-
strona g��wna  struktura serwisu  kontakt    poleďż˝ znajomym wersja polska-english version-BIP-
- herb WYDARZENIA KULTURALNE I SPORTOWE
-
- 17.01.2018 - Antoniego, Jana, Rościsława
 
-
-
-
-
-
-
-

Banery

----MIEJSKA EKO-EDUKACJA
-
- WYDARZENIA KULTURALNE I SPORTOWE /

SPOTKANIE Z KULTURĄ LATYNOAMERYKAŃSKĄ - KOLUMBIA

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z kulturą latynoamerykańską, które odbędzie się 26 stycznia o godzinie 18:00 w Domu Kultury. Tematem przewodnim będzie Republika Kolumbii - kraj o wspaniałych krajobrazach, rozmaitej kulturze i bogactwie artystycznym.

W programie między innymi:
- otwarcie wystawy prac plastycznych przygotowanych przez uczestników konkursu "Klimaty Kolumbii"
- otwarcie wystawy fotograficznej Ryszarda Sobolewskiego "Klimaty Kolumbii"
- prezentacja multimedialna "Tygiel kultury - podróże po Kolumbii"
- kiermasz rękodzieła artystycznego
- degustacja - kawy świata
- fiesta z zespołem tańca latynoamerykańskiego
- koncert Mili Morena (https://www.youtube.com/watch?v=WaBkmzs_fJ4)

Spotkania z kulturą kolumbijską zainauguruje Ambasador Republiki Kolumbii w Polsce Javier Dario Higuera Angel. Bezpłatne zaproszenia do odbioru w sekretariacie Domu Kultury.

Jednocześnie przypominamy, iż do 19 stycznia istnieje możliwość zgłoszenia swojego udziału w Rękodziele Artystycznym "Klimaty Kolumbii". Link do regulaminu: http://kulturagolub.eu/images/2017/regulamin_-kolumbia.pdf

 • data: 2018-01-10

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE DLA NAJMŁODSZYCH - ŚPIĄCA KRÓLEWNA

 • data: 2018-01-10

ZAPRASZAMY DO KINA

 • data: 2018-01-10

ZAPRASZAMY NA KONCERT

 • data: 2018-01-05

26 FINAŁ WOŚP W GOLUBIU-DOBRZYNIU

Gramy po raz 26! Już 14 stycznia 2018 odbędzie się kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczny Finał odbędzie się pod hasłem "Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków". Golub-Dobrzyń ponownie włączył się w działania na rzecz Fundacji, a siedziba Sztabu mieści się w Domu Kultury. Serdecznie zapraszamy Państwa do śledzenia pojawiających się informacji oraz udziału w wydarzeniu. Gramy do końca świata i jeden dzień dłużej!

Zapraszamy na stronę wydarzenia: https://www.facebook.com/events/312481572595910/

 • data: 2018-01-02

II GOLUBSKO-DOBRZYŃSKI ORSZAK TRZECH KRÓLI

 • data: 2018-01-02

WSPÓLNIE PRZYWITALIŚMY 2018 ROK

Szanowni Mieszkańcy

Dziękujemy, że wspólnie z nami przywitaliście Nowy Rok. Niech w 2018 roku spełnią się Państwu wszystkie marzenia, a w ich spełnianiu towarzyszy Wam zdrowie i szczęście.

 

 

 • data: 2018-01-01

ZAPRASZAMY NA SYLWESTRA

Zapraszamy do Wspólnego Witania Nowego Roku! 31 grudnia 2017 r. spotkamy się na Starówce Golubskiej, gdzie od godz. 23:00 imprezę poprowadzi DJ. Tuż przed północą rozstrzygniemy konkurs z niespodziankami, a w nowy 2018 rok wprowadzi nas bajeczny pokaz fajerwerków.

Aby wziąć udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami należy wypełnić kupon konkursowy i w Sylwestra, w godz. 23:00 – 23:45 wrzucić go do urny tuż przy scenie. Kupony dostępne są w naszym grudniowym informatorze oraz w pokoju nr 10 Urzędu Miasta Golubia-Dobrzynia. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.golub-dobrzyn.pl oraz u Organizatora.

 

 • data: 2017-12-27

REGULAMIN KONKURSU SYLWESTROWEGO - PLIK DO POBRANIA W ZAŁĄCZENIU

 • data: 2017-12-27

KONCERT GRAŻYNY ŁOBASZEWSKIEJ

Kolędowanie z Grażyną Łobaszewską!

Szanowni Państwo,

16 grudnia 2017 r. o godzinie 19:00 zapraszamy Państwa do Domu Kultury w Golubiu-Dobrzyniu na niebanalny, świąteczny koncert, którego bohaterką będzie Grażyna Łobaszewska z zespołem AJAGORE. Artystka wykonuje muzykę dla ludzi wrażliwych i z wyrobionym gustem, nie dając się zaszufladkować w jednej stylistyce i czerpiąc inspiracje z soulu, jazzu i rocka. W Golubiu-Dobrzyniu wokalistka zaśpiewa piosenki ze swojego ostatniego albumu "Sklejam się" będącego efektem współpracy z wybitnymi muzykami zespołu Ajagore i wieloma znakomitymi autorami tekstów. Ze względu na wyjątkowy charakter koncertu artystka wykona także utwory z płyty pt. "Kolędy".

Bilety w cenie 30 zł w przedsprzedaży oraz 40 zł w dniu koncertu.

KONTAKT: DOM KULTURY, UL. HALLERA 13, 87-400 GOLUB-DOBRZYŃ, TEL. 56 683 24 08

 • data: 2017-11-28

KOT W BUTACH

 • data: 2017-11-28

MIKOŁAJKI

 • data: 2017-11-23

HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ JUNIORÓW STARSZYCH

 • data: 2017-11-16

KRÓLOWA ŚNIEGU W DOMU KULTURY

 • data: 2017-10-27

SPEKTAKL TEATRALNY "GUSŁA"

 • data: 2017-10-27

ZADUSZKI BLUESOWE W GOLUBIU-DOBRZYNIU

 • data: 2017-10-23

PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ KLUBÓW SENIORA

 • data: 2017-10-19

ZAPRASZAMY DO TEATRZYKU

 • data: 2017-10-16

PRZEPRAWOWE MISTRZOSTWA POLSKI I PUCHAR POLSKI ATV PZM 4X4 TERENOWIEC

GOLUB-DOBRZYŃ AGROLOK MTB MARATON

https://youtu.be/2MIJOXmsCtg​

JUBILEUSZOWY 50-TY OGÓLNOPOLSKI RAJD PIESZY SZLAKIEM FRYDERYKA CHOPINA

KONCERT PIOSENKI FRANCUSKIEJ

PIKNIK ZE ZWIERZAKIEM

HUBERTUS 2017

KONCERT ORKIESTRY DĘTEJ OSP NOWOGRÓD

ZAGRAJĄ DLA MONIKI

 • data: 2017-09-22

KINO W DOMU KULTURY

GOLUB-DOBRZYŃ AGROLOK MTB MARATON

DRZEWO KRZYŻA

 • data: 2017-09-13

KONCERT - UTWORY WŁODZIMIERZA WYSOCKIEGO ORAZ ROSYJSKIE PIEŚNI BANDYCKIE

ŚWIATOWY DZIEŃ SYBIRAKA

 • data: 2017-09-08

BURMISTRZ ZAPRASZA - ZLOT SAMOCHODÓW MARKI VW

 • data: 2017-09-08

NARODOWE CZYTANIE

ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

 • data: 2017-08-24

PIKNIK RODZINNY - POŻEGNANIE LATA 2017

AMBASADOR BANGLADESZU MUHAMMAD MAHFUZUR RAHMAN ORAZ BURMISTRZ MIASTA GOLUBIA-DOBRZYNIA MARIUSZ PIĄTKOWSKI ZAPRASZAJĄ NA WERNISAŻ REZAUNA NABIEGO

50. TORUŃSKA WYSTAWA PSÓW RASOWYCH

WAKACJE Z CHOPINEM

W najbliższą niedzielę, 13 sierpnia o godzinie 12.15, w dworku Dziewanowskich w Szafarni, w miejscu, w którym Fryderyk Chopin spędził niezwykłe wakacje swojego dzieciństwa, ponownie zabrzmi muzyka tego kompozytora. Tego dnia odbędzie się ostatni koncert z cyklu „Wakacje z Chopinem”, w trakcie którego wystąpi troje laureatów tegorocznego 25. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni w  ramach nagrody Fundacji Chopin w Ogrodzie Sztuk. W wykonaniu młodych, zdolnych pianistów usłyszymy między innymi: mazurki, walce, etiudy i nokturny Fryderyka Chopina oraz Wariacje na temat Paganiniego a-moll Izaaka Berkowicza.

Chopin przybył do Szafarni po raz pierwszy jako nastolatek i zachwycił się urokiem ziemi dobrzyńskiej, polskim folklorem oraz muzyką ludową tych terenów. Występ laureatów Konkursu, którzy, podobnie jak wówczas Chopin, są początkującymi i zdolnymi pianistami jest wyjątkowym zwieńczeniem „Wakacji z Chopinem”. Pianiści ponownie zagrają w miejscu nieodłącznie związanym z postacią tego genialnego twórcy, w miejscu, które tak jak przed laty, inspiruje młodych artystów. W trakcie koncertu publiczność będzie mogła wysłuchać utworów wykonywanych z młodzieńczym entuzjazmem przez muzyków, których talent dostrzeżono podczas jubileuszowego 25. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży, który odbywał się od 17 do 21 maja w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni. W tegorocznej edycji Konkursu wzięło udział 50 uczestników z 13 krajów, którzy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych do 10, do 13 i do 16 roku życia. Najlepszych wyłoniło międzynarodowe jury, którego przewodniczącą była prof. Katarzyna Popowa-Zydroń. Podczas niedzielnego koncertu wystąpi troje laureatów: Rio Ueyama, Marta Papojan oraz Marek Michał Kąkol.

