzie podstawą jej obliczenia jest m.in. kwota zwaloryzowanych składek emerytalnych i kwota zwaloryzowanego kapitału początkowego.

W grupie osób uprawnionych do emerytury znajdą się zatem osoby, które nigdy nie miały ustalonego kapitału początkowego, dlatego osoby te powinny złożyć wniosek o jego ustalenie wraz z dokumentacją potwierdzającą przebieg ubezpieczenia oraz potwierdzającą wysokość osiągniętych wynagrodzeń, przypadające do 31 grudnia 1998r.

Ponadto w grupie tych ubezpieczonych będą także osoby, które miały już ustalony kapitał początkowy, jednak w związku ze zmianami przepisów w sposobie jego obliczenia, przeliczenie kapitału początkowego może spowodować korzystniejsze obliczenie jego wysokości.

Osoby, które otrzymały z ZUS pismo dot. ustalenia lub ponownego ustalenia kapitału początkowego winny niezwłocznie taki wniosek złożyć, ponieważ jest on integralną częścią naszej przyszłej emerytury.

Kapitał początkowy dotyczy stażu ubezpieczeniowego zgromadzonego przed 1999 r. Jeżeli osoba, która nabędzie prawo do emerytury od 1 października br., a nie ma jeszcze skompletowanych dokumentów do obliczenia kapitału, to najwyższy czas, aby się za to zabrała. Dokumenty, które trzeba wtedy zgromadzić, dotyczą okresów zatrudnienia i wydaje je pracodawca.

To ważne dokumenty świadczące o okresach ubezpieczenia i wynagrodzeniu z tych okresów. Jeśli nie mamy ich w domu, a pracodawca nie istnieje, trzeba szukać dokumentów w archiwach. Jeżeli nie dostarczymy dokumentów do ZUS, będzie to miało wpływ na wysokość naszego świadczenia.

Zanim udamy się do doradcy czy złożymy wniosek o emeryturę, warto pomyśleć o przeliczeniu kapitału początkowego. Często zdarza się, że ubezpieczeni mieli ustalony kapitał początkowy przed majem 2015 roku i później nie składali już żadnych wniosków o jego przeliczenie. Po przeliczeniu kapitału wysokość emerytury może wzrosnąć.

Sam zdecyduj, kiedy przejdziesz na emeryturę.

Pamiętaj jednak, że jej wysokość zależy od: opłaconych i zwaloryzowanych składek na ubezpieczenie emerytalne, zwaloryzowanego kapitału początkowego, średniego (statystycznego) dalszego trwania życia.

Oznacza to, że im dłużej pracujesz (płacisz składki), tym wyższą emeryturę otrzymasz.

 

 

Bożena Maria Wankiewicz

Koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji

O/ZUS w Toruniu

data: 2017-07-26

BEZPIECZNIEJSZE MIASTO

21 lipca 2017 r. Burmistrz Mariusz Piątkowski podpisał porozumienie z Komendantem Powiatowym Policji w Golubiu-Dobrzynia, w ramach którego będzie pełniona w mieście dodatkowa policyjna służba zewnętrzna – prewencyjna i patrolowa.

W okresie od lipca do grudnia 2017 r..  pełnionych będzie dodatkowych 66 służb. Porozumienie ma na celu poprawę bezpieczeństwa Mieszkańców Golubia-Dobrzynia i zwiększenie porządku publicznego. Na realizację zadania Miasto przekazało Komendzie Powiatowej Policji dotację, w wys. 9 900,00 zł.

Dzięki dodatkowym patrolom nastąpić ma ograniczenie zdarzeń związanych ze spożywaniem alkoholu w miejscach publicznych, w miejscach, w których wprowadzono zakaz spożywania, podawania i sprzedaży napojów alkoholowych oraz zapewnienie ładu i porządku publicznego na terenie miasta, również w pobliżu lokali gastronomicznych. W ramach wzmożonych patroli mają zostać ograniczone zdarzenia zagrażające bezpieczeństwu osób nieletnich.

Nadzór nad pełnionymi służbami będzie sprawował Komendant Powiatowy Policji, a Burmistrz będzie na bieżąco informowany o efektach  patroli i akcji prewencyjnych. 

autor: Biuro Informacji i Promocji, data: 2017-07-21

INFORMACJA  DOTYCZĄCA WYŁĄCZENIA SYGNALIZACJI ŚWIETLNEJ NA SKRZYŻOWANIU ULIC HALLERA I ZAMKOWEJ

W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi możliwości wyłączenia sygnalizacji świetnej na skrzyżowaniu ulic Hallera i Zamkowej informujemy, że zarządcą dróg wojewódzkich nr 534 oraz 569, na których zlokalizowana jest sygnalizacja, jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy, natomiast organem zarządzającym ruchem na tych drogach jest Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23 września 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków zarządzania ruchem na drogach oraz wykonywania nadzoru nad tym zarządzaniem organem kompetentnym do podejmowania decyzji w zakresie zmian w organizacji ruchu oraz funkcjonowania sygnalizacji świetlnej jest Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Gmina Miasta Golub-Dobrzyń występowała w lutym br. do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy z wnioskiem o pozostawienie na skrzyżowaniu sygnalizacji pulsacyjnej. Wniosek ten został przekazany do rozpatrzenia Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Toruniu, który w celu jego rozpatrzenia powołał komisję bezpieczeństwa ruchu drogowego. Spotkanie komisji miało miejsce 16 marca 2017r. W skład komisji wchodzili: przedstawiciel organu zarządzającego ruchem na drodze (pracownik Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu), przedstawiciel Komendanta Wojewódzkiego Policji oraz przedstawiciel Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy. W spotkaniu z komisją wzięli udział pracownicy Urzędu Miasta Golubia-Dobrzynia oraz Komendy Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu.

Mimo argumentacji, iż włączona sygnalizacja przyczynia się do powstawania korków i blokuje płynność ruchu, a co za tym idzie paraliżuje miasto, komisja negatywnie zaopiniowała możliwość wyłączenia sygnalizacji świetlnej, z uwagi na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu, również pieszych. W następstwie tego Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy nie wyraził zgody na wyłączenie przedmiotowej sygnalizacji.

Pomimo negatywnego stanowiska Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy oraz Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu pracownicy Urzędu Miasta podejmowali kolejne rozmowy
z przedstawicielami tych instytucji, których celem było doprowadzenie do zmiany świateł z ciągłych na pulsacyjne.

Przed okresem wakacyjnym prowadzone były wzmożone rozmowy z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy – Rejon Dróg Wojewódzkich w Wąbrzeźnie oraz z pracownikami Wydziału Infrastruktury Drogowej Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu. Z uzyskanych informacji wynika, że stanowisko organów zarządzających drogą i ruchem nie uległo zmianie i nadal jest przeciwne wyłączeniu sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Hallera i Zamkowej. Pomimo tego ponownie zwrócono się do organu zarządzającego ruchem z wnioskiem o przełączenie świateł z ciągłych na pulsacyjne w okresie wakacyjnym. Do chwili obecnej nie otrzymano pisemnej odpowiedzi w przedmiotowej sprawie.

autor: Biuro Informacji i Promocji, data: 2017-07-20
data: 2017-07-18

POWIATOWY URZĄD PRACY W GOLUBIU-DOBRZYNIU UPRZEJMIE INFORMUJE, ŻE POSIADA NASTĘPUJĄCE OFERTY PRACY:

Powiatowy Urząd Pracy w Golubiu-Dobrzyniu uprzejmie informuje, że posiada następujące oferty pracy: 

Wykształcenie  zawodowe: 
Drukarz – G-D
fryzjer – K-wo
glazurnik – Elgiszewo
hydraulik – Rętwiny praca woj. Kuj. Pom
kasjer/sprzedawca – G-D
kierowca CE – Sadykierz transport krajowy
mechanik samochodów osobowych – Podzamek Golubski
monter sprzętu RTV – Ostaszewo
monter sieci wod-kan – G-D
operator koparko-ładowarki – G-D
pomocniczy robotnik w hodowli zwierząt - Poćwiardowo 
pozostali robotnicy budowlani robót wykończeniowych – G-D, 
robotnik leśny – Rodzone
robotnik rozbiórki budowli/pracownik fizyczny – Szczutowo praca w delegacji
spawacz – Szczutowo, G-D
sprzątaczka – K-wo
sprzedawca – G-D, Ciechocin
stolarz – G-D
ślusarz – Szczutowo

średnie/wyższe
asystentka stomatologiczna – K-wo
operator lasera – Napole

wyższe
psycholog – G-D

niepełnosprawni
- sprzątaczka – W. Rychnowo

Doposażenie RPO
- kierowca operator wózka ... – G-D
- praczka – K-wo

Doposażenie na zwonione miejsce pracy 
- murarz/tynkarz – G-D

Staż PO WER
- fryzjer – G-D
- sprzedawca – G-D
- asystentka stomatologiczna – K-wo
- asystent nauczyciela przedszkola – K-wo
- asystent nauczyciela w szkole – W. Rychnowo

Staż RPO
- fryzjer – G-D
- pokojowa – Karbówko
- asystent ds. księgowości – Frydrychowo
- rolnik produkcji roślinnej i zwierzęcej - Rembiesznica

Staż Program Regionalny
- sprzątaczka – G-D
- pomoc krawiecka – G-D

Ref. Do 30 r.z.
- sprzedawca – Wielka Łąka
- technik prac biurowych – G-D
- kosmetyczka – T-ń
- kelner – Rybaczówka
- fryzjer – Wąpielsk
- operator robót spawalniczych – G-D
- ślusarz – Nowy Działyń

Ref. Do 30 r.z.na zwolnione miejsce pracy
- technik geodeta – G-D
- sprzedawca/kucharz – G-D

Wolne miejsca na 18.07.2017

LGD "DOLINA DRWĘCY" TERMINY SPOTKAŃ - LIPIEC

ŚLUB W PLENERZE

data: 2017-07-13

POWIATOWY URZĄD PRACY W GOLUBIU-DOBRZYNIU UPRZEJMIE INFORMUJE, ŻE POSIADA NASTĘPUJĄCE OFERTY PRACY:

Powiatowy Urząd Pracy w Golubiu-Dobrzyniu uprzejmie informuje, że posiada następujące oferty pracy:


Wykształcenie  zawodowe:
fryzjer – K-wo
glazurnik – Elgiszewo
hydraulik – Rętwiny praca woj. Kuj. Pom
kasjer/sprzedawca – G-D
kierowca CE – Sadykierz transport krajowy
mechanik samochodów osobowych – Podzamek Golubski
monter sprzętu RTV – Ostaszewo
murarz – Rętwiny praca w delegacji woj. Kuj. Pom.
pomocniczy robotnik w hodowli zwierząt - Poćwiardowo
pozostali robotnicy budowlani robót wykończeniowych – G-D, Rętwiny praca woj. Kuj.-Pom.
pozostali murarze i pokrewni – Zbójno praca w delegacji
robotnik rozbiórki budowli/pracownik fizyczny – Szczutowo praca w delegacji
spawacz – Szczutowo, G-D
sprzątaczka – K-wo
sprzedawca – G-D
stolarz – G-D
ślusarz – Szczutowo

średnie/wyższe
asystentka stomatologiczna – K-wo
operator lasera – Napole

wyższe
psycholog – G-D

Doposażenie RPO
- kierowca operator wózka ... – G-D
- praczka – K-wo

Staż PO WER
- fryzjer – G-D
- sprzedawca – G-D
- asystentka stomatologiczna – K-wo
- asystent nauczyciela przedszkola – K-wo

Staż RPO
- fryzjer – G-D
- pokojowa – Karbówko
- asystent ds. księgowości – Frydrychowo
- monter sieci wod.-kan.- Ostrowite
- rolnik produkcji roślinnej i zwierzęcej - Rembiesznica

Staż Program Regionalny
- sprzątaczka – G-D

Staż FP
- 2 x pracownik kancelaryjny – G-D

Ref. Do 30 r.z.
- sprzedawca – Wielka Łąka
- technik prac biurowych – G-D
- kosmetyczka – T-ń
- kelner – Rybaczówka
- fryzjer - Wąpielsk

Ref. Do 30 r.z.na zwolnione miejsce pracy
- technik geodeta – G-D

Wolne miejsca na 11.07.2017

41 WIELKI MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ RYCERSKI - FOTORELACJA

WAKACJE Z CHOPINEM - ANTHONY ADKINS

16 lipca o godzinie 12.15. Fundacja Chopin w Ogrodzie Sztuk zaprasza  do Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni na kolejny koncert z cyklu „Wakacje z Chopinem”, w trakcie którego z repertuarem chopinowskim wystąpi pochodzący z Wielkiej Brytanii pianista Anthony Adkins.

Najbliższe niedzielne popołudnie po raz kolejny zostanie wypełnione muzyką Fryderyka Chopina. Na początek publiczność będzie mogła wysłuchać rzadko wykonywanych, utrzymanych w stylu brillant  Wariacji B-dur na temat ronda Jevends des scapulaires z opery Ludovic Herolda i Halevy’ego op. 12, a także typowo romantycznego Nokturnu  Des-dur op. 27 nr 2, który otwiera niezwykle melodyjna kantylena. Anthony Adkins oczaruje również słuchaczy melancholijnym Polonezem cis-moll op. 26 nr 1 oraz wspaniałym Impromptu As-dur op. 48. Wielu muzycznych wrażeń dostarczy także emocjonalny Nokturn c-moll op. 48 nr 1 oraz inspirowana włoskim gatunkiem muzycznym Barkarola Fis-dur op.60. Tym razem oprócz kompozycji Fryderyka Chopina usłyszymy także utwory norweskiego twórcy Edvarda Griega, nazywanego „Chopinem Północy”. Będą to Utwory liryczne op. 65, w których skandynawski twórca, podobnie jak Chopin, wyraźnie nawiązywał do pieśni i tańców ludowych.

Tradycyjnie, podczas niedzielnego koncertu, utwory będą przeplatane opowieścią o pobycie Fryderyka Chopina na ziemi dobrzyńskiej oraz odczytywaniem fragmentów Kuriera Szafarskiego – listów kompozytora do rodziców pisanych w formie żartobliwej gazetki. Będzie to okazja do poznania wydarzeń, które rozgrywały się w Szafarni podczas wakacji Fryderyka Chopina w dworku Dziewanowskich w 1824 i 1825 r.

Anthony Adkins urodził się w Northampton w Anglii. Studiował w Londynie, jako 17- letni student otrzymał dwa stypendia muzyczne do Royal Academy of Music i Royal College of Music. Wybrał Royal College of Music, gdzie przez pięć lat studiował u prof. Erica Harrisona i Bernarda Robertsa. Podczas studiów reprezentował college, występując w kraju i za granicą, brał udział w kursach mistrzowskich m. in. pod kierownictwem Nadii Boulanger. Był finalistą konkursu Chappel Gold Medal. Po ukończeniu studiów  debiutował w londyńskim Wigmore Hall. Dzięki Stypendium Chopinowskiemu kontynuował naukę w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Jana Hoffmana. Dorobek artystyczny Anthonego Adkinsa jest bardzo bogaty. Koncertował  w kraju i za granicą, występował często na estradach londyńskich m. in. Wigmore Hall, Royal Festival Hall, a także w  Austrii, Holandii, Hiszpanii, Francji, Niemczech, Polsce, Szwajcarii, Hong Kongu i USA. Nagrywał dla radia BBC i występował w telewizji ZDF w Niemczech.

Serdecznie zapraszamy na recital fortepianowy Anthonego Adkinsa, który odbędzie się 16 lipca o godzinie 12.15 w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni w ramach cyklu „Wakacje z Chopinem”.

Zadanie „Wakacje z Chopinem” jest współfinansowane ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

 

FABRYKA FIRM

Dotacje na założenie działalności gospodarczej!

„Fabryka firm” to projekt partnerski realizowany przez Stowarzyszenie CTI e-Misja, który ma na celu podjęcie samozatrudnienia przez osoby bezrobotne lub bierne zawodowo. Uczestnicy mogą otrzymać dotację w kwocie do 24 400 zł na założenie własnej firmy.

Rekrutacja

26.06.2017r. - 28.07.2017r.

 

Kto może wziąć udział w projekcie?

W projekcie mogą wziąć udział osoby bezrobotne lub bierne zawodowo, które ukończyły 30 lat, zamieszkują powiaty objęte projektem i należą do co najmniej jednej z następujących grup:

- osoby powyżej 50 roku życia,

- kobiety,

- osoby z niepełnosprawnościami,

- osoby długotrwale bezrobotne,

- osoby o niskich kwalifikacjach.

 

Co oferuje projekt?

Uczestnicy mogą otrzymać:

- bezzwrotną dotację na otwarcie własnej działalności gospodarczej w wysokości do 24 400 zł,

- szkolenie „ABC Przedsiębiorczości” – 20 godz.

- wsparcie pomostowe w okresie od 6 do 12 miesięcy w wysokości do 1200 zł miesięcznie.

- doradztwo biznesowe

- opieka mentora

 

Jakie powiaty obejmuje projekt?

Projekt obejmuje następujące powiaty: wąbrzeski, grudziądzki, toruński, włocławski, aleksandrowski, chełmiński, golubsko-dobrzyński, inowrocławski, lipnowski, mogileński, nakielski, radziejowski, rypiński, sępoleński, tucholski, żniński, miasta Grudziądz i Włocławek.

 

Osoby zainteresowane uczestnictwem zapraszamy do kontaktu pod numerem tel. 883 135 297 oraz do śledzenia informacji na stronie internetowej www.e-misja.org.pl.

