-
strona główna  struktura serwisu  kontakt    poleć znajomym wersja polska-english version-BIP-
- herb WYDARZENIA KULTURALNE I SPORTOWE
-
- 31.03.2017 - Beniamina, Balbiny, Kornelii
 
-
-
-
-
-
-
-
----www.kpfp.org.pl
-
- WYDARZENIA KULTURALNE I SPORTOWE /

PIOTR BAŁTROCZYK POPROWADZI W GOLUBIU-DOBRZYNIU WIECZÓR PEŁEN UŚMIECHU 28 KWIETNIA 2017R

POPULARNY SATYRYK - PIOTR BAŁTROCZYK POPROWADZI W GOLUBIU-DOBRZYNIU WIECZÓR PEŁEN UŚMIECHU 28 KWIETNIA 2017R.
Bałtroczyk twierdzi, że początek jest ważny, być może nawet ważniejszy od końca. Choć dobrze, gdy koniec jest równie miły jak początek. Zatem ważne, by dobrze zacząć. Bałtroczyk zaczyna niebanalnie od:” Dobry wieczór Państwu, nazywam się Piotr Bałtroczyk i jestem atrakcją. A Wy jesteście dla mnie atrakcją, bez Was czułbym się jak w domu, samotny i niepotrzebny ''.
I to właściwie jedyny powtarzalny fragment wieczoru, w którym macie szansę uczestniczyć. Co nastąpi po: „Dobry wieczór Państwu”, jest również zagadką dla Bałtroczyka. Inwigilowany przez nadobną dziennikarkę, a jest na nadobność wrażliwy, przyznał się kiedyś, że ma głowie jakieś 7 godzin monologu i nieustanną zagadką jest dla niego, co wybierze z tajemnych szufladek umysłu Bałtroczyk Estradowy.
Szczegółowe informacje w sekretariacie DK oraz pod numerem telefonu 566832408. Bilety są dostępne w sprzedaży.

 

PRZEBÓJ SEZONU - KOMEDIA NIEPRZEWIDYWALNA

SPEKTAKL MASKA

SPOTKANIA Z KULTURĄ LATYNOAMERYKAŃSKĄ - PERU

KONCERT MUZYKI CELTYCKIEJ - RHIANNON

KONCERT BARTAS SZYMONIAK

DLA NAJMŁODSZYCH

data: 2017-01-30

ZAPRASZAMY NA MUSICAL

data: 2017-01-23

ZAPRASZAMY NA KONCERT TERESY WERNER

data: 2017-01-23

OPERETKA KIJOWSKA W GOLUBIU-DOBRZYNIU

Ileż to razy marzymy o tym, aby zanucić lub kto odważniejszy zaśpiewać  melodie od dzieciństwa brzmiące w naszych uszach. Wielu z nas swoje pierwsze muzyczne spotkanie miało właśnie z operetką. Dziś ten gatunek nieco już zapomniany, ale dzięki znakomitym solistom Narodowego Teatru  Operetki Kijowskiej wspieranych słowem przez konferansjerów - na Państwa oczach przeżywać będzie swój wielki renesans podczas Koncertu Karnawałowego. Panie będą mogły "Pójść na małe Rande-vous" ze wspaniałym tenorem, panowie zaś wyobrazić sobie, że gdy urocza sopranistka śpiewać będzie arię "Miłość to niebo na ziemi" myśleć będzie właśnie o nich. Któraż z Pań słuchając arii "Te cudne oczy" nie pomyśli w takiej chwili o romantycznych spacerach z ukochanym, panowie zaś urzeczeni wdziękiem i pięknem głosu drugiej solistki, zrozumieją sens arii "Kto me usta całuje ten śni". Takich szlagierów jak "Wielka sława to żart" , "Twoim jest serce me" czy "Zejdź do Gondoli" publiczności nie trzeba nawet zachwalać. Miłośnicy operetkowych duetów miłosnych usłyszą dwa największe przeboje, czyli "Co się dzieje , oszaleje" z Księżniczki Czardasza, a także utwór, bez którego nie ma prawa odbyć się żaden koncert operetkowy czyli "Usta milczą , dusza śpiewa". Znaczną większość programu artyści wykonają w języku polskim, ale nie tylko. Miłą niespodzianką zapewne dla wielu słuchaczy będą także znane szlagiery np. "Valenzia" i inne.