Jako pierwszy wystąpi najmłodszy pianista, reprezentant Japonii, zdobywca II nagrody w I grupie wiekowej, Rio Ueyama. W jego interpretacji będzie można usłyszeć trzy utwory: melancholijny Nokturn cis-moll „Lento con gran espressione” op. posth. oraz subtelny, nastrojowy Walc cis-moll op. 64 nr 2 Fryderyka Chopina, a także  Wariacje na temat Paganiniego a-moll Izaaka Berkowicza.

Następnie nagrodzona wyróżnieniem w II grupie wiekowej Marta Papojan  wykona dwie etiudy Fryderyka Chopina: Etiudę f-moll op. 10 nr 9 oraz Etiudę e-moll op. 25 nr 5. Ponadto młoda pianistka zagra cztery mazurki z opusu 24, w których wyraźnie słychać inspiracje Chopina polskim folklorem i muzyką ludową, z którą obcował podczas wakacji spędzonych na ziemi dobrzyńskiej.

Jako ostatni zaprezentuje się zdobywca wyróżnienia w najstarszej, III grupie wiekowej, Marek Michał Kąkol, który przedstawi program złożony z różnorodnych gatunkowo utworów Chopina. W jego wykonaniu zabrzmią: porywający do tańca Walc a-moll op. 34 nr 5, poruszający Nokturn Des-dur op. 27 nr 2, a także Etiuda E-dur op. 10 nr 3, w której znajduje się jedna z najpiękniejszych napisanych przez Chopina melodii. Podczas tego koncertu  publiczność będzie miała okazję wysłuchać także utworu związanego z Szafarnią, czyli Mazurka a-moll op. 17 nr 4 zwanego „Żydkiem”, którego pierwowzór Chopin skomponował i grywał dla gości zgromadzonych w majątku Dziewanowskich w Szafarni podczas pamiętnych wakacji w 1824 i 1825r.

 Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników muzyki Fryderyka Chopina 13 sierpnia o 12.15 do Szafarni na ostatnie w tym roku „Wakacje z Chopinem”, zorganizowane przez Fundację Chopin w Ogrodzie Sztuk.

Wstęp wolny.

Chopin Bus nie kursuje.

Zadanie „Wakacje z Chopinem” jest współfinansowane ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

57. MIĘDZYNARODOWY SPŁYW KAJAKOWY NA DRWĘCY

 • autor: Biuro Informacji i Promocji, data: 2017-08-03

ŁUCZNICY W GOLUBIU-DOBRZYNIU - ZAPRASZAMY

POTAŃCÓWKA Z ELVISEM - foto-relacja

 • autor: Biuro Informacji i Promocji, data: 2017-07-31

ZAPRASZAMY NA POTAŃCÓWKĘ

Regulaminy konkursów do pobrania

 • autor: Biuro Informacji i Promocji, data: 2017-07-21

WAKACJE Z CHOPINEM - BARTŁOMIEJ WEZNER

Fundacja Chopin w Ogrodzie Sztuk serdecznie zaprasza 23 lipca o godzinie 12.15 do Ośrodka Chopinowskiego na recital fortepianowy w ramach cyklu „Wakacje z Chopinem”. Na szafarskiej scenie wystąpi pianista Bartłomiej Wezner, który wykona nawiązujące do rodzimego folkloru utwory Fryderyka Chopina.

Koncert rozpoczną i zakończą dzieła ściśle związane z narodowym nurtem twórczości kompozytora, czyli dwa najbardziej znane polonezy Fryderyka Chopina: heroiczny Polonez A-dur op. 40 nr 1 oraz porywający i majestatyczny Polonez As-dur op. 53. W interpretacji Bartłomieja Weznera będzie można usłyszeć także Fantaisie-Impromptu cis-moll, jak też urzekający swą melodyjnością Nokturn F-dur op.15 nr 1. W programie niedzielnego koncertu znalazły się również wymagające od pianisty niezwykłych technicznych umiejętności trzy etiudy Chopina z op.10, które zachwycają swoim bogactwem i inwencją kompozytorską. Ponadto publiczność będzie miała okazję wysłuchać czterech z 19 pieśni Fryderyka Chopina w opracowaniu Franciszka Liszta. Artysta zaprezentuje wszystkim miłośnikom Chopina pełną sielskiej świeżości pieśń Życzenie, melodyjną Wiosnę, sentymentalny Pierścień oraz żywiołową i beztroską Hulankę.

Jak co tydzień koncert zostanie urozmaicony zabawnymi fragmentami listów Fryderyka Chopina do rodziny i przyjaciół, w których młody kompozytor relacjonował swój pełen wrażeń pobyt na dobrzyńskiej wsi podczas wakacji w 1824 i 1825 r.

Serdecznie zapraszamy na koncert Bartłomieja Weznera, który odbędzie się 23 lipca
o godzinie 12.15 w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni, w ramach cyklu „Wakacje
z Chopinem”. Na koncert zapraszają: Fundacja Chopin w Ogrodzie Sztuk i Ośrodek Chopinowski w Szafarni.

Wstęp wolny.

Zadanie „Wakacje z Chopinem” jest współfinansowane ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Chopin Bus nie kursuje.

 

Informacja o artyście

Bartłomiej Wezner urodził się w Nysie. Ukończył Akademię Muzyczną im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie fortepianu prof. Ewy Pobłockiej (2006). W latach 2002-2004 był też studentem prof. Jerzego Sulikowskiego. Równolegle studiował klawesyn u prof. Urszuli Bartkiewicz. Jest absolwentem Podyplomowego Międzywydziałowego Studium Pieśni Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina (2011) oraz Stażu Artystycznego w zakresie kameralistyki fortepianowej Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w klasie profesorów Mai Nosowskiej i Jana Staniendy (2012). W 2013 roku obronił pracę doktorską i otrzymał tytuł doktora sztuk muzycznych. W 2014 podjął pracę w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy na stanowisku Adiunkta. Jeden z najwszechstronniejszych pianistów swojej generacji. Razem ze skrzypaczką Joanną Kreft (jako Herbert Duo) został w 2015 roku laureatem III nagrody 16 Międzynarodowego Konkursu Kameralnego Trio di Trieste w Trieście (Włochy), Laureatem Academie de Musique de Lausanne (Szwajcaria) oraz zdobył nagrodę specjalną Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej im. L. van Beethovena w Lusławicach (Polska). Z zespołem BMF Piano Trio został zwycięzcą St Martin’s Chamber Music Competition w Londynie (2011), zdobył I nagrodę na XIX Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Thessalonikach (2010, Grecja) oraz brał udział w ARD Musikwettbewerb w Monachium (2013). Od 2008 roku współpracuje z Vadimem Brodskim (m.in. Brodski Jazz Quartet), a od 2011 ze skrzypaczką Marią Machowską. W 2013 roku wraz z Joanną Kreft (skrzypce) i Dominikiem Płocińskim (wiolonczela) założył Herbert Piano Trio. Wraz z ojcem i rodzeństwem, tworzy unikatowy rodzinny kwartet, Wezner Ensemble. Wraz z Agatą Schmidt (mezzosopran) został laureatem 50th International Vocal Competition ‘s-Hertogenbosch (2014, Holandia) w kategorii Lied Duo oraz III nagrody XVII Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej im. Kiejstuta Bacewicza w Łodzi (2010). Zdobył nagrody dla najlepszego pianisty podczas konkursów wokalnych w Warszawie (2007), Katowicach (2008), Łodzi (2009), Sopocie (2010) i w Częstochowie (2013). Był pianistą – korepetytorem w Mistrzowskim Kursie Wokalnym Maestry Teresy Żylis-Gara w Pałacu w Radziejowicach (2008), warsztatach Młodzi Śpiewacy Małopolski prof. Heleny Łazarskiej i Zofii Kilanowicz w Nowym Sączu (2012), Kursie Mistrzowskim Thomasa Hampsona w Filharmonii Gorzowskiej (2014) oraz oficjalnym pianistą konkursów: XIV, XV i XVI Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu (2011, 2013, 2015) i IX Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki w Warszawie (2016). Jako solista zdobył Nagrodę Specjalną na VI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy (2004) oraz Wyróżnienie na XV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. L. Janáčka w Brnie (2008, Czechy). Jako klawesynista występuje z orkiestrą kameralną Capella Bydgostiensis oraz zespołem muzyki dawnej illo tempore. Jako stypendysta fundacji Piano Texas Festival and Academy w Fort Worth (2006, USA) został zaproszony na kurs mistrzowski prowadzony przez profesorów: Piotra Palecznego, Andrea Bonatta, Támása Ungára oraz kurs muzyki kameralnej prowadzony przez Maestro Janosa Starkera oraz ENSŌ String Quartet. Uczestniczył w Paderewski Piano Academy, kursie mistrzowskim z profesorami Andrzejem Jasińskim i Ilją Schepsem oraz Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, odbywającym się w Pałacu w Ostromecku (2010). W 2012 roku otrzymał stypendium International Dartington Summer School (Wielka Brytania) na kurs z Maestro Stephenem Kovacevichem. W 2015 roku wraz z Herbert Piano Trio został stypendystą Beethoven Haus w Bonn (Niemcy) i wziął udział w seminarium i warsztatach z prof. Clivem Brownem oraz Jean Paul Trio. Występował w Polsce, Belgii, Czechach, Szwecji, Grecji, Niemczech, Serbii i Czarnogórze, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Włoszech oraz Stanach Zjednoczonych. Koncertował m.in. z Capellą Bydgostiensis, Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, Filharmonią Opolską, Narodową Orkiestrą Kameralną ze Lwowa czy Filharmonikami Bydgoskimi. Jest stypendystą Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego (2011, 2012) oraz Programu Stypendialnego Ministra Kultury Młoda Polska (2012). Nagrywał dla wytwórni CdAccord, Dux, Fonoteus i Acte Préalable. We wrześniu 2013 roku ukazała się płyta BMF Piano Trio Lanscape of Memories z kompozycjami Andrzeja i Roxanny Panufnik, Zygmunta Mycielskiego, Zbigniewa Bargielskiego i Hanny Kulenty wydana przez wytwórnię CdAccord. Na przełomie 2015/2016 ukaże się płyta nagrana wraz z Marią Machowską z utworami Igora Strawińskiego i Karola Szymanowskiego (CdAccord).

www.bartlomiejwezner.com

 

 

 

KONCERT UPAMIĘTNIAJĄCY POWSTANIE WARSZAWSKIE - ZAPRASZAMY

 • data: 2017-07-17

BURMISTRZ ZAPRASZA

 • data: 2017-07-10

WAKACYJNE WARSZTATY ROBOTYKI

Amatorski Turniej w Piłkę Nożną o Puchar Burmistrza Miasta Golubia-Dobrzynia

KONCERT LETNI - BOGUSŁAW NOWICKI

ZAPRASZAMY NA 41. TURNIEJ RYCERSKI

 • data: 2017-07-03

WAKACJE Z CHOPINEM WIOLONCZELA CHOPINA - ARTES DUO: MAŁGORZATA JANASZEK I ANDRZEJ JANASZEK

Fundacja Chopin w Ogrodzie Sztuk serdecznie zaprasza na kolejny koncert z cyklu „Wakacje z Chopinem”, który odbędzie się w niedzielę 9 lipca o godzinie 12.15. W trakcie tego wyjątkowego popołudnia z muzyką Fryderyka Chopina wystąpi zespół Artes Duo w składzie: Małgorzata Janaszek (wiolonczela, prowadzenie koncertu) oraz Andrzej Janaszek (fortepian, aranżacje muzyczne utworów).