 


 

41 WIELKI MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ RYCERSKI - OTWARCIE

W dniu dzisiejszym 7 lipca 2017 r. w naszym mieście rozpoczął się 41 Wielki Międzynarodowy Turniej Rycerski. Przez miasto przemaszerował kolorowy orszak rycerski z drużynami między innymi z Włoch, Ukrainy, Francji, Kanady, Australii i Polski.
Podczas przemarszu można było wygrać bilety wstępu na turniej. Wystarczyło wziąć udział w quizie dotyczącym historii Golubia-Dobrzynia organizowanym przez Urząd Miasta. Burmistrz Mariusz Piątkowski przekazał oficjalnie klucze do miasta Kasztelanowi Zamku Golubskiego. Impreza potrwa przez sobotę i niedzielę, zachęcamy wszystkich do wizyty na zamku gdzie czeka wiele atrakcji.
Poniżej przedstawiamy program na dwa kolejne dni turnieju:


Sobota, 8 lipca
Godz. 11.00 - otwarcie turnieju
Godz. 12.00 - eliminacje konnego turnieju zręcznościowego cz. I
Godz. 12.00 - eliminacje turnieju kuszniczego i łuczniczego
Godz. 14.30 - pokaz Chorągwi Husarskiej Województwa Kujawsko- Pomorskiego
Godz. 15.00 - turniej młodych rycerzy
Godz. 15.30 - eliminacje konnego turnieju zręcznościowego cz. II
Godz. 17.30 - pokaz grupy kaskaderskiej „Ukrainian Cossacks”
Godz. 18.00 - pokazy rycerzy pieszych
Godz. 18.30 - międzynarodowy turniej konny rycerzy ciężkozbrojnych – kruszenie kopii (Joust)

Niedziela, 9 lipca
Godz. 11.00 - otwarcie drugiego dnia turnieju
Godz. 11.30 - finały indywidualnego konnego turnieju zręcznościowego
Godz. 12.00 - finały turnieju kuszniczego i łuczniczego
Godz. 13.00 - pokaz Chorągwi Husarskiej Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Godz. 13.30 - pokaz „Sen o Hiszpanii” Teatr Konny Cabriola
Godz. 14.00 - turniej młodych rycerzy
Godz. 14.30 - pokaz grupy kaskaderskiej „Ukrainian Cossacks”
Godz. 15.00 - międzynarodowy turniej konny rycerzy ciężkozbrojnych – kruszenie kopii (Joust)
Godz. 15.45 - pokaz „Sen o Hiszpanii” Teatr Konny Cabriola
Godz. 16.00 - turniej międzynarodowy drużynowy
Godz. 17.00 - ogłoszenie wyników, wręczenie nagród dla zwycięzców turnieju

UWAGA

data: 2017-07-05

OTWARTY KONKURS OFERT NA REALIZACJĘ W 2017 ROKU ZADAŃ Z ZAKRESU ZDROWIA PUBLICZNEGO

http://golub-dobrzyn.miasto.nowoczesnagmina.pl/?a=5443

NA WAKACJE Z MUSZKIETERAMI!

Na wakacje z Muszkieterami!

W góry już po raz drugi pojedzie dziewięcioro dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej i Środowiskowej w Golubiu-Dobrzyniu, które spędzą niezapomniany czas w gronie rówieśników i poznają 8 wartości Małego Muszkietera. Wszystko dzięki ogólnopolskiej akcji „Wakacje z Muszkieterami”. Na swoje pierwsze kolonie wyjedzie łącznie ponad 1000 dzieci z całej Polski. Ambasadorką wakacyjnych wyjazdów  jest Sylwia Gruchała – medalistka olimpijska. Honorowy patronat nad akcją objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.

„Wakacje z Muszkieterami” już po raz drugi organizuje Fundacja Muszkieterów, którą tworzą właściciele sklepów Intermarché i Bricomarché. Dzieci w wieku 8-14 lat, które nie miałyby szansy na odpoczynek po pracowitym roku szkolnym, spędzą letnie kolonie w pięknych zakątkach Polski. Krajoznawczym wycieczkom i zajęciom w ośrodkach wypoczynkowych, będzie towarzyszyć poznawanie 8 uniwersalnych wartości, którymi powinien kierować się w życiu każdy Muszkieter. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!

Zobacz co robią Muszkieterowie i poznaj 8 wartości Muszkietera www.facebook.com/FundacjaMuszkieterow / www.wakacjezmuszkieterami.pl

POWIATOWY URZĄD PRACY W GOLUBIU-DOBRZYNIU UPRZEJMIE INFORMUJE, ŻE POSIADA NASTĘPUJĄCE OFERTY PRACY:

                Powiatowy Urząd Pracy w Golubiu-Dobrzyniu uprzejmie informuje, że posiada następujące oferty pracy: 

Wykształcenie  zawodowe: 
elektromonter – K-wo
fryzjer – K-wo
hydraulik – Rętwiny praca woj. Kuj. Pom
kasjer/sprzedawca – G-D
kierowca ciągnika siodłowego – G-D międzynarodówka
malarz budowlany – G-D
mechanik samochodów osobowych – Podzamek Golubski
monter instalacji – G-D
monter sprzętu RTV – Ostaszewo
murarz – Rętwiny praca w delegacji woj. Kuj. Pom.
pomocniczy robotnik w hodowli zwierząt - Poćwiardowo 
pozostali robotnicy budowlani robót wykończeniowych – G-D, Rętwiny praca woj. Kuj.-Pom.
pozostali murarze i pokrewni – Zbójno praca w delegacji
robotnik rozbiórki budowli/pracownik fizyczny – Szczutowo praca w delegacji
spawacz – Szczutowo, G-D
sprzątaczka – K-wo
sprzedawca – G-D
ślusarz – Szczutowo
szwaczka – G-D


średnie/wyższe
asystentka stomatologiczna – K-wo
operator lasera – Napole
wyższe
psycholog – G-D

niepełnosprawni 
- operator dźwigu – G-D

Doposażenie RPO
- kierowca operator wózka ... – G-D
- praczka – K-wo

Prace interwencyjne na zwolnione miejsce pracy
- technik handlowiec – Podzamek Golubski

Staż PO WER
- fryzjer – G-D
- sprzedawca – G-D
- pomocniczy robotnik budowlany – G-D
- asystentka stomatologiczna – K-wo

Staż RPO
- fryzjer – G-D
- pokojowa – Karbówko
- asystent ds. księgowości - Frydrychowo
Staż Program Regionalny
- mechanik samochodów ciężarowych – Handlowy Młyn
- sprzątaczka – G-D
Staż FP
- 2 x przcownik kancelaryjny – G-D
Ref. Do 30 r.z.
- sprzedawca – T-ń praca K-wo
- technik handlowiec – K-wo
- doradca klienta – G-D
- ref ds. finans.-księg. – G-D
Ref. Do 30 r.z.na zwolnione miejsce pracy
- ślusarz/spawacz – G-D
- technik geodeta – G-D

Wolne miejsca na  04.07.2017

PEC OGŁASZA PRZETARG NA: TERMOMODERNIZACJA BUDYNKU ADMINISTRACYJNO-BIUROWEGO

http://www.bip.pec-golubdobrzyn.ires.pl/8460,26977/26977/art18052.html

RZĄDOWE CENTRUM BEZPIECZEŃSTWA INFORMUJE

Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów w Golubiu-Dobrzyniu rozpoczyna realizację zadania publicznego współfinansowanego ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego w ramach otwartego konkursu ofert 8/2017 „Wspieranie aktywizacji integracji społecznej seniorów” pt „Seniorze wyjdź z domu i zacznij zdrowy i aktywny styl życia”.

Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów w Golubiu-Dobrzyniu rozpoczyna realizację  zadania publicznego współfinansowanego ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego w ramach otwartego konkursu ofert 8/2017  „Wspieranie aktywizacji integracji społecznej seniorów”  pt „Seniorze wyjdź z domu i zacznij zdrowy i aktywny styl życia”.
Zorganizowane zostaną trzy wyjazdy integracyjne dla uczestników projektu:
Wyjazd do Gierłoży  i  Świętej Lipki  - 05.07.2017r.
Wyjazd na wody termalne w Uniejowie  - 19. 09.2017r.
Wyjazd do Teatru im. Horzycy w Toruniu – 09.2017r.
                                                                   
                                                                           Zarząd PZERiI
                                                                  w Golubiu-Dobrzyniu

Burmistrz Miasta Golubia-Dobrzynia ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Miejskich w Golubiu-Dobrzyniu

KONKURS – „POLSKA WIEŚ - DZIEDZICTWO I PRZYSZŁOŚĆ”

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa we współpracy z Wydawnictwem Naukowym Scholar ogłosiła IX edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”. Patronat honorowy nad konkursem objął Polski Komitet ds. UNESCO.

Celem konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.

W RAMACH KONKURSU KAPITUŁA OCENI PRACE W DWÓCH KATEGORIACH:

1.       Prace naukowe (m. in. prace doktorskie), popularno-naukowe i inne nienależące do tych dwóch kategorii, ale prezentujące szczególnie inspirujące i innowacyjne spojrzenie na problematykę rozwoju wsi;

2.       Prace prezentujące dorobek kulturowy kraju i regionu, opisujące inicjatywy lokalne, dziedzictwo historyczne wsi (monografie wsi, archiwalne zbiory zdjęć stanowiące element dokumentacji, pamiętniki) oraz prace ilustrujące przykład sukcesu w rozwoju polskiej wsi.

W konkursie preferowane są prace nowatorskie, interdyscyplinarne, wykazujące oryginalność w zakresie podjętej problematyki lub metodologii badań, napisane w sposób atrakcyjny dla potencjalnych czytelników.

Spośród zgłoszonych prac Kapituła Konkursowa wybierze dwa wyróżniające się opracowania. Zwycięzca w każdej z kategorii otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 5 tysięcy złotych. Nagrodzone prace będą mogły być wydane w postaci książkowej w Wydawnictwie Naukowym Scholar.

TERMIN NADSYŁANIA PRAC MIJA 28 LIPCA 2017 R.

Regulamin i wymagane dokumenty dotyczące konkursu znajdują się na stronie internetowej organizatora www.fdpa.org.pl oraz są dostępne w formie wydruku w siedzibie Fundacji na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa, ul. Gombrowicza 19, 01-682 Warszawa. Dodatkowych informacji na temat konkursu udziela: Paulina Dymińska, e-mail: p.dyminska@fdpa.org.pl  tel. 695116110; 22 864 03 90; fax 22 864 03 61. Informacje na temat poprzednich edycji konkursu, Kapituły Konkursowej i laureatów można znaleźć na stronie internetowej www.fdpa.org.pl oraz na www.facebook.com/Fundacja.FDPA.

 

Patronat honorowy: Polski Komitet do spraw UNESCO

Patroni medialni: Witrynawiejska.org.plKulturaLudowa.pl

GOLUBSKO-DOBRZYŃSKA NOC ŚWIĘTOJAŃSKA 2017 - FOTORELACJA

II DZIEŃ WYSTAWY STARYCH CIĄGNIKÓW I MASZYN ROLNICZYCH - ZABYTKI NA GOLUBSKIEJ STARÓWCE

IX WYSTAWA STARYCH CIĄGNIKÓW I MASZYN ROLNICZYCH

W dniu dzisiejszym 24 czerwca o godz. 10.00 rozpoczęła się IX Wystawa Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych. Impreza tak jak w poprzednich latach koncentruje się w Golubiu na parkingu przy ul. Zamurnej.

Ilość maszyn jest imponująca, wystawcy zjechali z różnych zakątków Polski a jeden z nich pokonał kilkaset kilometrów „na kołach” swoim zabytkowym ciągnikiem.

Wielka pasja, miłość do historii i motoryzacji z minionej epoki to wszystko łączy uczestników wystawy. Poza ciągnikami i maszynami rolniczymi prezentuje się również Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy z militarnymi eksponatami oraz fani motoryzacji z epoki PRL'u

Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia wystawy, która potrwa do niedzielnych godzin popołudniowych.

Wydarzenie organizowane jest przez Golubsko-Dobrzyński klub Retro-Traktor przy wsparciu Urzędu Miasta Golubia-Dobrzynia.


 

autor: Biuro Informacji i Promocji

INFORMACJA W SPRAWIE OCHRONY PRZED WIRUSEM AFRYKAŃSKIEGO POMORU ŚWIŃ

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

data: 2017-06-20

GLOSUJ NA PODWÓRKO TALENTÓW NIVEA W GOLUBIU-DOBRZYNIU

PLENER RZEMIOSŁ DAWNYCH - ZAPRASZAMY NA ZAMEK

Zapraszamy na Zamek Golubski, gdzie trwa Plener Rzemiosł Dawnych, przygotowany przez Krainę Potraw Lokalnych we współpracy z Oddziałem PTTK im. Zygmunta Kwiatkowskiego w Golubiu-Dobrzyniu. Wydarzenie pod patronatem Burmistrza Golubia-Dobrzynia Mariusza Piątkowskiego zachęca bezpłatnymi pokazami licencjonowanych odtwórców dawnych zawodów i rękodzielników z całej Polski. 

autor: Biuro Informacji i Promocji, data: 2017-06-16

SPOTKANIE WŁAŚCICIELI ULICY SŁUCHAJSKIEJ W SPRAWIE REMONTU DROGI

W poniedziałek 12 czerwca 2017 r. w Urzędzie Miasta Golubia-Dobrzynia, na zaproszenie Burmistrza Mariusza Piątkowskiego, odbyło się spotkanie właścicieli ulicy Słuchajskiej.  Podczas posiedzenia omówiono możliwości wykonania remontu ulicy, którego koszty mieliby pokryć wszyscy właściciele drogi.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele udziałowców terenu – Wicestarosta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego Franciszek Gutowski, Nadleśniczy Golubsko-Dobrzyński Mieczysław Kolański, Burmistrz Golubia-Dobrzynia Mariusz Piątkowski, zastępca Burmistrza Danuta Malecka oraz Radny Sejmiku Województwa Kujawsko – Pomorskiego Piotr Kwiatkowski.

Miasto Golub-Dobrzyń jest w posiadaniu jedynie 27% gruntu. Reszta drogi stanowi własność Powiatu, Lasów Państwowych oraz prywatnych i nieustalonych właścicieli. Naprawa drogi wiązałaby się z wystosowaniem porozumienia, określającego sposób finansowania inwestycji. Ulica Słuchajska, jako łącznik dróg wojewódzkich, wykorzystywana jest podczas czasowych zmian organizacji ruchu, stosowanych m.in. podczas międzynarodowego turnieju rycerskiego.

Decyzją Rady Miasta Golubia-Dobrzynia plan doraźnego remontu drogi nie został ujęty w planach inwestycyjnych na 2017 r. Burmistrz Golubia-Dobrzynia zdecydował, iż aby ułatwić przejazd mieszkańcom i turystom podczas czasowego zamknięcia ulicy PTTK, wykonana zostanie naprawa ubytków w jezdni, na obszarze należącym do Miasta.

Pozostali udziałowcy drogi mają podjąć decyzję, co do wykonania prac naprawczych drogi.

Miasto podjęło już działania, dotyczące określenia kosztów geodezyjnych wydzielenia drogi, w następstwie którego mogłoby przejąć na własność pozostałe części gruntu. 

autor: Biuro Informacji i Promocji, data: 2017-06-16
data: 2017-06-16

W TROSCE O BEZPIECZEŃSTWO UCZNIÓW W CZASIE WAKACJI

9 czerwca 2017 r. w „Jedynce” gościliśmy funkcjonariuszkę policji z Komendy Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu. Uczniowie wszystkich klas uczestniczyli w ciekawych zajęciach dotyczących bezpieczeństwa. Z zainteresowaniem wysłuchali informacji i wskazówek przekazanych przez przedstawiciela Policji.
Spotkanie miało na celu uświadomienie zagrożeń podczas wakacji oraz nauczenie właściwych zachowań w przypadku sytuacji niebezpiecznych.

 

autor: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Golubiu-Dobrzyniu

PODSUMOWANIE REALIZACJI PROGRAMU DOMOWYCH DETEKTYWÓW -„JAŚ I MAŁGOSIA NA TROPIE"

7 czerwca w Szkole Podstawowej nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Golubiu-Dobrzyniu odbyło się podsumowanie realizacji Programu Domowych Detektywów -„Jaś i Małgosia na tropie". Podziękowano uczestnikom za wzorową pracę w trakcie realizacji programu. Liderzy otrzymali dyplomy, uczniowie nagrody ufundowane przez Pełnomocnika ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Panią Mariolę Milarską, a ich rodzice podziękowania za udział w programie.

Głównym punktem wieczoru były profilaktyczne prezentacje uczniów:

 • klasa 4a „To tylko piwo” - zademonstrowała i wyjaśniła, że niepełna szklanka piwa, lampka wina i kieliszek wódki zawierają taką samą ilość alkoholu.
 • klasa 4b „Dobra zabawa” - zaprezentowała sposoby miłego spędzenia wolnego czasu.
 • klasa 5a „Picie alkoholu i prowadzenie pojazdu” - zebrała informacje na temat tego, co młodzież sądzi na temat kar dla kierowców, którzy pod wpływem alkoholu prowadzą pojazd
 • klasa 5b „Telewizja” - pokazała, jak często w telewizji mówi się o alkoholu i jak często pokazywane są reklamy napojów alkoholowych oraz zastanawiała się, jakie sugestie na temat alkoholu można znaleźć w programach telewizyjnych.

Wieczór Jasia i Małgosi zakończył się słodkim poczęstunkiem.