Program:

1."LIBIAMO" "TRAVIATA" G.VERDI

2."CZARDASZ SILVY" "KSIĘŻNICZKA  CZARDASZA" E.KALMAN

3."LA SPAGNOLA" V.DI CHIARA

4."KOCHAM GO" "PIĘKNY JEST ŚWIAT" F.LEHAR

5."GRAJ CYGANIE" "HRABINA MARICA" E.KALMAN

6."CO SIĘ DZIEJE" "KSIĘŻNICZKA CZARDASZA" E.KALMAN

7."KUPLETY ADELI" "ZEMSTA NIETOPERZA" J.STRAUSS

8."GRANADA" A.LARA

9."KO ME USTA CAŁUJE" "GIUDITTA" F.LEHAR

10."LEKKO, ZWIEWNIE" "HRABINA MARICA" E.KALMAN

11."PRZETAŃCZYĆ CAŁĄ NOC" "MY FAIR LADY" F.LEHAR

12."PRZYJDŹ NA MAŁE RANDE VOUS" "FRASQUITA" F.LEHAR

13."CZARDASZ" "PERŁA Z TOKAJU" F.RAYMOND

14."WIELKA SŁAWA" "BARON CYGAŃSKI" J.STRAUSS

15."CARAMBOLINA" "FIOŁEK Z MONTMART" E.KALMAN

16."BRUNETKI, BLONDYNKI" R.STOLZ

17.""PIJ DO MNE, ŚNIJ O MNIE" "ZEMSTA NIETOPERZA" J.STRAUSS

18."VALENCJA" P.SANCHEZ

19."PRZETAŃCZYĆ CAŁĄ NOC" "MY FAIR LADY" F.LOEVE

20."LAT 20" "PTASZNIK Z TYROLU" K.ZELLER

21".W SOCZYSTYM, WINNYM GRONIE" "ZEMSTA NIETOPERZA" J.STRAUSS 

data: 2017-01-23

DZWONNIK Z NOTRE-DAME W DOMU KULTURY

 
Już jutro – 6 stycznia 2017 r. – wielka premiera musicalu pt. „Przeznaczenie”. Spektakl powstał na motywach powieści Wiktora Hugo – „Katedra Marii Panny w Paryżu”
data: 2017-01-05

DLA NAJMŁODSZYCH

data: 2017-01-05

WSPÓLNE WITANIE NOWEGO ROKU

data: 2016-12-27

ZAINSPIRUJ SIĘ ŻYCIEM - WYKŁADY MOTYWACYJNE W DOMU KULTURY

data: 2016-11-04

DLA NAJMŁODSZYCH - PINOKIO

data: 2016-11-04

MUZYCZNE ZADUSZKI

data: 2016-11-04
data: 2016-11-04

NARODOWE CZYTANIE W GOLUBIU-DOBRZYNIU

W sobotę 3 września park miejski w Golubiu-Dobrzyniu przeobraził się w półkę na książki, na której najważniejszą pozycją literacką było „Quo Vadis”.

„To piękna książka o zwycięstwie prawdy i miłości – historia wiary, która pozwala budować silne więzi kształtujące wspólnotę. „Quo Vadis” stanowi opowieść o triumfie odwagi, o konsekwencji w działaniu, o solidarności w imię fundamentalnych idei”.

Za wspólne czytanie powieści Henryka Sienkiewicza DZIĘKUJEMY przedstawicielom: Państwowej Straży Pożarnej, Domu Pomocy Społecznej, Starostwa Powiatowego, Zespołu Szkół Miejskich, Szkoły Podstawowej nr 1 im. Konstytucji 3 Maja, Komendy Powiatowej Policji, Urzędu Gminy Golub-Dobrzyń, szpitala Powiatowego, Parafii pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Golubiu, Rady Miasta Golubia-Dobrzynia, Parafii pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Dobrzyniu, Zespołu Szkół nr 2, Gimnazjum im. Ignacego Działyńskiego, Zespołu Szkół nr 1 im. Anny Wazówny, Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Szczególnie podziękowania kierujemy w stronę najmłodszej, lecz najodważniejszej czytającej - Zosi Pieczka.