Jak podają artyści: „WIOLONCZELA CHOPINA to koncert romantycznej muzyki polskiej w wykonaniu duetu wiolonczeli z fortepianem – Artes Duo. W programie koncertu znajdują się kompozycje wiolonczelowe oraz transkrypcje wybitnych wiolonczelistów najbardziej znanych utworów fortepianowych, między innymi: Introdukcja i Polonez C-dur op. 3, Etiuda E-dur op. 10 nr 3, Mazurek a-moll op. 68 nr 2, Mazurek a-moll op. 67 nr 4, Preludium e-moll op. 28 nr 4, Preludium h-moll op. 28 nr 6, Preludium A-dur op. 28 nr 7, Nokturn Es-dur op. 9 nr 2 , Walc Des-dur op. 64 nr 1, Walc cis-moll op. 64 nr 2.

Artyści zespołu Artes Duo przedstawią autorskie aranżacje utworów Chopina, a także przypomną najciekawsze i najbardziej twórcze opracowania muzyki genialnego Mistrza, dokonane na przestrzeni ostatnich stu pięćdziesięciu lat, pokazując jak ważnym źródłem inspiracji dla kompozytorów jest muzyka Fryderyka Chopina, wielkiego romantyka, epokowego artysty i genialnego kompozytora. Ponadto w programie koncertu WIOLONCZELA CHOPINA muzycy Artes Duo przedstawiają autorskie aranżacje na wiolonczelę i fortepianem innych wielkich polskich kompozytorów, zafascynowanych twórczością F. Chopina, takich jak: St. Moniuszko – Mazur z opery Straszny dwór; H. Wieniawski – Kujawiak a-moll op. 2 nr 3; I. J. Paderewski – Menuet G-dur op. 14 nr 1. Artyści zwrócą także uwagę na ludowe inspiracje największego z polskich romantyków, zaprezentują barwność i różnorodność polskiego folkloru, pokażą czym nasiąkał, fascynował się i jak po mistrzowsku wplatał jego elementy w swoje zachwycające dzieła wielki twórca polskiej kultury muzycznej – Fryderyk Chopin”.

Artes Duo to duet wiolonczeli z fortepianem, stworzony przez małżeństwo muzyków Małgorzatę Janaszek i Andrzeja Janaszka, absolwentów Akademii Muzycznych w Poznaniu i Gdańsku. Muzycy są laureatami wielu nagród i wyróżnień konkursów i festiwali muzycznych, m. in.: Poznańska Wiosna Muzyczna, Konkurs Muzyki Kameral­nej we Wrocławiu, Konkurs Pianistyczny im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy, Festiwal Pianistyki Polskiej w Słupsku, Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach Zdroju, Konkursy Piani­styczne Towarzystwa im. F. Chopina w Warszawie. Zespół Artes Duo zapraszany jest do wielu ważnych ośrodków muzycznych w całej Polsce i za zachodnią granicą, spotykając się z gorącym przyjęciem i uznaniem publiczności, krytyki muzycznej i środowiska muzycznego, stale poszerzając rosnące rzesze fanów i wielbicieli ich muzycznego talentu, wykonywanego repertuaru oraz niezwykłej scenicznej ekspresji. Muzycy koncertowali również: w Niemczech, Austrii, Francji, Szwajcarii, we Włoszech, Hiszpanii, Anglii, Holandii, Norwegii, Tunezji, Japonii i USA. Artyści są także pedagogami szkół muzycznych, prowadzą kursy muzyczne i warsztaty na terenie całej Polski i za granicą. Artes Duo to wiolonczelowo-fortepianowy duet wirtuozów instrumentalistów o niepowtarzalnym stylu muzycznej wypowiedzi i scenicznej ekspresji.

Serdecznie zapraszamy na koncert Artes Duo, który odbędzie się w ramach cyklu „Wakacje z Chopinem” 9 lipca o godzinie 12.15. w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni.

Wstęp wolny.

 

Zadanie „Wakacje z Chopinem” współfinansowane jest ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

KONCERT UCZESTNIKÓW MIĘDZYNARODOWEGO KURSU MISTRZOWSKIEGO

Serdecznie zapraszamy 2 lipca o godzinie 17.00 do Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni, na koncert uczestników Międzynarodowego Kursu Mistrzowskiego, podczas którego zabrzmią wspaniałe utwory muzyki poważnej w wykonaniu młodych utalentowanych pianistów z Polski i z zagranicy.

Od poniedziałku 26 czerwca  do 2 lipca w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni odbywa się Międzynarodowy Kurs Mistrzowski, w trakcie którego młodzi pianiści doskonalą swoje umiejętności pianistyczne pod kierunkiem wybitnych profesorów: Joanny Maurer (Szwajcaria), Federici Stellini (Włochy), Marcello Urio (Szwajcaria), Aleksandry Soboń-Wakarecy (Polska), Michała Czaposkiego (Polska) i Roberta Matusiaka (Polska). Efekty pracy będzie można usłyszeć podczas niedzielnego koncertu kończącego kurs mistrzowski. 

Wystąpią: Simona Biasco, Leonardo Maranon-Boscolo, Rafael Castro , Magali Chatton, Marie de Dardel, Lucie Felix , Yasmina Kiwirra, Matthieu Membrez, Mélodie Charrier Rangel, Sabastien Corrales Rivera, Jessica Sommer, Małgorzata Bernat, Tymoteusz Dobrzyński, Jan Domaros, Mateusz Gołaszewski, Eryk Hoffman, Monika Jaguszewska, Weronika Lech, Dennis Orkiszewski, Zuzanna Pawłowska, Karolina Sekuła, Miłosz Rządkiewicz, Natalia Szulist.

Na wydarzenie wstęp jest darmowy.

Serdecznie zapraszamy na koncert młodych artystów w niedzielę 2 lipca o godzinie 17.00. do Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni.

 

Informujemy, że na koncert można dojechać Chopin Busem (bilet na przejazd podlega rezerwacji):
z Torunia
15:30 – Urząd Marszałkowski, Plac Teatralny 2 (bilet w obie strony 10 zł)
15:40 – Rubinkowo, przystanek przy markecie Obi (bilet w obie strony 10 zł)
z Golubia-Dobrzynia
16:20 – Starostwo Powiatowe, pl. 1000-lecia 25 (przejazd darmowy)
Powrót około pół godziny po koncercie.

 

ZNAKOWANIE ROWERÓW

ZNAKOWANIE ROWERÓW

Komenda Powiatowa Policji przy współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji zaprasza na znakowanie rowerów w piątek 30 czerwca w godz. 10.00-13.00 przy nowej Hali Sportowej OSiR (ul. Sportowa 8)

WAKACJE Z CHOPINEM

Fundacja Chopin w Ogrodzie Sztuk, działająca przy Ośrodku Chopinowskim w Szafarni zaprasza na cykl wakacyjnych recitali chopinowskich, które odbędą się od 2 lipca do 13 sierpnia, we wszystkie niedziele o godzinie 12.15. Podczas siedmiu koncertów w pałacu w Szafarni rozbrzmiewać będzie muzyka Fryderyka Chopina oraz utwory innych znanych kompozytorów w interpretacji wybitnych artystów z Polski i z zagranicy. Cykl wakacyjnych recitali fortepianowych to propozycja, która znacząco ubogaci artystyczną ofertę wakacyjną naszego regionu i sprawi, że ponownie ożyją miejsca w województwie kujawsko- pomorskim związane z muzyką i postacią Fryderyka Chopina. W trakcie „Wakacji z Chopinem” publiczność będzie mogła nie tylko wysłuchać dzieł tego kompozytora, ale także poznać historyczne szczegóły, anegdoty i ciekawostki z pobytu młodego Chopina w Szafarni w 1824 i 1825 r. Recitale połączone będą z odczytaniem  fragmentów Kuriera Szafarskiego, czyli listów Chopina, które przybrały kształt żartobliwej wakacyjnej gazety.

Pierwszy koncert z cyklu „Wakacje z Chopinem” odbędzie się już w niedzielę 2 lipca o godzinie 12.15. Na estradzie Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni wystąpią Federica Stellini i Klaus Maurer ze Szwajcarii. W interpretacji muzyków będzie można wysłuchać melancholijnych i dramatycznych dzieł Fryderyka Chopina. Podczas tego koncertu zabrzmi m.in. Walc As –dur op. 69 nr 1 nazywany „walcem pożegnalnym” oraz romantyczny Walc h-moll op.69 nr 2. Następnie będzie można usłyszeć Balladę f-moll op. 52, która uznana została za szczytowe osiągnięcie w ramach balladowego gatunku. Liryczną atmosferę kontynuować będzie Andante spianato o charakterze spokojnego  nokturnu, a zarazem kołysanki, które przerwane zostanie przed dynamiczny Wielki Polonez Es-dur Fryderyka Chopina. Na zakończenie muzycy wykonają Wariacje D-dur, na temat pieśni T. Moore’a, wg włoskich melodii ludowych, na 4 ręce, o których można przypuszczać, że były grane przez młodego Chopina wraz z Ludwiką Dziewanowską na cztery ręce podczas wakacji w Szafarni. W ten sposób letnie spotkania w szafarskim dworku będą bezpośrednim nawiązaniem do wakacyjnego pobytu nastoletniego kompozytora na ziemi dobrzyńskiej.