 

autor: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Golubiu-Dobrzyniu

LAUREATKA KONKURSU Z HISTORII

13 czerwca 2017 roku w auli Centrum Dialogu im. Jana Pawła II w Toruniu odbyła się uroczysta gala wręczenia dyplomów, zaświadczeń i nagród laureatom i finalistom  XXII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. mjr. Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768 - 1864. Od  Konfederacji Barskiej  do Powstania Styczniowego - za wolność Waszą i Naszą." W spotkaniu wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Wśród nagrodzonych laureatów wojewódzkich tego konkursu była Ania Bielecka z klasy VI c Zespołu Szkół Miejskich Szkoły Podstawowej nr 2 im. Orła Białego w Golubiu-Dobrzyniu, która  w czasie zmagań konkursowych wykazała się niesamowitą wiedzą dotyczącą historii Polski i dziejów oręża polskiego.

Galę uświetniła wicekurator województwa kujawsko-pomorskiego Pani Maria Mazurkiewicz, która pogratulowała uczniom i nauczycielom odniesionych sukcesów. Po części oficjalnej, wszyscy uczestnicy mieli okazję wysłuchać koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru dziecięcego.

Ania  uzyskując tytuł laureata  wojewódzkiego otrzymała także dodatkowe punkty premiujące ją przy rekrutacji do szkoły średniej.

Serdecznie gratulujemy Ani i życzymy dalszych zwycięstw.

 

autor: Zespół Szkół Miejskich w Golubiu-Dobrzyniu

NOWY TEREN ZIELONY PRZY ULICY KATARZYŃSKIEJ

Z inicjatywy radnego Kazimierza Chojnackiego pracownicy Wydziału Utrzymania Dróg i Czystości urządzili nowy teren zielony przy ulicy Katarzyńskiej ze środków Wojewody.

NOWE KOMPOZYCJE ZIELENI NA STARÓWCE

Pracownicy Wydziału Utrzymania Dróg i Czystości usunęli stare tuje i zniszczone drewniane skrzynie z golubskiej starówki. Nowe kompozycje zieleni w skrzyniach kwiatowych zostały zrealizowane ze środków Wojewody. Wydział realizuje kolejne urządzanie terenów zielonych w mieście.

WYRÓŻNIENIE DLA MANUELI OKAFOR W KONKURSIE ,,LAS SKARBEM PRZYRODY”

Manuela Okafor, uczennica klasy I b Szkoły Podstawowej nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Golubiu-Dobrzyniu uzyskała wyróżnienie i została nagrodzona w konkursie organizowanym przez Nadleśnictwo Golub-Dobrzyń. Wykonała pracę na temat ,,Las skarbem przyrody”.
Pozostali uczniowie z klasy I b, O a i O b, którzy wykonali prace na konkurs, otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki przyrodnicze za udział w konkursie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

 

autor: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Golubiu-Dobrzyniu

PUP OFERTY PRACY Z DNIA 13.06.2017

Powiatowy Urząd Pracy w Golubiu-Dobrzyniu uprzejmie informuje, że posiada następujące oferty pracy: 

Wykształcenie  zawodowe: 
diagnosta uprawniony do wykonywania badan technicznych pojazdów – G-D
elektromonter – K-wo
kasjer/sprzedawca – G-D
kierowca ciągnika siodłowego – G-D międzynarodówka
kucharz – G-D
magazynier – G-D
monter układów hydraulicznych i pneumatycznych – G-D
monter instalacji – G-D
monter instalacji sanitarnej – G-D
monter sprzętu RTV – Ostaszewo
operator obrabiarek – Ciechocin
operator urządzeń do produkcji wyrobów cukierniczych – Nowogród
pracownik produkcji – Białkowo
pomocniczy robotnik budowlany – Elgiszewo, 
pomocniczy robotnik hodowli zwierząt – Poćwiardowo
pozostali robotnicy budowlani robót wykończeniowych – G-D
robotnik gospodarczy – K-wo
spawacz – Szczutowo
ślusarz – Ciechocin
szef kuchni – G-D
szwaczka – G-D
tynkarz/glazurnik - Łysomice


średnie/wyższe
doradca klienta – G-D
sekretarka – G-D
technik fizjoterapeuta – G-D

niepełnosprawni 
- operator dźwigu – G-D

Doposażenie RPO
- kierowca operator wózka ... – G-D

Staż POWER
- asystent ds. księgowości – G-D
- fryzjer – G-D
- technik prac biurowych – G-D


Staż RPO
- sprzedawca –  Dulsk
- sekretarka – G-D
- monter mebli – G-D
- fryzjer – G-D
- pomocniczy robotnik przy uprawie roślin i hodowli zwierząt – Rembiesznica
- pokojowa – Karbówko
Asystent ds. księgowości - Frydrychowo

Staż Program regionalny
- mechanik samochodów ciężarowych – Handlowy Młyn
- sprzątaczka – G-D
 

doposażenie RPO
- kierowca operator wózków widłowych – G-D
 

Ref. Do 30 r.z.
- sprzedawca – T-ń praca K-wo
- technik handlowiec – K-wo
 

Ref. Do 30 r.z.na zwolnione miejsce pracy
- stolarz meblowy – G-D
- 2 x fryzjerka – G-D
- pracownik pralni chemicznej – K-wo

Wolne miejsca na  13.06.2017

LGD "DOLINA DRWĘCY" ZAPRASZA NA WIZYTĘ STUDYJNĄ DO WIOSEK TEMATYCZNYCH

LGD "DOLINA DRWĘCY" TERMINY SPOTKAŃ - CZERWIEC

LGD "DOLINA DRWĘCY" ZAPRASZA NA KONFERENCJĘ

"MAŁY MISTRZ ORTOGRAFII" – KONKURS DLA UCZNIÓW KL. 2 I 3

6 czerwca 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Golubiu-Dobrzyniu odbył się konkurs ortograficzny  dla uczniów klas drugich i trzecich o tytuł "Małego Mistrza Ortografii". Polegał na  rozwiązaniu testu ortograficznego, dostosowanego do możliwości dzieci z klasy drugiej i trzeciej. Członkami Komisji były panie: Renata Rozłonkowska, Iwona Nowatkowska i Anna Werner Dudkiewicz. Za udział     w szkolnej rywalizacji wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki ufundowane przez Dyrektor Szkoły Marzenę Peszyńską. Nagrody dla wyłonionych "Małych Mistrzów" klas drugich i trzecich zostaną wręczone  na apelu szkolnym.

Mistrzem Ortografii Klas Trzecich została Nikola Marcinkowska, a Mistrzem Ortografii Klas Drugich - Maja Jagielska.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w rywalizacji .

"Małym Mistrzom Ortografii" za rok szkolny 2016/2017 serdecznie gratulujemy!

autor: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Golubiu-Dobrzyniu

PROŚBA OD PRZEDSZKOLAKÓW

ZERÓWKI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 IM. KONSTYTUCJI 3 MAJA W GOLUBIU-DOBRZYNIU W ASTROBAZIE

W ramach tygodnia poświęconego tematyce kosmosu dzieci z klas zerowych wraz z wychowawczyniami udały się do Astrobazy mieszczącej się na terenie Zespołu Szkół nr 1 im. Anny Wazówny w Golubiu-Dobrzyniu. Zerówiaki miały możliwość poszerzenia swojej wiedzy z zakresu astrologii i wykorzystania jej podczas zajęć praktycznych. Punktem kulminacyjnym wycieczki było zapoznanie małych obserwatorów z tajnikami działania teleskopów i obserwacja nieba pod bacznym okiem specjalistów. Na zakończenie wycieczki uczniowie zerówki, dziękując  za tak obszerne ukazanie treści dotyczących przestrzeni kosmicznej, wręczyli opiekunom obiektu wykonaną pod kierunkiem nauczycieli rakietę.

 

autor: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Golubiu-Dobrzyniu

GIMNAZJUM DZIAŁYŃSKIEGO NA ZAWODACH POWIATOWYCH W LEKKOATLETYCE

22 maja 2017r. na stadionie OSiR odbyły się zawody powiatowe w lekkiej atletyce. Do zawodów przystąpiło 7 gimnazów:Golub-Dobrzyń,Zespół Szkół Nr 1,Nowa Wieś, Gałczewo,Zbójno,Radomin i Kowalewo.
,,Działyńskiego” reprezentowali uczniowie: bieg 100m-Adrian Krzpiot i Zuzia Stankiewicz, bieg 300m-Łobacz Żuczenko Karolina i Michał Rafiński (zajął I miejsce), Bieg 800m-Oliwia Grębocka,bieg 1500m-Kacper Krzpiot ,skok w dal-Szymon Jagielski i Zuzia Tuliszewska, Pchnięcie kulą-Dawid Wesołowski i Wiktoria Szefler, Rzut oszczepem-Olaf Trejderowski i Andżelika Pawelec.Sztafeta szwedzka 400-300-200-100m:Rafiński Michał, Wesołowski Dawid,Zdrojewski Arek i Krzpiot Adrian oraz Szefler Wiktoria,Szopa Weronika,Karczewska Julia i Tuliszewska Zuzia. Szczególnie dobrze wypadł Michał Rafiński,który w biegu na 300m zajął pierwsze miejsce  z czasem 39s. Gratulacje! Trzymamy kciuki za Finał Wojewódzki 1 czerwca w Świeciu.

 

autor: Gimnazjum im. Ignacego Działyńskiego

DZIEŃ SPORTU I DZIEŃ DZIECKA W DZIAŁYŃSKIM

Z okazji Dnia Sportu oraz Dnia Dziecka – Gimnazjum im. Ignacego Działyńskiego zorganizowało dla całej społeczności uczniowskiej Szkolny Turniej Piłki Nożnej. Mecze w zawodach odbywały się systemem każdy z każdym, a pozostali uczniowie kibicowali z trybun miejskiej hali swoim drużynom.

W klasyfikacji ogólnej klasy zajęły następujące miejsca:
1.    Klasa III B
2.    Klasa II A
3.    Klasa II B
4.    Klasa III A
5.    Klasa I B
6.    Klasa I A
Bezkonkurencyjna okazała się być klasa III B, która nie tylko wygrała wszystkie swoje mecze – ale nie straciła nawet jednej bramki, z tego też powodu zawodnikiem turnieju został Michał Rafiński z klasy III B, który zdobył aż 9 goli w turnieju. Najlepsze drużyny otrzymały okolicznościowe medale i dyplomy, a najlepszy zawodnik turnieju również nagrodę rzeczową – piłkę nożną.
Swoich zawodników dzielnie wspierały również dziewczęta – cheerleaderki, tańczące i ćwiczące zumbę w przerwach pomiędzy spotkaniami. Brawo!
Cały turniej odbył się w duchu dobrej zabawy i sportowego fair play.

 

autor: Gimnazjum im. Ignacego Działyńskiego

NOTATKA Z XXXIX NADZWYCZAJNEJ SESJI RADY MIASTA W DNIU 26 MAJA 2017r.

W dniu 26 maja 2017 r. o godz. 13:45 odbyła się nadzwyczajna XXXIX Sesja Rady Miasta Golubia-Dobrzynia, w której udział wzięło 10 radnych oraz Burmistrz Miasta p. Mariusz Piątkowski, Skarbnik Miasta p. Jacek Dowgiałło oraz Kierownik Wydziału Infrastruktury p. Anna Czarnecka.

Przewodniczący Rady Miasta p. Łukasz Pietrzak po stwierdzeniu quorum otworzył obrady.

Następnie Skarbnik Miasta p. Jacek Dowgiałło wyjaśnił konieczność przedłożenia do podjęcia uchwały zmieniającej uchwałę Rady Miasta Golubia-Dobrzynia Nr VI/19/2011 w sprawie uchwalenia Wieloletnia Prognozę Finansową Gminy Miasto Golub-Dobrzyn na lata 2011-2031 oraz zmieniającej uchwałę Rady Miasta Golubia-Dobrzynia Nr XXXIII/191/2017 z dnia 24 stycznia 2017 roku w sprawie budżetu na 2017 rok. Jak przedstawił Skarbnik zmiany w uchwałach wiążą się z projektem "Wsparcie wychowania przedszkolnego w mieście Golub-Dobrzyń".

Radni jednogłośnie podjęli uchwały:

a) zmieniająca uchwałę Rady Miasta Golubia-Dobrzynia Nr VI/19/2011 w sprawie uchwalenia Wieloletnia Prognozę Finansową Gminy Miasto Golub-Dobrzyn na lata 2011-2031 oraz zmieniającej uchwałę Rady Miasta Golubia-Dobrzynia Nr XXXIII/191/2017 z dnia 24 stycznia 2017 roku w sprawie budżetu na 2017 rok;

b) zmieniająca uchwałę Rady Miasta Golubia-Dobrzynia Nr XXXIII/191/2017 z dnia 24 stycznia 2017 roku w sprawie budżetu na 2017 rok.

Na tym nadzwyczajna XXXIX Sesja Rady Miasta Golubia-Dobrzynia dobiegła końca.

autor: Biuro Informacji i Promocji

NOTATKA Z KOMISJI INFRASTRUKTURY Z DNIA 6 CZERWCA 2017r.

Dnia 6 czerwca 2017 r. odbyło się posiedzenie Komisji Infrastruktury, w którym udział wzięło 8 członków oraz zaproszeni goście: Zastępca Burmistrza Miasta p. Danuta Malecka, Kierownik Wydziału Infrastruktury p. Anna Czarnecka, Kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej p. Dawid Jarecki.
Tematami posiedzenia było:
1. Sprawy bieżące - opiniowanie wniosków w sprawach infrastruktury.
2. Omówienie projektów uchwał na Sesję Rady Miasta.
3. Inwestycje w mieście - wizja lokalna w budynku Wydziału Utrzymania Dróg i Czystości przy ul. Szosa Rypińska.
W pierwszym punkcie spotkania Przewodniczący Komisji p. Franciszek Jagielski przedstawił wnioski przekazane do rozpatrzenia od Przewodniczącego Rady Miasta. Wnioski te dotyczyły między innymi dofinansowania WOPR, dofinansowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i wydzierżawienia działki.
Następnie Kierownik WI p. Anna Czarnecka przedstawiła do zaopiniowania projekty uchwał przygotowane na najbliższa sesję Rady Miasta. 
W ostatnim punkcie spotkania na zaproszenie Kierownika Wydziału Utrzymania Dróg i Czystości p. Cezara Maćkiewicza członkowie komisji udali się z wizytą do budynku wydziału przy ul. Szosa Rypińska 19 B. Kierownik zapoznał radnych z wykonanymi i aktualnie realizowanymi w budynku pracami. 
Na tym komisja zakończyła posiedzenie.

 

autor: Biuro Informacji i Promocji

NOTATKA Z KOMISJI OŚWIATY Z DNIA 7 CZERWCA 2017r.

Dnia 7 czerwca 2017 r. odbyło się posiedzenie Komisji Oświaty, które rozpoczęło się wizytą w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej.

W posiedzeniu udział wzięło 5 członków komisji oraz Dyrektor MiPBP p. Barbara Wasiluk, Zastępca Dyrektora p. Ewa Kaźmierkiewicz, Kierownik Miejskiego Zespołu Obsługi Oswiaty p. Iwona Sipak oraz Dyrektor Domu Kultury p. Artur Niklewicz.

Podczas wizyty Komisji w bibliotece Dyrektor p. Wasiluk przedstawiła radnym wykaz działań kulturalnych jakie odbywały się w okresie od stycznia do maja bieżącego roku oraz opowiedziała o bieżącym funkcjonowaniu biblioteki. Pani Dyrektor przedłożyła  Przewodniczącemu Komisji p. Aleksandrowi Wichrowskiemu wykaz zaplanowanych zajęć wakacyjnych dla dzieci i młodzieży jaki ma zamiar realizować biblioteka. Dyrektor opowiedziała również o wstępnych założeniach projektu "Kultura w zasięgu 2.0" i zamiarze powstania wirtualnego muzeum.

Obecna na posiedzeniu Kierownik MZOO p. Iwona Sipak przedłożyła członkom komisji wykorzystanie środków przeznaczonych na stypendia dla uczniów w roku 2016.

Następnie Komisja udała się z wizytą do Domu Kultury, gdzie Dyrektor p. Artur Niklewicz przedstawił sprawozdanie z działalności jednostki w roku 2016. Podczas wizyty w placówce dyskutowano nad tematem związanym z organizacją wypoczynku letniego dla dzieci. Dyrektor p. Niklewicz zaproponował, aby każda placówka podległa zaplanowała jeden tydzień zajęć.

Na tym komisja zakończyła posiedzenie.

 

autor: Biuro Informacji i Promocji

BURMISTRZ MIASTA ZAPRASZA MIESZKAŃCÓW, PRZEDSIĘBIORCÓW, PRZEDSTAWICIELI ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH I WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONSULTACJACH SPOŁECZNYCH.