W roli pięknej Ligii Julka Rutkowska, jako Winicjusz – Karol Luks. Wydarzenie poprowadził Patryk Gąsiorowski.

Organizatorzy: Urząd Miasta Golubia-Dobrzynia, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, Dom Kultury.

data: 2016-09-05
autor: Urząd Miasta Golub-Dobrzyń, data: 2016-09-05

ZAPOWIEDŹ IMPREZY - 10 WRZEŚNIA - POŻEGNANIE LATA

data: 2016-08-22

TURNIEJ E-SPORT Z NAGRODAMI

Dnia 17.08.2016 r. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu zorganizował turniej e-sport. W rywalizacji wzięło udział 13 zawodników. Rywalizacja została przeprowadzona systemem grupowym oraz pucharowym. Do półfinałów awansowali zwycięzcy grup. Ostatecznie najlepszy okazał się Dominik Skurzewski, który pokonał w rzutach karnych Szymona Pawłowskiego. Trzecie miejsce zajął Konrad Muchewicz, który w małym finale pokonał Patryka Sitkowskiego. Najlepsza trójka otrzymała pamiątkowe statuetki oraz nagrody rzeczowe w postaci plecaków oraz torby sportowej.

autor: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu, data: 2016-08-22
data: 2016-08-22

DZISIEJSZY KONCERT "KLASYCZNIE I ROMANTYCZNIE"

Dzisiejszego wieczoru w Domu Kultury odbył się kolejny koncert z cyklu "Pejzaż z piosenką". Na scenie zaprezentowali się Agnieszka Tarnowska oraz Łukasz Walczak. Młodzi wokaliści zaśpiewali utwory z musicalu Andrew Lloyd Webbera, pt. "Upiór w operze". Występ pełen pasji, talentu i zapału porwał golubską publiczność, która dwukrotnie prosila o bis. 
Fenomenem "Pejzaży z piosenką", wcześniej koncertów akustycznych "Na dwa serca" jest fakt, iż na scenie pojawiają się bardzo młode osoby, które mogą zaprezentować swój talent szerszej publiczności. Zwyczajni- niezwyczajni ludzie, którzy dziś występują na golubskiej, a już za chwilę możliwe, że na największych światowych scenach. 
Kolejny koncert planowany jest na 31 sierpnia na Zamku Golubskim.

autor: Dom Kultury w Golubiu-Dobrzyniu, data: 2016-08-12
data: 2016-08-12

TEATR GOLUBSKO-DOBRZYŃSKI

LETNIE KINO BIBLIOTEKI

ZAPRASZAMY NA SEANS KINOWY "POD CHMURKĄ".  DOWIEDZ SIĘ "JAK TO ROBIĄ SINGLE" DZIŚ - 12.08, przed Biblioteką (za Szkołą podstawową Nr 2.)  Już od 21.00. Możecie wziąć kocyki, popcorn (będzie gdzie zrobić) i dobry humor. W przypadku deszczu seans odbędzie się w środku w bibliotece (ilość miejsc ograniczona do 40).

autor: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. ks. F. K. Malinowskiego

UWAGA

Uwaga!! Z powodu niesprzyjającej aury piątkowy koncert "Klasycznie i romantycznie" zostaje przeniesiony do Domu Kultury. Zapraszamy na muzyczną ucztę, gdzie w blasku świec wybrzmią największe przeboje Andrew Lloyda Webbera. Bezpłatna rezerwacja stolików pod numerem telefonu 566832408 lub w sekretariacie DK.

POKAZ BALONIARSTWA W GOLUBIU-DOBRZYNIU

Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych  grupa uczestników Inaugural Gaspol International Youth Balloon Festival odwiedziła Golub-Dobrzyń. Baloniarze niestety nie odbyli konkurencyjnych lotów, ale zaprezentowali naszym Mieszkańcom swoje wielkie hobby.