Federica Stellini  pochodzi z Włoch. Początkowo gry na fortepianie uczyła się pod kierunkiem matki. Następnie rozpoczęła naukę w konserwatorium L. Cherubini oraz w szkole Marii Tipo we Florencji. Tam otrzymała dyplom z wyróżnieniem. Uczestniczyła w wielu konkursach zdobywając prestiżowe włoskie nagrody takie jak: Citta di Albenga, Premio Schubert! Agora 80, Citta Di Gallarate, Premio Schumann!. Federica Stellini jest zaangażowana w liczne projekty muzyczne, które organizuje w Conservatoire populaire de Musique de Dance et Theatre,  gdzie od 2015 roku pełni funkcje dziekana, a naucza od 2008 roku. Organizowała koncerty integralne z sonatami  Prokofiewa, Skriabina, preludiami op. 34 Szostakowicza oraz projekt integralnych etiud Chopina. Gra w licznych zespołach kameralnych. Występuje także jako solistka.

Klaus Maurer urodził się w Bienne w rodzinie muzyków. W wieku sześciu  rozpoczął naukę gry na skrzypcach. Po zdobyciu dyplomu wirtuoza w Genewie u Corrado Romano, podjął studia w Rzymie w klasie Arrigi Peliccia, a także w Toronto w klasie Lorand Fenyves i w Los Angeles u Claire Hodgkins. Następnie kształcił się w Salzburgu  u Sandora Vegh. Po studiach został koncertmistrzem Orkiestry Symfonicznej w Bienne. Podjął studia dyrygenckie w Konserwatorium w Genewie, u Arpada Gerecz i w Los Angeles u Herberta Blomstedt. Dyrygował Zespołem Tour de Marsens, z którym koncertował w Paryżu, dla Fundacji  Paul Claudel we Francji, na Festiwalu w Bochum. Jako pierwszy skrzypek Nowego Kwartetu Genewskiego Kwintetu Opus 23 odbył tournée koncertowe po Włoszech, Francji, Szwajcarii, Austrii, Niemczech, Polsce, Hiszpanii, Argentynie i Boliwii. Występuje w programach radiowych i telewizyjnych. Z kwintetem koncertował w Ameryce Południowej wspomagając ruch humanitarny Muzyka – Nadzieja. W 2005 podjął współpracę z Międzynarodową orkiestrą Sai Symphony Orchestra w Indiach. Klaus Maurer nauczał gry na skrzypcach w Konserwatorium w Genewie i prowadził Orchestre de Sain-Jean w Genewie.

Serdecznie zapraszamy w niedzielę 2 lipca o godzinie 12.15. do Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni na pierwszy recital fortepianowy z cyklu „Wakacje z Chopinem”.

Na wszystkie koncerty wstęp wolny. 

Zadanie „Wakacje z Chopinem” współfinansowane jest ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

KOLEJNY MAGICZNY SPEKTAKL W DOMU KULTURY

ZAPRASZAMY NA SPEKTAKL TEATRALNY "TA ALICJA". Występują:
Julka Rutkowska, Karol Luks, Weronika Grześlak, Daria Kucińska,Sandra Panek, Oliwia Błędowska, Natalia Pokorowska, Nikola Góreczna, Kuba Dąbrowski, Lena Dąbrowska, Zosia Niklewicz, Julka Chlebowska, Michalina Sobkiewicz, Nikola Kordas, Oliwia Zygmunt, Aleksander Świderski, Łukasz Gabryszewski, Dawid Kalinowski, Natalia Regulska, Klaudia Sochacka, Karolina Sochacka, Oliwia Malinowska, Nikola Zaborna, Szymon Klonowski, Agata Jagielska, Mateusz Siemienik, Michał Sadowski.

 • data: 2017-06-26

ZMIANA TERMINU WYDARZENIA - "GOLUBSKO-DOBRZYŃSKA NOC ŚWIĘTOJAŃSKA"

UWAGA!

Z POWODU ZŁEJ POGODY ZMIANA DATY WYDARZENIA NA: 26 czerwca;
DODATKOWE ATRKACJE:
DMUCHAŃCE DLA DZIECI, LOSOWANIE BILETÓW 
WSTĘPU NA TURNIEJ RYCERSKI,
PLENER MALARSKI

GOLUBSKO-DOBRZYŃSKA NOC ŚWIĘTOJAŃSKA

 • data: 2017-06-14

PLENER RZEMIOSŁ DAWNYCH

ZIELONA RZEKA

 • data: 2017-06-07

ROWEROWY RAJD CZTERECH JEZIOR

SZAFARSKA SCENA MŁODYCH

Serdecznie zapraszamy w sobotę 10 czerwca o godzinie 17.00 do Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni na kolejny koncert z cyklu Szafarska Scena Młodych, podczas którego zaprezentują się młodzi utalentowani muzycy: Maria Stawska (wiolonczela), Michał Müller (skrzypce), Jan Walczak (fortepian).

W programie znalazły się: majestatyczne  III Trio c-moll op. 1 Ludwiga Van Beethovena oraz  dojrzałe i niezwykle śpiewne Trio d-moll op. 49 Felixa Mendelssohna-Bartholdy’ego, a także Noveletty op. 27, które napisał duński kompozytor Niels Gade. Michał Müller i  Jan Walczak zagrają również w duecie  Romanzę z Koncertu d-moll op. 22 cz. II na skrzypce i fortepian Henryka Wieniawskiego. W interpretacji Marii Stawskiej będzie można także usłyszeć barokową I Suitę wiolonczelową G-dur  na wiolonczelę solo, a Jan Walczak wykona na fortepianie romantyczne utwory  Franciszka Liszta : Etiudę koncertową Poszumy leśne  oraz Sonet Petrarki nr 123.

Podczas sobotniego koncertu będzie można usłyszeć wspaniałe dzieła muzyki poważnej w wykonaniu początkujących muzyków, którzy już osiągają liczne sukcesy artystyczne.

Trio fortepianowe MMJ tworzą uczniowie I klasy liceum Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej  I i II stopnia w Gdańsku. Pracują od roku pod kierunkiem skrzypaczki Małgorzaty Skorupy oraz pianistki Elżbiety Pasierowskiej-Kołodziej. Trio reprezentowało szkołę podczas koncertów kameralnych w rodzinnym mieście. Ich znaczącym sukcesem było zdobycie II nagrody na konkursie Wokół Mozarta w Nowej Hucie w listopadzie 2016.

Maria Stawska grę na wiolonczeli rozpoczęła w 2009 roku, w Szkole Muzycznej I stopnia im. Henryka Wieniawskiego w Gdańsku Orunii w klasie mgr Małgorzaty Bellwon. Od września 2015 roku uczy się w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku w klasie mgr Jadwigi Ewald. Latem 2016 roku uczestniczyła w letnich kursach muzycznych w Kołobrzegu u prof. dr hab. Lidii Grzanki-Urbaniak. W październiku 2016 roku brała udział w koncertach Międzynarodowej Orkiestry w Bremen. Wraz z triem zdobyła II nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Wokół Mozarta w Krakowie.

Michał Müller przez pierwsze 6 lat swojej edukacji muzycznej  kształcił się w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Starogardzie Gdańskim w klasie prof. Ewy Ceroń-Szmaglińskiej. Od 2013 roku uczęszcza do Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku do klasy prof. zw. Małgorzaty Skorupy. Do jego osiągnięć należą między innymi III nagroda w  I Konfrontacjach Skrzypcowych w Gdyni, II nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Kameralnej Wokół Mozarta w Krakowie oraz udział w Międzynarodowej Orkiestrze Symfonicznej Młodych w Bremie. Uczestniczył  także w kursach mistrzowskich u prof. Chrisa Duindam’a.

Jan Walczak od początku edukacji kształci się w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku w klasie fortepianu dr hab. Elżbiety Pasierowskiej-Kołodziej. Zdobył wiele nagród i wyróżnień na konkursach pianistycznych oraz muzyki kameralnej, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Do jego najważniejszych osiągnięć należy zaliczyć I nagrodę ze specjalnym wyróżnieniem na VIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Simone Delbert-Février w Nicei (2015), I nagrodę na VI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym dla Młodych Pianistów Broumovska klávesá w Broumov (2016), II nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Kameralnej Wokół Mozarta w Krakowie (2016), III nagrodę na XXXI Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Karel Kunca w Bad Dürkheim (2015) oraz III nagrodę na XIX Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Koninie (2016). Jan Walczak brał udział w wielu kursach pianistycznych, m. in. VIII Międzynarodowym Kursie Pianistycznym w Katowicach oraz X Międzynarodowym Kursie Muzycznym im. Macieja Paderewskiego w Warszawie. Współpracował z takimi profesorami, jak: Katarzyna Popowa-Zydroń, Zbigniew Raubo, Waldemar Wojtal, Bogdan Czapiewski, Tamás Ungár, czy Thérèse Fahy. Jest stypendystą Prezydenta Miasta Gdańska, Marszałka Województwa Pomorskiego, Centrum Edukacji Artystycznej oraz Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.

Serdecznie zapraszamy do Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni w sobotę 10 czerwca o godzinie 17.00 na koncert  cyklu Szafarska Scena Młodych.

Wstęp wolny.

Informujemy, że na koncert można dojechać Chopin Busem (bilet na przejazd podlega osobnej rezerwacji):
z Torunia
15:30 – Urząd Marszałkowski, Plac Teatralny 2 (bilet w obie strony 10 zł)
15:40 – Rubinkowo, przystanek przy markecie Obi (bilet w obie strony 10 zł)
z Golubia-Dobrzynia
16:20 – Starostwo Powiatowe, pl. 1000-lecia 25 (przejazd darmowy)
Powrót około pół godziny po koncercie.  