Szanowni Państwo!
W związku pracami nad przygotowaniem Strategii Rozwoju Miasta Golub-Dobrzyń
Burmistrz Miasta zaprasza mieszkańców, przedsiębiorców, przedstawicieli organizacji pozarządowych  i wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych.
Konsultacje odbędą się 13 czerwca 2017 roku (wtorek)
w sali nr 1 (parter) w Urzędzie Miasta
przy ul. Plac 1000-lecia 25
o godzinie 15:00
Będziemy pytać Państwa o opinię na temat wstępnej diagnozy oraz o najważniejsze cele i kierunki rozwoju naszego Miasta.
Jednocześnie zachęcam Państwa do wzięcia udziału w e-ankiecie pod adresem: http://golubdobrzyn.badanie.net/ 

 

ZAPYTANIE OFERTOWE na opracowanie dokumentacji technicznej dla zadania pn. „Poprawa efektywności energetycznej budynku Przedszkola Publicznego nr 2 w Golubiu – Dobrzyniu”.

http://golub-dobrzyn.miasto.nowoczesnagmina.pl/?a=5411

SKUTECZNA WSPÓŁPRACA MIĘDZY SAMORZĄDAMI

We wtorek 6 czerwca br. Burmistrz Mariusz Piątkowski  spotkał się w Urzędzie Miasta Golubia-Dobrzynia z przedstawicielami samorządów: Powiatu golubsko – dobrzyńskiego Starostą Andrzejem Okrucińskim i Wicestarostą Franciszkiem Gutowskim, Gminy Golub-Dobrzyń Wójtem Markiem Ryłowiczem, Miasta Kowalewa Pomorskiego  Burmistrzem Andrzejem Grabowskim.

Podczas spotkania samorządowcy omówili planowane inwestycje, które byłyby znaczące dla wszystkich Mieszkańców powiatu golubsko-dobrzyńskiego.

Włodarze dyskutowali m.in. nad wykonaniem remontu drogi „kowalewskiej”. Dzięki wspólnemu postulatowi Starosty Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego, Burmistrza Golubia-Dobrzynia, Burmistrza Kowalewa Pomorskiego, Wójta Gminy Golub-Dobrzyń, Wójta Gminy Zbójno i Wójta Gminy Radomin, złożonemu w październiku 2016 roku, Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy na realizację tej inwestycji zarezerwował w swoim budżecie kwotę 11 mln zł. Przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej został już rozstrzygnięty, a plany ZDW zakładają, że remont odcinka drogi nr 554 rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Przedstawiciele samorządów omawiali również możliwości utworzenia ścieżki rowerowej, która miałaby powstać wzdłuż byłej linii kolejowej nr 209. Rozmawiali także o wariantach przebudowy skrzyżowania ulic Wodna - Hallera - Zamkowa. 

W czasie spotkania włodarze dyskutowali również na temat budownictwa mieszkaniowego w powiecie i udziału samorządów w spółce RTBS, z którą tego samego dnia, podczas Zgromadzenia Wspólników podpisali wspólnie dokumenty, uprawniające Towarzystwo do przeprowadzenia inwestycji polegającej na budowie budynku wielorodzinnego w Golubiu-Dobrzyniu.

Podczas zebrania utrwalono mechanizmy dobrej współpracy, funkcjonujące między Miastami Golub-Dobrzyń i Kowalewo Pomorskie,  Gminą Golub-Dobrzyń, Powiatem golubsko-dobrzyńskim  i innymi samorządami, dzięki którym możliwa jest skuteczna działalność na rzecz Mieszkańców całego powiatu.

 

autor: Biuro Informacji i Promocji, data: 2017-06-07
data: 2017-06-07

KOLEJNY SUKCES PLASTYKA

Zakończyła się III edycja Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Sztuce i Kulturze dla uczniów gimnazjum organizowanego przez Muzeum Okręgowe w Toruniu pod patronatem Kuratorium Oświaty.

W konkursie tym brali udział uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Golubiu-Dobrzyniu.

Julia Rutkowska z klasy drugiej została laureatką, a Zofia Gołębiewska finalistką tego konkursu.

Do konkursu uczennice przygotował Pan Michał Kowalski.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Podczas uroczystej gali 6 czerwca 2017 r.  w Muzeum Okręgowym w Toruniu nagrody wręczali dyrektor muzeum dr Marek Rubnikowicz i wicekurator Maria Mazurkiewicz.

autor: Dyrektor ZSM Marek Bielecki

Burmistrz Miasta Golubia-Dobrzynia ogłasza konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Przedszkola Publicznego Nr 2 im. Marii Konopnickiej w Golubiu-Dobrzyniu

W GOLUBIU-DOBRZYNIU POWSTANIE NOWY BLOK TBS

We wtorek 6 czerwca 2017 r. Burmistrz Mariusz Piątkowski wziął udział w  Zgromadzeniu Wspólników RTBS Sp. z o.o. w Rypinie. Podczas posiedzenia zwołanego na wniosek Burmistrza Golubia-Dobrzynia, zostały podjęte uchwały, dotyczące budowy wielorodzinnego budynku mieszkalnego przy ul. Ks. J. Twardowskiego.

W związku z rozbieżnymi zdaniami Radnych i trwającej przez długi czas dyskusji na temat wyłączenia udziałów Miasta z RTBS działania samorządu w obszarze budownictwa mieszkaniowego były ograniczone. Po zmianie decyzji radnych ws. wystąpienia z RTBS Miasto bezzwłocznie przystąpiło do rozmów z przedstawicielem spółki. Ze względu na znaczący deficyt lokali mieszkalnych w Golubiu-Dobrzyniu Burmistrz Miasta wystąpił  z   prośbą do udziałowców RTBS o zorganizowanie Zgromadzenia Wspólników w trybie pilnym.  W dniu dzisiejszym weszły w życie uchwały:

- w sprawie upoważnienia Zarządu Spółki do wybudowania budynku mieszkalnego wielorodzinnego w miejscowości Golub-Dobrzyń,

-  w sprawie  upoważnienia Zarządu Spółki do zaciągnięcia zobowiązania finansowego na budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego w miejscowości Golub-Dobrzyń,

- w sprawie upoważnienia Zarządu Spółki do obciążenia hipoteki nieruchomości położonej w miejscowości Golub-Dobrzyń.

Pozafinansowym wkładem Miasta w inwestycję jest prawo własności nieruchomości gruntowej zabudowanej, położonej w Golubiu-Dobrzyniu przy ulicy Ks. J. Twardowskiego. Przekazanie działki pod budowę nastąpiło w zamian za nowe udziały w podwyższonym kapitale zakładowym RTBS. Wartość tej nieruchomości oszacowano na 252.747,00 zł netto.

Wstępna lokalizacja dla nowego budynku mieszkalnego została zaproponowana już
w marcu br. Wówczas Burmistrz Golubia-Dobrzynia Mariusz Piątkowski spotkał się
z Lechem Szalkowskim – Prezesem Zarządu Rypińskiego TBS w celu omówienia różnych modeli finansowania budownictwa mieszkaniowego oraz wyjściowych zasad przeprowadzenia inwestycji w Mieście.  Aport do Rypińskiego Towarzystwa  został wniesiony uchwałą nr XXXVIII/213/2017 Rady Miasta Golubia-Dobrzynia z dn. 23.05.2017 r.

Założeniem Spółki RTBS jest zlecenie wykonania projektu budowy oraz uzyskanie prawomocnego pozwolenia na budowę, do września 2017 r.  We wrześniu br. RTBS złoży wniosek o wsparcie finansowe w ramach nowego programu rządowego (SBC),  uruchomionego przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa oraz Bank Gospodarstwa Krajowego. Ogłoszenie przetargu na wykonawcę budynku mieszkalnego wielorodzinnego ma nastąpić w lutym 2018 r. Planowane rozpoczęcie budowy: marzec-kwiecień 2018 r.

Budynek zlokalizowany będzie przy ul. Ks. J. Twardowskiego. Planowana liczba lokali mieszkalnych – ok. 20 (mieszkania czynszowe na wynajem).    

Więcej informacji nt. nowego programu rządowego (SBC):

https://www.bgk.pl/fundusze-i-programy/programy/wsparcie-spolecznego-budownictwa-czynszowego/

     

 

autor: Biuro Informacji i Promocji, data: 2017-06-06
data: 2017-06-06

BADANIA PRZESIEWOWE W KIERUNKU TĘTNIAKA AORTY BRZUSZNEJ

Poniżej przedstawiamy listę realizatorów programu polityki zdrowotnej pn. "Kujawsko-Pomorski Program Badań Przesiewowych w Kierunku Tętniaka Aorty Brzusznej"

LGD "DOLINA DRWĘCY" ZAPRASZA NA SZKOLENIA

LGD "DOLINA DRWĘCY" ZAPRASZA NA LATO W DOLINIE DRWĘCY

Zapytanie ofertowe na „Sprzedaż drewna opałowego, pozyskanego w wyniku wycinki drzew z terenów należących do Gminy Miasto Golub – Dobrzyń, składowanego na terenie Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Golubiu – Dobrzyniu”.

http://golub-dobrzyn.miasto.nowoczesnagmina.pl/?a=5408

ĆWICZENIE RENEGADE

SPOTKANIA INFORMACYJNE "FABRYKA FIRM - ZOSTAŃ SWOIM SZEFEM"

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu  zaprasza na spotkania informacyjne  "Fabryka firm - zostań swoim szefem" .

Data i miejsce spotkań

 1.   20 czerwca 2017 r. w Grudziądzu w godz. 11-14 Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego ,  ul. Waryńskiego 4

 

 1.   22 czerwca 2017 r. w Wąbrzeźnie w godz. 11-14 Wąbrzeski Dom Kultury, ul. Wolności 47

Uczestnicy spotkań

Spotkanie skierowane jest do osób niepracujących (zarejestrowanych w urzędzie pracy lub nie), które chcą otworzyć działalność gospodarczą.

Przedstawione zostaną dostępne  formy wsparcia ze środków unijnych, m.in. bezzwrotne dotacje, na założenie własnej firmy.

 

Omówimy zasady przyznawania dotacji dla osób niepracujących (zarejestrowanych w urzędzie pracy lub nie), które są powyżej 29 roku życia.

Dla młodszych uczestników przedstawimy pozostałe formy wsparcia na własny biznes.

 

Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych

W przypadku dodatkowych potrzeb organizacyjnych wynikających z niepełnosprawności, prosimy o podanie takiej informacji podczas zgłoszenia, celem odpowiedniego przygotowania miejsca spotkania.

Rekrutacja

Rekrutacja odbywać się będzie poprzez  formularz zgłoszeniowy lub telefonicznie pod numerem telefonu: 56 462 45 15 oraz 797 304 124 w Grudziądzu.

Program spotkań

Pobierz program dla Grudziądza

Pobierz program dla Wąbrzeźna

 

Organizatorzy

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu

Sienkiewicza 22

86-300 Grudziądz

tel. 56 62 15 883, 56 62 15 817, 56 62 15 820

 

Szczegóły na stronie internetowej    http://www.mojregion.eu/index.php/rpo/szkolenia-i-konferencje?mmid=91 

DZIEŃ DZIECKA - PIKNIK RODZINNY 3 CZERWCA 2017 R.

Dziękujemy wszystkim dzieciom, które odwiedziły nasz Lunapark, przygotowany z okazji Dnia Dziecka, w ramach akcji profilaktycznej pod nazwą "Trzeźwość - to u nas rodzinne". Szczególne podziękowania dla sponsorów: Spółdzielni Mieszkaniowej w Golubiu-Dobrzyniu im. H. Rogowskiego, firmy Hetman, firmy TROPS, firmy EuroGaz, Cukierni Małgosia - Pana Romana Borysa, firmy MKK Sp. z o.o., Sklepu Brico Marche, firmy Ada Plus, Salonu NC+ oraz dla partnerów: Komendy Powiatowej Policji, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Stowarzyszenia Stalowe Tłoki, Harcerzy ZHP Golub-Dobrzyń, Ośrodka Sportu i Rekreacji, Gimnazjum im. Ignacego Działyńskiego w Golubiu-Dobrzyniu, Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Gałczewie. Dziękujemy także rodzicom i opiekunom najmłodszych Mieszkańców Golubia-Dobrzynia oraz wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu Pikniku Rodzinnego. Organizatorami wydarzenia byli: Burmistrz Miasta Golubia-Dobrzynia, Pełnomocnik Burmistrz ds. Rozwiązywania problemów alkoholowych i narkomanii oraz Dom Kultury w Golubiu-Dobrzyniu. Zapraszamy do obejrzenia foto-relacji z wydarzenia.

autor: Biuro Informacji i Promocji

"TRZEŹWOŚĆ - TO U NAS RODZINNE" - Rozstrzygnięcie konkursów w ramach akcji profilaktycznej

1 czerwca 2017 roku w Urzędzie Miasta wręczono nagrody laureatom konkursów, ogłoszonych przez Burmistrza Golubia-Dobrzynia i Pełnomocnika Burmistrza ds. rozwiązywania problemów alkoholowych i narkomanii, w ramach kampanii profilaktycznej „Trzeźwość – to u nas rodzinne”. Nagrodzono uczestników czterech konkursów, skierowanych do różnych grup wiekowych.

W konkursie  prac plastycznych pt. „Bicie jest złe” nagrody otrzymali:

I miejsce – Diana Drozd, Zespół Szkół Miejskich, kl. 3G,

II miejsce – Filip Zaporowicz, Zespół Szkół Miejskich, kl. 1A,

III miejsce – Natan Szyjkowski, Przedszkole Publiczne nr 2 im. Marii Konopnickiej,

 Wyróżnienia otrzymali:

Aleks Rojek, Zespół Szkól Miejskich, kl. 1A,

Rafał Pawlik – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Konstytucji 3 Maja,

Agata Huczuk, Przedszkole Publiczne nr 2 im. Marii Konopnickiej,

Laura Peplińska - Zespół Szkól Miejskich, kl. 2E

 

W konkursie fotograficznym „Trzeźwość oczami dziecka” zwyciężyli:

I miejsce - Ksawier Górecki, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Konstytucji 3 Maja, kl. 4A,

II miejsce - Zofia Kucińska - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Konstytucji 3 Maja, kl. 4A,

III miejsce - Aniela Wróbel - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Konstytucji 3 Maja,

 

W konkursie na przygotowanie spotu reklamowego lub skeczu pt. „Dopalacze kradną życie” nagrodę otrzymali:

I miejsce: Artur Grześlak, Patryk Malinowski, Klaudia Wysocka, Weronika Poniatowska - Zespół Szkół Nr 2.

           

W konkursie dla rodzin z terenu miasta Golubia-Dobrzynia pt. „Mamie i tacie możesz powiedzieć o wszystkim” zwyciężyli:

I miejsce – Zuzanna Opacka, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Konstytucji 3 Maja, kl. 6A,

II miejsce – Oliwia Janiszewska, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Konstytucji 3 Maja, kl. 4A.

III miejsce – Bartosz Budziński, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Konstytucji 3 Maja,

 

Wszyscy uczestnicy konkursów, którzy nie zajęli miejsca na podium otrzymali  upominki i dyplomy za udział w akcji profilaktycznej. 

data: 2017-06-01

NOWY PLAC ZABAW PRZY MURACH GOLUBSKICH

1 czerwca 2017 roku, w Dzień Dziecka  został otwarty nowy plac zabaw w golubskiej części miasta.

Przy murach obronnych, w sąsiedztwie przystani „Zacisze”, powstało ogrodzone podwórko 
z piaskownicą i urządzeniami do zabawy. Symbolicznego otwarcia dokonał Burmistrz Golubia-Dobrzynia Mariusz Piątkowski, Sekretarz Miasta Mariola Milarska, Przewodniczący Komisji Budżetu Rady Miasta Andrzej Kuciński oraz Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Kazimierz Chojnacki.

Koszt inwestycji wyniósł ponad 20 tys. zł.

autor: Biuro Informacji i Promocji

DZIEŃ SPORTU W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1

Z okazji Dnia Dziecka Szkoła Podstawowa nr 1 zorganizowała na Orliku "Dzień Sportu". Młodzież szkolna wzięła udział w zawodach sportowych. Dla najlepszych były puchary i wyróżnienia. Nagrody specjalne dla dwojga najlepszych sportowców turnieju oraz bilety do sobotniego lunaparku dla wszystkich uczniów ufundował Burmistrz Miasta Golubia-Dobrzynia.

autor: Biuro Informacji i Promocji

APEL Z NIESPODZIANKAMI W ZESPOLE SZKÓŁ MIEJSKICH

Z okazji Dnia Dziecka w Zespole Szkół Miejskich odbył się uroczysty apel. Podczas szkolnego spotkania Burmistrz Mariusz Piątkowski złożył uczniom życzenia i wręczył upominki – bilety do lunaparku, który powstanie w Golubiu-Dobrzyniu 3. czerwca.  

data: 2017-06-01

SMERFNE PRZEDSTAWIENIE W MIEJSKIM PRZEDSZKOLU Z OKAZJI DNIA DZIECKA

W Przedszkolu Publicznym nr 2 im. Marii Konopnickiej w Golubiu-Dobrzyniu, z okazji Dnia Dziecka wystawiono smerfne przedstawienie teatralne. Tego szczególnego dnia w rolę Smerfów wcielili się dorośli.  Na najmłodszych czekało wiele atrakcji. Wszystkie przedszkolaki otrzymały słodycze i bilety wstępu do sobotniego lunaparku.

autor: Biuro Informacji i Promocji

NADANIE SZTANDARU MIASTA GOLUBIA-DOBRZYNIA

30 maja 2017 roku odbyła się uroczystość nadania Sztandaru Miasta Golubia-Dobrzynia. Sztandar Miasta jest symbolem najwyższych wartości i uznaniem mozolnego dorobku i przywiązania wielu Mieszkańców i Przyjaciół Golubia-Dobrzynia.