Balon na uwięzi i loty nad miastem muszą doczekać lepszej pogody. Atrakcje dla Mieszkańców zostały przełożone na inny termin, o który, wkrótce Państwa poinformujemy.

Za pomoc w organizowaniu wydarzenia dziękujemy firmom AgroloAKhttps://www.agrolok.pl/   i DombudRPhttp://dombud-rp.pl/.

Poniżej kilka zdjęć z wczorajszej prezentacji przy hali OSiR.

data: 2016-07-19
data: 2016-07-19

KINO LETNIE

data: 2016-07-18

BELLA JESZCZE RAZ - PREMIERA

Zapraszamy tych, którzy jeszcze nie widzieli musicalu BeLLa, jak i tych, którzy zdążyli go polubić i chcą zobaczyć jeszcze raz:) Bilety dostępne w sekretariacie DK.

data: 2016-07-18
data: 2016-07-15

WYGRAJ NAGRODĘ O WARTOŚCI 150 ZŁ PODCZAS NOCY ŚWIĘTOJAŃSKIEJ 24.06.2016 R. W PRZYSTANI ZACISZE

Zapraszamy do udziału w golubsko-dobrzyńskiej nocy świętojańskiej. 24 czerwca spotykamy się w Przystani Zacisze. Od godz. 18:00 zaplanowaliśmy dla Was wiele atrakcji. Z tej okazji, dla uczestników zabawy przewidujemy 3 nagrody o wartości 150 zł. Od godz. 20:00 do 21:00 Komisja będzie oceniać uplecione wianki – na głowę i na wodę oraz stroje uczestników w przebraniach nawiązujących do tradycji świętojańskiej.  Oceniane będą wianki, które przyniesiecie ze sobą oraz te wykonane na miejscu. ZAPRASZAMY! Więcej informacji pod nr 56 683 54 10 do 13 wew. 38.

data: 2016-06-16

RAFAŁ SONIK W GOLUBIU-DOBRZYNIU

data: 2016-06-08

RAFAŁ SONIK W GOLUBIU-DOBRZYNIU

Wszystkich miłośników quadowego offroadu zapraszamy w dniach 17-19 czerwca do miasta Golub-Dobrzyń, gdzie w przepięknej scenerii średniowiecznego zamku rozegrane zostaną zawody o punkty w klasyfikacji Mistrzostw oraz Pucharu Polski ATV PZM Dragon Winch 2016. Na specjalnie przygotowanych strefach kibica, każdy będzie mógł podpatrzeć jak z bardzo wymagającą trasą radzą sobie najlepsi kierowcy quadów w Polsce.
Nie jest to jedyny powód, dla którego warto przyjechać na ten rajd. Przed piętnastoma laty, a dokładnie 24 czerwca 2001 roku miało miejsce spotkanie założycielskie Polskiego Stowarzyszenia Czterokołowców ATV Polska. W spotkaniu tym brał udział Rafał Sonik, który teraz zaproponował organizację nieformalnych urodzin ATV Polska w Golubiu-Dobrzyniu.
Wszystkie osoby chcące wziąć udział w tym niezwykle ważnym dla quadowców wydarzeniu zapraszamy do przybycia w sobotę, 18 czerwca na Starówkę w Golubiu-Dobrzyniu, gdzie Rafał Sonik dokona uroczystego przejazdu na swoim dakarowym quadzie w asyście Chorągwi Husarskiej. Później odbędą się prezentacje multimedialne z zawodów z udziałem Rafała, uzupełnione komentarzem naszego jedynego zwycięzcy Rajdu Dakar.
 

Ponad setka quadowców walczących u podnóża średniowiecznego zamku krzyżackiego

Już tylko kilka dni pozostało do rozpoczęcia drugiej tegorocznej rundy Przeprawowych Mistrzostw Polski oraz Przeprawowego Pucharu Polski ATV PZM Dragon Winch. Podobnie jak przed rokiem miasto Golub-Dobrzyń i mieszczący się na jego obrzeżach średniowieczny zamek zostaną opanowani przez ponad setkę najlepszych polskich quadowców. Wszystko to odbędzie się przy aprobacie władz miasta Golub-Dobrzyń oraz jego mieszkańców, którzy już po ubiegłorocznym rajdzie ponownie zaprosili quadowców na swoje tereny.