 

 

DZIEŃ DZIECKA

O MIŁOŚCI… CZYLI WILLIAMA SZEKSPIRA MUZYCZNY BANKIET

Serdecznie zapraszamy 27 maja o godzinie 17.00 do Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni na niezwykły wieczór poetycko-muzyczny „O miłości….czyli Williama Szekspira muzyczny bankiet”, w trakcie którego będzie można wysłuchać fragmentów utworów literackich Williama Szekspira, Johna Donne’a i wspaniałych pieśni z XVII wieku. Zaśpiewa sopranistka Katarzyna Thomas, na lutni zagra Tadeusz Czechak, poezje przedstawi i całość poprowadzi aktor Dariusz Jakubowski.

            Wieczorne spotkanie w Szafarni to, jak zapewniają artyści,: „ artystyczna biesiada smaku, zabawa w alternatywną rzeczywistość, czyli „spotkanie na szczycie” trzech wielkich artystów królewskich w Stratfordzie Anno Domini 1613. Na program składa się głównie twórczość trzech rówieśników z epoki. W tym artystycznym „spotkaniu na szczycie”, obok tytułowego bohatera wieczoru i fragmentów jego dramatów Zimowa opowieść, Romeo i Julia, Jak wam się podoba, czy Sonetów, usłyszymy poezje dworskiego dandysa, a zarazem królewskiego kaznodziei Johna Donne’a. Trzecim zaś rówieśnikiem będzie muzyk królewski, lutnista John Dowland (rok starszy od Williama). Zabrzmią jego słynne pieśni z tomów A Musicall Banquet, A Pilgrimes Solace, The First, Second and Third Book of Songs and Aires. Spotykają się, by artystycznie podeliberować o miłości. Zaś dopełnieniem całości będzie między innymi wskazanie na powinowactwo duchowe Szekspira z Wiliamem Blake’m, czy współczesne konotacje z amerykańskim poetą Shelem Silversteinem. Muzyka w oryginale staroangielskim, wykonywana zgodnie z kanonami epoki, natomiast cała poezja w mistrzowskich translacjach Stanisława Barańczaka”.

Dariusz Jakubowski jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Od 1984 r. przez dwadzieścia osiem lat był aktorem warszawskiego Teatru Studio, gdzie jako student IV roku PWST debiutował w Affabulazione Piera Paolo Passoliniego w reżyserii Tadeusza Łomnickiego. Oficjalny debiut to Przedstawienie pożegnalne P. Mullera w reżyserii Bogusława Lindy. Spektakl ten nagrodzono na Festiwalu Ateny stolicą kulturalną Europy w 1985 r. Z teatrem odbył szereg tournée artystycznych. Występował na prestiżowych scenach i festiwalach teatralnych w Europie, a także w Izraelu, Australii, Japonii, na Tajwanie i w Singapurze. W Teatrze Studio współpracował m. in. z reżyserami: Jerzym Grzegorzewskim, Mariuszem Trelińskim, Guido de Moor, Peterem Schweitzerem, Jerzym Kaliną, Leszkiem Mądzikiem, Maciejem Wojtyszko, Agnieszką Lipiec-Wróblewską, Zbigniewem Brzozą, Magdaleną Łazarkiewicz, Agatą Duda-Gracz, Stasysem Eidrigeviciusem, Grzegorzem Bralem. Owocem zainteresowań i współpracy z teatrem niezależnym jest m. in. występ w roli Dionizosa w Bachantkach Eurypidesa na offowej scenie Southwark Playhouse w Londynie i na Festiwalu M. Czechowa w Forest Row. Aktor współpracuje z filmem niezależnym, uczestniczy w działaniach performatywnych na styku teatru, muzyki alternatywnej i sztuk wizualnych. Brał udział w produkcjach filmowych takich reżyserów, jak Krzysztof Kieślowski, Andrzej Konic, Janusz Majewski, Andrzej Trzos-Rastawiecki, Feliks Falk, Wojciech Wójcik, Jerzy Zalewski, Witold Orzechowski, Michał Rosa, Bogusław Wołoszański, Piotr Wereśniak, Maciej Ślesicki. Popularność i sympatię wśród szerokiej widowni przyniosły mu role w filmach fabularnych i serialach telewizyjnych. Dariusz Jakubowski zapraszany jest do współpracy przez filharmonie i orkiestry symfoniczne. W Filharmonii Narodowej w Warszawie wykonał z Orkiestrą FN pod batutą Łukasza Borowicza partie narratora w Pocałunku wieszczki Strawińskiego, w Historii Babara Poulenca i Najbardziej niewiarygodnej historii Wernera. Realizował także partię narratora w Impresji na początek drogi Buczyńskiego z Orkiestrą Kameralną Filharmonii Narodowej. W Filharmonii Śląskiej w Katowicach wykonał z Orkiestrą Filharmonii Śląskiej partię narratora w Piotrusiu i wilku Prokofiewa. Z Orkiestrą Sinfonia Varsovia realizował partię narratora w oratorium Siedem ostatnich słów Chrystusa na krzyżu J. Haydna, zaś na Festiwalu La Folle Journee partię narratora w Historii żołnierza Strawińskiego. Jest twórcą spektakli łączących muzykę i słowo, które prezentował m. in. w Rzymie pod honorowym patronatem Ambasadora RP przy Stolicy Apostolskiej, w Teatrze Studio w Warszawie, Filharmoniach: Narodowej, Podkarpackiej, Sudeckiej i Świętokrzyskiej, na Festiwalu Muzyki Dawnej na Zamku Królewskim w Warszawie, Festiwalu Chopiniana w Łazienkach Królewskich w Warszawie, na Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Słupsku, podczas koncertów Towarzystwa im. Fryderyka Chopina, w Muzeum Literatury w Warszawie. Dla Estrady Kameralnej Filharmonii Narodowej tworzył autorskie programy muzyczno-literackie. Dariusz Jakubowski prowadzi warsztaty aktorskie. Wraz z Katarzyną Thomas jest twórcą Artystycznych Salonów. W latach 2006-2014 był Wiceprezesem Zarządu Związku Artystów Scen Polskich.  Jest ekspertem Komisji ds. opiniowania  wniosków o przyznanie stypendiów twórczych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wielokrotnie zasiadał w jury warszawskiego środowiska teatralnego Feliksy Warszawskie.

 Serdecznie zapraszamy do Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni 27 maja o godzinie 17.00 na wieczór „O miłości….czyli Williama Szekspira muzyczny bankiet”.

Bilety w cenie 15/20 złotych można rezerwować za pomocą elektronicznego systemu rezerwacji lub telefonicznie: 56  682 79 30.

Serdecznie zapraszamy.

Ośrodek zastrzega, że wszystkie nieodebrane rezerwacje są automatycznie anulowane 20 minut przed koncertem i ponownie skierowane do sprzedaży. Nie dotyczy osób korzystających z Chopin Busa.

 

Informujemy, że na koncert można dojechać Chopin Busem (bilet na przejazd podlega osobnej rezerwacji):
z Torunia
15:30 – Urząd Marszałkowski, Plac Teatralny 2 (bilet w obie strony 10 zł)
15:40 – Rubinkowo, przystanek przy markecie Obi (bilet w obie strony 10 zł)
z Golubia-Dobrzynia
16:20 – Starostwo Powiatowe, pl. 1000-lecia 25 (przejazd darmowy)
Powrót około pół godziny po koncercie.  

 

BUMPER BALL GOLUB vs DOBRZYŃ

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE DLA NAJMŁODSZYCH "ZŁOTA RYBKA"

ŁAŃCUCH. WIECZÓR POETYCKI Z CEZARYM DOBIESEM I OBRAZAMI ARTURA MAJKI

Serdecznie zapraszamy w sobotę 6 maja o godzinie 17.00 do Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni na wieczór poetycki, podczas którego odbędzie się promocja tomiku Łańcuch. Myśli powiązane Cezarego Dobiesa oraz wystawa obrazów Artura Majki.

W trakcie tego wyjątkowego spotkania z poetą Cezarym Dobiesem będzie można wysłuchać wspaniałych wierszy artysty z  najnowszego tomiku poetyckiego Łańcuch. Myśli powiązane, wydanego w 2016 r. Rozmowa z poetą będzie również okazją do poznania myśli przewodniej zbioru, odkrycia ukrytych znaczeń utworów i przybliżenia kontekstów filozoficznych, literackich i kulturowych twórczości Cezarego Dobiesa.  Z pewnością autor odkryje przed słuchaczami tajemnicę swojego warsztatu twórczego i wskaże inspiracje, którymi kierował się podczas pisania swoich wierszy. Podczas tego wieczoru nie zabraknie również dowcipnych i zmuszających do głębszej refleksji aforyzmów z komentarzem autora. Oprawę muzyczną spotkania zapewni Zespół Kameralny Portamus Gaudium działający przy Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Wykona on utwory z repertuaru zespołu Claritas, wydane na płycie Pocztówka z Torunia w 2006 r., do słów wierszy Cezarego Dobiesa. Po spotkaniu autorskim będzie można podziwiać obrazy, stanowiące ilustracje do promowanego tomiku poetyckiego, wykonane przez Artura Majkę – malarza, grafika, architekta, rysownika, absolwenta Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej oraz Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Pięknych w Paryżu.

Cezary Dobies poeta, pisarz, członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich (Oddział Warszawa), skończył studia filozoficzne na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Obecnie mieszka w Paryżu. Wydał następujące pozycje książkowe: Portret okienny z chleba (WOAK, Teatr Wiczy, Toruń 2001), Joannie. Księga Wejścia (Algo, Toruń 2005), Herbert w Toruniu. Przewodnik po latach 1947–1951 dla turystów poezjojęzycznych (Tako, Toruń 2008), Księga imion. Podróż literacka przez Biblię oraz przypowieści o współczesnych ludziach (Tako, Toruń 2010), Lęki i leki. Trzynaście wierszy i sto siedemdziesiąt aforyzmów (Wydawnictwo Naukowe UMK, Toruń 2013), Wahadło w zegarze i inne zwątpienia / Le temps qui hésite, dwujęzyczne wydanie w przekładzie na język francuski Krzysztofa A. Jeżewskiego, Liliany Orłowskiej, Joanny Dobies i Laurenta Chemin (Editions yot-art, Paryż 2013), a także zbiór Łańcuch. Myśli powiązane (Wydawnictwo Naukowe UMK, Toruń 2016). Opublikował opowiadanie i esej w książce U źródeł pamięci. O „zapominaniu” w historii, teologii i literaturze, pod red. Piotra Roszaka (Wydawnictwo Naukowe UMK, Toruń 2013). Jest także autorem zbioru bajek dla dzieci Bajki Arturka i Blanki / Les fables d`Artur et Blanka, przekład na język francuski Isabelle Jannes-Kalinowski (Editions yot-art, Paryż 2015).