Przyjęcie Sztandaru było możliwe dzięki hojności darczyńców. Fundatorami Sztandaru są:

- Pan Kazimierz Adamski - firma ADABET,

- Firma AGROLOK,

- Pan Wojciech Kurek  - firma AGRO-POL,

- Pan Piotr Dąbrowski – firma DOMBUD RP,

- Pan Krzysztof Bejger  - firma „COMPLEX”,

- Pan Andrzej Warnel - firma Golpasz SA,

- Pan Karol  Kwiecień -  firma KROLL,

- Państwo Krystyna i Marek Kucińscy wraz z synami Dariuszem Kucińskim i Andrzejem Kucińskim,

- Burmistrz Miasta Golubia-Dobrzynia Mariusz Piątkowski,

- Stowarzyszenie Niezależna Akcja Samorządowa,

- Radni Rady Miasta Golubia-Dobrzynia kadencji 2014-2018,

- Rodzina Piotrowiczów – Pan Michał Piotrowicz i Pan Artur Piotrowicz,

- Spółdzielnia Mieszkaniowa w Golubiu-Dobrzyniu im. H. Rogowskiego,

- Starostwo Powiatowe w Golubiu-Dobrzyniu,

- Zarząd NZOZ „Gol-Med” – Państwo Jacek Lenartowicz, Mirosława Dybowska – Nozdrzykowska, Leokadia Zawadzka, Beata Betlejewska – Ścianowska,

- Zarząd Oddziału PTTK im. Zygmunta Kwiatkowskiego w Golubiu-Dobrzyniu – Zamek Golubski.

Na prawej stronie płata Sztandaru usytuowany jest centralnie Orzeł Biały, taki jak na Godle Państwowym. Jest symbolem Ojczyzny i narodowych dogmatów. 

Lewa strona płata zawiera umieszczony po środku herb miasta, który przedstawia w czerwonym polu świętą, ubraną w białą szatę, ze srebrnym nimbem i mieczem w dłoniach.  Nad herbem złotym szychem wyhaftowano nazwę naszego Miasta, a w rogach kluczowe daty.

Rok 1300 – to rok, który w kronice Szymona Grunaua oraz w aktach wizytacyjnych diecezji chełmińskiej z lat 1667-1675 opisywany jest jako data lokacji Golubia. Zdaniem profesora Krzysztofa Mikulskiego, redaktora naukowego Historii Golubia-Dobrzynia, opisanie roku 1300, jako momentu wystawienia dokumentu lokacyjnego nie pozostaje w sprzeczności z żadnym źródłem i faktem, związanym z dziejami klucza golubskiego i zasługuje na nasze zaufanie.

Rok 1789 - opisuje się jako moment, w którym Ignacy Działyński, ówczesny właściciel Przedmościa Golubskiego, w którego strukturach znajdował się Dobrzyń, nadał mu prawa miejskie, dokonując ostatecznej lokacji Miasta Dobrzynia.

W 1951 roku Golub i Dobrzyń połączyły się w jeden organizm miejski – na mocy Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 5 maja 1951 r. w sprawie zmiany granic powiatu rypińskiego oraz połączenia miast Dobrzyń nad Drwęcą i Golub powstało miasto Golub-Dobrzyń. Połączenie to było konsekwencją skomplikowanych procesów historycznych i przyniosło wiele zmian – administracyjnych, społecznych, kulturowych. Zatarły się antagonizmy, miasto zaczęło rozwijać się dynamiczniej i w końcu stało się powiatowym centrum.

Rok 2017 – to rok, w którym upamiętniamy kolejne rocznice – powstania Golubia, powstania Dobrzynia i powstania dzisiejszego Golubia-Dobrzynia. To rok, w którym został nadany Sztandar.

Wzór Sztandaru został opracowany w Urzędzie Miasta Golubia-Dobrzynia i uzyskał pozytywna opinię Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Sztandar Miasta Golubia-Dobrzynia  został poświęcony w dniu 30 maja 2017 roku w Kościele Parafialnym pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Dobrzyniu n. Drwęcą.

Dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom, które zaangażowały się w uroczystość nadania Sztandaru i  pomogły w ustanowieniu symbolu, który stał się znakiem naszej bogatej historii.

 

 

 

ZAPYTANIE OFERTOWE na demontaż, transport i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Miasta Golub – Dobrzyń w 2017r.

MOPS - INFORMACJA

ANKIETA DLA MATEK

Szanowne Mieszkanki Golubia-Dobrzynia!

Poniższa ankieta ma na celu zbadanie potrzeb Kobiet-Matek w naszym Mieście. Jej wyniki posłużą do planowania przyszłych projektów wspierających aktywizację osób opiekujących się dziećmi do lat 3 w powrocie na rynek pracy.

Ankietę można wypełniać do 18.06.2017r.: https://www.interankiety.pl/i/RopNEqwB

 

MOBILNE PUNKTY INFORMACYJNE O FUNDUSZACH EUROPEJSKICH W CZERWCU - LOKALNY PUNKT INFORMACYJNY GRUDZIĄDZ

Szanowni  Państwo,

 

Specjaliści Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Grudziądzu  zapraszają na bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości wsparcia w ramach Funduszy Europejskich prowadzone w formie  Mobilnych  Punktów Informacyjnych .

Podczas konsultacji będzie można uzyskać informacje na temat wsparcia, jakie można otrzymać z Funduszy Europejskich m.in. na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub jej rozwój. Uczestnicy spotkania będą mogli uzyskać informację na temat bezpłatnych szkoleń, jak również możliwości dofinansowania projektów realizowanych przez społeczności lokalne.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a w szczególności:

 1. Przedsiębiorców.
 2. Osoby fizyczne.
 3. Organizacje pozarządowe.
 4. Osoby zamierzające rozpocząć działalność gospodarczą.
 5. Przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego.

 

Najbliższe spotkania odbędą się:

 

Miejsce

Działanie

Data

Godz.

Starostwo Powiatowe

Golub-Dobrzyń

Plac Tysiąclecia 25

sala nr S - 6

Mobilny Punkt Informacyjny

13.06.2017

8:30-11:00

Starostwo Powiatowe Brodnica

ul. Kamionka 23

sala nr 102

Mobilny Punkt Informacyjny

13.06.2017

12:00-14:30

Starostwo Powiatowe Wąbrzeźno

ul. Wolności 44

sala nr 128

Mobilny Punkt Informacyjny

30.06.2017

8:30-11:00

Starostwo Powiatowe Chełmno

ul. Harcerska 1

sala nr 2

Mobilny Punkt Informacyjny

30.06.2017

12:00-14:30

 

 

Spotkania przeznaczone są dla mieszkańców powiatów golubsko-dobrzyńskiego , brodnickiego , wąbrzeskiego oraz chełmińskiego.

Burmistrz Miasta Golubia-Dobrzynia ogłasza III przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż wolnego lokalu użytkowego w budynku wielorodzinnym wraz z ułamkową częścią gruntu w użytkowaniu wieczystym (ul. Katarzyńska 6,8, KW Nr TOG/00014465/6).

http://golub-dobrzyn.miasto.nowoczesnagmina.pl/?a=5387

Burmistrz Miasta Golubia-Dobrzynia ogłasza III przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż wolnego lokalu użytkowego w budynku wielorodzinnym wraz z ułamkową częścią gruntu (ul. Rynek 4, KW Nr TOG/00022389/8).

INFORMACJA O ZMIANIE TERMINU DYŻURU BURMISTRZA W DNIU 30.05.2017r.

W związku z Uroczystością Nadania Sztandaru Miasta Golubia-Dobrzynia w dniu 30.05. br. ( wtorek ) informujemy, że Burmistrz nie będzie przyjmował interesantów.
Dyżur zostaje przełożony na czwartek 01.06.br.

CERTYFIKACJA – CZAS NA PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 IM. KONSTYTUCJI 3 MAJA W GOLUBIU-DOBRZYNIU

W roku szkolnym 2016/2017 Szkoła Podstawowa nr 1 im. Konstytucji 3 Maja
w Golubiu – Dobrzyniu zakończyła realizację dwóch kluczowych programów edukacyjno – społecznych.

Program „Chronimy Dzieci” to program certyfikowania placówek oświatowych realizujących Politykę ochrony dzieci przed krzywdzeniem. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Konstytucji 3 Maja, jako pierwsza w powiecie golubsko – dobrzyńskim otrzymała certyfikat „Chronimy Dzieci”, stanowiący zakończenie wspólnych działań prowadzonych przez koordynatora programu, dyrekcji szkoły, rady pedagogicznej, rady rodziców, pracowników Szkoły Podstawowej nr 1 im. Konstytucji 3 Maja i pracowników Fundacji Dającej Dzieciom Siłę (FDDS).

 „Wszystkie Kolory Świata” to globalna akcja społeczna UNICEF, która miała na celu uwrażliwić uczniów na problemy i potrzeby dzieci w krajach rozwijających się, szczególnie w Angoli. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Konstytucji 3 Maja, jako pierwsza w Golubiu – Dobrzyniu zorganizowała obchody „Dnia Wszystkich Kolorów Świata” oraz wzięła udział w ogólnopolskim konkursie na najbardziej oryginalną lalkę. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów, dyrekcji, nauczycieli, rodziców udało się zająć zaszczytne 42 miejsce spośród 342 szkół startujących w konkursie oraz pozyskać fundusze, które wsparły kampanie szczepień dzieci w Angoli.

Fundacja UNICEF podziękowała naszej Szkole za udział w kampanii przekazując certyfikat za społeczne zaangażowanie placówki w akcje charytatywną na rzecz dzieci w Angoli.

 

Za koordynację programów odpowiedzialny był psycholog szkolny Pani Marta Uzarewicz.

autor: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Golubiu-Dobrzyniu

GALA LAUREATÓW 2017

16 maja 2017 roku w auli Zespołu Szkół nr 14 w Toruniu odbyła się uroczysta gala laureatów konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych z województwa kujawsko-pomorskiego.

W gali uczestniczyli: Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty - pan Marek Gralik, Kujawsko-Pomorski Wicekurator Oświaty - pani Maria Mazurkiewicz, przedstawiciele kuratorium, dyrektorzy szkół, laureaci, ich opiekunowie i rodzice laureatów. Wśród laureatów konkursu przedmiotowego z przyrody znalazła się uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 im. Orła Białego w Golubiu-Dobrzyniu - Anna Bielecka                  z kl. VI c, którą do zmagań konkursowych przygotowywała Pani mgr Beata Górecka.

W trakcie uroczystości zostały wręczone dyplomy dla laureatów, pamiątkowe statuetki, dyplomy dla opiekunów laureatów oraz wyróżnienia dla najlepszych szkół.

Kuratoryjne konkursy przedmiotowe to jedne z najbardziej prestiżowych sprawdzianów wiedzy, w jakich mogą uczestniczyć uczniowie szkół podstawowych. Posiadanie laureatów to wielki powód do dumy dla szkół, radość dla nauczycieli i rodziców.

Zaświadczenie laureata wojewódzkiego konkursu przedmiotowego gwarantuje:

a) celującą roczną ocenę klasyfikacyjną z przyrody,

b) zwolnienie z zakresu jednego z przedmiotów objętych egzaminem ośmioklasisty i tym samym uzyskanie z danego przedmiotu najwyższego wyniku,

c) przyjęcie w pierwszej kolejności do publicznej szkoły ponadpodstawowej niezależnie od kryteriów określonych w statucie szkoły i kryteriów określonych w sprawie rekrutacji do szkół.

Ania to zdolna uczennica, dla której  wartością jest wiedza i własny rozwój. Jest przykładem tego, że talent połączony z systematyczną pracą gwarantuje osiągnięcie sukcesu.

 Naszej uczennicy i Pani Beacie Góreckiej gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów. 

MECZ BUMPER BALL Z OKAZJI 66-LECIA POŁĄCZENIA GOLUBIA I DOBRZYNIA

W niedzielę 21 maja z okazji 66-lecia połączenia Golubia i Dobrzynia na Sali widowiskowej OSiR odbył się mecz Bumper Ball. Na przeciw siebie stanęli zawodnicy reprezentujący Golub i reprezentanci Dobrzynia. Nie zabrakło emocji i dobrej zabawy. Po zaciętej walce zwyciężyła drużyna z Dobrzynia. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia.

25 MIĘDZYNARODOWY KONKURS PIANISTYCZNY IM. FRYDERYKA CHOPINA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY W SZAFARNI - RELACJA

W dniach 17-21 maja w Szafarni odbył się w 25. Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży, którego organizatorem nieprzerwanie od 25 lat jest Ośrodek Chopinowski. Tegoroczna jubileuszowa edycja Konkursu została objęta Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Już po raz kolejny do Szafarni przybyli młodzi pianiści z całego świata, którzy mieli okazję nie tylko zaprezentować swoje umiejętności pianistyczne, ale także mogli odwiedzić inspirujące miejsce, w którym przed laty swoje wakacje spędzał młody Fryderyk Chopin.

Konkurs zainaugurowano koncertem w Centrum Kulturalno-Konkresowym Jordanki w Toruniu, podczas którego wystąpili Piotr Paleczny oraz Paweł Wakarecy wraz z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną pod batutą Mariusza Smolija. Koncert był niezwykłym wydarzeniem artystycznym, a zarazem uroczystym wprowadzeniem w świat dzieł Fryderyka Chopina, które w następnych dniach można było usłyszeć w wykonaniu pianistów dopiero rozpoczynających swoją muzyczną karierę.

Przez kolejne 3 dni zmagań konkursowych dworek w Szafarni nieustannie rozbrzmiewał muzyką. Pianiści z młodzieńczym zapałem interpretowali dzieła mistrzów muzyki poważnej, rywalizując w trzech kategoriach wiekowych: do 10, do 13 i do 16 roku życia. Do tegorocznego Konkursu zakwalifikowało się aż 55 uczestników z 13 krajów: Islandii, Singapuru, Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej, Kanady, Rosji, Włoch, Ukrainy, Japonii, Niemiec, Białorusi, Węgier, Korei Południowej oraz Polski.

Muzyczne zmagania oceniało międzynarodowe jury w składzie: prof. Katarzyna Popowa-Zydroń (Akademia Muzyczna w Bydgoszczy), prof. Izabella Darska-Havasi (Fundacja im. Györgya Ferenczyego w Budapeszcie, Węgry), dr Hui-Ying Liu-Tawaststjerna (Akademia Sibeliusa przy Uniwersytecie Sztuki w Helsinkach, Finlandia), prof. Maria Murawska (Akademia Muzyczna w Bydgoszczy), prof. Martin von der Heydt (Hochschule für Künste Bremen, Niemcy), prof. Jordi Benseny Plaza (Konserwatorium Muzyczne w Lleidzie, Hiszpania), prof. Andrzej Tatarski (Akademia Muzyczna w Poznaniu). Grono jurorów, złożone z wybitnych pianistów i pedagogów nie tylko oceniło występy, ale także udzielało cennych rad początkującym pianistom.

Po zakończeniu przesłuchań wyłoniono 8 laureatów i przyznano 8 wyróżnień. W pierwszej grupie wiekowej nagrodzono następujące osoby: I Nagroda -Alena ALEKHINA (Rosja), II Nagroda- Rio UEYAMA (Japonia), III Nagroda- Natalia KUTC (Rosja), a wyróżnienia otrzymały: Asta Dora FINNSDOTTIR (Islandia) oraz Jean Ann FONG (Singapur). W drugiej grupie wiekowej laureatami zostali następujący uczestnicy: I Nagroda - Piotr Zbigniew CZERWIŃSKI (Polska), II Nagroda - Anastasiia KLIUCHEREVA (Rosja), III Nagroda- Monan JÜLCH (Niemcy), a wyróżnienia otrzymali: Marta PAPOJAN (Polska), Roman FEDIURKO (Ukraina), Julia TOŁWIŃSKA (Polska). Z kolei w trzeciej grupie wiekowej I Nagrodę zdobyła Maria Teresa MOLISZEWSKA,  II Nagrodę Szymon Jakub DRABIŃSKI, III Nagrody nie przyznano, a wyróżnienia otrzymali: Vasilisa STARYNINA( Rosja), Marek Michał KĄKOL (Polska) oraz Kanghyun KIM (Korea Południowa). Oprócz nagród głównych oraz wyróżnień tradycyjnie przyznano również nagrody specjalne m.in. w postaci koncertów, wydawnictw nutowych i innych upominków.

 

W niedzielę 21 maja podczas plenerowego Koncertu Laureatów odbyło się uroczyste podsumowanie Konkursu oraz wręczenie nagród. Publiczność mogła jeszcze raz wysłuchać wszystkich nagrodzonych pianistów, którzy wykonali wskazane przez jury utwory z repertuaru konkursowego.

Tegoroczna jubileuszowa edycja Konkursu ponownie przyciągnęła do Szafarni miłośników muzyki poważnej. To wypracowana przez 25 lat renoma Konkursu sprawia, że do Szafarni co roku, mimo różnić kulturowych czy językowych barier, przyjeżdżają młodzi pianiści z całego świata, których zawsze jednoczy jedno - nieustająca pasja do muzyki. To dzięki nim na nowo odżywają miejsca związane z Fryderykiem Chopinem, a Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży jest niezmiennie jednym z najważniejszych wydarzeń artystycznych w naszym regionie.

 

KONKURSY MATEMATYCZNE

16 marca 2017 r. odbył się w naszej szkole, po raz dwudziesty pierwszy, Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „KANGUR"

W konkursie wzięło udział 147 uczniów w sześciu kategoriach: Żaczek, Maluch, Beniamin, Kadet, Junior i Student.

Nasi uczniowie uzyskali:

 1. Jan Jasiński z kl. 2c. - bardzo doby wynik
 2. Amanda Krzeszewska kl. 2g - wyróżnienie
 3. Mateusz Niburski kl. 2d - wyróżnienie
 4. Łukasz Warnel kl. 3e - wyróżnienie
 5. Paulina Wyborska kl. 3f - wyróżnienie
 6. Adam Zamorowski kl. 3f - wyróżnienie
 7. Laura Wieczorkowska kl. 4a - wyróżnienie
 8. Alan Rutkowski kl. 5b - wyróżnienie
 9. Jan Quaium kl. 5c - wyróżnienie

 

W ciągu roku szkolnego uczniowie klas szóstych brali udział w konkursie matematycznym LIGA ZADANIOWA dla uczniów województwa kujawsko-pomorskiego.