Ówczesne zawody, kiedy to quady po raz pierwszy pojawiały się na tamtejszych miejskich ulicach są przez dużą część uczestników do dziś oceniane jako jedne z najlepszych w jakich kiedykolwiek brali udział. Swój sukces rajd ten zawdzięcza wielu czynnikom jak np. trasa rajdu, poprowadzona po zboczu wzgórza zamkowego, która mimo długości zaledwie kilku kilometrów nie dała się całkowicie pokonać, unikalna baza rajdu oraz główna baza noclegowa umiejscowiona w samym zamku pochodzącym z przełomu XIII i XIV wieku, który należał do zakonu krzyżackiego oraz – co najważniejsze – niezwykle rzadko spotykana gościnność władz miasta, a także mieszkańców, którzy z podziwem i szacunkiem oglądali zmagania quadowców. W tym roku, dzięki uprzejmości Burmistrza Miasta Golub-Dobrzyń Mariusza Piątkowskiego, Dyrektora Domu Kultury w Golubiu-Dobrzyniu Artura Niklewicza, Sebastiana Kuca z Off-Road Rescue Team oraz mieszkańców miasta największe rangą zawody quadowe w Polsce mogą ponownie zawitać nad Drwęcą.

ATV POLSKA

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DLA DOROSŁYCH

data: 2016-06-08

NA ZAMKU GOLUBSKIM

data: 2016-05-31

USTANAWIAMY REKORD W PARKU MIEJSKIM

data: 2016-05-31

WKRÓTCE ...

Musical na motywach baśni Gabrielle-Suzanne Barbot de Villeneuve, pt. "Piękna i Bestia" już w czerwcu na deskach Domu Kultury. Więcej informacji wkrótce.

data: 2016-05-30

DZIEŃ DZIECKA

data: 2016-05-27

DLA NAJMŁODSZYCH

data: 2016-05-24

SAOS - BEZPŁATNE PORADY W BIBLIOTECE

data: 2016-05-23

IV GOLUBSKA NOC PUNKOWA

data: 2016-05-23
data: 2016-05-23

65-LECIE POŁĄCZENIA GOLUBIA I DOBRZYNIA

Dziękujemy wszystkim instytucjom, organizacjom i osobom, które wzięły udział w uroczystościach i dzięki którym trzy kolejne majowe dni były pełne ciekawych wydarzeń i niezapomnianych wrażeń. Dzięki Wam mogliśmy w podniosłej  atmosferze świętować rocznicę połączenia dwóch miast, które od 1951 r. tworzą Naszą Wspólną Małą Ojczyznę , razem budować lokalną tożsamość i czuć dumę z bycia Mieszkańcem Golubia-Dobrzynia.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z trzydniowych obchodów 65-lecia połączenia Golubia
i Dobrzynia.

XXII Uroczysta Sesja Rady Miasta Golubia-Dobrzynia na Zamku Golubskim

data: 2016-05-16

130-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Golubiu-Dobrzyniu

data: 2016-05-16

I SPŁYW NA BYLE CZYM zorganizowany przez Golubkowo i OSiR

Występ grupy taneczno-baletowej Domu Kultury

Msza św. w Intencji Mieszkańców Golubia-Dobrzynia w golubskim kościele

Mecz Golubiacy vs. Dobrzyniacy BUMPERBALL

Golubska Starówka

autor: Urząd Miasta Golub-Dobrzyń, data: 2016-05-16

następna strona »

-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
ZAADOPTUJ PSA--respoti - przewodniktvgd-Mapa Golubia-Dobrzynia------
-
- Urząd Miasta Golub-Dobrzyń, ul. Plac Tysiąclecia 25, 87-400 Golub-Dobrzyń
tel. +48 (56) 683 54 10, fax +48 (56) 683 54 15,
© Copyright UM Golub-Dobrzyń
powered by netadmin 6.92
-