 

Serdecznie zapraszamy na promocję tomiku poetyckiego Cezarego Dobiesa Łańcuch. Myśli powiązane  6 maja o godzinie 17.00 do Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni.

Wstęp wolny.

Informujemy, że na koncert można dojechać Chopin Busem:
z Torunia:
15:30 – Urząd Marszałkowski, Plac Teatralny 2
15:40 – Rubinkowo, przystanek przy markecie Obi (bilet w obie strony 10 zł)
z Golubia-Dobrzynia:
16:20 – Starostwo Powiatowe, pl. 1000-lecia 25 (przejazd darmowy)
Powrót około pół godziny po koncercie.  

 

Ośrodek Chopinowski jest instytucją finansowaną ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

 

MOTOSERCE 2017

II FESTIWAL GITAROWY NA ZAMKU

TURNIEJ RODZINNY

UROCZYSTE OBCHODY 3 MAJA

TURNIEJ O SUPER PUCHAR BURMISTRZA MIASTA GOLUBIA-DOBRZYNIA W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ

KLASYKA NA DWA AKORDEONY

Wszystkich miłośników dźwięku akordeonu serdecznie zapraszamy 22 kwietnia na godzinę 17.00 do Ośrodka Chopinowskiego na wyjątkowy koncert - Klasyka na dwa akordeony. Podczas tego wieczoru wystąpią  bracia Włodzimierz i  Iwan Gajdyczuk, którzy zaprezentują najsłynniejsze dzieła muzyki poważnej  w nowych, mistrzowskich aranżacjach.
W programie koncertu znajdują się liczne utwory Fryderyka Chopina, m.in. niezwykle dźwięczny i lapidarny w charakterze Polonez A–dur op. 40 nr 1 oraz Etiuda E-dur op. 10 nr 3, w której kompozytor zawarł jedną z najpiękniejszych swoich melodii. Publiczność będzie także miała okazję wysłuchać urzekających walców Chopina, które przynoszą muzykę pełną elegancji, czaru i  naznaczoną głęboką ekspresją. 
Podczas tego koncertu zabrzmią także dzieła innych mistrzów muzyki poważnej. W aranżacji na dwa akordeony bracia Gajdyczuk wykonają jedną z najbardziej znanych kompozycji Wolfganga Amadeusza Mozarta Eine kleine Nachtmusik (Mała nocna muzyka), czyli Serenadę G-dur nr 13 KV 525, w oryginale przeznaczoną na kwartet smyczkowy.  
Tego wieczoru będzie można też usłyszeć trzy fragmenty z Czterech pór roku Antonio Vivaldiego oraz słynne Rondo Alla Turca (Marsz Turecki) z Sonaty fortepianowej A-dur KV 331 Wolfganga Amadeusza Mozarta, w którym kompozytor naśladował instrumenty i sposób gry kapel janczarskich. Bracia Włodzimierz i Iwan Gajdyczuk na akordeonach wyczarują również magiczny nastrój, wykonując znane utwory rosyjskiego kompozytora Piotra Czajkowskiego: Taniec Cukrowej Wieszczki i Trepak z baletu Dziadek do orzechów.
    Nie zabraknie również porywającego Tańca z szablami, pochodzącego z finału IV  aktu baletu Gajane Arama Chaczaturiana, w którym wyraźnie słychać nawiązanie do wojennego tańca. Z kolei w melancholijny ton wprowadzi wszystkich jeden z najbardziej znanych polskich polonezów, powstały jeszcze w okresie sentymentalizmu,  Polonez a-moll, Pożegnanie Ojczyzny Michała Kleofasa Ogińskiego.
Na zakończenie bracia Włodzimierz i Iwan Gajdyczuk zagrają rozpoznawalne od pierwszych taktów utwory austriackich kompozytorów: porywającą do tańca Tric-Trac-Polkę Johanna Straussa (syna) oraz majestatyczny Marsz Radeckiego Johanna Straussa (ojca).
Wszystkie utwory wykonane podczas tego wieczoru w mistrzowskiej interpretacji duetu akordeonowego z pewnością dostarczą słuchaczom wielu muzycznych wzruszeń. Znane i lubiane dzieła muzyki poważnej w nowych aranżacjach przybliżą wirtuozi akordeonu, dzięki czemu sobotnie spotkanie z klasyką będzie niepowtarzalnym doświadczeniem dla każdego miłośnika tego instrumentu.
Duet akordeonowy współtworzą bracia Włodzimierz i Iwan Gajdyczuk. Pochodzą z miasta Czerniowce na zachodzie Ukrainy. Są absolwentami Akademii Muzycznej im. Piotra Czajkowskiego w Kijowie. Występowali w Polsce, Włoszech, Niemczech oraz na Ukrainie. Wykonują głównie muzykę baroku, ale także jazz i muzykę awangardową. W 2008r. otrzymali wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Przemyślu. Jako soliści są również laureatami międzynarodowych konkursów. Włodzimierz Gajdyczuk jako stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP Gaude Polonia kształcił się pod kierunkiem prof. Jerzego Kaszuby w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Iwan Gajdyczuk obecnie pracuje w Państwowym Ludowym Zespole Pieśni i Tańca Kalyna w Kijowie.
Serdecznie zapraszamy do Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni na koncert Klasyka na dwa akordeony już w najbliższą sobotę, 22 kwietnia, o godzinie 17.00. 
Bilety w cenie  15/20 złotych można rezerwować za pomocą elektronicznego systemu rezerwacji,  telefonicznie (56 682 79 30)  lub przez internet e-mail: osrodek@szafarnia.art.pl.

Nieodebrane rezerwacje są automatycznie anulowane 20 minut przed koncertem i ponownie skierowane do sprzedaży. Nie dotyczy osób korzystających z Chopin Busa.
Informujemy, że na koncert można dojechać Chopin Busem: 
z Torunia: 
15:30 – Urząd Marszałkowski, Plac Teatralny 2 
15:40 – Rubinkowo, przystanek przy markecie Obi (bilet w obie strony 10 zł) 
z Golubia-Dobrzynia: 
16:20 – Starostwo Powiatowe, pl. 1000-lecia 25 (przejazd darmowy) 
Powrót około pół godziny po koncercie.  

Ośrodek Chopinowski jest instytucją finansowaną ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

CHARYTATYWNY MARATON ZUMBA DLA ELIZY

SPOTKANIA Z KULTURĄ LATYNOAMERYKAŃSKĄ - PERU

SZAFARSKA SCENA MŁODYCH

Serdecznie zapraszamy 8 kwietnia o godzinie 17.00 na kolejny koncert z cyklu Szafarska Scena Młodych, w ramach którego na scenie Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni młodzi utalentowani artyści prezentują swoje umiejętności pianistyczne. W najbliższą sobotę z recitalem fortepianowym wystąpi Maria Zdziebkowska.
    W programie sobotniego koncertu najpiękniejsze dzieła mistrzów muzyki poważnej z równych epok. Na początek młoda pianistka zaprezentuje typowo barokowe utwory: Preludium i Fugę H-dur Jana Sebastiana Bacha. Następnie zabrzmi kompozycja ostatniego z klasyków wiedeńskich – trzyczęściowa Sonata fortepianowa nr 17 d-moll op. 31 nr 2 Ludwiga van Beethovena, tzw. "Burza", która jest środkową ze zbioru trzech sonat op. 31. Tego wieczoru w interpretacji Marii Zdziebkowskiej będzie można usłyszeć także miniaturę fortepianową z 1901 r. Jeux d’eau Maurice’a Ravela. Publiczność będzie również miała okazję wysłuchać utworów rosyjskich kompozytorów: Etiudę c-moll op. 2 nr 4 Siergieja Rachmaninowa oraz Etude Tableau d-moll op. 39 nr 8 Sergiusza Prokofiewa. Nie zabraknie też kompozycji Fryderyka Chopina. Maria Zdziebkowska wykona typowo romantyczną Balladę g-moll op.23 oraz żywiołą Etiudę F-dur op. 10 nr 8.
Maria Zdziebkowska jest uczennicą VI klasy Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w klasie fortepianu Barbary Jarantowskiej. Została laureatką wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Jej ostatnie osiągnięcie to zdobycie I nagrody na Międzynarodowym Konkursie im. Juliusza Zarębskiego. Maria Zdziebkowska wielokrotnie koncertowała w Poznaniu i Warszawie. Wystąpiła podczas festiwalu muzycznego w Perugii we Włoszech, w Sali Wiedeńskiej w Salzburgu. Ma na swoim koncie koncerty z orkiestrami, między innymi z orkiestrą symfoniczną Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia pod batutą Maestro Aleksandra Grefa podczas Koncertu Gwiazdkowego w 2014 roku. Już w IV klasie szkoły podstawowej została stypendystką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. W 2014 roku otrzymała nagrodę artystyczną ufundowaną przez organizację Professional and Business Women, a w 2015 roku stypendium Miasta Poznania oraz nagrodę im. Feliksa Nowowiejskiego. W 2016 roku ponownie otrzymała stypendium Miasta Poznania. Od września 2015 roku pozostaje pod opieką artystyczną Akademii Muzycznej w Katowicach w ramach projektu Młoda Muzyczna Akademia.
Serdecznie zapraszamy na koncert Marii Zdziebkowskiej do Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni w sobotę, 8 kwietnia, o godzinie 17.00.
Zachęcamy do rezerwacji biletów (tel.: 56 682 79 30 /e-mail: osrodek@szafarnia.art.pl). Ośrodek zastrzega, że wszystkie nieodebrane rezerwacje są automatycznie anulowane 20 minut przed koncertem i ponownie skierowane do sprzedaży. Nie dotyczy osób korzystających z Chopin Busa. 
Informujemy, że na koncert można dojechać Chopin Busem 
z Torunia: 
15:30 - Urząd Marszałkowski, Plac Teatralny 2 
15:40 - Rubinkowo, przystanek przy markecie Obi (bilet w obie strony 10 zł) 
z Golubia-Dobrzynia: 
16:20 - Starostwo Powiatowe, pl. 1000-lecia 25 (przejazd darmowy) 
Powrót około pół godziny po koncercie.  