Uczniowie uzyskali:

Anna Bielecka kl. 6c                        III miejsce

Maksymilian Pospischil kl. 6c        III miejsce

Alicja Foksińska kl. 6a                    III miejsce

Adam Lewicki kl 6b                        wyróżnienie

 

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

                                                         
autor: Zespół Szkół Miejskich w Golubiu-Dobrzyniu

BEZPŁATNE KONSULTACJE DOTYCZĄCE MOŻLIWOŚCI WSPARCIA W RAMACH FUNDUSZY EUROPEJSKICH

Szanowni  Państwo,

 

Specjaliści Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Grudziądzu  zapraszają na bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości wsparcia w ramach Funduszy Europejskich prowadzone w formie  Mobilnych  Punktów Informacyjnych .

Podczas konsultacji będzie można uzyskać informacje na temat wsparcia, jakie można otrzymać z Funduszy Europejskich m.in. na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub jej rozwój. Uczestnicy spotkania będą mogli uzyskać informację na temat bezpłatnych szkoleń, jak również możliwości dofinansowania projektów realizowanych przez społeczności lokalne.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a w szczególności:

 1. Przedsiębiorców.
 2. Osoby fizyczne.
 3. Organizacje pozarządowe.
 4. Osoby zamierzające rozpocząć działalność gospodarczą.
 5. Przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego.

 

Najbliższe spotkania odbędą się:

Miejsce

Działanie

Data

Godz.

 

Urząd Miasta

Golub-Dobrzyń            

Plac Tysiąclecia 25

sala nr 8

 

 

Mobilny Punkt Informacyjny

 

23.05.2017

 

8:30 - 11:00

 

Starostwo  Powiatowe

Brodnica                 

ul. Kamionka 18

sala nr 102

 

 

 

Mobilny Punkt Informacyjny

 

23.05.2017

 

12:00 – 14:30

 

Urząd Miasta  

Wąbrzeźno

ul. Wolności 18

sala nr 19

 

 

 

Mobilny Punkt Informacyjny

 

 

25.05.2017

 

 

8:30 - 11:00

 

Urząd Miasta

Chełmno

ul. Dworcowa 1

sala nr 102

 

 

Mobilny Punkt Informacyjny

 

 

25.05.2017

 

 

12:00 – 14:30

 

Spotkania przeznaczone są dla mieszkańców powiatów wąbrzeskiego, chełmińskiego, golubsko-dobrzyńskiego oraz brodnickiego .

PLAKAT KONKURS PLASTYCZNY„Moja mała ojczyzna po rewitalizacji"

LGD "DOLINA DRWĘCY" TERMINY SPOTKAŃ - MAJ

STRATEGIA ROZWOJU MIASTA GOLUBIA-DOBRZYNIA - ANKIETA

Szanowni Państwo!

W związku z prowadzeniem prac nad tworzeniem Strategii Rozwoju Miasta Golubia - Dobrzynia, zwracamy się do Państwa z prośbą o wypełnienie poniższej ankiety.

Wyniki ankiet pozwolą ocenić  potencjał rozwojowy Miasta, aktualną sytuację społeczno-gospodarczą, mocne i słabe strony, szanse oraz zagrożenia związane z jej rozwojem. Zebrane w formie ankiet informacje, za pomocą odpowiednio dobranych narzędzi analitycznych zostaną przetworzone w matrycę analityczną.

Państwa opinie, jako cenne i ważne źródło informacji na temat konkretnych potrzeb mieszkańców Miasta, po ich skorelowaniu z aktualną pozycją Miasta i perspektywami  rozwoju, zostaną ocenione według przyjętych algorytmów i uwzględnione przy przygotowaniu strategii w zakresie jej celów i priorytetów. 

W przyszłości Strategia Rozwoju Miasta będzie dokumentem niezbędnym, między innymi przy pozyskiwaniu środków zewnętrznych (krajowych, Unii Europejskiej i innych).

Ankieta przeznaczona jest dla:

 • mieszkańców gminy,
 • podmiotów gospodarczych działających na terenie gminy,
 • stowarzyszeń oraz organizacji społecznych,
 • osób przebywających na terenie gminy

Ankietę należy wypełnić w wersji elektronicznej, klikając na poniższy link:

 http://golubdobrzyn.badanie.net/

 Jednocześnie zapewniamy, że ankieta jest anonimowa, a wyniki będą prezentowane wyłącznie w formie zbiorczej.

 

Burmistrz Miasta Golubia - Dobrzynia

Mariusz Piątkowski

82. ROCZNICA ŚMIERCI MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

12 maja 2017 r., w 82. rocznicę śmierci Józefa Piłsudskiego, przedstawiciele samorządów Miasta, Gminy i Powiatu złożyli pamiątkowe wiązanki i zapalili symboliczny znicz pod pomnikiem Marszałka. 

RADA MIASTA GOLUBIA-DOBRZYNIA PRZEGŁOSOWAŁA PLAN MIEJSKICH INWESTYCJI

We wtorek 9 maja 2017 r. odbyło się wspólne posiedzenie Komisji Rady Miasta Golubia-Dobrzynia, podczas którego omówiono wydatki na inwestycje zaplanowane na 2017 i 2018 rok.

Radni pod głosowanie poddali założenia wydatkowania środków z budżetu Miasta Golubia-Dobrzynia na przedsięwzięcia drogowe i budowlane, które Miasto ma zrealizować w 2017 i 2018 roku.

Poniżej zamieszczono tabele z danymi, dot. realizacji miejskich planów inwestycyjnych, które przegłosowali oraz odrzucili Radni Rady Miasta.

tab.1 - INWESTYCJE PRZYJĘTE DO REALIZACJI

tab. 2 - PROPOZYCJE ODRZUCONE PRZEZ RADĘ

Ponadto Rada zdecydowała, iż inwestycja dotycząca budowy budynku socjalnego z 9-cioma mieszkaniami przy ul. Stary Rynek zostanie zrealizowana, jeżeli w miejskiej kasie odnotowana zostanie nadwyżka ze sprzedaży nieruchomości. 

data: 2017-05-10

KONKURSY Z NAGRODAMI

REGULAMINY KONKURSÓW DO POBRANIA

BURMISTRZ GOLUBIA-DOBRZYNIA ZAPRASZA

Na Zamku Golubskim trwa II Festiwal Gitarowy. W ramach wydarzenia odbywa się przesłuchanie festiwalowe, w którym biorą udział dzieci i dorośli. Zapraszamy do wysłuchania utworów konkursowych oraz na  bezpłatne koncerty Piotra Resteckiego  (10.05.2017r., godz. 17:30) oraz duetu Kupiński Guitar Duo (11.05.2017r., godz. 17:00).

 

data: 2017-05-10

BEZPŁATNA APLIKACJA DLA MIESZKAŃCÓW - Eco Harmonogram

TURNIEJ RODZINNY I BIEG KONSTYTUCJI W RAMACH OBCHODÓW ŚWIĘTA NARODOWEGO TRZECIEGO MAJA - FOTORELACJA

UROCZYSTE OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA TRZECIEGO MAJA - FOTORELACJA

PRZEGLĄD POEZJI DZIECIĘCEJ POD HASŁEM „MÓJ ULUBIONY WIERSZ”

21 kwietnia 2017 roku dzieci z klas zerowych Szkoły Podstawowej nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Golubiu-Dobrzyniu wzięły udział  w XIII międzyprzedszkolnym przeglądzie poezji dziecięcej pod hasłem „Mój ulubiony wiersz”. W ramach promowania kultury języka polskiego uczniowie zaprezentowali przygotowane z tej okazji wiersze. Niejednokrotnie wzbogacone o rekwizyty prezentacje utworów nagradzane były gromkimi brawami. Za udział w tym przeglądzie każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom i książkę. Poddane ocenie jury występy małych artystów pozwoliły również na wyłonienie najlepiej zaprezentowanych utworów. Wśród nich znalazł się wiersz Doroty Gellner pt.: „Krople” recytowany przez uczennicę klasy 0 b – Zuzannę Sipak.

autor: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Golubiu-Dobrzyniu

WYCIECZKA DO KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI W GOLUBIU-DOBRZYNIU

    W dniu 24 kwietnia 2017 uczniowie klasy 2c Szkoły Podstawowej nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Golubiu-Dobrzyniu wraz z wychowawczynią wybrali się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu. Głównym celem było zapoznanie się z pracą stróżów prawa, zwiedzanie budynków komendy oraz przypomnienie zasad bezpieczeństwa.
    W gmachu budynku przywitała Pani Małgorzata Lipińska – starszy aspirant ds. nieletnich i patologii zajmująca się pracą z dziećmi i młodzieżą. Pani Aspirant opowiedziała,
na czym polega jej służba oraz jaką funkcję pełni „niebieski pokój”.
    Pani Policjant omówiła też podstawowe zasady bezpieczeństwa, jakie powinniśmy zachowywać w życiu codziennym:
- jakie działania należy podjąć, aby droga do szkoły była bezpieczna (podkreślenie znaczenia elementów odblaskowych),
- jak radzić sobie w potencjalnie niebezpiecznych sytuacjach (np. gdy zaczepia nas ktoś obcy).
    Na parkingu, każdy uczeń miał możliwość przyjrzeć się  samochodom służbowym policji. Dzieci mogły też  wcielić się w rolę policjanta, do dyspozycji miały kamizelki oraz czapki.
    Miłą niespodzianką było zaprezentowanie umiejętności psa policyjnego. Pan Policjant wyjaśnił, na czym polega praca ze zwierzęciem i jak wygląda jego życie. Uczniowie mieli mnóstwo pytań , na które Pani Aspirant odpowiadała cierpliwie i wyczerpująco.
    Wycieczka była niezwykle atrakcyjna, dostarczyła  wielu pozytywnych wrażeń.

Serdecznie dziękujemy st. aspirant Pani Małgorzacie Lipińskiej za pomoc w zorganizowaniu wycieczki.

autor: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Golubiu-Dobrzyniu

ZAPROSZENIE DO PONOWNEGO SKŁADANIA OFERT CENOWYCH NA ZAKUP WRAZ Z DOSTAWĄ ARTYKUŁÓW ŻYWNOŚCIOWYCH

http://golub-dobrzyn.miasto.nowoczesnagmina.pl/?a=5310

SPOTKANIE W SPRAWIE POWOŁANIA MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA GOLUBIA-DOBRZYNIA

W dniu 27 kwietnia 2017 r. Burmistrz Miasta spotkał się z przedstawicielami szkół z terenu Golubia-Dobrzynia w sprawie powołania Młodzieżowej Rady Miasta Golubia-Dobrzynia. Podczas spotkania omówiono proponowane zmiany w statucie Młodzieżowej Rady Miasta oraz kwestie organizacyjne.

PRACE KONSERWATORSKIE I NAPRAWCZE WOKÓŁ ZABYTKOWYCH MURÓW

Na murach obronnych w starej części Golubia-Dobrzynia Miasto zamieściło obraz, z daleka widoczny dla turystów i mieszkańców. Zawieszenie bannera wiązało się z wykonaniem prac naprawczych i konserwatorskich wokół zabytkowych murów. Odrestaurowana część należy do osoby prywatnej, która udostępniła swoją własność, aby Miasto mogło zadbać o wizerunek zabytku. Pracownicy Urzędu Miasta wykonali drewnianą ścianę oraz stworzyli projekt bannera z użyciem fotografii, do której wykupione zostały prawa autorskie.

MOPS - INFORMACJA

ŚWIATOWY DZIEŃ INWALIDY - FOTORELACJA

SPOTKANIE INFORMACYJNE W GOLUBIU-DOBRZYNIU PT. "AKTYWIZACJA OSÓB POWRACAJĄCYCH NA RYNEK PRACY"

Szanowni  Państwo,

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu  zaprasza na spotkanie informacyjne pt. "Aktywizacja osób powracających na rynek pracy" .

Data i miejsce spotkania:
9 maja 2017 r. Starostwo Powiatowe w Golubiu-Dobrzyniu, sala nr S 6. 

Uczestnicy spotkań
Spotkanie kierowane jest do osób pozostających bez zatrudnienia, poszukujących możliwości zdobycia nowych kwalifikacji, nabycia doświadczenia poprzez odbycie staży czy też możliwości pozyskania wsparcia na założenie działalności gospodarczej, wsparcia dla mam planujących powrót do pracy na zapewnienie opieki w żłobkach lub u niani, w ramach projektów finansowanych z Funduszy Europejskich.

Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych

W przypadku dodatkowych potrzeb organizacyjnych wynikających z niepełnosprawności, prosimy o podanie takiej informacji podczas zgłoszenia, celem odpowiedniego przygotowania miejsca spotkania.

Rekrutacja
Zapisy odbywać się będą poprzez  formularz zgłoszeniowy lub telefonicznie pod numerem telefonu: 56 462 45 15 oraz 797 304 124 w Grudziądzu.

Program spotkania

Pobierz program spotkania

Organizatorzy
Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu
Sienkiewicza 22
86-300 Grudziądz
tel. 56 462 45 15 , 797 304 124.

 

Konkurs fotograficzny pn. „Cztery pory roku w województwie kujawsko-pomorskim”

„W ŚWIĄTECZNEJ KRZĄTANINIE TRADYCJA NIE ZAGINIE”

Już od kilki lat pod hasłem „W świątecznej krzątaninie tradycja nie zaginie” odbywają się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Golubiu-Dobrzyniu imprezy mające na celu upowszechnianie tradycji Świąt Wielkanocnych. W tym roku również rodzice wspólnie z dziećmi z dużym zaangażowaniem wykonali stroiki wielkanocne, które zostały sprzedane na kiermaszu świątecznym. Pieniądze ze sprzedaży ozdób świątecznych zostały przekazane na konto Rady Rodziców.

Zwieńczeniem uroczystości związanych z Wielkanocą  było przedstawienie „Szkolna Droga Krzyżowa’’ przygotowane przez ks. Krzysztofa Olasia i p. Stanisława Szynkiewicza.

autor: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Golubiu-Dobrzyniu

74 ROCZNICA POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM

19 kwietnia 2017 r. przypada 74 rocznica Powstania W Getcie Warszawskim. Przy pomniku przy ul. Piłsudskiego poświęconym pamięci Żydów wiosny 1943 roku przedstawiciele władz miasta wraz z przedstawicielami samorządu gminnego i powiatowego zapalili znicz oraz złożyli symboliczne wiązanki upamiętniające ofiary tego wydarzenia.

LGD "DOLINA DRWĘCY" TERMINY SPOTKAŃ - KWIECIEŃ

TURNIEJ TYMBARK 2017 – sukces uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Konstytucji 3 Maja

Po awansie z rozgrywek powiatowych nadszedł długo wyczekiwany przez nasze młode piłkarki moment, czyli Wojewódzkie finały rozgrywek „Z podwórka na stadion – Tymbark 2017”, których gospodarzem w tym roku było Świecie nad Wisłą.

Po rozegraniu fazy grupowej, w której wygraliśmy z Włocławkiem 6:0 i Grupą 4:0, nadszedł czas na rozegranie fazy pucharowej. Po losowaniu trafiliśmy w ćwierćfinale na Gostycyn, z którym wygraliśmy 4:0. W półfinale po dramatycznym meczu pełnym kontuzji i zwrotów akcji przegraliśmy      z klubem sportowym trenującym na co dzień piłkarzy i grającym w lidze – z Tęczą Bydgoszcz. Tęcza prowadziła 1:0, mimo że to my cały czas mieliśmy inicjatywę. Zabrakło skuteczności, lecz doprowadziliśmy do wyrównania po golu najlepszej strzelczyni całego turnieju Patrycji Sitkowskiej.  W loterii piłkarskiej, jakimi są rzuty karne, przegraliśmy z jak się później okazało zwycięzcami turnieju 1 do 2.

W meczu o trzecie miejsce wygraliśmy z Grudziądzem 2:1, choć mogło być o wiele wyżej. Na wielkie słowa uznania zasługuje postawa całej drużyny! Wszystkie piłkarki „Jedynki” otrzymały gratulacje od kibiców, trenerów i obserwatorów zawodów za nie tylko wysokie  umiejętności piłkarskie, ale i postawę fair play, czego dowodem są 2 tzw. zielone kartki przyznawane zawodnikowi za postawę godną naśladowania.

Skład 3 drużyny w województwie kujawsko – pomorskim: Julia Tylicka (bramkarka), Wiktoria Ratyńska (kapitan) , Patrycja Sitkowska, Weronika Foksińska, Aleksandra Jagielska, Zosia Drozdowska, Oliwia Marcinkowska,  Julia Matyjasik, Wiktoria Lewandowska. 

autor: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Golubiu-Dobrzyniu
data: 2017-04-13

DZIEŃ KSIĄŻKI W „JEDYNCE”

3.04.2017 roku w szkolnej świetlicy zorganizowano uroczysty „Dzień Książki”. Zaproszeni Goście zachęcali dzieci do sięgania po książki, czytając fragmenty znanych i mniej znanych baśni Braci Grimm. W tym dniu świetlicę odwiedzili: Burmistrz Miasta Pan Mariusz Piątkowski, Zastępca Burmistrza Miasta Pani Danuta Malecka, Dyrektor MiPBP Pani Barbara Wasiluk, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Konstytucji 3 Maja Pani Marzena Peszyńska oraz nauczyciel bibliotekarz Pani Renata Rozłonkowska. Natomiast w bibliotece w dniach 03.04 – 05.04.2017r. odbyły się zajęcia czytelnicze z okazji Międzynarodowego Dnia Książki, w których wzięły udział klasy I – III.