Ośrodek Chopinowski jest instytucją finansowaną ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

PIOTR BAŁTROCZYK POPROWADZI W GOLUBIU-DOBRZYNIU WIECZÓR PEŁEN UŚMIECHU 28 KWIETNIA 2017R

POPULARNY SATYRYK - PIOTR BAŁTROCZYK POPROWADZI W GOLUBIU-DOBRZYNIU WIECZÓR PEŁEN UŚMIECHU 28 KWIETNIA 2017R.
Bałtroczyk twierdzi, że początek jest ważny, być może nawet ważniejszy od końca. Choć dobrze, gdy koniec jest równie miły jak początek. Zatem ważne, by dobrze zacząć. Bałtroczyk zaczyna niebanalnie od:” Dobry wieczór Państwu, nazywam się Piotr Bałtroczyk i jestem atrakcją. A Wy jesteście dla mnie atrakcją, bez Was czułbym się jak w domu, samotny i niepotrzebny ''.
I to właściwie jedyny powtarzalny fragment wieczoru, w którym macie szansę uczestniczyć. Co nastąpi po: „Dobry wieczór Państwu”, jest również zagadką dla Bałtroczyka. Inwigilowany przez nadobną dziennikarkę, a jest na nadobność wrażliwy, przyznał się kiedyś, że ma głowie jakieś 7 godzin monologu i nieustanną zagadką jest dla niego, co wybierze z tajemnych szufladek umysłu Bałtroczyk Estradowy.
Szczegółowe informacje w sekretariacie DK oraz pod numerem telefonu 566832408. Bilety są dostępne w sprzedaży.

 

PRZEBÓJ SEZONU - KOMEDIA NIEPRZEWIDYWALNA

SPEKTAKL MASKA

SPOTKANIA Z KULTURĄ LATYNOAMERYKAŃSKĄ - PERU

KONCERT MUZYKI CELTYCKIEJ - RHIANNON

KONCERT BARTAS SZYMONIAK

DLA NAJMŁODSZYCH

 • data: 2017-01-30

ZAPRASZAMY NA MUSICAL

 • data: 2017-01-23

ZAPRASZAMY NA KONCERT TERESY WERNER

 • data: 2017-01-23

OPERETKA KIJOWSKA W GOLUBIU-DOBRZYNIU

Ileż to razy marzymy o tym, aby zanucić lub kto odważniejszy zaśpiewać  melodie od dzieciństwa brzmiące w naszych uszach. Wielu z nas swoje pierwsze muzyczne spotkanie miało właśnie z operetką. Dziś ten gatunek nieco już zapomniany, ale dzięki znakomitym solistom Narodowego Teatru  Operetki Kijowskiej wspieranych słowem przez konferansjerów - na Państwa oczach przeżywać będzie swój wielki renesans podczas Koncertu Karnawałowego. Panie będą mogły "Pójść na małe Rande-vous" ze wspaniałym tenorem, panowie zaś wyobrazić sobie, że gdy urocza sopranistka śpiewać będzie arię "Miłość to niebo na ziemi" myśleć będzie właśnie o nich. Któraż z Pań słuchając arii "Te cudne oczy" nie pomyśli w takiej chwili o romantycznych spacerach z ukochanym, panowie zaś urzeczeni wdziękiem i pięknem głosu drugiej solistki, zrozumieją sens arii "Kto me usta całuje ten śni". Takich szlagierów jak "Wielka sława to żart" , "Twoim jest serce me" czy "Zejdź do Gondoli" publiczności nie trzeba nawet zachwalać. Miłośnicy operetkowych duetów miłosnych usłyszą dwa największe przeboje, czyli "Co się dzieje , oszaleje" z Księżniczki Czardasza, a także utwór, bez którego nie ma prawa odbyć się żaden koncert operetkowy czyli "Usta milczą , dusza śpiewa". Znaczną większość programu artyści wykonają w języku polskim, ale nie tylko. Miłą niespodzianką zapewne dla wielu słuchaczy będą także znane szlagiery np. "Valenzia" i inne.

Program:

1."LIBIAMO" "TRAVIATA" G.VERDI

2."CZARDASZ SILVY" "KSIĘŻNICZKA  CZARDASZA" E.KALMAN

3."LA SPAGNOLA" V.DI CHIARA

4."KOCHAM GO" "PIĘKNY JEST ŚWIAT" F.LEHAR

5."GRAJ CYGANIE" "HRABINA MARICA" E.KALMAN

6."CO SIĘ DZIEJE" "KSIĘŻNICZKA CZARDASZA" E.KALMAN

7."KUPLETY ADELI" "ZEMSTA NIETOPERZA" J.STRAUSS

8."GRANADA" A.LARA

9."KO ME USTA CAŁUJE" "GIUDITTA" F.LEHAR

10."LEKKO, ZWIEWNIE" "HRABINA MARICA" E.KALMAN

11."PRZETAŃCZYĆ CAŁĄ NOC" "MY FAIR LADY" F.LEHAR

12."PRZYJDŹ NA MAŁE RANDE VOUS" "FRASQUITA" F.LEHAR

13."CZARDASZ" "PERŁA Z TOKAJU" F.RAYMOND

14."WIELKA SŁAWA" "BARON CYGAŃSKI" J.STRAUSS

15."CARAMBOLINA" "FIOŁEK Z MONTMART" E.KALMAN

16."BRUNETKI, BLONDYNKI" R.STOLZ

17.""PIJ DO MNE, ŚNIJ O MNIE" "ZEMSTA NIETOPERZA" J.STRAUSS

18."VALENCJA" P.SANCHEZ

19."PRZETAŃCZYĆ CAŁĄ NOC" "MY FAIR LADY" F.LOEVE

20."LAT 20" "PTASZNIK Z TYROLU" K.ZELLER

21".W SOCZYSTYM, WINNYM GRONIE" "ZEMSTA NIETOPERZA" J.STRAUSS 

 • data: 2017-01-23

DZWONNIK Z NOTRE-DAME W DOMU KULTURY

 
Już jutro – 6 stycznia 2017 r. – wielka premiera musicalu pt. „Przeznaczenie”. Spektakl powstał na motywach powieści Wiktora Hugo – „Katedra Marii Panny w Paryżu”
 • data: 2017-01-05

DLA NAJMŁODSZYCH

 • data: 2017-01-05

WSPÓLNE WITANIE NOWEGO ROKU

 • data: 2016-12-27

ZAINSPIRUJ SIĘ ŻYCIEM - WYKŁADY MOTYWACYJNE W DOMU KULTURY

 • data: 2016-11-04

DLA NAJMŁODSZYCH - PINOKIO

 • data: 2016-11-04

MUZYCZNE ZADUSZKI

 • data: 2016-11-04
 • data: 2016-11-04

NARODOWE CZYTANIE W GOLUBIU-DOBRZYNIU

W sobotę 3 września park miejski w Golubiu-Dobrzyniu przeobraził się w półkę na książki, na której najważniejszą pozycją literacką było „Quo Vadis”.

„To piękna książka o zwycięstwie prawdy i miłości – historia wiary, która pozwala budować silne więzi kształtujące wspólnotę. „Quo Vadis” stanowi opowieść o triumfie odwagi, o konsekwencji w działaniu, o solidarności w imię fundamentalnych idei”.

Za wspólne czytanie powieści Henryka Sienkiewicza DZIĘKUJEMY przedstawicielom: Państwowej Straży Pożarnej, Domu Pomocy Społecznej, Starostwa Powiatowego, Zespołu Szkół Miejskich, Szkoły Podstawowej nr 1 im. Konstytucji 3 Maja, Komendy Powiatowej Policji, Urzędu Gminy Golub-Dobrzyń, szpitala Powiatowego, Parafii pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Golubiu, Rady Miasta Golubia-Dobrzynia, Parafii pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Dobrzyniu, Zespołu Szkół nr 2, Gimnazjum im. Ignacego Działyńskiego, Zespołu Szkół nr 1 im. Anny Wazówny, Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Szczególnie podziękowania kierujemy w stronę najmłodszej, lecz najodważniejszej czytającej - Zosi Pieczka.

W roli pięknej Ligii Julka Rutkowska, jako Winicjusz – Karol Luks. Wydarzenie poprowadził Patryk Gąsiorowski.

Organizatorzy: Urząd Miasta Golubia-Dobrzynia, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, Dom Kultury.

 • data: 2016-09-05
 • autor: Urząd Miasta Golub-Dobrzyń, data: 2016-09-05

ZAPOWIEDŹ IMPREZY - 10 WRZEŚNIA - POŻEGNANIE LATA

 • data: 2016-08-22

TURNIEJ E-SPORT Z NAGRODAMI

Dnia 17.08.2016 r. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu zorganizował turniej e-sport. W rywalizacji wzięło udział 13 zawodników. Rywalizacja została przeprowadzona systemem grupowym oraz pucharowym. Do półfinałów awansowali zwycięzcy grup. Ostatecznie najlepszy okazał się Dominik Skurzewski, który pokonał w rzutach karnych Szymona Pawłowskiego. Trzecie miejsce zajął Konrad Muchewicz, który w małym finale pokonał Patryka Sitkowskiego. Najlepsza trójka otrzymała pamiątkowe statuetki oraz nagrody rzeczowe w postaci plecaków oraz torby sportowej.

 • autor: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu, data: 2016-08-22
 • data: 2016-08-22

DZISIEJSZY KONCERT "KLASYCZNIE I ROMANTYCZNIE"

Dzisiejszego wieczoru w Domu Kultury odbył się kolejny koncert z cyklu "Pejzaż z piosenką". Na scenie zaprezentowali się Agnieszka Tarnowska oraz Łukasz Walczak. Młodzi wokaliści zaśpiewali utwory z musicalu Andrew Lloyd Webbera, pt. "Upiór w operze". Występ pełen pasji, talentu i zapału porwał golubską publiczność, która dwukrotnie prosila o bis. 
Fenomenem "Pejzaży z piosenką", wcześniej koncertów akustycznych "Na dwa serca" jest fakt, iż na scenie pojawiają się bardzo młode osoby, które mogą zaprezentować swój talent szerszej publiczności. Zwyczajni- niezwyczajni ludzie, którzy dziś występują na golubskiej, a już za chwilę możliwe, że na największych światowych scenach. 
Kolejny koncert planowany jest na 31 sierpnia na Zamku Golubskim.