 

autor: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Golubiu-Dobrzyniu
data: 2017-04-13

DRZEWO KRZYŻA - WIECZÓR POETYCKI

data: 2017-04-12

DOFINANSOWANIA DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Golubiu-Dobrzyniu realizuje projekt pn. „Aktywny Samorząd”, który zakłada pomoc finansową dla osób niepełnosprawnych, w zakresie likwidacji barier utrudniających aktywizację społeczną i zawodową.

W kwietniu br. ruszył nabór wniosków o przyznanie dofinansowania z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych do:

- zakupu i montażu oprzyrządowania do posiadanego samochodu,
- uzyskania prawa jazdy kat. B,
- zakupu sprzętu elektronicznego, jego elementów lub oprogramowania oraz szkoleń z jego obsługi,
- utrzymania sprawności technicznej wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym,
- zakupu protezy kończyny, w której stosowane są rozwiązania techniczne,
- utrzymania aktywności zawodowej osoby niepełnosprawnej, posiadającej dzieci.

Druki wniosków dostępne są do pobrania w siedzibie PCPR w Golubiu-Dobrzyniu, przy ul. J.G. Koppa 1, od pn. do pt. w godz. 7:00-15:00. 

XIV PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI LUDOWEJ "WIELKANOC 2017"

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Golubiu-Dobrzyniu wzięli udział w XIV Przeglądzie Twórczości Ludowej - „Wielkanoc 2017”.

Z klas „0” I miejsce zajęła Marcelina Sitkowska z grupy „0 a”,

z klas I – III I miejsce zajął Kacper Romanowski z klasy I b,

II miejsce zajęła Amelia Olczak z klasy I b,

III miejsce zajął Bartek Witkowski z klasy III a,

z klas IV – VI Zuzanna Opacka z klasy VI a zajęła III miejsce.

Dyrektor Domu Kultury podziękował „Jedynce” za bardzo liczny udział w organizowanych konkursach. Na tegoroczny konkurs uczniowie Szkoły wykonali ponad 80 prac.

 

 

autor: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Golubiu-Dobrzyniu, data: 2017-04-06
data: 2017-04-13

JAK NIE ZGUBIĆ DZIECKA W TŁUMIE

ZAPYTANIE OFERTOWE - MODERNIZACJA UKŁADU ODPYLANIA SPALIN KOTŁÓW WR5 NR 2 I 3

http://www.bip.pec-golubdobrzyn.ires.pl/8460,26977/26977/art17692.html

ZAPYTANIE O CENĘ - OCHRONA OSÓB I MIENIA PEC SP. Z O.O.

http://www.bip.pec-golubdobrzyn.ires.pl/8460,26977/26977/art17787.html

LAUREATKA I FINALISTKI WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

Z przyjemnością informujemy, że uczennica Zespołu Szkół Miejskich Szkoły Podstawowej  nr 2 im. Orła Białego w Golubiu - Dobrzyniu -  Anna Bielecka z klasy VI c została laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Przyrody                       i wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiego konkursu z historii „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”.

Alicja Foksińska z klasy VI a i Anna Bielecka VI c – są także  finalistkami Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego      z języka polskiego.

Gratulujemy Ani i Ali oraz ich rodzicom za odniesione sukcesy oraz życzymy dalszych równie wysokich osiągnięć        w przyszłości.

Nauczycielki przygotowujące do konkursu:

Beata Górecka, Beata Jabłońska, Beata Bielecka i Anna Staszewska

 

autor: Zespół Szkół Miejskich w Golubiu-Dobrzyniu

INFORMATOR MIEJSKI - WYDANIE KWIETNIOWE

KONSULTACJE DOTYCZĄCE MOŻLIWOŚCI WSPARCIA W RAMACH FUNDUSZY EUROPEJSKICH PROWADZONE W FORMIE MOBILNYCH PUNKTÓW INFORMACYJNYCH

Szanowni  Państwo,

Specjaliści Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Grudziądzu  zapraszają na bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości wsparcia w ramach Funduszy Europejskich prowadzone w formie  Mobilnych  Punktów Informacyjnych .

Podczas konsultacji będzie można uzyskać informacje na temat wsparcia, jakie można otrzymać z Funduszy Europejskich m.in. na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub jej rozwój. Uczestnicy spotkania będą mogli uzyskać informację na temat bezpłatnych szkoleń, jak również możliwości dofinansowania projektów realizowanych przez społeczności lokalne.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a w szczególności:

 1. Przedsiębiorców.
 2. Osoby fizyczne.
 3. Organizacje pozarządowe.
 4. Osoby zamierzające rozpocząć działalność gospodarczą.
 5. Przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego.

 

Najbliższe spotkania odbędą się:

Miejsce

Działanie

Data

Godz.

 

Starostwo Powiatowe

Golub-Dobrzyń            

Plac Tysiąclecia 25

sala nr S 6

 

 

Mobilny Punkt Informacyjny

 

25.04.2017

 

8:30 - 11:00

 

Starostwo  Powiatowe

Brodnica                 

ul. Kamionka 18

sala nr 102

 

 

 

Mobilny Punkt Informacyjny

 

25.04.2017

 

12:00 – 14:30

 

Urząd Miasta  

Wąbrzeźno

ul. Wolności 18

sala nr 19

 

 

 

Mobilny Punkt Informacyjny

 

 

27.04.2017

 

 

8:30 - 11:00

 

Urząd Miasta

Chełmno

ul. Dworcowa 1

sala nr 102

 

 

Mobilny Punkt Informacyjny

 

 

27.04.2017

 

 

12:00 – 14:30

 

Spotkania przeznaczone są dla mieszkańców powiatów wąbrzeskiego, chełmińskiego, golubsko-dobrzyńskiego oraz brodnickiego .

KANDYDACI NA POSŁÓW XXIII SESJI SEJMU DZIECI I MŁODZIEŻY SPOTKALI SIĘ Z BURMISTRZEM MIASTA MARIUSZEM PIĄTKOWSKIM

W poniedziałek 10 kwietnia 2017 r. kandydaci na posłów XXIII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży spotkali się z Burmistrzem Miasta Mariuszem Piątkowskim. Zuzanna Kwiatkowska wraz z Jakubem Kamińskim przekazali wniosek z propozycją nadania bulwarowi nad Drwęcą nazwę „Bulwar Powstańców Styczniowych z Golubia-Dobrzynia”.

Burmistrz Miasta przychylił się do inicjatywy oraz poinformował, że przekaże go Radzie Miasta Golubia–Dobrzynia.

 

autor: Biuro Informacji i Promocji

URZĄD STATYSTYCZNY W BYDGOSZCZY INFORMUJE O KONSULTACJACH SPOŁECZNYCH

„WIELKANOCNA KARTKA Z GOLUBIA-DOBRZYNIA”

Z okazji tegorocznych Świąt Wielkiej Nocy Burmistrz Miasta Golubia-Dobrzynia zorganizował dla uczniów szkół podstawowych konkurs plastyczny pn. „Wielkanocna kartka z Golubia-Dobrzynia”.

Ze wszystkich nadesłanych prac I miejsce zajęła Karolina Szefler, uczennica klasy IV b Zespołu Szkół Miejskich. Praca Karoliny stała się Wielkanocną Kartką pocztową, którą rozesłaliśmy „w świat” ze świątecznymi życzeniami z Golubia – Dobrzynia.

Wyróżnione zostały również prace :

Karola Lewandowskiego, ucznia kl. III b Szkoły Podstawowej nr 1 im. Konstytucji 3 Maja ,

Oliwii Herbowskiej, uczennicy kl. VI c Zespołu Szkół Miejskich.

 

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

POWIATOWY KONKURS HISTORYCZNY POD PATRONATEM BURMISTRZA MIASTA

31.03.2017 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Konstytucji 3 Maja odbył się Powiatowy Konkurs Historyczny „Golub-Dobrzyń – Moje Miasto” pod Patronatem Burmistrza Golubia-Dobrzynia. Uczniowie ze szkół podstawowych naszego powiatu rozwiązywali zadania mające charakter testów z pytaniami zamkniętymi i otwartymi. Celem konkursu było m.in. promowanie miasta
Golub-Dobrzyń, poznanie jego historii oraz rozwijania lokalnego patriotyzmu.

Wyniki konkursu w kategorii Szkół Podstawowych:

1 miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Golubiu-Dobrzyniu

 • Magdalena Branicka

2 miejsce – Zespół Szkół Miejskich w Golubiu-Dobrzyniu – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Orła Białego

 • Agata Badźmirowska

3 miejsce – Zespół Szkół Miejskich w Golubiu-Dobrzyniu – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Orła Białego

 • Zofia Przygoda
autor: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Golubiu-Dobrzyniu

7 ROCZNICA KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ

10 kwietnia 2017 r. w parku miejskim odbyły się obchody 7 Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej oraz 77 Rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Władze miasta Golubia-Dobrzynia wraz z przedstawicielami jednostek samorządowych oraz instytucji miasta złożyły pamiątkowe kwiaty i zapaliły znicz pod pomnikiem upamiętniającym ofiary tych wydarzeń.

autor: Biuro Informacji i Promocji

WIOSENNE SPRZĄTANIE DOLINY DRWĘCY - FOTORELACJA

AMBASADOR PERU W GOLUBIU-DOBRZYNIU

7 kwietnia 2017 r. Golub-Dobrzyń odwiedził Ambasador Republiki Peru w Polsce J.E. Alberto Salas Barahona. W wizycie towarzyszyli mu Honorowy Konsul Peru Stanisław Rakowicz oraz podróżnicy – Ryszard Sobolewski i prof. Zdzisław Preisner.

Burmistrz Mariusz Piątkowski przywitał gości na Zamku Golubskim i zaprosił na spotkanie z kulturą latynoamerykańską w Domu Kultury.

Zapraszamy do obejrzenia foto-relacji z wydarzenia.

autor: Biuro Informacji i Promocji, data: 2017-04-07

STYPENDIUM SPORTOWE BURMISTRZA PRZYZNANE

Burmistrz Mariusz Piątkowski przyznał stypendium sportowe zawodnikom,  którzy w 2016 roku osiągnęli wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym.

W tegorocznej edycji stypendium otrzymało 22 sportowców:

- Jakub Kozerski,

- Aurelia Ciechacka,

- Monika Adamska,

- Amelia Maria Metel,

- Gabor Grabowski,

- Aneta Ciechacka

- Artur Zglenicki

- Jędrzej Sadowski,

- Aleksandra Rydzińska,

- Szymon Behlke,

- Kamil Romanowski,

- Jarosław Trejderowski,

- Zuzanna Bielewicz,

- Oliwier Kropkowski,

- Mateusz Żebrowski,

- Iwo Kropkowski

- Witold Malinowski,

- Natasza Piotrkowska,

- Patrycja Różalska,

- Angelika Różalska,

- Karolina Różalska,

- Łukasz Bejger.

Dyscypliny, w których sukcesy odnieśli stypendyści to: karate, piłka nożna, piłka siatkowa, koszykówka, tenis ziemny, tenis stołowy, kolarstwo MTB, łyżwiarstwo figurowe synchroniczne i szachy. 

Głównymi kryteriami, które musieli spełnić wnioskodawcy były wykazanie wysokich wyników sportowych osiągniętych w minionym roku oraz wskazanie miejsca zamieszkania zawodnika na terenie Golubia-Dobrzynia, przynajmniej przez 6 miesięcy poprzedzających ogłoszenie naboru wniosków.

Na realizację tego zadania Miasto przeznaczyło 19 800,00 zł. 

autor: Biuro Informacji i Promocji, data: 2017-04-07

PPP OHP W GOLUBIU-DOBRZYNIU INFORMUJE O OFERTACH PRACY

STAROSTA GOLUBSKO-DOBRZYŃSKI ZWRACA SIĘ Z PROŚBĄ DO MIESZKAŃCÓW

W związku ze zbliżającą się 7 rocznicą katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem w dniu 10 kwietnia Starosta Golubsko-Dobrzyński zwraca się z prośbą do mieszkańców o oflagowanie prywatnych posesji.

MIASTO PO RAZ KOLEJNY W PROJEKCIE „SPRZĄTANIE DOLINY DRWĘCY”

8 kwietnia 2017 roku, po raz kolejny Urząd Miasta Golubia-Dobrzynia współorganizuje akcję "Sprzątanie Doliny Drwęcy", której inicjatorem jest Marcin Jodłowski z Fundacji Life Promotion.
W maju 2015  roku odbyła się pierwsza edycja wiosennego sprzątania doliny Drwęcy w obrębie Golubia-Dobrzynia. Burmistrz Miasta przychylił się wówczas do inicjatywy przedstawiciela Fundacji Life Promotion i wraz z pracownikami Urzędu włączył się w proekologiczną akcję.  Do akcji przyłączyli się również wędkarze PZW w Golubiu-Dobrzyniu. 
Początkowo sprzątanie odbyło się na niewielką skalę, jednak już rok później uczestniczyło w niej ok. 100 osób. W kwietniu 2016 roku fundacja wspólnie z  pracownikami Urzędu Miasta Golubia-Dobrzynia, przedstawicielami miejskich jednostek organizacyjnych, uczniami i wolontariuszami w znacznym stopniu oczyściła odcinek Drwęcy w granicach miasta i gminy Golub-Dobrzyń. 
Już zimą 2016 r. rozpoczęły się przygotowania do tegorocznej akcji sprzątania Doliny Drwęcy. W tym roku fundacja w partnerstwie z samorządem i PZW zorganizuje akcję, w której udział zadeklarowało ponad 100 miłośników ekologii.
Akcja rozpoczęta w Golubiu-Dobrzyniu rozszerzyła się na inne miasta i gminy, przez które przepływa Drwęca. W tym roku do sprzątania przyłączyły się również: Lubicz, Ciechocin, Wąpielsk, Brodnica i Brzozie. 

 

!!! NOWE WYTYCZNE !!! dla hodowców drobiu w związku z wystąpieniem na terytorium Polski wysoce zjadliwej grypy ptaków A podtypu H5 i H7

WIOSENNE SPRZĄTANIE DOLINY DRWĘCY

ŚWIATOWY DZIEŃ INWALIDY

ROCZNICA ŚMIERCI ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II

2 kwietnia 2017 roku obchodziliśmy 12. rocznicę śmierci Świętego Jana Pawła II. Na tę okoliczność przedstawiciele samorządów: Miasta Golubia-Dobrzynia, Gminy Golub-Dobrzyń, Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego złożyły pamiątkowe wiązanki i zapaliły symboliczny znicz pod tablicą  upamiętniającą pontyfikat Papieża Polaka. 

SPOTKANIE ORGANIZACYJNE LOKALNYCH WŁADZ SAMORZĄDOWYCH

W dniu 31 marca bieżącego roku odbyło się spotkanie lokalnych władz. W spotkaniu udział wzięli Burmistrz Miasta Golubia-Dobrzynia Mariusz Piątkowski, Burmistrz Miasta Kowalewa Pomorskiego Andrzej Grabowski, Starosta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego Andrzej Okruciński, V-ce Starosta Franciszek Gutowski oraz Wójt Gminy Golub-Dobrzyń Marek Ryłowicz.
Rozmowy dotyczyły między innymi modernizacji drogi „kowalewskiej”. Przypomnijmy, że w związku z wystosowanym 29 sierpnia 2016 r. wspólnym postulatem Starosty Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego, Burmistrza Golubia-Dobrzynia, Burmistrza Kowalewa Pomorskiego, Wójta Gminy Golub-Dobrzyń, Wójta Gminy Zbójno i Wójta Gminy Radomin rozpoczęły się prace, zmierzające do realizacji remontu drogi relacji Golub-Dobrzyń - Kowalewo Pomorskie. ZDW w Bydgoszczy w dniu 13 lutego 2017r. ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 554. 
Omówiono również planowe przez Rząd zmiany w ordynacji wyborczej dla samorządu lokalnego. 
Wyrażono zadowolenie z dobrej współpracy tej kadencji oraz rozmawiano o jej zacieśnieniu i rozwoju w najbliższym czasie.

 

autor: Biuro Informacji i Promocji

Zmiana zapytania ofertowego Dotyczy: przygotowanie oraz dostarczenie sprzętu komputerowego dla Urzędu Miasta Golubia-Dobrzynia

http://golub-dobrzyn.miasto.nowoczesnagmina.pl/?a=5266

PAINTBALLOWE ZAJĘCIA W TERENIE

W dniu 20 marca 2017 r. przy typowo taktycznej pogodzie uczniowie klas o profilu mundurowym udali się na zajęcia w terenie. W ramach zajęć praktycznych doskonalili podstawowe tajniki taktyki zielonej wykorzystując do tego sprzęt paintballowy. Wszyscy jednogłośnie potwierdzili, że praktyka czyni mistrza, a siniaki tylko uświadamiają jakie jeszcze braki są w wyszkoleniu. Na szczęście to tylko powierzchowne obrażenia, które lada moment znikną. Nie zabrakło też ogniska i kiełbasek.

Wyjście okazał się bardzo udane i już planujemy ponownie się sprawdzić, ale tym razem spróbujemy sił w terenie zurbanizowanym, szkoląc się z taktyki czarnej.
 
Z żołnierskim pozdrowieniem
kpt. rez. mgr inż. Sławomir ŻOCHOWSKI
Opiekun klas mundurowych

autor: Gimnazjum im. Ignacego Działyńskiego

DRUGI ETAP POWIATOWEJ SZKOLNEJ LIGI STRZELECKIEJ

14 marca 2017 w Gimnazjum im. Ignacego Działyńskiego odbył się drugi etap Powiatowej Szkolnej Ligi Strzeleckiej, w zawodach wzięły udział drużyny i strzelcy z Wazówny, Nowej Wsi (Gimnazjum i ZHP), Kowalewa Pomorskiego i przedstawiciele gospodarzy –  Działyńskiego

Podobnie jak w poprzedniej rundzie okazało się, że Działyńczycy nie mają sobie równych w regionie w strzelectwie. Zawodnicy trzech drużyn z tej właśnie szkoły zajęli wszystkie stopnie podium zarówno drużynowo, jak i indywidualnie i umocnili się znacząco na pozycji lidera klasyfikacji generalnej.
Najwyższe wyniki indywidualne osiągnęli elewi:
Krebel Kornelia – 92 pkt
Szopa Weronika – 91 pkt
Trzpiot Patryk – 89 pkt

W pierwszej dziesiątce zawodów było aż 8 z 9 reprezentantów działyńczyków! Warto dodać również, że wynik Kornelii osiągnięty podczas zawodów jest nowym oficjalnym rekordem szkoły – pobiła dotychczasowy rekord o 1 punkt.
Również drużynowo gospodarze nie mieli sobie równych – pierwsze miejsce zajęła drużyna w składzie Szopa Weronika, Bronikowska Patrycja i Trojanowska Izabela z łącznym wynikiem 265 punktów. Na drugim miejscu znalazła się drużyna: Krebel Kornelia, Ciechacka Aurelia, Sokółka Wojciech, a trzecie miejsce na podium zajęli: Tuliszewska Zuzanna, Trzpiot Patryk, Czarnecki Sebastian. Warto odnotować, że czwarta drużyna straciła do ostatniego szczebla podium aż 28 punktów.

Wszystkim strzelcom z Działyńskiego gratulujemy tak wysokiej formy i czekamy na kolejne zawody, które odbędą się 4 kwietnia w Kowalewie Pomorskim.

autor: Gimnazjum im. Ignacego Działyńskiego

DYPLOMY ZA UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM ZORGANIZOWANYM PRZEZ CENTRUM JĘZYKA I KULTURY ROSYJSKIEJ UMCS W LUBLINIE ORAZ FUNDACJĘ „ RUSSKIJ MIR" W MOSKWIE

Uczniowie Gimnazjum im. I. Działyńskiego: Błażej Jasieniecki z kl. II a, Oliwia Błędowska z kl. II b, Wanessa Skarbowska z kl. III a, Adrian Wojdyło z kl. III a, otrzymali dyplomy za udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym zorganizowanym przez Centrum Języka i Kultury Rosyjskiej UMCS w Lublinie oraz Fundację „ Russkij Mir" w Moskwie. Tematyką prac uczniów były zabytki architektoniczne w Rosji. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

autor: Gimnazjum im. Ignacego Działyńskiego

WRĘCZENIE STYPENDIUM NAUKOWEGO

W dniu 30 marca 2017r. w Urzędzie Miasta Golubia-Dobrzynia wręczono stypendium Burmistrza Miasta Golubia-Dobrzynia.

W kolejnej, 28 edycji o stypendium na semestr letni otrzymało 8 uczniów, którzy osiągnęli średnią ocen co najmniej 4,5.
Wypłata stypendium jest możliwa dzięki specjalnie na ten cel przeznaczonym środkom z budżetu Miasta Golubia-Dobrzynia oraz niżej wymienionym darczyńcom.

Radnym Rady Miasta: Hannie Grzywińskiej, Franciszkowi Jagielskiemu, Łukaszowi Pietrzak, Dominice Piotrowskiej, Krzysztofowi Skrzynieckiemu, Aleksandrowi Wichrowskiemu, Szymonowi Wiśniewskiemu, Jarosławowi Zakrzewskiemu i Konradowi Zaporowiczowi.
oraz 
Burmistrzowi Miasta Mariuszowi Piątkowskiemu,
Zastępcy Burmistrza Danucie Maleckiej.

Nagrodzeni uczniowie:
- Agnieszka Jadzińska – uczennica IV klasy Zespołu Szkół Nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu,
- Patrycja Gralik – uczennica IV klasy Zespołu Szkół Nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu,
- Szczepan Iwański – uczeń I klasy Gimnazjum im. Ignacego Działyńskiego w Golubiu-Dobrzyniu,
- Michalina Przygońska  – uczennica II klasy Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Gałczewie,
- Michalina Szpejenkowska-  uczennica IV klasy Zespołu Szkół Miejskich w Golubiu-Dobrzyniu,
- Wiktoria Gabrielczyk  - uczennica I klasy Gimnazjum w Zespole Szkół Nr 1 im. Anny Wazówny w Golubiu-Dobrzyniu,
- Jarosław Trejderowski – uczeń II klasy Zespołu Szkół Nr 3 w Golubiu-Dobrzyniu,
- Aurelia Ciechacka – uczennica III klasy Gimnazjum im. Ignacego Działyńskiego w Golubiu-Dobrzyniu,

Komisja ustaliła, że stypendia będą wypłacane 03 kwietnia 2017r. 

 

autor: Biuro Informacji i Promocji

MOPS - INFORMACJA O TERMINIE WYDAWANIA PACZEK ŻYWNOŚCIOWYCH Z TORUŃSKIEGO CENTRUM CARITAS ORAZ O TERMINIE DZIAŁAŃ TOWARZYSZĄCYCH

autor: Miejski Ośrodek Polityki Społecznej

WIOSENNE TARGI PRACY I EDUKACJI "CZAS KARIERY" W GOLUBIU-DOBRZYNIU

STRAJK NAUCZYCIELI – 31 MARCA 2017r.

W dniu 31 marca 2017r. Związek Nauczycielstwa Polskiego zapowiada akcję protestacyjną, na terenie całego kraju.
Strajk jest związany z przygotowaną przez Rząd reformą oświaty.
ZNP uważa, że reforma wprowadzi chaos w polskim szkolnictwie. 31 marca nauczyciele będą walczyć o zwiększenie wynagrodzenia i swoje miejsca pracy, bo, jak podają związkowcy, w przeciągu kilku lat reforma edukacji może spowodować zwolnienia liczone w dziesiątkach tysięcy.
W związku ze strajkiem w dniu 31 marca bieżącego roku Dyrektor Gimnazjum im. I. Działyńskiego informuje, że zdecydowana większość nauczycieli zadeklarowała o przystąpieniu do akcji protestacyjnej. W związku z powyższym w szkole nie odbędą się zajęcia lekcyjne. Pomimo strajku i braku zajęć lekcyjnych, szkoła zapewni opiekę nad dziećmi, których rodzice w tym dniu zdecydują się posłać je do szkoły.

W pozostałych szkołach miejskich tj. Zespole Szkół Miejskich w Golubiu-Dobrzyniu, Szkole Podstawowej nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Golubiu-Dobrzyniu oraz w Przedszkolu Publicznym Nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu nauczyciele nie podejmują akcji protestacyjnej i zajęcia odbędą się zgodnie z harmonogramem.

 

Zarządzenie Nr 23/2017 Burmistrza Miasta Golubia-Dobrzynia z dnia 28.02.2017 r. w sprawie: przeznaczenia do oddania w najem lokalu użytkowego w budynku przy ul. Szosa Rypińska 19 w Golubiu-Dobrzyniu na okres 3 lat

http://golub-dobrzyn.miasto.nowoczesnagmina.pl/?a=5253

PALĄCY PROBLEM

Rokrocznie wraz z początkiem wiosny zauważalnie wzrasta liczba pożarów spowodowanych wypalaniem łąk i nieużytków. Technika ta, stosowana w prymitywnych kulturach rolniczych w dalszym ciągu niestety znajduje zwolenników. WYPALANIE TRAW JEST NIEBEZPIECZNE, BEZCELOWE, BARBARZYŃSKIE i NIEZGODNE Z PRAWEM!
Argumenty przeciwko:

1. Groźba spowodowania niekontrolowanego pożaru: Zmiana kierunku wiatru radykalnie zwiększa ryzyko wymknięcia się ognia spod kontroli. Wskutek wypalania pól każdego roku dochodzi do zagrożenia ludzkiego życia, zdrowia i mienia.
2. Grzywna lub kara więzienia: Zgodnie z zapisami Ustawy o ochronie przyrody i Ustawy o lasach sprawcy podpalenia grozi grzywna w wysokości do 5 tys. zł, ponadto trzeba liczyć się z koniecznością zapłaty za działanie strażaków. Jeśli natomiast dojdzie do pożaru zagrażającego życiu, zdrowiu lub mieniu ludzkiemu, może zapaść wyrok nawet do 10 lat więzienia.
3. Utrata dopłat rolniczych: Ministerstwo Rolnictwa sformułowało zalecenia tzw. "Dobrej Kultury Rolnej". Po stwierdzeniu, że rolnik ich nie przestrzega, bardzo prawdopodobne jest wstrzymanie lub zmniejszenie dopłat bezpośrednich dla jego gospodarstwa.
4. Erozja gleby: Wbrew powszechnej opinii, w wyniku wypalania ziemia TRACI żyzność. Płomienie spowalniają asymilacje azotu, ponadto resztki roślin, które zgniją, tworzą warstwę urodzajnej próchnicy.
5. Wyginięcie pożytecznych zwierząt: Ogień uśmierca mrówki, które rozkładają resztki roślin i zwalczają szkodniki. Giną również biedronki, redukujące liczbę mszyc. Płomienie zagrażają też dżdżownicom, trawiącym masę organiczną w glebie przyczyniając się do użyźnienia ziemi

Zapytanie ofertowe ma "Przygotowanie oraz dostarczenie sprzętu komputerowego dla Urzędu Miasta Golubia-Dobrzynia"

http://golub-dobrzyn.miasto.nowoczesnagmina.pl/?a=5266

LOKALNY PUNKT INFORMACYJNY FUNDUSZY EUROPEJSKICH W GRUDZIĄDZU SERDECZNIE ZAPRASZA MAMY DO UDZIAŁU W SPOTKANIU INFORMACYJNYM

Szanowni Państwo,

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu serdecznie zaprasza Mamy do udziału w spotkaniu informacyjnym, na którym przedstawione zostaną dostępne dla Mam formy wsparcia ze środków unijnych. Głównie skupimy się na omówieniu zasad dofinansowania na żłobki lub nianie, a także na innych działaniach wspomagających w powrocie na rynek pracy. Na spotkanie zapraszamy wszystkie mamy dzieci do lat 3, które obecnie nie pracują (są zarejestrowane lub nie w urzędzie pracy) bądź przebywają na urlopach macierzyńskich, rodzicielskich bądź wychowawczych, a które w najbliższym czasie planują powrót do pracy.

Data i miejsce spotkania:

28 marca 2017 r. w Grudziądzu. Dokładne miejsce podamy wkrótce.

Uczestnicy spotkań

Spotkania kierowane są do osób wychowujących dzieci do lat 3, które nie pracują (są zarejestrowane lub nie w urzędzie pracy) bądź przebywają na urlopach macierzyńskich, rodzicielskich bądź wychowawczych, a które w najbliższym czasie chcą powrócić do pracy.

Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych

W przypadku dodatkowych potrzeb organizacyjnych wynikających z niepełnosprawności, prosimy o podanie takiej informacji podczas zgłoszenia, celem odpowiedniego przygotowania miejsca spotkania.

Rekrutacja

Rekrutacja odbywać się będzie poprzez formularz zgłoszeniowy lub telefonicznie pod numerem telefonu: 56 462 45 15 w Grudziądzu.

Program spotkania

Pobierz program dla Grudziądza

 

Organizatorzy

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu

Sienkiewicza 22

86-300 Grudziądz

tel. 56 462 45 15.

 

OGŁOSZENIE O NABORZE NR 2/2017 - wolne stanowisko kierownicze urzędnicze w Miejskim Zespole Obsługi Oświaty w Golubiu-Dobrzyniu ul.Szkolna 37, 87-400 Golub-Dobrzyń, Kierownik - 1 etat

http://golub-dobrzyn.miasto.nowoczesnagmina.pl/?a=5263

CLASSIC MEETS BOOGIE

W sobotę 1 kwietnia o godzinie 17.00 zapraszamy do Ośrodka Chopinowskiego
w Szafarni na CLASSIC MEETS BOOGIE, czyli muzyczne show Macieja Markiewicza– pianisty, improwizatora, absolwenta Akademii Muzycznej w Poznaniu, akwarelisty.

Program koncertu obejmuje słynne dzieła mistrzów klasyki muzyki poważnej i rozrywkowej w formie przejmujących impresji fortepianowych. Wszystkie wykonania mają unikalny charakter, pianista demonstruje osobistą konwencję artystyczną, w której łączy muzykę poważną, boogie-woogie, blues, jazz, ragtime i swing.  Maciej Markiewicz zagra własne interpretacje dzieł Chopina (np. Etiudę Rewolucyjną – Revolution Boogie), Bacha (Preludium d-moll), Beethovena (wariacje fortepianowe na podstawie utworu Dla Elizy), Offenbacha (Can–Can), a także klasykę muzyki rozrywkowej, w tym np. G. Gershwina (Lady Be Good), L. Denza  (Funiculi Funicula), J. McHugha (On The Sunny Side Of The Street), M. L. Lewisa (Honky Tonk Train Blues), W. C. Handy’ego (St. Louis Blues), P. Smitha (Pinetop’s Boogie), a także własne kompozycje. Wykonując program koncertu, pianista zaskoczy niespodziewaną zmianą stylu, ciekawymi brzmieniami, porywającymi zwrotami akcji.

 Maciej Markiewicz to pianista, improwizator, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu, akwarelista (przez wiele lat kształcący się u prof. Wiktora Zina.) Osobista konwencja Markiewicza stanowi formę artystyczną, która łączy muzykę klasyczną, blues, boogie-woogie, jazz, ragtime i swing. Maciej Markiewicz gra koncerty w różnych konfiguracjach: solo, w duetach, na kilka fortepianów, z zespołami instrumentalnymi, a także orkiestrami symfonicznymi. Jest współtwórcą duetu fortepianowego M2, utworzonego
w 1984 roku wraz z Markiem Gidaszewskim. Uświetnia koncertami różnego typu festiwale i wydarzenia, występował podczas 68. Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach Zdroju, na Zamku Królewskim oraz w Teatrze Narodowym w Warszawie, w Teatrze Wielkim w Poznaniu, Łodzi, Gdańsku i Katowicach. Uczestniczył w licznych programach muzycznych, był gościem: Filharmonii Dowcipu z udziałem Waldemara Malickiego, Zenona Laskowika oraz Festiwalu WirtuozeriiŻartu Muzycznego w Nowym Sączu. Występuje na scenach międzynarodowych, w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Belgii, Rosji, Czechach czy USA. Uczestniczy w międzynarodowych festiwalach, np. Boogie Woogie Connection w Hamburgu. Uświetnił otwarcie największych targów komputerowych Ce-BIT w Hanoverze, których gościem specjalnym był Kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder. Grał wielokrotnie koncerty z ikonami bluesa, boogie-woogie i ragtime’u, jak Axel Zwingenberger, Vince Weber, Gottfried Boettger, Frank Muschalle, Joja Wendt czy Charlie Butti. Współpracował z wieloma wybitnymi wykonawcami, Markiem Tomaszewskim (z duetu Marek & Vacek), Zbigniewem Górnym, Januszem Powolnym, Grzegorzem Turnauem, Leszkiem Możdżerem, Adamem Makowiczem, Waldemarem Malickim, Hanną Banaszak, Piotrem Rubikiem, Zbigniewem Wodeckim, Ireneuszem Krosnym, Maciejem Stuhrem, Piotrem Bałtroczykiem oraz innymi. Na zakończenie obchodów 200-lecia urodzin Fryderyka Chopina, w Szymbarku, wraz z największymi polskimi pianistami, Bogdanem Czapiewskim, Stanisławem Deją, Romualdem Koperskim, Leszkiem Możdżerem, uczestniczył w biciu rekordu Guinnessa w grze na największym fortepianie świata.


        Po koncercie zostanie otwarta wystawa obrazów autorstwa Macieja Markiewicza.

             Maciej Markiewicz będąc przekonanym, że kolory są jak dźwięki, od lat prowadzi swój autorski warsztat malarski Akwarela. Zafascynowany popularyzacją wiedzy o sztuce polskiej w wykonaniu m.in. prof. Wiktora Zina (u którego kształcił się przez wiele lat), stale rozwija formy plastycznego wyrazu, uczestnicząc w wykładach oraz kursach autorytetów malarstwa. Szczególną fascynacją artysta darzy tematykę pejzażu i przyrody, mając
w dorobku kilkaset własnych prac plenerowych i studyjnych, przepojonych lekkością, czasami „kaprysem”, unikalnym klimatem i tajemnicą.  Malarstwo Markiewicza jest efektem tworzenia przez niego sztuki „totalnej”. Artysta w unikalny sposób dokonał syntezy sztuk, gdzie malarstwo jest dopełnieniem istnienia muzyki. Jego malarstwo harmonizuje ze stoicyzmem, kierunkiem filozoficznym, akcentującym życie w zgodzie z naturą i równowagę duchową. „Stoicki spokój” osiągnął artysta w kompozycjach natury, w szczególności przyrody, krajobrazów i postaci. Jednocześnie sztuka Markiewicza oddaje pasję, duszę, ekspresję i elegancję. Spectrum sztu