 • autor: Dom Kultury w Golubiu-Dobrzyniu, data: 2016-08-12
 • data: 2016-08-12

TEATR GOLUBSKO-DOBRZYŃSKI

LETNIE KINO BIBLIOTEKI

ZAPRASZAMY NA SEANS KINOWY "POD CHMURKĄ".  DOWIEDZ SIĘ "JAK TO ROBIĄ SINGLE" DZIŚ - 12.08, przed Biblioteką (za Szkołą podstawową Nr 2.)  Już od 21.00. Możecie wziąć kocyki, popcorn (będzie gdzie zrobić) i dobry humor. W przypadku deszczu seans odbędzie się w środku w bibliotece (ilość miejsc ograniczona do 40).

 • autor: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. ks. F. K. Malinowskiego

UWAGA

Uwaga!! Z powodu niesprzyjającej aury piątkowy koncert "Klasycznie i romantycznie" zostaje przeniesiony do Domu Kultury. Zapraszamy na muzyczną ucztę, gdzie w blasku świec wybrzmią największe przeboje Andrew Lloyda Webbera. Bezpłatna rezerwacja stolików pod numerem telefonu 566832408 lub w sekretariacie DK.

POKAZ BALONIARSTWA W GOLUBIU-DOBRZYNIU

Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych  grupa uczestników Inaugural Gaspol International Youth Balloon Festival odwiedziła Golub-Dobrzyń. Baloniarze niestety nie odbyli konkurencyjnych lotów, ale zaprezentowali naszym Mieszkańcom swoje wielkie hobby.

Balon na uwięzi i loty nad miastem muszą doczekać lepszej pogody. Atrakcje dla Mieszkańców zostały przełożone na inny termin, o który, wkrótce Państwa poinformujemy.

Za pomoc w organizowaniu wydarzenia dziękujemy firmom AgroloAKhttps://www.agrolok.pl/   i DombudRPhttp://dombud-rp.pl/.

Poniżej kilka zdjęć z wczorajszej prezentacji przy hali OSiR.

 • data: 2016-07-19
 • data: 2016-07-19

KINO LETNIE

 • data: 2016-07-18

BELLA JESZCZE RAZ - PREMIERA

Zapraszamy tych, którzy jeszcze nie widzieli musicalu BeLLa, jak i tych, którzy zdążyli go polubić i chcą zobaczyć jeszcze raz:) Bilety dostępne w sekretariacie DK.

 • data: 2016-07-18
 • data: 2016-07-15

WYGRAJ NAGRODĘ O WARTOŚCI 150 ZŁ PODCZAS NOCY ŚWIĘTOJAŃSKIEJ 24.06.2016 R. W PRZYSTANI ZACISZE

Zapraszamy do udziału w golubsko-dobrzyńskiej nocy świętojańskiej. 24 czerwca spotykamy się w Przystani Zacisze. Od godz. 18:00 zaplanowaliśmy dla Was wiele atrakcji. Z tej okazji, dla uczestników zabawy przewidujemy 3 nagrody o wartości 150 zł. Od godz. 20:00 do 21:00 Komisja będzie oceniać uplecione wianki – na głowę i na wodę oraz stroje uczestników w przebraniach nawiązujących do tradycji świętojańskiej.  Oceniane będą wianki, które przyniesiecie ze sobą oraz te wykonane na miejscu. ZAPRASZAMY! Więcej informacji pod nr 56 683 54 10 do 13 wew. 38.

 • data: 2016-06-16

RAFAŁ SONIK W GOLUBIU-DOBRZYNIU

  • data: 2016-06-08

RAFAŁ SONIK W GOLUBIU-DOBRZYNIU

Wszystkich miłośników quadowego offroadu zapraszamy w dniach 17-19 czerwca do miasta Golub-Dobrzyń, gdzie w przepięknej scenerii średniowiecznego zamku rozegrane zostaną zawody o punkty w klasyfikacji Mistrzostw oraz Pucharu Polski ATV PZM Dragon Winch 2016. Na specjalnie przygotowanych strefach kibica, każdy będzie mógł podpatrzeć jak z bardzo wymagającą trasą radzą sobie najlepsi kierowcy quadów w Polsce.
Nie jest to jedyny powód, dla którego warto przyjechać na ten rajd. Przed piętnastoma laty, a dokładnie 24 czerwca 2001 roku miało miejsce spotkanie założycielskie Polskiego Stowarzyszenia Czterokołowców ATV Polska. W spotkaniu tym brał udział Rafał Sonik, który teraz zaproponował organizację nieformalnych urodzin ATV Polska w Golubiu-Dobrzyniu.
Wszystkie osoby chcące wziąć udział w tym niezwykle ważnym dla quadowców wydarzeniu zapraszamy do przybycia w sobotę, 18 czerwca na Starówkę w Golubiu-Dobrzyniu, gdzie Rafał Sonik dokona uroczystego przejazdu na swoim dakarowym quadzie w asyście Chorągwi Husarskiej. Później odbędą się prezentacje multimedialne z zawodów z udziałem Rafała, uzupełnione komentarzem naszego jedynego zwycięzcy Rajdu Dakar.
 

Ponad setka quadowców walczących u podnóża średniowiecznego zamku krzyżackiego

Już tylko kilka dni pozostało do rozpoczęcia drugiej tegorocznej rundy Przeprawowych Mistrzostw Polski oraz Przeprawowego Pucharu Polski ATV PZM Dragon Winch. Podobnie jak przed rokiem miasto Golub-Dobrzyń i mieszczący się na jego obrzeżach średniowieczny zamek zostaną opanowani przez ponad setkę najlepszych polskich quadowców. Wszystko to odbędzie się przy aprobacie władz miasta Golub-Dobrzyń oraz jego mieszkańców, którzy już po ubiegłorocznym rajdzie ponownie zaprosili quadowców na swoje tereny.

Ówczesne zawody, kiedy to quady po raz pierwszy pojawiały się na tamtejszych miejskich ulicach są przez dużą część uczestników do dziś oceniane jako jedne z najlepszych w jakich kiedykolwiek brali udział. Swój sukces rajd ten zawdzięcza wielu czynnikom jak np. trasa rajdu, poprowadzona po zboczu wzgórza zamkowego, która mimo długości zaledwie kilku kilometrów nie dała się całkowicie pokonać, unikalna baza rajdu oraz główna baza noclegowa umiejscowiona w samym zamku pochodzącym z przełomu XIII i XIV wieku, który należał do zakonu krzyżackiego oraz – co najważniejsze – niezwykle rzadko spotykana gościnność władz miasta, a także mieszkańców, którzy z podziwem i szacunkiem oglądali zmagania quadowców. W tym roku, dzięki uprzejmości Burmistrza Miasta Golub-Dobrzyń Mariusza Piątkowskiego, Dyrektora Domu Kultury w Golubiu-Dobrzyniu Artura Niklewicza, Sebastiana Kuca z Off-Road Rescue Team oraz mieszkańców miasta największe rangą zawody quadowe w Polsce mogą ponownie zawitać nad Drwęcą.

ATV POLSKA

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DLA DOROSŁYCH

 • data: 2016-06-08

NA ZAMKU GOLUBSKIM

 • data: 2016-05-31

USTANAWIAMY REKORD W PARKU MIEJSKIM

 • data: 2016-05-31

WKRÓTCE ...

Musical na motywach baśni Gabrielle-Suzanne Barbot de Villeneuve, pt. "Piękna i Bestia" już w czerwcu na deskach Domu Kultury. Więcej informacji wkrótce.

 • data: 2016-05-30

DZIEŃ DZIECKA

 • data: 2016-05-27

DLA NAJMŁODSZYCH

 • data: 2016-05-24

SAOS - BEZPŁATNE PORADY W BIBLIOTECE

 • data: 2016-05-23

IV GOLUBSKA NOC PUNKOWA

 • data: 2016-05-23
 • data: 2016-05-23

65-LECIE POŁĄCZENIA GOLUBIA I DOBRZYNIA

Dziękujemy wszystkim instytucjom, organizacjom i osobom, które wzięły udział w uroczystościach i dzięki którym trzy kolejne majowe dni były pełne ciekawych wydarzeń i niezapomnianych wrażeń. Dzięki Wam mogliśmy w podniosłej  atmosferze świętować rocznicę połączenia dwóch miast, które od 1951 r. tworzą Naszą Wspólną Małą Ojczyznę , razem budować lokalną tożsamość i czuć dumę z bycia Mieszkańcem Golubia-Dobrzynia.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z trzydniowych obchodów 65-lecia połączenia Golubia
i Dobrzynia.

XXII Uroczysta Sesja Rady Miasta Golubia-Dobrzynia na Zamku Golubskim

 • data: 2016-05-16

130-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Golubiu-Dobrzyniu

 • data: 2016-05-16

I SPŁYW NA BYLE CZYM zorganizowany przez Golubkowo i OSiR

Występ grupy taneczno-baletowej Domu Kultury

Msza św. w Intencji Mieszkańców Golubia-Dobrzynia w golubskim kościele

Mecz Golubiacy vs. Dobrzyniacy BUMPERBALL

Golubska Starówka

 • autor: Urząd Miasta Golub-Dobrzyń, data: 2016-05-16

następna strona »

-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

Banery

ZAADOPTUJ PSA--respoti - przewodnik-tvgd-Stowarzyszenie Przyjazna BudaMapa Golubia-Dobrzynia------
-
- Urz�d Miasta Golub-Dobrzy�, ul. Plac Tysi�clecia 25, 87-400 Golub-Dobrzy�
tel. +48 (56) 683 54 10, fax +48 (56) 683 54 15,
© Copyright UM Golub-Dobrzyďż˝
powered by netadmin 7.10
-